Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

Pigu


RAD-Poland

Cytat: "AL"No to chyba nas zdetronizuje. Jedyna nadzieja, że dojdzie sam do jakiejś okrągłej sumki i odpuści.
z tego co się zorientowałem to lubi "okrągłe" siedmio cyfrowe sumki (1.000.000)
EDIT: B^S - odbiło pierwszą lokatę  :( (ale liczymy i się nie poddajemy)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu


RAD-Poland

czyli kolejny cel I miejsce w RALPH
(nie pierwszy raz je odbijamy - z tą różnicą, że teraz jest więcej liczydłowych)  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu


RAD-Poland

po ostatnim sukcesie, kiedy wyprzedziliśmy B^S ok 30k pkt - delikatnie mówiąc "nieco" przysnęliśmy i skończyło się jak widać  :wink:
EDIT: tak dla przypomnienia kiedy to było
Cytat: "RAD-Poland"08.04.2007 - 8 z minutami
BOINC@Poland 399,448.23
BOINC Synergy 399,394.26
8O to ponad pół roku - utrzymaliśmy się (to też sukces) :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Właśnie to chciałem napisać. Wytrwaliśmy dłuuuugo.
Przegraliśmy tę bitwę...ale wojna trwa   :twisted:

Napisałbym newsa mobilizującego, ale zaraz zostanę posądzony, że zależy mi tylko na miejscach...

W ogóle to wzruszyła mnie postawa Pigu  =D>
Chyba, żeby to uczcić przeliczę jednostkę Seta  :wink:

Pigu

ahr - odmiana przez przypadki :mrgreen:  

CytatW ogóle to wzruszyła mnie postawa Piga

mianownik to jakby nie patrzeć Pig :) Pigu to jakby wołacz
Cytatej Pigu chono tu :P

Bober

Dobrze dobrze. Odniosłem się do częstej na forach reguły nie odmieniania nick'ów.  :wink:

Jeśli już to mogłem napisać Pigu'a.

AL


Pigu

hehe
a mam pytanko do multiprojektowców - jeżeli mam ustawiony bufor 10cio dniowy na presecie work i na jednej maszynce posiadam 2 projekty (set i ralfik) to bufor będzie się starał osiągnąć 10 dni dla jednego i 10dni dla drugiego, czy 10 w sumie?

Bober

Jeśli aktywne będą oba projekty to na 10 dni w sumie. W każdym razie tak, by nie groziło ci niewyrobienie się przed deadlinem. Ale jeśli chodzi o Ralpha to raczej ciężko zaciągnąć większą ilość próbek na raz, bo serwer ma własne limity.

Pigu

problem rozważam z drugiej strony - czy jest możliwe, by nie chciał brać ralpha z powodu "posiadania pełnego bufora wu seti"?

Bober

Mechanizmy BOINCowe typu Long term debt nie powinny do tego dopuścić. Ale nie mam 100% pewności, ponieważ nie miałem 10-cio dniowego bufora w żadnym projekcie.

AL


Pigu

Cytat2007-10-12 14:17:47|ralph@home|(not requesting new work or reporting completed tasks)

hmm wolalbym komunikat w stylu: chciano wuchte, nie dostano nic  :x

AL


Pigu

tylko co z tym fantem uczynić? :( na razie dałem setowi niepobieranie - potrzymam z 2dni i jak część bufora zejdzie, to się zobaczy

AL

No jak Ci się nieco bufor szczyści - to powinno się poprawić.

Pigu


jaskij

Możesz spróbować z tym, co już się tu gdzieś przewijało, czyli maszynami wirtualnymi...

Pigu

Cytat2007-10-12 22:03:02|ralph@home|Requesting 32435 seconds of new work
2007-10-12 22:03:08|ralph@home|Scheduler RPC succeeded [server version 509]
2007-10-12 22:03:08|ralph@home|Deferring communication for 1 hr 20 min 16 sec
2007-10-12 22:03:08|ralph@home|Reason: no work from project

hmm chyba ustawię 7dni bufor seta i 10dni bufor ralph - 3 dni powinien zasysać :D

czy można dla jednego kompa ustawić w setim work a w ralfie home?

RAD-Poland

Cytat: "Pigu"czy można dla jednego kompa ustawić w setim work a w ralfie home?
NIE

Cytat: "Bober"Mechanizmy BOINCowe typu Long term debt nie powinny do tego dopuścić. Ale nie mam 100% pewności, ponieważ nie miałem 10-cio dniowego bufora w żadnym projekcie.
potwierdzam - ten mechanizm działa poprawnie nawet przy wielodniowych buforach (przetestowane 0-9 dni OK)
ja mam ustawiony max 9 dni
przy ustawionych 10 dniach nie pracował poprawnie tzn odpytywał projekty RALPH, Pirates, Chess, ale bardzo rzadko (1-2 razy na dobę)
przy ustawionych 9 dniach odpytuje co 1,2,4 min ... 3 h (zgodnie z harmonogramem)
EDIT: wersja BOINC 5.10.10

Cytat: "jaskij"Możesz spróbować z tym, co już się tu gdzieś przewijało, czyli maszynami wirtualnymi...
większość moich wu RALPH'a pochodzi z maszyn wirtualnych
np: ostatnie rozdanie 30 wu  (maszyny wirtualne), 9 wu (główny komputer)
jak widać to dobry sposób - polecam

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL


RAD-Poland

Witam i przepraszam za wprowadzenie w błąd dwa posty wyżej
do buforowania próbek nie stosuję zmiany częstotliwości łączenia z siecią, a dodatkowy bufor danych
łącz z siecią co = 0,1 dni
dodatkowy zapas danych na = 9 dni

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

yyh pogubiłem się :) to jak ustawić optymalnie by na jednym prefie działał ralf z setem przy zachowaniu ogromnego bufora?

emik



Pigu

pozwoliłem sobie na cytowanie siebie, by pytanko nie utonęło :) a tymczasem wygrywam

Cytat: "Pigu"yyh pogubiłem się :) to jak ustawić optymalnie by na jednym prefie działał ralf z setem przy zachowaniu ogromnego bufora?

RAD-Poland

to proponuję parametry jak wyżej i niżej :wink:
- komunikacja z serwerami 0,1 dzień
- i bufor dodatkowy do 9 dni (ten parametr obsługują tylko nowe Managery 5.10.+)
CytatMaintain enough work for an additional
(Requires 5.10+ client.)
EDIT: wygrywam

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

cezar






emik



Pigu

Cytat: "RAD-Poland"to proponuję parametry jak wyżej i niżej :wink:
- komunikacja z serwerami 0,1 dzień
- i bufor dodatkowy do 9 dni (ten parametr obsługują tylko nowe Managery 5.10.+)
CytatMaintain enough work for an additional
(Requires 5.10+ client.)
EDIT: wygrywam

nie widziałem tej opcji na stronach ustawień ralpha - będzie to obsługiwał?
i czy nie będzie set pozbawiał ralpha chęci pobierania poprzez zapychanie bufora?

RAD-Poland

Cytat: "Pigu"nie widziałem tej opcji na stronach ustawień ralpha - będzie to obsługiwał?
to jest opcja dla twojego Managera BOINC to, że nie ma jej w RALPH'ie w niczym nie przeszkadza,
ustaw ją np: w SETI (zmiany będą dotyczyć wszystkich twoich komputerów o takim samym  profilu)
lub bezpośrednio w Managerze (w tym przypadku zmiany działają tylko dla lokalnego komputera - szybka zmiana natychmiastowa reakcja :))
Cytati czy nie będzie set pozbawiał ralpha chęci pobierania poprzez zapychanie bufora?
nie powinien, u mnie działa wszystko OK
jak już tu jestem to se powygrywam  :lol:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL


emik



AL

Pigu - [moderacja: link nie aktualny]coś dla ciiebie[/].

emik

mały, bo mały, ale jakiś sukces: pokonanie tysięcznego miejsca w Polsce, a już może jutro stuknie 100k

acha i wygrywam


AL


Pigu

Cytat: "RAD-Poland"
Cytat: "Pigu"nie widziałem tej opcji na stronach ustawień ralpha - będzie to obsługiwał?

to jest opcja dla twojego Managera BOINC to, że nie ma jej w RALPH'ie w niczym nie przeszkadza,

ustaw ją np: w SETI (zmiany będą dotyczyć wszystkich twoich komputerów o takim samym  profilu)

lub bezpośrednio w Managerze (w tym przypadku zmiany działają tylko dla lokalnego komputera - szybka zmiana natychmiastowa reakcja :))
Cytati czy nie będzie set pozbawiał ralpha chęci pobierania poprzez zapychanie bufora?
nie powinien, u mnie działa wszystko OK
jak już tu jestem to se powygrywam  :lol:



ustawiłem jak piszesz - właśnie zapełniam bufory secie - zobaczymy czy po uzupełnieniu wu ralph dalej będzie chciał wu



Cytat: "AL"Pigu - [moderacja: link nie aktualny]coś dla ciiebie[/].



rękawica podjęta :D czy rozmiar reprezentacji (ilość kont) jest ograniczony?

Bober

Tak. Jak na razie max to 30 na drużynę (może się chyba tylko zmniejszyć). Ale jakoś nie widzę tłumu chętnych (na dziś).

Co prawda mogę sam wpisać na listę naszych najlepszych liczących w Seti, przy zgłaszaniu naszej drużyny, bo z ich perspektywy nic to nie zmienia. Choć wolałbym, żeby byli świadomi  :P