Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

AiDec

Wlasnie po to sie tak chlodzi, zeby TAK podkrecac  :D

Pentium 4, 8GHz, to byl wlasnie rekordzik na kaskadzie  :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

Przedstawia się bardzo ciekawie,  :)
Ale o to moje pytania:
Wiele podzespołów można tym chłodzić (CPU, GPU)?
Jakim gazem to chłodzi ?
Czy twoja kaskada może chłodzić piwo w moment jeżeli okaże się że zapomniałem włożyć do lodówki a jest pilna potrzeba?

andy101fah

#362
Posiadając taką zabawkę warto pobić kilka rekordów. Np. 3dmark, superpi i zaopatrzyć się w procek i7 2600k. U mnie na zwykłym chłodzeniu powietrzem przy użyciu Noctua NH-U12P procek działa 24/7 przy zegarku 4.6 GHz. Taka chłodziarka wykręciła by go do poziomu rekordów światowych nawet 6 GHz. (Dla Kosmosa będzie to również światowe wyzwanie, jak na razie rekord Polski to 5,55 Ghz dla i7 980x)

Tomasz R. Gwiazda

oczywiscie ze robilem wiele rzeczy just 4 fun :) jak bylem mlodszy :D
teraz jestem bardziej praktyczny i bym to przekul w RAC :D

Ale ciesze sie ze masz wymarzona zabawke

AiDec

#364
Dodatkowe informacje nt. kaskady i nie tylko.


Konstruktorem kaskady byl `Piotres` (znany na xtremesystems.org i purepc w dziale chlodzenia freonem).
www.piotres.com, e-mail: piotres@piotres.com

Tutaj proces powstawania kaskady w obrazkach (dla nie lubiacych czytac  XP): http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-freonem-DI-f91/Dosyc-cicha-wydajna-KASKADA-uzytku-t335184.html
Jak rowniez tutaj: http://www.piotres.com/?go=1,index,000051,daily__24_7__silent_cascade,



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

teraz troche sie rozjasnilo :)

A Ty sie cos nie przyznawales ze do PL zawitasz , tylko jak Viking jakis nas najechales ? :)

AiDec

#366
Nie bylo mnie w Polsce od prawie 6-ciu lat. Nie ja transportowalem kaskade - transport byl `zewnetrzny`.

Co do rekordow, to bicia ich nie przewiduje. I nie przewidywalem. Kaskada byla przygotowywana pod stabilna prace 24/7 i 365, na dodatek bardzo cicha prace. A nie do rekordowych `chwilowek` pod rekord. Co zdzialam zobaczymy, oczywiscie cos pocisne, ale wybralem stabilnosc, nie szybkosc (a szybkosc to i tak zupelnie mimochodem bedzie kozacka :D)


Cytat: GRID w 17 Kwiecień 2011, 09:52
Jakim gazem to chłodzi ?

1. Mieszanka gazow.
2.
Cytat: AiDec w 17 Kwiecień 2011, 05:56
Jesli chodzi o stopnie sprezania i sklady mieszanek gazow to prosze o wyrozumialosc, ale nie uwazam abym mogl publicznie podawac informacje ktore IMHO sa wlasnoscia konstruktora i ktorych dobranie zajelo naprawde mnostwo czasu.

Ale generalnie R507/R23


Cytat: GRID w 17 Kwiecień 2011, 09:52
Czy twoja kaskada może chłodzić piwo w moment jeżeli okaże się że zapomniałem włożyć do lodówki a jest pilna potrzeba?

Daloby sie, 3majac browara w rekawicy, ale musialby to odkrecic  od mobo (parownik, ten miedziany, jest odpowiednikiem radiatora na proca).



PS: A mowili mi kiedys ze Kosmos jest duzy XP: http://img16.imageshack.us/img16/4496/image373o.jpg



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a pompki do GPU sie pozbywasz ? czy tylko odejmujesz WC z procka?
no bo jak to 24h na dobe ma chodzic i ma byc ciszej niz poprzednio na WC to jak?

to w normalnych warunkach wystarczy zeby ten sprzet chlodzil do 0 stopni i bedzie cicho i przyjemnie, right?

AiDec

#368
Zdejmuje tylko WC z proca i zastepuje kaskada. WC wciaz bedzie chlodzilo grafy.


`no bo jak to 24h na dobe ma chodzic i ma byc ciszej niz poprzednio na WC to jak?` - nie ma byc ciszej, ma byc chlodniej. Zamiast na wejsciu do bloku miec wode 25C na procu, bede mial parwonik i gaz -100C. Nie mialo byc ciszej, mialo byc cicho. Po prostu cicho. Ciszej niz WC to nie bedzie, bedzie deczko glosniej (ale wciaz cicho, mam nadzieje  8) ).


`to w normalnych warunkach wystarczy zeby ten sprzet chlodzil do 0 stopni i bedzie cicho i przyjemnie, right?` - do 0 stopni to nie potrzebowalbym ani dwuagregatowej kaskady, ani nawet jednoagregatowego singla. Wystarczylby prosciutki chiller. Tutaj zalozeniem jest, aby przy ciszy, przy 100% load, 24/7, miec w lecie proca chlodzonego gazem o maksymalnie ujemnej temperaturze. Dzieki temu przy standardowych 3.33GHz dla mojego 980x zamiast miec 45C bede mial -15C. A to znaczy ze zamiast przy 5GHz miec kupe dymu, bede mial +15C :). Owszem, mozna tak ustawic kaskade aby dawala 0C, ale to jak kupowac Porsche i dlawic silnik zeby mial tylko 100KM bo wiecej nie potrzebuje. Nie po to kupilem Porsche zeby jezdzic 50km/h  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

teraz jasne :)

i fakt Cosmos jakis maly sie zrobil :)

Szopler

Najlepsze, że parę miesięcy temu widziałem ten opis i te zdjęcia i się zastanawiałem co za maniak chce to sobie postawić w domu :D. Nie sądziłem, że to dla Ciebie jest robione XD

GRID

A czy można poprosić pana Piotra żeby po
CytatSprzet dla usera purepc,tyle ze mieszkajacego na stale w Norwegii
dodał - członka grupy BOINC@Poland ???

AiDec

#372
Zalatwi sie :).


Cytat: andy101fah w 17 Kwiecień 2011, 09:53
(...)jak na razie rekord Polski to 5,55 Ghz dla i7 980x

Xtreme Team, 5.9GHz przy 1.9V, bodajze rok temu. Mieli proca z jakiejs dziwnej serii, chyba inzynieryjnej (ale nie dam sobie palca za to uciac).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Swiatowy to o ile dobrze pamietam 7.04GHz, przy 1.98V, na cieklym azocie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat: AiDec w 17 Kwiecień 2011, 12:22
PS: A mowili mi kiedys ze Kosmos jest duzy XP: http://img16.imageshack.us/img16/4496/image373o.jpg

:respect: ależ bestia

Grzes

AiDec dzięki za informacje, wszystko co chciałem wiedzieć już wiem.

Jak coś wykręcisz tym potworem to pochwal się  :)
Mam nadzieje, że osiągi będą proporcjonalne do rozmiarów i wagi  :arrr:

AiDec

Cytat: GRID w 17 Kwiecień 2011, 09:52
Ale o to moje pytania:
Wiele podzespołów można tym chłodzić (CPU, GPU)?

Zapomnialerm wczesniej cos jeszcze dopisac w tej kwestii. Jedna kaskada chlodzi jeden element (w moim przypadku bedzie to CPU). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby tak samo chlodzic GPU, jednak wtedy bylyby to np. 3 kaskady do CPU + 2xGPU. Owszem, mozna kaskadami chlodzic grafy, bez zadnego problemu, jedyna roznica to inny ksztalt parownika.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

nie ogarniam tego..... za dużo jak dla mnie.....

Grzes

Cytat: Troll81 w 18 Kwiecień 2011, 10:55
nie ogarniam tego..... za dużo jak dla mnie.....

http://www.youtube.com/watch?v=SamAOKwoBNA

na youtubie znajdziesz tego więcej :)

AiDec

Patrzeć poprzez mrok i widzieć





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

blok WC dla GPU ?

AiDec

Dostać więcej niż dziś mam





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Cały w sobie krzyk wykrzyczeć





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mimeq

#383
Co to za GPU ???  ;D

EDIT

Doczytalem chyba - 6970   :respect:


AiDec

Z losem wygrać w to w co gram





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#385
Odpal to - odpal !!
Musimy dać popalić :D

Tomasz R. Gwiazda

a z jaka plyta i jaki projekt to pociagnie? :)

AiDec

Żebym poczuć mógł...





...jak się czuje Bóg!







Wykorzystano slowa piosenki Ikar, zespolu IRA. Bez zgody autora. Mam jednak nadzieje, ze nie powiesi mnie za pisanki... ;)





Planowane projekty dla GPU:
Crysis 2
Brink
FEAR 3
Dead Island
Warhammer 40.000: Space Marine
Diablo III

w wolnym czasie jakis PrimeGrid... ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

HardCore :p_arr:

na ilu TV Full HD grasz?

AiDec

Gram na monitorze. Samsung 30`` 2560x1600. I to wystarcza, naprawde - dla takiej rozdzielczosci, przy full detalach nawet 2x5970 WC OC nie wyrabialy pod wymagajacymi grami. Licze ze teraz troche poprawie jakosc grafiki :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

kiedy odpalasz? :)

:respect:

mimeq

Diablo III - ciagle pogrywam w II, na nastepczynie jeszcze chyba niestety poczekamy  >:(


AiDec

Za 2 dni jak dobrze pojdzie. Dzisiaj juz nie zdaze, jutro powazna wizyta u dentysty...  :(. Jak bede zywy, to we czwartek zamontuje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

phobos

W domu światło przygasa jak włączasz kompa ?  ;D

gregre

WOW,
tylko pogratulować, będzie kolejne 2KW prądu :)

Cyfron

Cytat: phobos w 21 Czerwiec 2011, 17:42
W domu światło przygasa jak włączasz kompa ?  ;D

chyba w całej dzielnicy  :respect:

TRZECIAK

#396
Cytat: AiDec w 21 Czerwiec 2011, 16:53
Z losem wygrać w to w co gram


Widzę karta i chłodzenie identyczne jak moje tylko ja mam 1 szt :P

Cytat: AiDec w 21 Czerwiec 2011, 17:25
Gram na monitorze. Samsung 30`` 2560x1600. I to wystarcza, naprawde - dla takiej rozdzielczosci, przy full detalach nawet 2x5970 WC OC nie wyrabialy pod wymagajacymi grami. Licze ze teraz troche poprawie jakosc grafiki :).

Do grania w Crysisa 2 przy max detalach i tej rozdziałce u mnie dawała rade tylko 1 6950@6970.
W wymagających tytułach na pojedyńczym GPU grało się dużo przyjemniej niż na pożyczonych 2x5970 ze względu na mikroprzycięcia przy kilku GPU, które dość skutecznie uprzykrzały grę.

Przy okazji co to za łącznik do tych kart, bo jakoś wcześniej mi się nic takiego w oczy nie rzuciło i jaką do tego chcesz dać chłodnicę, bo ja przy 6970 i i7 mam 2x140 i temp przy 100% wykorzystaniu dochodzi do 700C?



toms83

Cytat: AiDec w 21 Czerwiec 2011, 17:25
Gram na monitorze. Samsung 30`` 2560x1600. I to wystarcza, naprawde - dla takiej rozdzielczosci, przy full detalach nawet 2x5970 WC OC nie wyrabialy pod wymagajacymi grami. Licze ze teraz troche poprawie jakosc grafiki :).

Dobry monit, sam się nad nim zastanawiałem ale wylądował u mnie Nec 301PA. Chociaż do ogólnej rozrywki szybka matryca PVA jest lepsza. :)

Sprzęcik zapowiada się ładny, radki czy nv?  :respect:

AiDec

#398
Cytat: phobos w 21 Czerwiec 2011, 17:42
W domu światło przygasa jak włączasz kompa ?  ;D

Calosc jest zasilana Silverstone`ami, wiec jak wlaczam kompa, to korki wywala. Dlatego zostawia sie kompa wlaczonego (zasilki), pozniej wciska korki, a pozniej podlacza grafy :).


Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2011, 17:57
Przy okazji co to za łącznik do tych kart, bo jakoś wcześniej mi się nic takiego w oczy nie rzuciło i jaką do tego chcesz dać chłodnicę, bo ja przy 6970 i i7 mam 2x140 i temp przy 100% wykorzystaniu dochodzi do 700C?

To jest rozwiazanie autorskie firmy EK, nazywa sie FC QUAD Parallel Bridge - dopiero od niedawna dostepne cudenko, specjalnie przygotowane do chlodzenia woda czterech graf. Sa tez podobne dla trzech graf.

Lepiej to widac tutaj: http://imageshack.us/f/692/image401px.jpg/

Chlodnice mam podobna, 2x120, ale mam plastikowy rezerwuar 130l, ktory bezglosnie i bardzo ladnie odprowadza cieplo. Dla dwoch 5970 tempy byly w zimie ponizej 32C, a w lecie 40-42C.


Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2011, 17:57
Do grania w Crysisa 2 przy max detalach i tej rozdziałce u mnie dawała rade tylko 1 6950@6970.

Z mojego punktu widzenia `dawala rade` to znaczy cos takiego:

Max. framerate: niewazny - nie ma dla mnie znaczenia
Avg. framerate: niewazny - nie ma dla mnie znaczenia
Min. framerate: 60fps



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 21 Czerwiec 2011, 19:02
To jest rozwiazanie autorskie firmy EK, nazywa sie FC QUAD Parallel Bridge - dopiero od niedawna dostepne cudenko, specjalnie przygotowane do chlodzenia woda czterech graf. Sa tez podobne dla trzech graf.

Lepiej to widac tutaj: http://imageshack.us/f/692/image401px.jpg/

Chlodnice mam podobna, 2x120, ale mam plastikowy rezerwuar 130l, ktory bezglosnie i bardzo ladnie odprowadza cieplo. Dla dwoch 5970 tempy byly w zimie ponizej 32C, a w lecie 40-42C.


No mój rezerwuar mieści się w zatoce na CD,a pojemność całego układu to ok.0,7-0,9 litra więc dlatego taka temperatura   :)

Cytat: AiDec w 21 Czerwiec 2011, 19:02


Z mojego punktu widzenia `dawala rade` to znaczy cos takiego:

Max. framerate: niewazny - nie ma dla mnie znaczenia
Avg. framerate: niewazny - nie ma dla mnie znaczenia
Min. framerate: 60fps

No na 1 szt. to min. było ok 40klatek więc bez tragedii. Na 2x 5970 min. miałem w okolicach 60, ale płynność grania znacznie lepsza na 1 karcie z 40 klatkami niż na 2 z 60 właśnie ze względu na mikroprzycięcia spowodowane ilością GPU większą niż 1. Niewiem czym to jest spowodowane, ale wydaje mi się że sterowniki może jeszcze miały lub mają jakieś braki w tej materii, bo sytuacja jest podobna na wielu grach które niby obsługują kilka GPU.
W każdym bądź razie sprzecik wypas :P szczególnie podoba mi się ten mostek do kart.

Ja na dłuższy czas muszę odłożyć rozbudowę swojego kompa bo z roboty odchodzę za ok miesiąc czy dwa więc narazie z kasą krucho.
Jak sytuacja się unormuje pewnie się zgloszę po trochę info odnośnie kaskady, bo z tym nosiłem się ok 4 lat a jakoś nigdy się nie zabrałem za to na poważnie poza jakimś testowym kombinowaniem z agregatem od zamrażalki, ale to dawno temu było i bez żadnej regulacji sprzęt więc miałem cholerne problemy ze szronem który się pojawiał jak CPU niemiał jakiegoś zajęcia powyżej 50%.