Dyskusja o współpracy BOINC@Poland i GPU Force

Zaczęty przez X X X, 17 Luty 2010, 11:00

Peciak

#40
Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 17 Luty 2010, 23:18
Mój błąd - nie zastrzegłem poufności w prywatnej korespondencji.

To jest mój błąd i to duży prywatna korespondencja zawsze powinna być poufna ale na Forum GPU Force znalazłem tekst który wydawało mi że że zezwala mi na zacytowanie korespondencji.
"Nie ma Piotra, a szkoda - PM mu wysłałem z info."

Zresztą nie widziałem w tej korespondencji nic co mogło być poufne. Ale jak tak sobie czytam te wystąpienie Roberta to tych wszystkich wyścigów mi się odechciewa. A zawsze uważałem je za najlepszą zabawę w tym całym liczeniu. Podkreślam zabawę.
A tu takie rzeczy. Jakieś szychy, spiski i inne pier..oły.
Zawsze uważałem że liczenie projektów matematycznych jest najczystsze bo kto może to do czegoś wykorzystać. Wiele działów jest w matematyce które nikomu na razie nie służą są ideą dla idei. Takie szukanie liczby PI, takie liczby pierwsze, coolatz.
A tu ktoś uważa że ma być pierwszy bo ma mu się to statystycznie należy. Czy Ci goście nie rozumieją że jak się zacznie grzebać i manipulować wynikami to ludzie przestaną to liczyć. Przecież wyniki i statystyki kto pierwszy itp są główną siłą napędową obliczeń rozproszonych.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Cytat: OxyOne w 17 Luty 2010, 23:44
Jeszcze raz dziękuję...

OxyOne

To mu dziękujemy za wspaniałą współpracę i cała przyjemność po naszej stronie!
:parrrty:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

X X X

Piotrze, wyścigi to jest rywalizacja, to są wielkie emocje, czasem tak wielkie, że niektórzy ich nie wytrzymują, ale mija parę dni i rozum wraca na pierwszy plan. Wyścigi to jest strategia i taktyka, tu zawiązywane są koalicje i antykoalicje. To one sprawiają, że pewne zespoły nagle pną się w górę, a inne w dół. To jest kalkulacja - moc komputerów jest policzalna i z grubsza wiadomo jaka moc jest potrzebna do osiągnięcia takiego czy innego celu. Nie jest tajemnicą, że najmocniejszymi rozgrywającymi są Amerykanie, którzy działają w kilku zespołach - dlatego tak wiele zależy od nocnych rozmów. Część układanki ustalana jest przed wyścigiem, a część w jego trakcie, zależnie od rozwoju sytuacji. Dlatego, kiedy Moon na jednym z forów napisała, że w dzień idzie spać, to było jasne, że jej zespół International uzyskał wsparcie i pójdzie w górę, no i poszedł, wygrał z drugim International, który ze względu na kłopoty z prezentacją statystyk spóźnił kontratak o 2-3 godziny. Walka trwała do ostatnich minut, a różnica wynosi ułamek procenta.

Chociaż Amerykanie są mistrzami rozgrywek taktycznych, to absolutnie nie mamy się czego wstydzić. Kiedy jasne stało się, że mamy realne szanse na 3. miejsce, to główny pretendent do tego miejsca  uświadomił sobie, że nie "zabaweczki" są jego głównym konkurentem, a właśnie my. W efekcie o g.2 (18 w USA) nastąpił kontratak, który do rana udało się skompensować i odeprzeć, więcej prób nie podejmowano - zadziałał efekt zaskoczenia, na więcej nie byli przygotowani, a w staraniach o wolne moce ktoś ich ubiegł. Następnym razem będą lepiej przygotowani, ale i my możemy być mocniejsi. Pytanie tylko czy członkowie zespołu Boinc@Poland zainteresowani są staraniem o powtórzenie sukcesu? Wtedy światowa czołówka wyścigów wyglądałaby tak:
1. USA
2. Niemcy
3. Polska

Piotrze, nie odżegnuj się od tego wszystkiego, bo właśnie TY byłeś sprawcą największego ruchu taktycznego na szachownicy! Ruchu dla wszystkich niespodziewanego, a zatem burzącego wiele koncepcji i w ten sposób wywołującego irytację i zdenerwowanie, co jest naturalnie ludzką reakcją. Jeszcze dzień czy dwa i emocje zupełnie opadną oddając miejsce uznaniu dla tego co wspólnie osiągnęliśmy. Nawet największy strateg nie uwzględniał opcji porozumienia Polaków. Jestem pełen obaw na przyszłość, bo naszą narodową mentalność stać na wielkie jednorazowe akcje, natomiast o stałe współdziałanie jest bardzo trudno. Ale wciąż mamy szansę.
:parrrty:

PS: Do osób, które z niesmakiem patrzą na wszelkie wyścigowe akcje i uważają, że wspomaganie nauki powinno być bardziej... dostojne.
Ludzie są różni, kierują się różnymi motywacjami - dzięki wyścigom udostępniona została na potrzeby nauki rekordowa moc, która zachwiała stabilnością serwerów jednego z najbardziej profesjonalnych projektów. Również my, GPU Force, bez wyścigów nie robilibyśmy obliczeń na CPU. A tak zyskała nauka - matematyka. A bez niej nawet biologia nie mogłaby się rozwijać.

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

ps: jaka trzeba dysponowac farma kompow aby zajac 1 miejsce indywidualnie ? :)

X X X

To niemożliwe. :no: Przynajmniej dopóki jest to istotne dla SUSA.
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_country_stats.php?pr=bo&st=0

Troll81


BOINC@POLAND[HA$]

#47
dlatego trzeba się zmobilizowac i w następym dobrze wystartować.
ja zgłaszam wszystkie swoje sprzęty... i mam nadzieję, że ten krótki wyścig zostanie odpowiednio rozreklamowany wśród
naszych członków i wezmą w nim udział.
nawet jeżeli ktoś nie jest aktywnym członkiem, może zechcieć wesprzeć nas oca swojego CPU w 24 godzinnym Le Mans...

Cytat: gigi2000 w 17 Luty 2010, 23:15
BTW dostałem maila że znalazłem w wyścigu liczbę pierwszą, która znajduję się w top 5000 największych znalezionych liczb pierwszych. Napisali tez instrukcje, ze mogę zezwolić aby PrimeGrid zgłosił to w moim imieniu, lub mogę to zgłosić sam, ktoś wie czy jest w tym jakaś różnica??

Ja też dostałem cos takiego, chyba w ustawieniach projektu gdzieś jest taka opcja czy wyrażasz zgodę na kontakt i prezentację wyniku.
Jeżeli nie zaznaczyłeś to się grzecznie skontaktowali.
U mnie mieli problem z znakami przy imieniu i nazwisku i poprosili o email z poprwioną wersją a nie z ich krzakami..

w sumie trafilem 3 prime w tym wyścigu...całkiem nieźle, przynajmniej tak mi sie wydaje...

apohawk

Jestem zdecydowanie zwolennikiem ponownego wspólnego wystąpienia w wyścigu PG. Z gestu pojednania wyszło więcej niż ktokolwiek chyba przewidywał. Warto wspólnie powalczyć o podium w klasyfikacji rocznej!
Na co dzień też uważam, że BOINC powinno być bardziej wspomaganiem nauki niż pogonią za punktami, ale jak widzę Polskę na 3. miejscu to nagle patrzę na to ZUPEŁNIE INACZEJ!  XD Cóż, jestem Polakiem...
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: BOINC@POLAND[HA$
Ja też dostałem cos takiego, chyba w ustawieniach projektu gdzieś jest taka opcja czy wyrażasz zgodę na kontakt i prezentację wyniku.
Jeżeli nie zaznaczyłeś to się grzecznie skontaktowali.
U mnie mieli problem z znakami przy imieniu i nazwisku i poprosili o email z poprwioną wersją a nie z ich krzakami..


patrze patrze i nie widze u siebie tej opcji :>

jakiegos Prime podczas wyscigu znalazlem, chce go sprawdzic, klikajac na znak ilosci tych znalezionych primow "1"
a tam caly czas Disabled during the challenge

BOINC@POLAND[HA$]

#50
no napewno masz w ustawieniach prime..
jest taka tabela:

Permission is given to PrimeGrid to report primes under my name yes
Report primes as (name and last name)
One of the requirements for the Prime Pages to accept the prime is to give your real name and last name Michał Porzeziński
Send an email when automated report has been executed yes


musisz miec takie coś i wtedy automatycznie będziesz dopisywany na sronie jak znajdziesz prime.
A do mnie napisali bo im się cos trzcionka zebździła i poprosili o poprawną wersje.

Cytat: apohawk w 18 Luty 2010, 18:26
Jestem zdecydowanie zwolennikiem ponownego wspólnego wystąpienia w wyścigu PG. Z gestu pojednania wyszło więcej niż ktokolwiek chyba przewidywał. Warto wspólnie powalczyć o podium w klasyfikacji rocznej!
Na co dzień też uważam, że BOINC powinno być bardziej wspomaganiem nauki niż pogonią za punktami, ale jak widzę Polskę na 3. miejscu to nagle patrzę na to ZUPEŁNIE INACZEJ!  XD Cóż, jestem Polakiem...

Właśnie dlatego uważam, że w przyszłym i kolejnych wyścigach powinnismy być zwarci i gotowi od startu... bo to ważne co w ostatnim roku pokazywali czesi...
Zapraszam wszystkich do czynnego udziału w wyścigach ku chwale Polski i B@P

EDIT: Proszę starać się używać opcji "Modyfikuj" i nie pisać postów jeden pod drugim.

Tomasz R. Gwiazda

oki mam :)

wszystko miałem ustawione jak trzeba

Pantarhei

No i co. Mozna już wracać do swojej drużyny czy jeszcze zostać?

Znowu coś ze statami PG się dzieje - zniknęły.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

U mnie jeszcze wiszą "pending" z wyścigu, więc na pewno jeszcze nie przeliczyli wszystkich. Czekamy.
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Chyba warto się wstrzymać do czasu oficjalnego potwierdzenia statystyk:
http://www.primegrid.com/challenge/challenge.php

apohawk

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1638&nowrap=true#21190

Komunikat apropos pozostałych do przeliczenia zadań i ich potencjalnego wpływu.
18880 zadań czeka na przeliczenie, z czego 4374 może jeszcze namieszać w klasyfikacji.
Tak więc czekamy, kamraci, albo doliczamy, co tam w PG nam zostało.
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

Ja wywalilem próbki ktore mi zostały. Moze to nawet gorzej bo teraz sie komus te same próbki nie zwalidują.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Zwalidują się, po prostu ktoś je policzy poza konkursem.
Ja wczoraj wieczorem jeszcze parę przeliczyłem, ale jak szedłem spać, to na pozostałych dałem abort (17 ich było), zaraportowałem, wyłączyłem kompa i cześć. Pewnie ktoś je przez noc przeliczył (parę teraz sprawdziłem i faktycznie), a u mnie by wisiały przez noc. A tak taski już przeliczone, a ja mogę walczyć o wyższą pozycję w PM  :attack:
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Pantarhei w 18 Luty 2010, 19:11
No i co. Mozna już wracać do swojej drużyny czy jeszcze zostać?

Na razie przeciez nigdzie nam sie nie spieszy. W ramach przykladu: ja sobie posiedze jeszcze z tydzien przy obecnym ustawieniu - przeciez mi to w niczym nie przeszkadza :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Dokładnie. Niewykluczone, że w ogóle nie będę się stamtąd ruszał i wspomagał ich w kolejnych wyścigach, jeśli taka będzie również wola kamratów B@P, coby wspólnie walczyć o dobry wynik w klasyfikacji rocznej. PG liczę tylko i wyłącznie podczas wyścigów, więc B@P punktów na tym dużo nie straci, a każde zaoszczędzone kliknięcie się liczy  XD
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

Przecież tak czy siak czołówka będzie wyglądała jak pipsze Robert...

Przy spiętych pośladkach jesteśmy w stanie wywalczyć 3 miejsce dla Polski.

Tym razem jesteśmy na 2 gim miejscu !!!! w zespołach po względem ilości przeliczonych próbek przez ostatnie 24 godz...

apohawk

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1638&nowrap=true#21236

Stan na 19 Feb 21:39 UTC: 2634 zadań zaległych, z czego 182 może coś zmienić w klasyfikacji.
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

no to jeszcze 8 wyścigów  w tym roku do zaliczenia....
Ogłaszamy pęłną mobilizację... wysyłać maile  na PM z kalendarzem i z przypomnieniami.



Tomasz R. Gwiazda

jak nadejdzie czas to przyda sie wyslac info do uzytkownikow przez strone projektu, bo liczydlowi co sa na forum to siela rzeczy beda swiadomi tego faktu :)


BOINC@POLAND[HA$]

809*2^749745+1 (HA$); 415*2^758994+1 (gigi2000) a na stronce PG jesteśmy wymienieni, że cos znaleźliśmy.
Choć mi w wynikach pokazuje, że w ostatnim wyścigu miałem 4 hity to nie moge tego sprawdzić bo jest wyłączona opcja na czas wyścigu...

Tomasz R. Gwiazda

tia, ciekawe kiedy to sie uaktywni, to dowiemy sie co mamy :)

Niekumaty Burak

PG będę liczył tylko w czasie wyścigów, więc zostaję w GPU Force.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

ja tez PG licze w trakcie wyscigow, ale bede liczyl na konto B@P

BOINC@POLAND[HA$]

Ja PG w pierwszym wyścigu liczyłem na konto GPU w ramach ocieplenia stosunków i pokazania naszym kolegom
ile moglibyśmy zdziałać razem.

lecz w następnych wyścigach mam zamiar
reprezentować Boinc@Poland.

Hani

To tak jak ja :)
PS. Kedy można wracać do B@P


apohawk

Cytat: Hani w 20 Luty 2010, 17:59
PS. Kedy można wracać do B@P
Cierpliwości, wkrótce.
Stan na 20 Feb 12:08 UTC: 934 zadań zaległych, z czego 69 może coś zmienić.
Tak więc wciąż czekamy na oficjalne wyniki.
No good deed goes unpunished.

ksysju

Hi

Ta resztka wu , co została, nie ma żadnego znaczenia dla wyników.

Wracać do siebie i tyle. :-)



ksysju


Hani



X X X

#74
W końcu punkty wyścigowe zostały przyznane i nadszedł czas podsumowania.
http://www.primegrid.com/challenge/2010_1/top_teams.html
http://www.primegrid.com/challenge/2010_1/top_users.html

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Boinc@Poland, którzy zdobyli się na gest pojednania i wydatnie wsparli nasz zespół GPU Force w walce o 3. miejsce w świecie. To sukces jakiego nie pamiętam w Boinc. Pokazaliście, że potraficie być wielcy - jeszcze raz dziękuję!

2. Szczególnie dziękuję: Hani, AiDec, momi76, JaRa, eclipse99, gigi2000, Pigu, Ryszard, TJM, apohawk, lolek, kempler, którzy pozostali do samego końca, aby... "uprawomocnić" nasz wspólny sukces.

3. W odpowiedzi na ten gest, skierowaliśmy do zespołu Boinc@Poland propozycję połączenia naszych zespołów w ramach projektu PrimeGrid i wspólnej walki o zdobycie przynajmniej 3. miejsca w tegorocznej serii wyścigów, w brzmieniu:
Cytat: GPU ForceDO BOINC@POLAND
- - - - - - - - - - - - - -
1. Proponujemy - połączenie naszych zespołów w projekcie PrimeGrid w jeden wspólny zespół o uzgodnionej nazwie, zrzeszający członków Boinc@Poland, GPU Force oraz inne osoby skłonne poprzeć to przedsięwzięcie - formuła otwarta.

2. Celem zespołu będzie integracja działań zmierzających do zdobycia przynajmniej 3. miejsca w PrimeGrid's 2010 Challenge Series.

3. Odwzajemniając gest dobrej woli ze strony Boinc@Poland, GPU Force przekaże na potrzeby nowego zespołu konto id=2230, do którego przynależą wspólnie zdobyte punkty wyścigowe (3. miejsce), bowiem do końcowego sukcesu sumowane są wyniki z wszystkich 9 tegorocznych wyścigów. Administratorami konta zespołu będą: jeden przedstawiciel Boinc@Poland i jeden przedstawiciel GPU Force.

4. Każdy członek nowego zespołu - na wzór francuskiego LAF - zachowa pełną identyfikację, zapewniającą z jednej strony spójność indywidualnych statystyk, a z drugiej strony pełniącą funkcje promocyjne, przykładowo:
[Boinc@POLAND] ksysju
[GPU Force] 7NBI

5. Do sprawnego i skutecznego osiągnięcia założonego celu powołany zostanie wspólny zarząd (sztab), który w okresie bezpośrednio przed i w czasie wyścigu będzie uprawniony do podejmowania szybkich decyzji wiążących dla wszystkich członków nowego zespołu.

7NBI_Robert, GPU Force

4. Na naszą propozycję otrzymaliśmy odpowiedź odmowną o treści:
CytatDrogi Robercie, członkowie GPU Force!

Gratulujemy Waszej drużynie świetnego miejsca w wyścigu The Year of the Tiger Challenge. To naprawdę duże osiągnięcie!

Dziękujemy także za propozycje współpracy, jednakże nie możemy jej przyjąć z kilku powodów:

1. Jesteśmy największą drużyną w Polsce, z ogromnym dorobkiem punktowym, którego nie osiągnie żadna inna drużyna w kraju w przewidywalnym czasie. Dlatego nie ma sensu przenosić naszej mocy obliczeniowej na inne drużyny, ani tworzyć do tego celu nowej drużyny.

2. Nasza akcja wspomożenia Was w wyścigu pokazała, że nie czujemy do Was żadnych nieprzyjaznych uczuć, jednak od początku była pomyślana jako jednorazowa, gdyż takie akcje, gdyby były stałe - rozbijałyby zespół.

Faktem jest, że wspólny udział w wyścigu był także i dla nas przyjemnością i zmobilizował część naszej załogi do aktywniejszego udziału w życiu drużyny. Prawdą jest też fakt, że liczebność naszego teamu wpływa także negatywnie na czas podejmowania decyzji, jednak jest to niwelowane (jak mamy nadzieję) przez udostępnienie wszystkim członkom drużyny prawa współdecydowania o dalszych działaniach naszego środowiska. Dlatego większość aktywnych forumowiczów uznała, że na stałe dopuszczają tylko możliwość liczenia pod flagą BOINC@Poland.

Wydaje nam się, że wszystkie powyższe punkty wystarczająco wykazują, że nie brak dobrej woli, ale pragmatyka jest powodem naszej decyzji. Jednakże oczywiście stale zapraszamy na nasze forum, gdzie znajdziecie wszystkie informacje na temat BOINC, jakimi dysponujemy - to wszystko jest (także) do Waszej dyspozycji.

Z pozdrowieniami,

Zespół BOINC@Poland

5. W pełni szanujemy wolę i prawo zespołu Boinc@Poland do dowolnego kształtowania swojej polityki wobec innych zespołów - każdy ma prawo podążać własną drogą.

6. Jednocześnie wyrażamy żal, że polskie środowisko Boinc nie jest zainteresowane integracją, obroną sukcesów międzynarodowych, czy - dalej idąc - stworzeniem ogólnonarodowego silnego zespołu Boinc zdolnego konkurować z trzema największymi potęgami - SUSA, SG, LAF. Cóż, pewnie jeszcze nie pora na to, więc pozostajemy konkurentami.

Machloj

ależ Robercie :) my jak najbardziej jesteśmy ZA integracją czy nawet stworzeniem ogólnonarodowego teamu  ;)

Pantarhei

Wlasnie, właśnie! :) Zapraszamy do zintegrowania sie z nami. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

BOINC@POLAND[HA$]

Przecież doskonała cześć was była właśnie częscią ogólnopolskiego teamu B@P i sami z tego zrezugnowaliście...
Zapraszamy do B@P i walczmy o lepszą promocję Polski na arenach miedzynarodowych.
Razem możemy więcej.....

Peciak

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 24 Luty 2010, 03:58
6. Jednocześnie wyrażamy żal, że polskie środowisko Boinc nie jest zainteresowane integracją, obroną sukcesów międzynarodowych, czy - dalej idąc - stworzeniem ogólnonarodowego silnego zespołu Boinc zdolnego konkurować z trzema największymi potęgami - SUSA, SG, LAF. Cóż, pewnie jeszcze nie pora na to, więc pozostajemy konkurentami.

Małe wyjaśnienie
1. Propozycja była zapodana na PM i tak rozważana pośród największych liczydłowych (wybadanie czy jest ich ewentualna przychylność co do pomysłu) - nie była.
2. Ogólnonarodowy zespół nie jest w stanie zagrozić tym potęgom i dlatego proponowałeś nam utworzenie zespołu międzynarodowego (wynikło to podczas dyskusji )a my mamy ambicje liczyć w zespole narodowym.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 24 Luty 2010, 03:58
6. Jednocześnie wyrażamy żal, że polskie środowisko Boinc nie jest zainteresowane integracją, obroną sukcesów międzynarodowych, czy - dalej idąc - stworzeniem ogólnonarodowego silnego zespołu Boinc zdolnego konkurować z trzema największymi potęgami - SUSA, SG, LAF. Cóż, pewnie jeszcze nie pora na to, więc pozostajemy konkurentami.

My rowniez wyrazamy zal :( ze niektorzy Polacy nie sa zainteresowani integracja, a wrecz przeciwnie - zakladaja swoje wlasne, nowe zespoly, zamiast liczyc pod jedna bandera :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka