Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

DONATE@Home

Zaczęty przez krzyszp, 26 Luty 2012, 18:45

krzyszp

Ruszył projekt Donate@Home, który tak naprawdę liczy bitcoin'a dla adminów projektu, czyli czysta komercja.
Jak najbardziej jestem za - przecież nikt nie napisał, że tylko ambitne, naukowe projekty mają być na platformie BOINC!

Ale jedno mnie wkurza - dawanie trylionów punktów (znacznie więcej niż inne projekty GPU) za liczenie jest kompletnie nieetyczne!!!
Tak oto mamy kolejną inflację punktową...

Może włożymy kij w mrowisko i damy 100k punktów na godzinę w radioaktywnym, co? (to była ironia).

Tak się rozkłada piękną ideę BOINC na łopatki... :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Ja nie zamierzam tego liczyć... wyleczyłem się z punktomaniactwa (na szczęście).

Troll81

Ja doliczam do checkpointa. Myślę że można by zrobić akcję wśród adminów projektów BOINC. To jest nie fair że przyznawane są takie ilości punktów. Jak dla mnie zdrowo by było gdyby obcięli punktację o połowę. wtedy byliby na poziomienajlepiej punktujących projektów GPU. to co robią to dumping punktowy. Jest to przede wszystkim nie w porządku wobec innych projektów.

lolek

Szczerze jak patrzę na punktację w BOINC to pewnie mnie szlak trafia. Coś czuję że jeszcze trochę i zamienię Berkeley na Stanford  :bad:

krzyszp

Myślę, że Berkeley nie ma tu nic do rzeczy, problem w tym, że admini projektów mogą sami ustalać punktację.
Najlepiej by było, gdyby powstała niezależna ekipa sprawdzająca konkretne aplikacje pod względem wydajności obliczeń i arbitralnie narzucająca punktację dla każdego projektu... Oczywiście, problemem by były projekty non-cpu, jak radioaktywny, ale tutaj też można by było z góry narzucić punktację.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja myślę że sporo może zrobic willy. nie wpuśi takiego projektu na BOINCStats i admini obniżą punktację. bo punktacja ma sens gdy jest uwzględniana przez boincstats..

krzyszp

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 19:37
ja myślę że sporo może zrobic willy. nie wpuśi takiego projektu na BOINCStats i admini obniżą punktację. bo punktacja ma sens gdy jest uwzględniana przez boincstats..
Już wpuścił  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=7113#109694

lolek

I właśnie w tym jest problem że w BOINCu nie ma żadnych zasad. Kiedyś opierało to się na przyzwoitości i punkty w projektach wprawdzie nie były takie same, ale przynajmniej zbliżone. A teraz to jest jakiś cyrk bo dochodzą do kilkuset procent. Im bardziej badziewny projekt tym więcej punktów
  :bad: Jeszcze trochę i wejdzie projekt pracujący nad bronią masowej zagłady da trylion punktów, a ludzie jak muchy do g...a się do niego zlecą...
A co do Willy`ego to on ma to delikatnie mówiąc w poważaniu.

Ps. mam nadzieję że nikogo nie uraziłem.

mimeq

Nie zamierzam liczyc Donate (checkpoint 10k), jezli bede chcial liczyc bitcoiny zrobie to sam  ;)
Mimo ze projekt GPUGrid jest raczej z tych powaznych a donate z nim powiazane kto mi zapewni ze calosc realnych pieniedzy zarobionych na tych obliczeniach zostanie przekazana na GPUGrid ??
Dziekuje postoje wole juz na swoim ATI liczyc Collatz, POEM, Milke, Moo a nawet Alberta  :p_arr:


krzyszp

Cytat: lolek w 26 Luty 2012, 19:54
A co do Willy`ego to on ma to delikatnie mówiąc w poważaniu.
No właśnie nie ma...
Nie chciał dołączyć tego projektu do statystyk, ale się ugiął pod presją na forum BS. Niemniej zaznaczył, że nie darzy tego projektu szacunkiem.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

a według mnie powinien wywrzeć presję. że wpuści projekt jak utną puntację o 70%. Na Tobiasa z freehala podziałało...

krzyszp

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2012, 20:04
a według mnie powinien wywrzeć presję. że wpuści projekt jak utną puntację o 70%. Na Tobiasa z freehala podziałało...
Albo sam ją ciąć w statystykach...

Edit:
Napisałem na forum BS o propozycji cięcia punktów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Mam takie samo zdanie jak Troll. Jak wejdzie 5 osób na forum i zacznie mówić że nie powinno go tam być to go usunie?   :ph34r:

Troll81

wg mnie willy za szybko zmiękł. Proponuje mu odpowiedzieć że w ramach odpowiedzi wszystkie projekty BOINC zwiększa punktację do 6000 za WU. to owino torchę go otrzeźwić. ja rozumiem że na grafie wykonam obliczenie szybciej niż na procu i ze punkty powinny być proorcjonalnie większe. Jednakże ustalmy sensowne minimum. NP że projekt wykorzystujące jeden rdzeń procka typu Athlon 1,7 powieni za godzinę przyznawać 50pkt. i na zasadzie banchmarku rubić odpowiednią punktację...

lolek

dokładnie tak i jeśli grafa jest szybsza 100 razy to i punktacja 100 razy większa, a jeśli 10 to 10 itd. Ale my możemy tylko sobie pogadać  :bad:

goofyx

hmm, to może założę projekt, który robi nic i daje np.: 1000pkt za minutę pracy CPU :D
Do tego to się zaczyna sprowadzać

Cytat: krzyszp w 26 Luty 2012, 18:45
Tak się rozkłada piękną ideę BOINC na łopatki... :(
.
Już nie raz o tym rozmawialiśmy na forum.
Odkąd są aplikacje na GPU to całe statystyki są strasznie wypaczone.
Ktoś liczy na CPU przez lata, a po 6 miechach jest w tyle za GPU.
Powinny być prowadzone 2 statystyki <- projekty cpu + non-cpu, a równocześnie GPU

GRID

#17
Ja myślę że niema się czym przejmować. Trzeba po prostu zaakceptować fakt że nie które wyjałowione jednostki nie patrzą na inne projekty tylko na swój i dla tego dają powaloną punktację. Niech każdy liczy sobie to co chcę, ja mam fajne poczucie że wspieram projekt GPU - Milky Way i cieszę się z tego faktu. Wewnętrznie czuję że robię coś dobrego i dobrze mi z tym. Nie obchodzi mnie że ktoś bawi się w gry RPG w zdobywanie leveli lub jakiś projekt odwala nietakt.

A osoby które uważają że projekty takie jak Donate rozwalają piękne idee, powinny się na ten temat wypowiadać na ich forum to może da to jakiś efekt. A idee powrócą. Ewentualnie można po prostu poczekać jak nazbierają pieniądze i w tedy albo zamkną projekt lub ustawią normalną punktację.

Troll81

chyba donate zniknął z BS

Correlizer   25,757.20    323    0.06         
DistributedDataMining   56,009.84    298    0.14         
DistrRTgen   50,600.43    2,961    0.13         
DNA@Home   10,157.99    391    0.03         
Docking@Home   10,621.35    12,094    0.03         
DrugDiscovery@Home   12,801.34    242    0.03         
EDGeS@Home   50,095.43    601    0.12         

lolek

Nadal jest   :wth:

Troll81

to dlaczego na mojej liście go nie ma mimo tego że zapisałem się do projektu i przeiczyłem kilka próbek?

skoro tu jestem....
http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=donate&id=341

lolek

http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=ad95ad39b03b70462d1786dd530c0b9f
U mnie jest i na głównej na liście projektów też figuruje.

PoznanskaPyra

Ja bym chciał dostawać więcej projektów na CPU, a walą mi same na GPU...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

andy101fah

Moim zdaniem, projekt jest bardzo kontrowersyjny. Jako łowca nowych projektów doliczyłem go jedynie do 18 000pkt i wyłączyłem. Sugeruję aby zgodnie zbojkotować takie moralnie dwuznaczne "wynalazki" psujące całą idee BOINC. Doliczamy jedynie do podstawowych checkpointów np. 1000, 10000 lub 100000 i usuwamy. Złośliwie naszą postawę podsumowali koledzy  z PNT.



Robert7NBI » Wczoraj, 20:32
Członkowie pewnego zespołu najpierw dali popis polskiego marudzenia na forum BS i rozpisywali się jaki to ten projekt jest wstrętny i obrzydliwy...
http://pl.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=7113&nowrap=true#109706

... a następnie rzucili się tłuc w nim miliony. :rotfl
Dziś u nich to #4 projekt wg zaangażowania, po DT, MO, MW, a przed PG i GG...


Wobec takiej postawy konkurencji nie pozostaje mi nic innego jak podłączyć do projektu parę ATI...

Troll81

ja juz zapowiedziałem ze liczę do checkpointa. Tak jak i doliczyłem freehala. teraz nie licze go wcale. projekty GPU szybko puktują więc w przypadku projektówCPU moim podstawowym milestone jest 10k to w przypadku projektów GPU ten milestone wynosi 1M. czyli w przypdaku Donate jakieś 10 dni liczenia. Potem fajrant i mielę dalej moo.

Tomasz R. Gwiazda

pfff Robert nie pier#$%%

na 9 czlonkow B@P  - to ja glownie to licze , a ze jednego dnia 1,2mln to juz inna sprawa :)  (wcale nie trudno zeby ten projekt byl tak wysoku skoro jest tak malo projektow GPU)
moje wypowidzi na forum Boincstats nie sa sprzeczne z tym co robie

jak zwykle szukasz dziury w calym i masz jakies fobie, idz sie leczyc czlowieku i sie od nas raz a skutecznie odczep

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 29 Luty 2012, 00:59
ja juz zapowiedziałem ze liczę do checkpointa. Tak jak i doliczyłem freehala. teraz nie licze go wcale. projekty GPU szybko puktują więc w przypadku projektówCPU moim podstawowym milestone jest 10k to w przypadku projektów GPU ten milestone wynosi 1M. czyli w przypdaku Donate jakieś 10 dni liczenia. Potem fajrant i mielę dalej moo.
Jako że liczę z zamiłowania nie dla punktów olewam takie projekty - bo każdy punkcik to jego wspieranie, i nie trafia do mnie tłumaczenie "do checkpointa".

legis

Cytat: Martin Fox w 29 Luty 2012, 08:44
Jako że liczę z zamiłowania nie dla punktów olewam takie projekty - bo każdy punkcik to jego wspieranie, i nie trafia do mnie tłumaczenie "do checkpointa".

I za te słowa  :parrrty: zgadzam się w 100%

aborek

Teraz jest 5900 pkt./WU, czasy bez zmian.
Wow, obniżka punktacji o całe 5% XD

Troll81

za mało....

krzyszp

Cytat: aborek w 29 Luty 2012, 13:55
Teraz jest 5900 pkt./WU, czasy bez zmian.
Wow, obniżka punktacji o całe 5% XD
No cóż, projekt typowy dla PeNTaków :D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Krzyśku proszę bez epitetów.....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Luty 2012, 15:55
Krzyśku proszę bez epitetów.....
Ależ to zdrobnienie ;)
Epitety czasami mi się inne nasuwają, ale staram się być tolerancyjny...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lukaszja

Moja ocena jest jasna - to projekt bez wartości naukowej, nie powinien się znaleźć na boincstats i nie powinno się go liczyć - nie można pozwolić na tworzenie niedobrych obyczajów. I sorry Trollu ale mówienie "liczę tylko do checkpointa" to i tak za dużo. Żeby było jasne - to moje zdanie i szanuję inne.

Tomasz R. Gwiazda

wlasciwie to tylko ja jestem czarna owca :P
ale ktos musi byc :D

aborek

Nie tylko Ty, Tomku. Ja też liczę, ale pewnie 1kk będę miał jeszcze dzisiaj i na tym poziomie na razie STOP.

lolek

A ode mnie nie dostaną nawet punkcika więcej :)

Cyfron

a co z moim pomysłem, żeby zrobić Donate2 wspierający polskie projekty boinc i dające np 2x tyle pkt co obecny donate ?

Troll81

Mamy już taki projekt. Nazywa się BOINC@Poland  %)

Cyfron

ehh Trollu - dobrze wiesz, że chodziło mi o projekt trzepiący bitcoiny...  :boing: