5 lat za brutalny zbiorowy gwałt.....

Zaczęty przez Troll81, 29 Czerwiec 2012, 15:09

Troll81

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Dramatyczny-final-zabawy-zgwalcili-i-pobili-18-latke,wid,14713594,wiadomosc.html?_ticrsn=3&ticaid=5eb77

Martin Fox

Czemu mnie to nie dziwi?  Żyjemy w kraju, gdzie za niezapłacone 10gr podatku (list polecony kosztuje więcej) wyślą cię do więzienia, a za gwałt...

Tomasz R. Gwiazda

reka reke myje w prokuraturze

to jest druga najwieksza sekta w pl po kosciele


Cyfron

CytatWyjaśnieniem okoliczności potwornej zbrodni zajęła się Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawcom grozi kara nie mniej niż 5 lat pozbawienia wolności.

krzyszp

http://www.wykop.pl/link/1184735/wiezienie-za-pobieranie-plikow-to-malo-wydawcy-chca-cenzury/

http://prawo.vagla.pl/node/9627/
CytatW USA chłopakowi grozi 10 lat pozbawienia wolności - o ile zostanie uznany winnym popełnienia przestępstwa. W Wielkiej Brytanii na studentowi nie postawiono żadnych zarzutów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Co tam gwałt, co tam, że brutalny, z pobiciem i grupowy. Prawdziwym bandytą jest ten kto ściąga nielegalne pliki !! :P

Troll81

mam wrażenie ze prawdziwa rzeczywistość zaczyna zastepowac jakas wynaturzona wersja VR i niektórzy politycy juz w niej są...... i mam wrazenie że skończy się to czymś strasznym...

krzyszp

Po prostu realizuje się to, o czym mówiłem od dawna. My już nie żyjemy w demokracji, my żyjemy w korpokracji... :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pantarhei

Grozi im od 5-ciu do 15-stu, ale co sobie się na oburzaliście to wasze.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Martin Fox

Tak, bo jak się nie oburzać, jeśli za udostępnianie linków (nie piracenie) grozi ci na podstawie prawa obcego państwa !! 10 lat?

BTW - imo kary powinny być proste.
Złodziej - obcięcie ręki i brak renty/pomocy z tego powodu
Gwałciciel - 3-5 lat w kopalni uranu (możemy ich na wschód wysyłać, a co)
Morderca - min 5lat w kopalni uranu (możemy ich na wschód wysyłać, a co)
Ale niestety, mamy qrwokrację i dupa, trzeba chronić bandytów przed uczciwymi ludzmi

Troll81

jak dla mnie gwałt jest gorszy od morderstwa. Gwałciciele powinni dostawać wyroki zaczynające się od 15 lat, a przy gwałcie zbiorowym i do tego tak okrutnym minimm 25 a najlepiej dozywocie. To wersja cywilizowana bo gdyby nieprawa człowieka to dałbym kastrację i 25 lat w kamieniołomach....

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2012, 07:31
jak dla mnie gwałt jest gorszy od morderstwa. Gwałciciele powinni dostawać wyroki zaczynające się od 15 lat, a przy gwałcie zbiorowym i do tego tak okrutnym minimm 25 a najlepiej dozywocie. To wersja cywilizowana bo gdyby nieprawa człowieka to dałbym kastrację i 25 lat w kamieniołomach....
Bez sensu, utrzymywać darmozjadów. Wolę kopalnie uranu, tam długo by nie popracowali.

apohawk

5 lat, 15 lat, 25 lat, bez sensu. Najpierw uczciwy proces, aby ponad wszelką wątpliwość orzec o winie. Potem 5 minut w jednym pomieszczeniu z ojcem dziewczyny, aby wymierzył karę, jaką zechce...
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2012, 07:31
jak dla mnie gwałt jest gorszy od morderstwa.

Przykro mi z powodu Twoich doświadczeń. ;)

Cytat: Martin Fox w 30 Czerwiec 2012, 02:29

BTW - imo kary powinny być proste.
Złodziej - obcięcie ręki i brak renty/pomocy z tego powodu
Ale niestety, mamy qrwokrację i dupa, trzeba chronić bandytów przed uczciwymi ludźmi

Ciekawe co Tobie należałoby obciąć? ;)
Pewnie jechałeś kiedyś bez biletu? A może kupiłeś na rynku fajki albo sipryt bez akcyzy, a może rozmawiasz z dziewczyną z firmowej komórki i odpisujesz od tego VAT i wrzucasz w koszty. Może dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku. Może wziąłeś sobie zwolnienie lekarskie żeby na wakacje pojechać. Mże w budżetówce pracujesz i wziąłeś sobie ryzę A4? Może zarobiłeś trochę na boczku i nie wpisałeś w PITa? Mam rację, że coś z tego Ci się przytrafiło? A przez Twoje drobne złodziejstwa państwo nie miało na etat kuratora rodzinnego i Jasio/Pawełek z Cieszyna musiał się w stawie znaleźć...
Na Ural do kopalni go! Nie ma litości dla skur..!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

krzyszp

Cytat: Pantarhei w 30 Czerwiec 2012, 11:12
Ciekawe co Tobie należałoby obciąć? ;)
Pewnie jechałeś kiedyś bez biletu? A może kupiłeś na rynku fajki albo sipryt bez akcyzy, a może rozmawiasz z dziewczyną z firmowej komórki i odpisujesz od tego VAT i wrzucasz w koszty. Może dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku. Może wziąłeś sobie zwolnienie lekarskie żeby na wakacje pojechać. Mże w budżetówce pracujesz i wziąłeś sobie ryzę A4? Może zarobiłeś trochę na boczku i nie wpisałeś w PITa? Mam rację, że coś z tego Ci się przytrafiło? A przez Twoje drobne złodziejstwa państwo nie miało na etat kuratora rodzinnego i Jasio/Pawełek z Cieszyna musiał się w stawie znaleźć...
Na Ural do kopalni go! Nie ma litości dla skur..!
Głos rozsądku ;)

Ale chyba przyznasz, że porównanie 10 lat za zamieszczanie linków do stron z telewizją/filmami pirackimi (co Google też robi), a 5 lat za zbiorowy gwałt... Brzmi trochę dziwnie, prawda?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pantarhei

Cytat: krzyszp w 30 Czerwiec 2012, 11:32

Ale chyba przyznasz, że porównanie 10 lat za zamieszczanie linków do stron z telewizją/filmami pirackimi (co Google też robi), a 5 lat za zbiorowy gwałt... Brzmi trochę dziwnie, prawda?

No tu mieszamy różne systemy prawne. Tam jest napisane że temu od linków grozi  do 10 lat. Jeśliby sprowadzić to na grunt polski (czego nie nalezy robić bo do niczego mądrego to nie prowadzi) to należałoby to czytać w ten sposób- do 10 lat to znaczy od 1 miesiąca do 10 lat pozbawienia wolności. Przypominam że za kwalifikowane zgwałcenia w Polsce grozi od 5 lat do 15 lat pozbawienia wolności. W tym układzie kara dla biednego, przedsiębiorczego studenta nie wygląda już tak strasznie.

Nawiasem mówiąc potworne zamieszanie jest z tymi prawami autorskimi. Nie staram się nawet tego ogarnąć. Wiem na swoim przykładzie tyle - zrobiłem filmik na yt; film jest mój ale muzyka w nim to fragment utworu Griega w aranżacji Apocalypticy. W pierwszych tygodniach był spokój; potem zablokowali mi go w Niemczech. Przestraszyłem się i chciałem go usunąć ale... zapomniałem ;) A teraz pod tym filmem, pojawiła się informacja -  co to za utwór muzyczny i link do strony na której można go kupić. :) I bądź tu człowieku mądry i działaj legalnie.  :wacko:

A na koniec posta mam jeszcze niesmaczy dowcip w tym wątku.

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Cytat: Pantarhei w 30 Czerwiec 2012, 11:12Pewnie jechałeś kiedyś bez biletu?
Sprawa między przewoźnikiem a pasażerem. Jak przewoźnikowi zależy to nie wpuszcza do pojazdu osób bez biletów. Jak wpuszcza, to jego problem.
CytatA może kupiłeś na rynku fajki albo sipryt bez akcyzy
Problemem jest patologiczny system podatkowy. Zlikwidować akcyzę.
Cytata może rozmawiasz z dziewczyną z firmowej komórki
Sprawa między pracodawcą a pracownikiem. Jeśli to jego firma, to ch. ci do tego.
Cytati odpisujesz od tego VAT
Patologiczny i niewydajny system podatkowy. Zlikwidować VAT.
Cytati wrzucasz w koszty.
Ch. ci do tego, jak ktoś prowadzi firmę. Podatek przychodowy od osób fizycznych i podatek dochodowy od firm to cholernie niewydajna kpina i hipokryzja. Zamiast tego prosty system. Każdy łepek płaci X PLN, pracuje czy nie pracuje, zarabia kupe kasy czy żyje z oszczędności, płaci X. Każda firma płaci w zależności od formy. Działalność gospodarcza płaci A PLN, spółka cywilna B PLN, spółka z o.o C PLN, spółka akcyjna D PLN. Koniec. Bez marnowania miliardów na kontrole, ewidencje przychodów, wydatków, kosztów (prawne regulacje, co może być kosztem, a co nie, to już zbrodnia). Pół miliona darmozjadów w urzędach można by wywalić. Wzięli by się w końcu do uczciwej roboty.
CytatMoże dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku.
Patologiczny system podatkowy. Sprawa między nim a ciotką. Po jaką cholerę państwo i US mają się wtrącać w sprawy rodzinne?!
CytatMoże wziąłeś sobie zwolnienie lekarskie żeby na wakacje pojechać.
Sprawa między nim, a pracodawcą. Państwo się w to wtrąca, bo jest patologiczne i utrzymuje patologiczny Zakład Utylizacji Szmalu. Za L4 do 30 dni i tak płaci pracodawca, a nie ZUS.
CytatMże w budżetówce pracujesz i wziąłeś sobie ryzę A4?
Sprywatyzować budżetówkę, to może będzie zarządzana przez ludzi, którzy umieją przeliczyć, czy warto przejmować się ryzą A4. W obecnym patologicznym stanie będą cię ścigać za kartkę papieru, marnotrawić fortunę na kompletne bzdety, a na pensje i tak im zabraknie.
CytatMoże zarobiłeś trochę na boczku i nie wpisałeś w PITa?
Patologiczny system podatkowy. Patrz wyżej. Tak długo, jak kraj będzie karać ludzi za zarabianie pieniędzy, tak długo wszyscy będą kombinować, jak by tu nie pracować.
CytatMam rację, że coś z tego Ci się przytrafiło? A przez Twoje drobne złodziejstwa państwo nie miało na etat kuratora rodzinnego i Jasio/Pawełek z Cieszyna musiał się w stawie znaleźć...
Na Ural do kopalni go! Nie ma litości dla skur..!
A po co mi ten kurator za pieniądze podatników? Jak będzie mi zależało, to wynajmę sobie kogoś do opieki. Co mnie obchodzi jakiś Jasio/Pawełek z Cieszyna? Mam dość własnych problemów, np. to że codziennie jestem okradany z połowy uczciwie zarobionych pieniędzy i jakoś żaden prawnik ani policjant nie śpieszy się, aby wsadzić tych bandytów za kratki. A dlaczego? Bo pół miliona darmozjadów w urzędach + prawnicy i inne pasożyty żyją z tej patologii i będą jej bronić do ostatniej kropli krwi.
No good deed goes unpunished.

Pantarhei


Apohawk na prezydenta!!


;)

P.s. Jak byłem w twoim wieku to też tak miałem... Bakunin, Kropotkin, Proudhon, Sex Pistols. A na starość i tak zostałem świnią ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

krzyszp

Cytat: Pantarhei w 30 Czerwiec 2012, 12:21

Apohawk na prezydenta!!


;)

P.s. Jak byłem w twoim wieku to też tak miałem... Bakunin, Kropotkin, Proudhon, Sex Pistols. A na starość i tak zostałem świnią ;)
XD XD XD
Za ostatnie zdanie  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: Pantarhei w 30 Czerwiec 2012, 11:12
Pewnie jechałeś kiedyś bez biletu? A może kupiłeś na rynku fajki albo sipryt bez akcyzy, a może rozmawiasz z dziewczyną z firmowej komórki i odpisujesz od tego VAT i wrzucasz w koszty. Może dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku. Może wziąłeś sobie zwolnienie lekarskie żeby na wakacje pojechać. Mże w budżetówce pracujesz i wziąłeś sobie ryzę A4? Może zarobiłeś trochę na boczku i nie wpisałeś w PITa? Mam rację, że coś z tego Ci się przytrafiło? A przez Twoje drobne złodziejstwa państwo nie miało na etat kuratora rodzinnego i Jasio/Pawełek z Cieszyna musiał się w stawie znaleźć...
Na Ural do kopalni go! Nie ma litości dla skur..!
1. Bilet mam, miesięczny - jak mnie nie było stać, to potrafiłem z garniakiem w ręce na stopa iść, żeby z Częstochowy do Wrocka na rozmowę kwalifikacyjną dojechać.
2. Fajki i tytoń kupuję z akcyzą - bo lubię wiedzieć co palę.
3. Nie mam firmowej komórki.
4. Od darowizny podatek odprowadziłem, jak chcesz, to zapraszam, PITa pokażę.
5. Nie biorę L4, odwrotnie, pracuję, mimo że jestem chory jak się zdarza.
6. I nie, nie pracuję w budżetówce.
7. I tak, nie ma litości - jak to mawiał mój dziadek policjant - "nie wstyd jest kraść, wstyd dać się złapać". Jeśli wiesz jakie ci grożą konsekwencje i się na nie godzisz to twoja sprawa. Taka stara zasada - "chcącemu nie dzieje się krzywda".

Śmieszne, bo na połowę tych zarzutów bym nie wpadł nawet, ale cóż, każdy ocenia innych podłóg siebie...

PS A prawo powinno być przestrzegane, a kara szybka, nieuchronna i odstraszająca. Bo tu nie chodzi tylko o to by ukarać winnych - ale żeby odstraszyć tych którzy winni mogą dopiero być.

Pantarhei

Aaaaa... No to sorry bardzo... Skoro taki jesteś kryształowy i nigdy nic to masz pełne, moralne prawo domagać się odrąbywania rąk za kradzieże i umieszczania przestępców w kopalniach uranu. Więcej słowa nie powiem. :)

A co do tego, że każdy ocenia innych po sobie to przejrzałeś mnie na wylot. Przyjedź to mi rękę utniesz.  :deadman:

Cytat: Martin Fox w 30 Czerwiec 2012, 15:48

I tak, nie ma litości - jak to mawiał mój dziadek policjant - "nie wstyd jest kraść, wstyd dać się złapać". Jeśli wiesz jakie ci grożą konsekwencje i się na nie godzisz to twoja sprawa. Taka stara zasada - "chcącemu nie dzieje się krzywda".
(...) Bo tu nie chodzi tylko o to by ukarać winnych - ale żeby odstraszyć tych którzy winni mogą dopiero być.

Dziadek miał rację karalne jest nie złodziejstwo tylko załapanie. No doskonale Cię rozumiem. Czyli uważasz, że  kraść to w zasadnie nic złego, a nie kradniesz dlatego, że boisz się konsekwencji i im te konsekwencje będą brutalniejsze, tym łatwiej Ci będzie przestrzegać prawa bo będziesz bardziej odstraszony. No taaa... Wiec pewnie Ci goście, którzy zgwałcili dziewczynę przedtem sobie usiedli i pogadali: Słuchaj za zgwałcenie zbiorowe grozi nam od 5 lat... ale fajna dupa jest i gra jest warta świeczki. Gdyby nas tak do kopalni uranu mieli zawieźć, to co innego - byśmy odpuścili, ale tak to bierzemy ją na "ryps wyps i po nastojaszczy horror szoł".
W ogóle to popełnienie przestępstw poprzedza głęboka analiza zagrożenia karą i innych konsekwencji.  :book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Martin Fox

#21
Jakby ktoś nie zauważył większość moich postów zawiera dużą dozę ironii. Często też przejaskrawiam niektóre tematy. Nie każdemu może się podobać mój styl pisania, no ale cóż, nie da się uszczęśliwić wszystkich :)
Wiadomo - ideałem by było, gdyby wszyscy mieli taki kręgosłup moralny, że żadne kary nie byłby potrzebne. Ale pamiętam jak byłem młodszy - istniało wtedy w kodeksie karnym coś takiego jak "czasowy zabór mienia" - i wielu moich znajomych kradło auta, bo wiedzieli że w razie wpadki wystarczy się tłumaczyć, że "chciał się przejechać i oddać". A po tym, jak zniknął ten przepis, i zaczęła im grozić odsiadka okazało się, że już nie są takie chojraki, i skończyli z kradzieżami.
I nie, nie jestem kryształowy, sam też popełniałem w życiu głupie błędy i płaciłem za nie. Ale wiedziałem co mi grozi i godziłem się na takie konsekwencje - bo wiem, że nasz system prawny jest taki jaki jest. Gdybym miał przeświadczenie (graniczące z pewnością), że konsekwencje moich działań będą poważniejsze - pewnie bym zachował się inaczej.
PS Nigdzie nie napisałem, że kraść to nic złego, wypraszam sobie wkładania mi w usta słów których nie wypowiedziałem.
PS2 Niemyślący troglodyta niezależnie od konsekwencji będzie troglodytą, bo dla niego myślenie to zbyt wiele.
PS3 A prawo obecnie mamy takie, że gdybym zobaczył jak kogoś biją/gwałcą/rabują* to bym się najpierw zastanowił, czy to warte ciągania po sądach i pewnie bym nie pomógł - bo niestety z doświadczenia wiem, że bardziej się chroni bandytę niż ofiarę.

* skreślić/dopisać właściwe

A tak zupełnie poważnie - nie wiem czy podniesienie kar odniosłoby skutek. Zamiast podnosić kary, można wykorzystać to, jakie możliwości daje obecne prawo. A może podniesienie zadziała wręcz przeciwnie - nie wiem.

Pozdrawiam

Pantarhei

Cytat: Martin Fox w 30 Czerwiec 2012, 22:51
Jakby ktoś nie zauważył większość moich postów zawiera dużą dozę ironii. Często też przejaskrawiam niektóre tematy. Nie każdemu może się podobać mój styl pisania, no ale cóż, nie da się uszczęśliwić wszystkich :)
Acha!!! To co pisałeś było ironiczne.  :facepalm2: Rzeczywiście nie zauważyłem. Że było przesadzone to zauważyłem, a teraz już wiem że zawierało dużą dozę ironii. Więc jestem już spokojny bo wiem, że wcale nie uważasz, że złodziejom trzeba obcinać cokolwiek oraz karać śmiercią przez napromieniowanie. :)

Cytat: Martin Fox w 30 Czerwiec 2012, 22:51
PS Nigdzie nie napisałem, że kraść to nic złego, wypraszam sobie wkładania mi w usta słów których nie wypowiedziałem.
Powołałeś się jednak na autorytet swojego dziadka, który miał mawiać "nie wstyd jest kraść, wstyd dać się złapać".

Cytat: Martin Fox w 30 Czerwiec 2012, 22:51
PS3 A prawo obecnie mamy takie, że gdybym zobaczył jak kogoś biją/gwałcą/rabują* to bym się najpierw zastanowił, czy to warte ciągania po sądach i pewnie bym nie pomógł - bo niestety z doświadczenia wiem, że bardziej się chroni bandytę niż ofiarę.
Nie wiem jakie masz doświadczenia i co tak naprawdę masz na myśli, ale gwarancje procesowe podejrzanego to jeszcze nie ochrona bandyty. Obecnie mamy na szczęście system, który nazywasz - zapewne przesadnie - "qrwokracją" i te gwarancje wydają się wszystkim przesadzone i niepotrzebne. Nikt jednak nie zapewni że w przyszłości władza nie zacznie dryfować w kierunku białoruskim gnębiąc opozycję i wtedy te same zasady  będą zbawieniem.
Dlaczego właściwie niby prawo chroni bandytę? Dlatego, że ofiara nie może pójść do więzienia pobić przestępcy? Dlatego, że pokrzywdzony będzie musiał złożyć zeznanie dwa razy w prokuraturze lub na Policji i raz w sądzie? To jest to okropne ciąganie po sądach?
Wiem, że do ideału jest bardzo daleko ale ja ze swojego doświadczenia wiem że stwierdzenie "prawo bardziej chroni bandytę niż ofiarę" to idealny tytuł na pierwszą stronę jakiegoś ekspresiaka i tyle.
Pozdrawiam.
P.s.
Z tymi kradzieżami samochodów to masz na myśli przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Rzeczywiście było o tym kilkanaście lat temu głośno z tym że żaden przepis nie zniknął, ani nie pojawił się bo to przestępstwo przewidywał już k.k. z 1969 r. W 1995 r zrównano tylko karę z karą za kradzież. (Wynika z tego, że zwiększenie górnego zagrożenia karą z 3 do 5 lat wystarczająco podziało na twoich kolegów :) )
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

#23
Jak będą chcieli cię uwalić, to żadne "gwarancje procesowe podejrzanego" ci nie pomogą. Znam sprawę z początku lat 90, kiedy gościa oskarżonego z powództwa cywilnego sąd wsadził do "aresztu tymczasowego" na 11 czy 13 miesięcy, żeby sobie na sprawę poczekał. Niewinnego człowieka (wszak wyroku jeszcze nie ma), z powództwa cywilnego, a nie prokuratury i człowiek odsiedział połowę z maksymalnego przewidywanego wymiaru kary, za bycie niewinnym.
Tyle warte są twoje gwarancje. Jak przyjdzie białoruś, to wyślą cię do aresztu tymczasowego, czyli po prostu więzienia, a tam już cię wyhuśtają na tygrysie, jak w "Symetrii". ;)

EDIT
Właśnie znalazłem dowcip o prawnikach :D

Q: What does one call a boatload of lawyers sinking?

A: A good start.
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

:) Początek lat 90tych był 20 lat temu i ździebko się jednak zmieniło.  XD  No fakt długotrwałe i uzasadnione wyłącznie wygodą prokuratury areszty zdarzają się i teraz, choć wraz z wprowadzeniem zadośćuczynienia za niesłuszne areszty to się zmienia.
Oskarżony z powództwa cywilnego? Procedura cywilna nie przewiduje aresztów tymczasowych. :) Może - oskarżony z oskarżenia prywatnego, albo jeszcze tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia. Mogło się tak zdarzyć i teraz nie jest to niewyobrażalne.

W sumie masz rację. Gdyby nawet najlepsze prawo wprowadzić od jutra na Białorusi to nic by się nie zmieniło. Tak samo byłoby ono narzędziem niesprawiedliwości, ale puki co wspomniane gwarancje zapobiegają... dryfowaniu demokracji w kierunku białorusko-chińsko-koreańskich modelów.

A Symetrii nie widziałem. Dobre to?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Symetria rządzi. Nadrabiaj zaległości czym prędzej. Naprawdę warto.
No good deed goes unpunished.

Troll81

CytatPewnie jechałeś kiedyś bez biletu?
Nie przypominam sobie...
CytatA może kupiłeś na rynku fajki albo sipryt bez akcyzy
, nie, nie pije alkoholu z nieznanych żródeł a na fajkach zawsze miałem banderolkę (choć może była podrobiona ale nie znam sie na tym, wygladała na prawdziwą...)
Cytata może rozmawiasz z dziewczyną z firmowej komórki i odpisujesz od tego VAT i wrzucasz w koszty.
nie, a jesli to tylko w sytuacjach nagłych a pracodawcy to dopuszczaja, zresztą nigdy nie rozmawiam dlugo :D
CytatMoże dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku.
za kazdym razem było to odliczane (darowizny w rodzinie sa nieopodatkowane do dysyc wysokich kwot, wystarczy to zgłosić....)
CytatMoże wziąłeś sobie zwolnienie lekarskie żeby na wakacje pojechać.
mam matke lekarza i jakby sie dowiedziała ze takie cos zrobiłem to by mi łeb urwała, zreszta podobnie jak fox predzej pójde chory do pracy niż wezmę za bezdurno L4
CytatMże w budżetówce pracujesz i wziąłeś sobie ryzę A4?
Nie, nawet na liczenie boinca na firmowym sprzecie mam zgodę.
CytatMoże zarobiłeś trochę na boczku i nie wpisałeś w PITa?
nie, zawsze podatek odprowadzałem nawet kiedy pracowałem jako parkingowy...

Mam rację, że coś z tego Ci się przytrafiło? A przez Twoje drobne złodziejstwa państwo nie miało na etat kuratora rodzinnego i Jasio/Pawełek z Cieszyna musiał się w stawie znaleźć...
Na Ural do kopalni go! Nie ma litości dla skur..!

Nie jestem kryształowo czysty. kazdy ma jakies drobiazgi na koncie, ale nie porównuj kradziezy auta z jazda na gapę, tak jak i bójki w szkole z ciezkim pobiciem i ciagnięcia za włosy dziewczyn w podstawówce z gwałtem. Jak ktos mi buchnie paczkę fajek w tramwaju to sie wkur@#$ ale nie bedę domagał sie obcinania mu rak. Co inego jak ktos ci się włamie do domu i ogołoci cie z elektroniki którą kupowałeś przez ostatnich 5 lat. A ja o prostu uwazam kare minimalna za gwałt na poziomie 5 lat za smieszna. Jak dla mnie wyrok powinien się zaczynac od 15 lat. Nie mam co prawda zadnych doswiadczeń w zakresie bycia gwałconym ale mam empatię. Wyobraź sobiejakby to było gdyby jakiś koleś z kumplami majacy nad tobą znaczną przewagę siłową (np hardokrowy koksu albo pudzian) zawlókł cie w ciemny zaułek i poszerzył ci pare miejsc.... jakbys sie z tym czuł?

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2012, 10:27

CytatMoże dostałeś od cioci 10tys i nie odprowadziłeś podatku.
za kazdym razem było to odliczane (darowizny w rodzinie sa nieopodatkowane do dysyc wysokich kwot, wystarczy to zgłosić....)
Nie tyle w rodzinie, co w I grupie podatkowej (cioci i wujka w niej nie ma) zwolniona od podatku jest darowizna do około 9,6 tys. Natomiast, pod warunkiem zgłoszenia, możną uniknąć podatku od nieograniczonej darowizny, która pochodzi od małżonka, zstępnych, wstępnych i rodzeństwa.
Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2012, 10:27
Nie jestem kryształowo czysty. kazdy ma jakies drobiazgi na koncie, ale nie porównuj kradziezy auta z jazda na gapę, tak jak i bójki w szkole z ciezkim pobiciem i ciagnięcia za włosy dziewczyn w podstawówce z gwałtem. Jak ktos mi buchnie paczkę fajek w tramwaju to sie wkur@#$ ale nie bedę domagał sie obcinania mu rak. Co inego jak ktos ci się włamie do domu i ogołoci cie z elektroniki którą kupowałeś przez ostatnich 5 lat.

Dlaczego miałbym nie porównywać? Właśnie że porównuję, co  nie znaczy że uważam te czyny za równoważnie naganne. Chodzi mi o to, że należy zachowywać proporcje, więc jeśli nadal uważasz, że za włamanie do domu i kradzież elektroniki należy uciąć rękę to może za kradzież paczki papierosów chociaż cześć małego palca należałoby amputować. Hmmm... A może ty też ironizujesz?  ???

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2012, 10:27

A ja o prostu uwazam kare minimalna za gwałt na poziomie 5 lat za smieszna. Jak dla mnie wyrok powinien się zaczynac od 15 lat. Nie mam co prawda zadnych doswiadczeń w zakresie bycia gwałconym ale mam empatię. Wyobraź sobiejakby to było gdyby jakiś koleś z kumplami majacy nad tobą znaczną przewagę siłową (np hardokrowy koksu albo pudzian) zawlókł cie w ciemny zaułek i poszerzył ci pare miejsc.... jakbys sie z tym czuł?

Z tą twoją empatią Trollu to jest tak że ją sobie trochę rozdzielasz jak ci wygodnie, bo w podobnych sytuacjach, w innych wątkach na forum, popisywałeś się cynizmem.
Nie no... ten przykład z Pudzianem działa na wyobraźnię. Niezły.
Obawiam się o twoją delikatną naturę ale zaryzykuję i powiem Ci, że za zwykłe zgwałcenie grozi nie do 5 ciu, nie od 3, ale od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Najwyraźniej Ci którzy ustalali te kary to banda gwałcicieli bez empatii.
A poważnie, to można oczywiście dyskutować czy to są słuszne kary. Być może za niskie. Ale pięć lat to jest naprawdę bardzo, bardzo długo zwłaszcza jak się siedzi w więzieniu.
Skro Troll zmusza mnie do wyobrażania sobie, że jestem gwałcony przez Pudzianów. No to pogadajmy o tym czy czasem nie ponosi nas wyobraźnia. Jak słyszymy że kobieta została zgwałcona, to pewnie pojawia nam się przed oczami obraz przepięknej studentki, najlepszej na roku, która w nocy szybkim korkiem przemierza park i zostaje napadnięta przez hardcorowych  koksów. A zgwałcenie jak każde inne przestępstwo, ma swoje odcienie. Pewnie znacząca większość tych czynów jest popełniana w rodzinach przez mężów. Gro dzieje się w środowiskach meliniarskich i jest popełniana na kobietach które piją z panami wódkę i są przez nich regularnie "używane", czasem się na to godzą ,czasem się nie godzą, ale generalnie towarzystwa tych panów nie unikają bo mogą się z nimi napić. Czasem wyniknie z tego sprawa sądowa bo taka pani, która kolejny raz nie załapie się na alkohol, a zostanie siłą użyta postanawia się zemścić i zgłasza się na Policję. Czy cierpienia naszej idealnej studentki oraz skutki czynu  są takie same w przypadku żony którą krzywdzi, jak by nie było, ktoś jej dobrze znany, lub kobiety na której to już prawie wcale nie robi wrażenia. (oczywiście cierpienia ofiary to tylko jeden z wielu elementów decydujących o wymiarze kary).
Słabo mi się robi gdy czytam jak Troll pisze, że dla niego gwałt jest gorszy od morderstwa. Kobiety i mężczyźni którzy padli ofiarą tego przestępstwa jednak w 99 % przypadków z tym żyją i to nie wpływa znacząco na powodzenie tego ich życia, natomiast ci którzy padli ofiarą zabójstwa nijak nie mogą z tym żyć. W dość poważnym filmie choć komedii - Baby są jakieś inne- bohater powołuje się na badania z których wynika że cierpienie psychiczne towarzyszące utracie pracy przez faceta jest takie samo jak zgwałconej kobiety. Nie wydaje mi się że było to wyssane z palca. A dramatyczne - "gwałt gorszy od morderstwa" to pieprzenie babci w bambosz.

Problem z za niskimi karami leży tak naprawdę nie w ustawowym zagrożeniu. Broniłem takiego gościa, który był sądzony za kilka czynów (będąc wcześniej karanym) - jakieś włamy, kradzież, a najpoważniejszy był z tego wszystkiego dość brutalny rozbój dokonany wspólnie i w porozumieniu z jeszcze innym facetem. Ten mój (190 cm, ok. 95 kg) brutalnie pobił i kopał jakiegoś dzieciaka po czym ukradł mu telefon. Ze sprawy wynikało, że niewątpliwie przemoc nie musiała być tak intensywna żeby mały "wyskoczył z komórki". Za rozbój zagrożenie jest od 2-12, więc szeroki wachlarz. Wyrok był taki: kara jednostkowa za rozbój - 3 lata, a wyrok łączny taki sam. Chciałbym powiedzieć, że to dzięki mnie taki wyroczek ale sprawa była z tych w których obrońca niewiele ma pola do działania. No i teraz można się zastanawiać jak ten rozbój musiałby dla sądu wyglądać żeby dostał... powiedzmy 10 lat.

Ps.
Nawiasem mówiąc to miałem o sobie niezłe mniemanie, a jak się okazuje wszyscy uczciwsi ode mnie. ;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Martin Fox

Ja nie twierdzę, że uczciwsi, bo nikt nie jest idealny. I tak jak pisałem - być może wystarczyłoby (zamiast podnosić minimalne kary) wykorzystywać możliwe już wyższe. A jak sam pokazałeś przykład tak się nie dzieje. Skoro jest zagrożenie 2-12, a za coś takiego daje się 3, to więcej niż 5 jest praktycznie niemożliwe do uzyskania?

Pantarhei

Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2012, 11:52
Ja nie twierdzę, że uczciwsi, bo nikt nie jest idealny. I tak jak pisałem - być może wystarczyłoby (zamiast podnosić minimalne kary) wykorzystywać możliwe już wyższe. A jak sam pokazałeś przykład tak się nie dzieje. Skoro jest zagrożenie 2-12, a za coś takiego daje się 3, to więcej niż 5 jest praktycznie niemożliwe do uzyskania?

:) Ale to ja twierdzę, że jesteście uczciwsi :)

No tak..., gdyby sprawdziło się to co postulujesz, to sądy karząc zaczną poruszać się po całym zakresie kar i w takim przypadku jak mój gość dostanie... 6 lat. Będzie siedział dwa razy dłużej niż teraz, więc zapełnienie więzień drastycznie wzrośnie. Trzeba będzie zbudować nowe zakłady za pieniądze podatników. Zaraz się obliczy ile kosztuje utrzymanie tych osadzonych miesięcznie. I podniosą się - już zupełnie nie ironiczne głosy - o potrzebie wysyłania do obozów pracy przy kopalniach uranu.  :)

Jedynym dobrym wyjściem, moim zdaniem, jest ładowanie pieniędzy w profilaktykę skierowaną do szczeniaków z patologicznych rodzin.  Świetlice środowiskowe, kuratorzy, rodziny zastępcze itp. itd. ... Tak maksymalnie upraszczając - jeśli "władować" w szczeniaka pomiędzy 10 a 18 rokiem życia 500 zł miesięcznie to suma daje 48.000,00 czyli tyle ile kosztuje utrzymanie więźnia przez 2 lata (liczę 2.000,00 miesięcznie.)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

CytatSłabo mi się robi gdy czytam jak Troll pisze, że dla niego gwałt jest gorszy od morderstwa. Kobiety i mężczyźni którzy padli ofiarą tego przestępstwa jednak w 99 % przypadków z tym żyją i to nie wpływa znacząco na powodzenie tego ich życia, natomiast ci którzy padli ofiarą zabójstwa nijak nie mogą z tym żyć.

No własnie... trzeba z tym żyć, a ile ofiar gwałtów targa się na własne zycie? Masz pojecie jak wygląda życie ofiary po gwałcie? I to stopniowanie.... pani która regularnie daje D za flaszke tez nie musi miec ochote zawsze i wszedzie i nie ma znaczenia ze jeszcze wczoraj dała za nalewke a dziś nie tomożna ją zgwałcić bo przecia nic się nie stanie.

Jak dla mnie kara wiezienia ma trzy zadania pierwsze to odizolowac niebezpiecznego kolesia od społeczeństwa co by temu społeczeństwu krzywdy nie zrobił, drugie to resocjalizacja (co w polsce jest fikcją) a trzecie to odstraszanie. jak koles ma świadomość że za gwałt zmarnuje se życie to się zastanowi może ciut bardziej. Bo sorry ale dwa lata to dla szyczyla 24 letniego nic. Wyjdzie jak bedzie miał 26 i co się zmieni? A swiadomość że dostanie 25 i wyjdzie jak będzie pod 50 i ze świat będzie wygladał zupełnie inaczej i że najlepsze lata swego zycia spędzi w pierdlu może podziałac odstraszająco...

A tak na serio to skuteczne sciganie i karanie juz drobnych przestepstw jest wg mnie najlepsza profilaktyką przed powazniejszymi przestepstwami. A w Polsce przyzwyczaja się własnie takich szczyli podwórkowych że praktycznie sa bezkarni więc próbują więcej. najpierw w szkole wymuszaja kieszonkowe od kolegów potem na podwórku telefony komórkowe, kradną po piwnicach. Standardowo takie sprawy sa umarzane że niska szkodliwość społeczna itp itd. a potem nagle szczyl ma ponad 2 dychy i już diluje kradnie auta albo własnie robi rozboje na grubsza skalę. Dostaje taki 2 lata wychodzi i znów wraca do swiatka. Bo przecie 2 lata to mało i jeszcze ulica o nim nie zapomniała. Ba nawet szacun większy jak posiedzi bo wtedy znaczy że twardy jest. i tak to sie toczy. Resocjalizacji żadnej praktycznie nie ma. Jak juz z moich podatków tyle leci na więziennictwo to niech nie siedza alimenciarze którzy i tak siedząc nie płaca (tylko państwo za nich buli) a jeszcze dopłacac do opieki nad nimi trzeba. Niech ich miejsca zajma włąsnie ci co robią rozboje i gwałty i to na dłuzsze wyroki. Bo jak taki dupek wyjdzie z pierdla po 12 lkatach to na ulicy bedzie już starym dziadem o ktorym nikt nie pamięta i konkurować z młodymi nie będzie miał o co bo w pysk dostanie. Spieprzył gnój komus zycie to może i sam powinien poczuc jak to jest mieć spieprzone zycie.

lukaszja

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2012, 10:27
(..) Jak dla mnie wyrok (za gwałt - dopisek mój) powinien się zaczynac od 15 lat.
Trollu, mam Cię za poważnego faceta. Sam piętnujesz populizm, a tu, no wybacz, zachowujesz się jak typowy czytelnik jakiegoś brukowca. W tym tonie są też komentarze Onetu ale chyba nie chcesz być do takich osób porównywany? Może warto najpierw zdobyć wiedzę, później się przespać, później jeszcze więcej wiedzy, sporo zastanowienia i wreszcie wyrobić sobie własne zdanie?

PS. Mam za sobą już kilkanaście lat pracy w branży prawnej i to po obu stronach "barykady". Każdy przypadek gwałtu z jakim się spotkałem był zupełnie inny i oczywiście znajdowało to wyraz w wymierzanych karach! A kary były nawet z warunkowym zawieszeniem wykonania orzeczonej kary pozbawienia wolności. I uważam, mając na uwadze okoliczności zdarzenia, że było to sprawiedliwe...

krzyszp

Stopniowanie kar to temat bardzo skomplikowany, a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę różnice kulturowe - zarówno w różnych państwach jak i społecznościach.
Ostatnio głośnym echem odbił się w UK wyrok dwóch lat więzienia (sąd w USA) dla szefa za klepnięcie w tyłek pracownicy. Teraz wyszło, że manager banku, który "skorumpował" kilkadziesiąt ichniejszych gmin (straty na kilkadziesiąt miliardów dolarów) dostał 33 miesiące w zawieszeniu na 3 lata... Parodia.

Niestety, w Polsce zaczynają panować wielkie kary za głupoty (bo tym dla mnie jest ściągnięcie "pirata") a dużo mniejsze za przestępstwa faktycznie szkodzące społecznie (gwałty, morderstwa, wielkie przekręty finansowe), w dodatku coraz mniej realny staje się dostęp "szarego człowieka" do solidnej pomocy prawnej - zwłaszcza ze względu na koszty co bardziej skomplikowanych spraw.

Sam mam dobry przykład - jedna ze znaczących firm domenowych wykorzystuje domenę z moim nazwiskiem w sposób będący dla mnie bardzo przykry, gdy zwróciłem się o zaprzestanie tej praktyki został bezczelnie wyśmiany i zagrożono mi sprawą o nękanie, zaś po podobnych żądaniach innych osób (moja sprawa nie jest wyjątkiem) firma ta przeniosła siedzibę... na Cypr.

Obecnie, żeby im założyć sprawę, potrzebował bym furmanki pieniędzy (ze względu na położenie podmiotów w 3 krajach) i jest to dla mnie nierealne (a firma zarabia na moim nazwisku w sposób wielce nieetyczny i pewnie niezgodny z prawem)...

Słowem, prawo zmierza mocno w kierunku wspierania "dużych" kosztem małych, takie jest moje zdanie i chyba nie jestem odosobniony w tym poglądzie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

prawo staje sie narzędziem represji i widac to chociazby po takich wałkach jak ACTA. Duzy ma mieć siłę i armę prawników i lobbowac za tym by prawo było po jego stronie.

Martin Fox

Cytat: Pantarhei w 03 Lipiec 2012, 12:11Jedynym dobrym wyjściem, moim zdaniem, jest ładowanie pieniędzy w profilaktykę skierowaną do szczeniaków z patologicznych rodzin.  Świetlice środowiskowe, kuratorzy, rodziny zastępcze itp. itd. ... Tak maksymalnie upraszczając - jeśli "władować" w szczeniaka pomiędzy 10 a 18 rokiem życia 500 zł miesięcznie to suma daje 48.000,00 czyli tyle ile kosztuje utrzymanie więźnia przez 2 lata (liczę 2.000,00 miesięcznie.)
Tu 100% się zgadzam - ale u nas profilaktyka (i później resocjalizacja) nie działają prawie wcale...

Pantarhei

@ krzyszp.

No właśnie różnice systemów i kultur o których mówisz. Przykład z Twojego, zdaje się, podwórka: Głośna spawa gwałtu na Brytyjce przez Polaka. Byłem zaskoczony, kiedy dostał karę dożywotniego wiezienia. Pierwsze głosy komentarzy były takie że w GB  są bardzo surowe kary, a potem ktoś zwrócił uwagę, że tam są zupełnie inne zasady ich wykonywania i facet może liczyć na przedterminowe zwolnienie już po (żebym nie skłamał) 10 latach i to zwolnienie jest nieomal pewne. U nas przy "dożywociu" najwcześniej zwalniają po 25 latach.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

to po ciul orzekac dozywocie jak kolo ma wyjść po 10? jak dla mnie głupota...

krzyszp

Cytat: Pantarhei w 03 Lipiec 2012, 13:27
@ krzyszp.

No właśnie różnice systemów i kultur o których mówisz. Przykład z Twojego, zdaje się, podwórka: Głośna spawa gwałtu na Brytyjce przez Polaka. Byłem zaskoczony, kiedy dostał karę dożywotniego wiezienia. Pierwsze głosy komentarzy były takie że w GB  są bardzo surowe kary, a potem ktoś zwrócił uwagę, że tam są zupełnie inne zasady ich wykonywania i facet może liczyć na przedterminowe zwolnienie już po (żebym nie skłamał) 10 latach i to zwolnienie jest nieomal pewne. U nas przy "dożywociu" najwcześniej zwalniają po 25 latach.
Najlepsze jest to, że ta sprawa też "śmierdzi".
1. Testy DNA zostały przeprowadzone "wadliwie". Obrona oskarżonego zażądała ich powtórzenia, ze względu na "zamieszanie" powstałe w firmie wykonującej pierwsze badanie (okazało się, że w firmie tej panował bałagan i wyniki były przypisywane do złych osób). Sąd odrzucił ten wniosek!!!
2. Wyrok był wydany na podstawie tego badania, oraz dwóch przesłanek:
a) gość rozmawiał na dyskotece z ofiarą przed zdarzeniem;
b) kamera monitoringu sfilmowała go, gdy przechodził tą samą ulicą kilka minut po ofierze (ulica ta była także... jego drogą do domu);
Dodatkowo, ofiara twierdziła podczas śledztwa, że to oskarżony ją napadł, ale wycofała się z tego po... 2 dniach śledztwa. Sąd uznał, że to nie ma znaczenia dla sprawy...
Najgorzej, że koleś został przekazany do polskiego więzienia, więc i pewnie wyjście warunkowe będzie miał na naszych zasadach...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pantarhei

Był problem z tym na jakich zasadach wykonywać karę u nas i z tego co kojarzę przyjęli, że będą ją wykonywać tak jakby został skazany na 15 lat i zasady warunkowego przedterminowego zwolnienia będą polskie - czyli po odbyciu połowy kary ma szansę. Ale piszę to z głowy, więc może być inaczej.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a ta sprawa jest juz zakończona? myslałem że bedą odwołania?