Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT_🏓, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT_🏓

Hosty dla SKB@P VPS są od teraz widoczne

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Dobra decyzja - podoba mi się ta lista.

SzaMoT_🏓

#122
Aktualizacja w toku
8 core / >>> ~12/14?/96?/128?/256?/512?/"∞" 😂 | docelowo na rok?

Jeśli uda się przy kolejnej dobrowolnej zbiórce nazbierać na cały rok z góry,
to będzie rabat -25%, czyli 1 rdzeń 9,74 zł na miesiąc.

Może zrobimy koronę w podpisie dla wspierających?
@chr80♂°🛰�
Kiedyś coś wspomniałeś, że bawiłeś się w graficzne scenariusze, może coś
za jakiś czas, w wolnym, zaispirowanym czasie przygotujesz, i tym samym każdy będzie mógł sobie w
podpisie umieścić.
Nie chodzi  o lewel top donate, a raczej o zaangażowanie w inicjatywę,
taka unikalna odznaka, równa dla wszystkich, chyba, że pozostali wspierający uznają inaczej i chcieli by być wszczególnieni za największy wkład?

Ja sobie już umieściłem w podpisie zapominając o innych wpierających, jeśli ktoś chętny to
mogę przesłać na pocztę ale odznaka jest amatorsko przeskalowana, nie ma odpowiedniej ostrości.

 
Albo cokolwiek, mozna np. co miesiąc 10/20 zł przeznaczyć na inicjatywę.
Każdy wspierający może bezpośrednio wpłacić do usługodawcy VPS i wskazać ID SKB@P VPS,
nie trzeba na moje konto w Banku.
Wszystkie info mogę dla chętnych podać na PW, tutaj na forum, lub w projektach,
nie każdy ma możliwość zalogowania itd.

To takie z mojej strony przemyślenia.

Pozdrawiam



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#123
Cytat: SzaMoT_🏓 w 11 Czerwiec 2024, 00:12Aktualizacja w toku
8 core / >>> ~12/14?/96?/128?/256?/512?/"∞" 😂 | docelowo na rok?

Jeśli uda się przy kolejnej dobrowolnej zbiórce nazbierać na cały rok z góry,
to będzie rabat -25%, czyli 1 rdzeń 9,74 zł na miesiąc.

Może zrobimy koronę w podpisie dla wspierających?
@chr80♂°🛰�
Kiedyś coś wspomniałeś, że bawiłeś się w graficzne scenariusze, może coś
za jakiś czas, w wolnym, zaispirowanym czasie przygotujesz, i tym samym każdy będzie mógł sobie w
podpisie umieścić.
Nie chodzi  o lewel top donate, a raczej o zaangażowanie w inicjatywę,
taka unikalna odznaka, równa dla wszystkich, chyba, że pozostali wspierający uznają inaczej i chcieli by być wszczególnieni za największy wkład?

Ja sobie już umieściłem w podpisie zapominając o innych wpierających, jeśli ktoś chętny to
mogę przesłać na pocztę ale odznaka jest amatorsko przeskalowana, nie ma odpowiedniej ostrości.

 
Albo cokolwiek, mozna np. co miesiąc 10/20 zł przeznaczyć na inicjatywę.
Każdy wspierający może bezpośrednio wpłacić do usługodawcy VPS i wskazać ID SKB@P VPS,
nie trzeba na moje konto w Banku.
Wszystkie info mogę dla chętnych podać na PW, tutaj na forum, lub w projektach,
nie każdy ma możliwość zalogowania itd.

To takie z mojej strony przemyślenia.

Pozdrawiam




Takie coś może być?
A tu mała wersja:


chr80♂°🛰�


SzaMoT_🏓

Wielkość do podpisu musi być 28 x 28 pikseli, inaczej nie dodasz chyba, że osobno poza podpisem
statseb.fr
Najlepiej umescic napis by było widać, że tyczy się wsparcia dla SKB@P VPS ale
to pewnie trudno wykonać przy tak małym obrazie, pozostawiam Tobie wolną wolę, grunt to zachować
wymaganą wielkość, chyba, że poza podpisem to dowolna.



>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_🏓


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające


SzaMoT_🏓

Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Czerwiec 2024, 19:4928x28



https://s9584.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=L5mNaNbXKgTncXoZIThDgYvUv8fTNwxhT2t59uEbqCW58cRw3RZJc_hxUBt_-QMUmP2a-YjBQ5jBZuMbVw7xArqXwU1ZvLJ5Cyh18wldhtA&pv=2

Ok z oryginału sobie przeskalowalem na Androidzie,
czyli umieszczamy w podpisie 28 x 28 oraz trochę mniejsza poza podpisem by było widać tekst?
zaraz to wypróbuję

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 12 Czerwiec 2024, 19:53
Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Czerwiec 2024, 19:4928x28



https://s9584.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=L5mNaNbXKgTncXoZIThDgYvUv8fTNwxhT2t59uEbqCW58cRw3RZJc_hxUBt_-QMUmP2a-YjBQ5jBZuMbVw7xArqXwU1ZvLJ5Cyh18wldhtA&pv=2

Ok z oryginału sobie przeskalowalem na Androidzie,
czyli umieszczamy w podpisie 28 x 28 oraz trochę mniejsza poza podpisem by było widać tekst?
zaraz to wypróbuję
Można rozpowszechniać ale najlepiej wśród fundatorów VPS'a.

chr80♂°🛰�


SzaMoT_🏓

#131
Srbase:
Aktualna średnia liczba punktów    0.10
Asteroidy:
Aktualna średnia liczba punktów    35.28
NFS
Brak profilu (już jest i liczy), też jest apka pod Linux - avx512
LHC - jeszcze się nie poddałem, virtualbox odpada.
Okazało się przy pewnych zmianach, serwer teraz komunikuje, sprzętowa wirtualizacja jest off, pozostaje tylko natywna ale czekam na odp. na forum LHC.

Tak pomyślałem by liczyło nie tylko PG, pozwolę ustawić 3/4 wymienione projekty,
ECM P2 odpadają teraz za mało RAM, a zwykłych ECM już coś policzyło i nawet udało się trafić 2 czynniki w zeszłym roku podczas rzutu oszczepem.

Jak są jakieś sugestie, propozycje, wspólna inicjatywa, wspólne decyzje, temat otwarty 💬






>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

W SKB@P VPS to Google Colab Pro i Pro+ mogą być interesującą alternatywą dla obliczeń w ramach BOINC, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące koszty energii elektrycznej. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy rozważaniu tej opcji:

Zalety Google Colab Pro/Pro+
Dostęp do Potężnych GPU:

Colab Pro oferuje dostęp do GPU takich jak Tesla T4, P100, a Pro+ daje dostęp do V100. Są to wydajne jednostki, które mogą przyspieszyć obliczenia.
Dzięki temu można przeprowadzać obliczenia, które na lokalnym sprzęcie zajęłyby dużo więcej czasu i energii.
Brak Kosztów Energii Elektrycznej:

Korzystanie z Colab eliminuje koszty związane z zużyciem energii elektrycznej, co jest istotne przy dużej liczbie komputerów pracujących non-stop.
Elastyczność i Skalowalność:

Możesz łatwo skalować swoje obliczenia, bez potrzeby inwestowania w nowy sprzęt.
Możliwość szybkiego dostosowania zasobów w zależności od aktualnych potrzeb.
Oszczędność Czasu i Miejsca:

Korzystanie z zasobów w chmurze eliminuje potrzebę fizycznego przechowywania sprzętu, co jest korzystne w przypadku ograniczonej przestrzeni.
Wydajność:

Wysokowydajne GPU w Google Colab mogą przyspieszyć obliczenia, co może być korzystne dla projektów wymagających dużej mocy obliczeniowej.
Wady i Ograniczenia
Koszty Subskrypcji:

Google Colab Pro kosztuje około 10 USD miesięcznie, a Pro+ kosztuje około 50 USD miesięcznie. Musisz rozważyć, czy te koszty są opłacalne w porównaniu do kosztów energii i utrzymania sprzętu.
Ograniczenia Zasobów:

Istnieją limity dotyczące czasu pracy na GPU oraz ilości zasobów, które można jednocześnie wykorzystać. W przypadku intensywnych obliczeń może to być ograniczenie.
Bezpieczeństwo Danych:

Przy korzystaniu z usług chmurowych należy brać pod uwagę kwestie bezpieczeństwa danych i prywatności.
Dostępność Zasobów:

W zależności od popytu zasoby GPU mogą być czasami trudniej dostępne, co może wpłynąć na wydajność pracy.
Porównanie z Obliczeniami Lokalnymi (BOINC)
Koszty Energii: Korzystanie z Google Colab może być bardziej opłacalne, jeśli koszty energii elektrycznej są wysokie.
Wydajność: Wysokowydajne GPU w Google Colab mogą zapewnić lepszą wydajność niż starsze GPU w Twoich komputerach.
Elastyczność: Google Colab oferuje większą elastyczność i łatwość skalowania, bez konieczności inwestowania w nowy sprzęt.
Podsumowanie
Google Colab Pro/Pro+ może być atrakcyjną alternatywą dla BOINC, szczególnie jeśli koszty energii są wysokie, a Twoje obliczenia wymagają dużej mocy obliczeniowej. Jest to elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które eliminuje koszty związane z energią elektryczną i utrzymaniem sprzętu. Jednak warto rozważyć również ograniczenia, takie jak koszty subskrypcji, limity zasobów oraz kwestie bezpieczeństwa danych.

Jeśli chcesz przetestować Google Colab Pro/Pro+, możesz zacząć od krótkiego okresu próbnego, aby ocenić, czy spełnia Twoje potrzeby obliczeniowe i jest bardziej opłacalne w porównaniu do lokalnych obliczeń BOINC.

Taką otrzymałem rekomendację.

SzaMoT_🏓

Mam już 2 miesiące subskrypcję Pro ~12$, teraz będzie mijał 3 miesiąc.
Dla CPU jest to tania opcja 8 rdzeni EPYC ROME/INTEL ponad ~50 giga RAM.
Opłata starcza na pokrycie tej konfiguracji (100 jednostek oablaiczeniowych, za kwotę niecałe 50 zł), zostaje kilka jednostek dla GPU.
GPU za tą kwotę to starczy dla T4 ~3 dni, L4 / A100 to ~1 dzień, mało opłacalne.

Po wyczerpaniu 100 jednostek albo dokupuję dodatkowo 100, lub korzystam jak bez sobskrypcji ale konsole mam dostępna jako root, nie ma tylko dostępu do większej ilości rdzeni CPU, większ ilość RAM jest dostępna, GPU T4. Subskrypcja odnawia się
automatycznie i w każdej chwili można anulować, lub przejść na Pro+

Jak w chmurze to na stale wolę CPU, GPU też można wynajmować ale w skali miesiąca to nie jest tanio, tym bardziej, że zapotrzebowanie na obliczenia na GPU jest ogromne,
a to pewnie winduje ceny.

@chr80♂°🛰�
CytatTaką otrzymałem rekomendację.

Wiadomość dostałeś od dostawcy?

SKB@P VPS nie ma Colab, konto można mieć tylko jedno.
SKB@ VPS ma rdzenie z avx512 EPYC 4gen. W dobrej cenie ~13 zł, a cenę można jeszcze obniżyć, wykupując usługi na rok z góry -25%

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające