Dyskusja o współpracy BOINC@Poland i GPU Force

Zaczęty przez X X X, 17 Luty 2010, 11:00

Kryniek

Połączenie się w jedną drużynę liczącą tylko dla Polski - TAK i tylko tak

Pantarhei

Spokojnie Panie i Panowie. :)
Mamy rozne z GF pomysly i wizje i byc moze z czasem uda sie nasze stanowiska zbliżyć.
Tymczasem nie zaprzepascmy tego, co udalo mam sie osiągnąć nasza wspólną akcją. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 24 Luty 2010, 03:58
6. Jednocześnie wyrażamy żal, że polskie środowisko Boinc nie jest zainteresowane integracją, obroną sukcesów międzynarodowych, czy - dalej idąc - stworzeniem ogólnonarodowego silnego zespołu Boinc zdolnego konkurować z trzema największymi potęgami - SUSA, SG, LAF. Cóż, pewnie jeszcze nie pora na to, więc pozostajemy konkurentami.
Robert, nie spisuj na straty naszej integracji i nie odwracaj się od niej. Może faktycznie to jeszcze nie czas. Dla mnie smutne jest, że w pewnym momencie członkowie GPU Force przestali czuć się u nas, jak u siebie. Może pewnego dnia postanowicie wrócić.
Kilka powodów, dla których Wam byłoby łatwiej dołączyć do nas, niż nam do Was:
1. Liczba członków, o ile BOINC nie ma w opcjach admina teamu jakiejś opcji automagicznej integracji (w tej kwestii wiem bardzo niewiele, czyt. nic), to łatwiej będzie Wam 20-30 regularnie czytającym fora i dobrze zmobilizowanym użytkownikom zmienić team, niż nam 5000 tysiącom nieczytających użytkowników, którzy dają duży wkład w BOINC, ale już nie w politykę boincowych teamów ;)
2. Już mamy bardzo dobrą, bardzo chwytliwą nazwę dla teamu narodowego.
3. Mamy lepszy dorobek punktowy jako zespół, a to dorobek teamu liczy się w klasyfikacji teamów. Punkty nie przechodzą za użytkownikami. Część z tych punktów, to Wasze punkty, czy nie byłoby miło je odzyskać w imię wyższych spraw ? ;)

P.S. to moje prywatne zdanie, nieuzgadniane z komitetem partyjnym
No good deed goes unpunished.

Peciak

Oczywiście że tak, ewentualne stworzenie międzynarodowego zespołu który mógłby urzec nosa kilku gościom którym się wydaje że pierwsze miejsce im się należy - to mógłbym ewentualnie poprzeć  ;D . Tworzenie kolejnej narodowej drużyny - raczej nie  :no:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

watek do zamkniecia. Wyscig sie skonczyl

Niekumaty Burak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Luty 2010, 09:37
watek do zamkniecia. Wyscig sie skonczyl
i proszę założyć nowy do dyskusji o integracji.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Na początek przepraszam za moje gapiostwo - już uzupełniam... wielkie podziękowania dla RAD-Poland za przygotowanie i prowadzenie wspólnych statystyk. Fajna rzecz, z różnych powodów.

A teraz po kolei...
@Machloj - to pewnie diabeł tkwi w szczegółach. Chwilowo, w moim osobistym odbiorze, jesteście za, a nawet przeciw. ;)

@Pantharei, HA$, inni - powiedzmy sobie parę spraw otwarcie, bez obrażania się, ale konkretnie, bez ściemy:
- nie istnieje opcja "powrotu" - czym szybciej to przyjmiecie do wiadomości, tym konstruktywniej;

- jakby B@P był dobrym "domem" dla wszystkich, to do dziś dalej jego członkami byliby - patrząc od góry klasyfikacji: G.Granowski, 3Rni, OxyOne, 7NBI, A.Obara;
- skoro cała czołówka polskiego Boinc jest poza B@P, to znaczy, że trzeba się otworzyć na inną formułę wspólnego domu niż B@P;

- jesteście najliczniejszym polskim zespołem, ale już nie macie większości w polskim Boinc - na podstawie ostatniego miesiąca (499,225,735):
155,356,101 B@P 31%
130,433,658 GPU 26%
_94,476,397 STW 19%
Jak widać Wasz udział w polskim Boinc spadł poniżej 1/3, zatem pewne sprawy wymagają innej... optyki.

- nie od razu Kraków zbudowano i do pewnych spraw jeszcze bardzo daleka droga, ale każdą nawet najdłuższą drogę zaczyna się od zrobienia pierwszego kroku; taki krok uczyniliście i jeszcze raz chwała Wam za to, odpowiedzieliśmy wyjściem naprzeciw i co? Teraz będziemy robić inscenizację bajki Żuraw i Czapla?
Na krajowym podwórku konkurujmy do woli, ale kiedy możemy w konkurencji międzynarodowej osiągnąć sukces, to dlaczego by go nie powtórzyć?

- moje osobiste zdanie: żadne powroty, budowa wspólnego narodowego zespołu, zdolnego zdobyć jedno z 3 pierwszych miejsc w świecie - jak najbardziej TAK!


@Piotr - to czysta matematyka. Klauzula wspólnego zespołu - tylko dla Polaków ogranicza nas i dzieli GPU Force, i zależnie od stopnia mobilizacji B@P daje 3-6 miejsce. Formuła zespołu narodowego otwartego pozwalałaby nam sięgnąć po... 2. miejsce w świecie. Numerków nie pomyliłem. Weźmy taki tenis - w mistrzostwach Polski czy USA startuje cała światowa śmietanka.

@AiDec - czasy aktualności hasła: jeden ustrój - jeden naród - jedna partia; pamiętam i nie mam zamiaru do nich wracać. Teraz mamy współczesność - czasy holdingów i integracji europejskiej.

@Pantharei - nie zaprzepaśćmy, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Dostępne jest jedno 3. miejsce, na które chęć ma i B@P, i GF, co wobec decyzji o oddzielnym starcie, jednoznacznie skazuje nasze zespoły na konfrontację. To nie moja zła wola, to realia.

@apohawk - kilka spraw, trochę techniki, w super skrócie.
Nasza propozycja zmierzała do tego, aby straty zminimalizować a wspólnie ugrać jak najwięcej. Prezentując koncepcję obrazowo i upraszczając w PrimeGrid byłyby 3 konta zespołów:
Boinc@Poland - dla zachowania wszystkich dotychczasowych punktów oraz dla osób nie chcących współpracować.
GPU Force - dla zachowania wszystkich dotychczasowych punktów oraz dla osób nie chcących współpracować.
"Racing" - wspólnie zarządzane konto zespołu, do którego dołączałyby osoby startujące w wyścigu, a pewnie większość dla wygody zostałaby tam na stałe.

Trochę to skomplikowane, ale na tym etapie optymalne dla serii wyścigów 2010. Każdy zachowuje co swoje i wspólnie walczymy o wielki sukces w wyścigu, zachowując kapitał z pierwszego startu, jednocześnie próbując osiągnąć coś więcej - od pierwszego kroku trzeba zacząć.

W praktyce oznaczałoby to konieczność dołączania tylko dla osób przeciwnych integracji, czyli raptem dla kilkunastu osób, bo wszystkich realnie tworzących wynik jest raptem 30-50 osób. Sami pokazaliście, że takie dołączanie jest możliwe. Tym razem bez presji czasu i niespodzianek.

Co do nazwy - sprawa jest złożona i raczej do dyskusji kuluarowych. Z kilku powodów jestem za nową nazwą dla nowej jakości.

Przepraszam za nadmiar słów. ;)

Pigu

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 24 Luty 2010, 16:58
- jakby B@P był dobrym "domem" dla wszystkich, to do dziś dalej jego członkami byliby - patrząc od góry klasyfikacji: G.Granowski, 3Rni, OxyOne, 7NBI, A.Obara;
- skoro cała czołówka polskiego Boinc jest poza B@P, to znaczy, że trzeba się otworzyć na inną formułę wspólnego domu niż B@P;

zatem może powinniśmy naprawić w tym domu niedobre elementy, by dobrym domem mógł zostać?
ze względów powiedzmy tradycji jesteśmy przywiązani do nazwy (pozycjonowanie google, wiki, historia na arenie międzynarodowej, poza tym to bardzo dobra nazwa dla teamu narodowego), o wszystkich innych elementach myślę, że można otwarcie dyskutować (najwyżej się nie dogadamy, ale nie dowiemy się puki nie spróbujemy)

Troll81

Cytat- skoro cała czołówka polskiego Boinc jest poza B@P

Chyba nie do końca rozumiem to zdanie.....

Tomasz R. Gwiazda

ja bym nie wnikal :)
nie czas i nie MIEJSCE.

Pantarhei

Jak to CAŁA czołówka polskiego Boinc??!
Ja zostałem w B@P.  ;)

Robert. Dla Twojej wiadomości, jestem jednym z tych Biperów, którzy obecnie nie mają złudzeń co do Waszego powrotu. I, mówiąc otwarcie, jestem przekonany, że scalenie jest niemożliwe z przyczyn niezależnych od B@P. Podobnie jak Pigu jestem śmiertelnie ciekawy, co w mojej drużynie sprawia, że jest dla Was nieodpowiednia.
Za główny sukces naszej wspólnej akcji, uważam nie zajęcie 3go miejsca tylko, to że pojawił się miedzy naszymi drużynami serdeczny dialog, bo gdy zaczynałem się w to bawić świat Boinc był światem wzajemnej życzliwości i pomocy. Przeszkadzało by mi gdyby było inaczej.

Co do niefortunnego sformułowania "cała czołówka" - no cóż... zależy  jak na to spojrzeć.  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Cytat: [GPU Force] 7NBI_Robert w 24 Luty 2010, 16:58
@apohawk - kilka spraw, trochę techniki, w super skrócie.
Nasza propozycja zmierzała do tego, aby straty zminimalizować a wspólnie ugrać jak najwięcej. Prezentując koncepcję obrazowo i upraszczając w PrimeGrid byłyby 3 konta zespołów:
Boinc@Poland - dla zachowania wszystkich dotychczasowych punktów oraz dla osób nie chcących współpracować.
GPU Force - dla zachowania wszystkich dotychczasowych punktów oraz dla osób nie chcących współpracować.
"Racing" - wspólnie zarządzane konto zespołu, do którego dołączałyby osoby startujące w wyścigu, a pewnie większość dla wygody zostałaby tam na stałe.

Trochę to skomplikowane, ale na tym etapie optymalne dla serii wyścigów 2010. Każdy zachowuje co swoje i wspólnie walczymy o wielki sukces w wyścigu, zachowując kapitał z pierwszego startu, jednocześnie próbując osiągnąć coś więcej - od pierwszego kroku trzeba zacząć.

W praktyce oznaczałoby to konieczność dołączania tylko dla osób przeciwnych integracji, czyli raptem dla kilkunastu osób, bo wszystkich realnie tworzących wynik jest raptem 30-50 osób. Sami pokazaliście, że takie dołączanie jest możliwe. Tym razem bez presji czasu i niespodzianek.
No fajnie, ale dalej nie kumam, jak już wywalczone 3. miejsce przez GF miałoby wspomóc ten "Racing" w klasyfikacji generalnej 2010. To jakiś niuans przy tworzeniu zespołu ? Bo jak miałoby to iść na straty, to więcej sensu miałoby liczenie wspólnie jako GF.
Oświećcie mnie kamraci, bo w mechanizmach zarządzania zespołami BOINC się gubię  :book:
No good deed goes unpunished.

Peciak

#92
Racing - tak miała nazywać się drużyna GPU Force po zmianie nazwy. Propozycja była uczciwa w nazwie nie ma GPU Force i nie ma Boinc@Poland, zostaje tylko konto z punktami za wywalczone 3 miejsce i liczmy razem. Tak przynajmniej tłumaczył to 7nbi. Nie dogadaliśmy się... ale może i dobrze  jak widzę jaką retorykę stosują goście z tamtej drużyny, nie dziwię się też że kontaktami z innymi osobami zajmuje się 7nbi.
Dobra Panowie liczmy sobie sami w naszym grajdołku i tyle. Bo co byśmy nie powiedzieli, co nie zaproponowali, co nie zrobili - to będziemy "Bobkami łykającymi wszystko jak młode pelikany".

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

baj baj gpu force...
do zobaczenia w następnym wyśigu...po drugiej stronie siatki

kempler

#94
Uważam że wszystko zostało powiedziane a dyskusja zmierza w złym kierunku. Argumenty się powtarzają. Jeśli ktoś będzie miał coś nowego i konstruktywnego do powiedzenia to proszę słać PM do mnie lub któregoś z moderatorów.
Na prosbę apohawk wątek otwarty. Prosiłbym o spokojną dyskusję.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pantarhei

Cytat: Pantarhei w 24 Luty 2010, 08:19
Wlasnie, właśnie! :) Zapraszamy do zintegrowania się z nami. :)

Jeszcze raz dobitnie wyjaśnię.

Akcja walentynkowa, również przeze mnie, nie była traktowana i pomyślana jako pułapka na GPU Force, w celu sprowadzania tej drużyny bolszewickimi metodami na jedynie słuszną drogę.
Rzeczywisty cel tej akcji był dokładnie taki jak deklarowany już w pierwszym oficjalnym oświadczeniu B@P i powtarzany wielokrotnie przez członków B@P na obu forach.

Mój, cytowany wyżej post, z którego obecnie wyciąga się na forum GF daleko idące wnioski miał być żartobliwy i nie miał być zamachem na suwerenność GF. (W przyszłości postaram się już nie żartować ;) )

Zauważmy jednak, że obie strony otwarcie dają wyraz temu, że marzą o stworzeniu silnej polskiej drużyny. Taka drużyna mogła by powstać tylko przez połączenie innych drużyn pod jedną, drugą lub zupełnie nową banderą. W każdej z tych sytuacji ktoś albo wszyscy musiałby zrezygnować w części lub całości ze swojej tożsamości, na co nikt nie jest gotów.

Do rzeczy - W moim przekonaniu większość członków B@P woli liczyć wyścigi PG tylko dla swojej drużyny. Jeśli nie mam racji... dyskusja jest otwarta.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.


apohawk

Dobra, poprosiłem o wznowienie dyskusji, to czas się odezwać  ;D

Chcę omówić i poddać pod dyskusję wspólną walkę w PG pod banderą "GPU Force & BOINC@Poland".
Razem naprawdę możemy więcej. Trzecie miejsce jest w zasięgu, a to o wiele lepsza promocja dla obu zespołów niż w pojedynkę miejsca w top10, przy pomyślnych wiatrach. To, że stać nas na mobilizację już pokazaliśmy, zarówno sobie, jak i drużynie GF. Mamy okazję pokazać, sobie nawzajem jak i pozostałym drużynom na świecie, że Polskę stać na coś więcej niż pojedyńczy zryw, że stać nas na zgodę i świadomą współpracę w konkretnym celu.
Ten cel to pozycja na podium w PG i promocja zespołów, jak i Polski w społeczności BOINC. Żadnych "haczyków", "sztuczek", zmuszania GF do powrotu czy prób rozbijania drużyn.

Korzyści ze współpracy jest więcej. Nie widzę lepszego sposobu na ocieplenie relacji niż wspólne świętowanie wspólnego sukcesu, na który wszyscy pracowali.

Ja widzę same zalety takiego sojuszu:
1. Walczymy pod wspólną banderą, zarówno BOINC@Poland, jak i GPU Force. Nikt niczego w zakresie "tożsamości" nie traci.
2. Przekonamy społeczność BOINC, a przede wszystkim nas samych, na co stać Polskę.
3. Wzniesiemy się ponad nasze ułomności, słabości, niechęci i złośliwości. Staniemy się lepszymi ludźmi, nawet jeśli tylko na czas wyścigów ;)
A to wszystko dzięki poszukiwaniom liczb pierwszych  XD

Co kamraci na to ? Czy ktokolwiek cokolwiek tu traci ? Z mojego punktu widzenia, to korzyści dla obu stron. GPU Force jest zainteresowane wspólną walką w PG. Dlaczego nas miałoby cokolwiek powstrzymać ?

[edit]
P.S. Wiem, że w wyniku silnych emocji padają ostre słowa, więc proszę w miarę możliwości o panowanie nad negatywnymi emocjami. Dziękuję.
No good deed goes unpunished.

Hani

Ja się już pogubiłem z tymi zespołami, kontami itp. Zaraz wracam do BOINC@Poland.
Jakoś GPUForce nie za bardzo polsko brzmi.


3Rni

bravo  :respect: apohawk chyba jesteś pierwszym który rozumie o co nam chodzi w propozycji współpracy

pisze szybko bo za chwile będzie za późno

ps. a jednak się spóźniłem Hani już reversa walnął
i już więcej lepiej nie pisze bo Machloj znowu mnie będzie prostował  8)

apohawk

Hani, "BOINC@Poland" też niezbyt po polsku jest ;) i nikogo nie razi.

@3Rni:
Dziękuję. Mam nadzieję, że możemy się jakoś dogadać, więc próbujmy.

Reszta, przemyślać i komentować, a nie tylko  :closedeyes:
;)
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

może drużyna o szumnej nazwie POLSKA, i zaprosimy do niej również inne Polskie zespoły jak GG, TP, seti i wiele wiele innych, to będzie prawdziwe zjednoczenie na czas wyścigów. Po co się ograniczać do 2 zespołów. łączenie się we wspólnej nazwie może dać przekład innym drużynom z innych krajów co może spowodować większą konkurencję i utratę miejsca w które celujemy.
Zresztą współpracę przecież już mieliśmy a teraz mamy z tego tytułu tylko problemy i musimy się jeszcze z tego gęsto tłumaczyć.
no sorry ja was ale po co nam to????

aaa i tak jeszcze dodam coś od siebie, co mój mega szaf z którym się później zaprzyjaźniłem często powtarzał
" z prawdą jest jak z dupą.... każdy ma swoją..."

apohawk

Widząc sukces drużyny "Ukraine" w wyścigu PG myślałem o nazwie w stylu Polska, a dokładniej Poland, coby inni nie mieli wątpliwości, ale taka drużyna już istnieje.

Odpowiadając na "ale po co nam to ?", cóż już pisałem więc może powtórzę, trochę rozwinę i trochę pozmieniam zeznania, zamiast odsyłać do posta wyżej ;)
Cytat1. Walczymy pod wspólną banderą, zarówno BOINC@Poland, jak i GPU Force. Nikt niczego w zakresie "tożsamości" nie traci.
2. Przekonamy społeczność BOINC, a przede wszystkim nas samych, na co stać Polskę.
3. Wzniesiemy się ponad nasze ułomności, słabości, niechęci i złośliwości. Staniemy się lepszymi ludźmi, nawet jeśli tylko na czas wyścigów
Nie zgodzę się, że "mamy z tego tytułu tylko problemy". To ekspresja tłumionych emocji, które nie miały okazji wyrazić się wcześniej. To jest *zdrowe*. To nie problemy, tylko oczyszczenie atmosfery przed, mam nadzieję, owocną współpracą. Czy dobrze było tłamsić to wszystko w sobie ? Warto żyć w takiej zawiści do kolegów z GF ? Pozwól, że spytam "ale po co nam to?"

Co do zapraszania innych zespółów, to wątpię, żeby przed 15. marca dało się to zrobić. Optymistycznie mam nadzieję, że do 10. marca uda dogadać z GF, jeśli będzie taka wola. A raczej do 10. powinniśmy być już zdecydowani i robić przygotowania do wyścigu.
No good deed goes unpunished.

BOINC@POLAND[HA$]

jak już mówiłem wcześniej, mieliśmy jedną drużynę, ja jestem członkiem tej drużyny i utożsamiam się właśnie z nią.
Uszanuję każdą podjętą przez B@P decyzję.Wsparłem w walentynkowym projekcie drużynę naszych kolegów bo uważałem,
że to dobra forma pokazania dobrej woli i okazania szacunku. Jeszcze lepiej, że osiągnęli dzięki temu fajny wynik.

Natomiast tak jak pisałem poprzednio jestem członkiem B@P i w dalszej części wyścigów ten team będę reprezentował.
Takie jest moje stanowisko w tej sprawie.
Pozdrawiam i będęśledził dyskusje na ten temat, może mnie jakiś argument trafi i zmienię zdanie... :book:

legis

Sorki że się wtrącam w dyskusje WIELKICH większość z was ma RAC większy niż suma moich punktów (zbieranych kilka lat) czy warto prowadzić dalszą dyskusję nie sądzę aby do czegoś doprowadziła a już napewno do niczego dobrego
chcecie "jednej wielkiej drużyny" taka już jest :
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_country_graph.php?pr=bo&co=12
a nazwa mówi sama za siebie
czy będziemy razem osobno czy w wspólnym teamie nie będzie to miało wpływu na w/w statystykę

- jakby B@P był dobrym "domem" dla wszystkich, to do dziś dalej jego członkami byliby - patrząc od góry klasyfikacji: G.Granowski, 3Rni, OxyOne, 7NBI, A.Obara;

Sorki ale nie znam panów nie wiem dlaczego odeszli, nie interesuje mnie to, dla mnie oni nie istnieją (nie chcę tu nikogo odrazić) jestem przeciwko łączeniu teamów.

Machloj

@3Rni - jeśli tymi przytykami chcesz mnie wyprowadzić z równowagi to muszę Cię rozczarować :) mam więcej niż 12 lat...

apohawk

Cytat: Machloj w 25 Luty 2010, 22:57
@3Rni - jeśli tymi przytykami chcesz mnie wyprowadzić z równowagi to muszę Cię rozczarować :) mam więcej niż 12 lat...
Nerwy na wodzy. Tak trzymać. Każdy ma swój urok, swój styl i przytyki. Machloj, my im też na ich forum powiedzieli nie jedno.  %)
Nie ma co stawiać muru między nami. Trzeba współpracować, żeby się przytyków pozbyć i zamiast tego szanować.
Jeśli nie potrafimy dogadać się z GF w sprawie startów w PG, to jak chcemy realizować aspiracje jednoczenia polskich zespołów ?  :-\
No good deed goes unpunished.

[PNT] Obix007

Cześć !

Czytam to i czytam, i dochodzę do wniosku że na przeszkodzie stoi nam tylko " nasze jest lepsze od waszego ". Panowie przestańmy się zachowywać jak dzieci. My jako drużyna oddajemy nasze konto które ma w tej chwili 3-cie miejsce tylko po to żeby POLSKA w tym roku nie była w ogonie. Zmieniamy nazwę - kwestia ustalenia na jaką, było już parę dobrych propozycji - i jest to tylko konto do wyścigów (jeśli ktoś chce liczyć po wyścigu proszę bardzo) z którego ani B@P, ani GPU Force nie ma żadnego zysku poza swoją nazwą i opisem na tym koncie. Odstawmy tą zaściankowość. Pokażmy że Polak potrafi - w dobrym znaczeniu tego powiedzenia. Zjednoczmy się bez narzekań, dywagacji i niepotrzbnego roztrząsania spraw mało istotnych.

+ Jeden team (o ustalonej nazwie) tylko na wyścigi
+ Konto administratora dla wybranych przez B@P - członków B@P
= Wspólny sukces, chwała i zaszczyty

Koniec nic więcej nie wymyślajmy.

Cytat: legis w 25 Luty 2010, 22:14
Sorki ale nie znam panów nie wiem dlaczego odeszli, nie interesuje mnie to, dla mnie oni nie istnieją (nie chcę tu nikogo obrazić) jestem przeciwko łączeniu teamów.
Nikt nie chce łączyć teamów - chodzi tylko o połączenie sił w tym jednym projekcie, tylko na czas wyścigów. PS. a na co niby mam się obrazić? Każdy patrzy na takie statystyki jakie mu odpowiadają i każdy ma swoje powody, aby być lub nie być w jakimś zespole.

Ze przyjacielskimi pozdrowieniami dla B@P
[GPU Force] Artur Obara 'aka' Obix007


Sergeant

A dlaczego jeden team tylko na czas wyścigów? Zróbmy ten jeden team o wspólnej nazwie. Na stronie tego super teamu polskiego można dać linki do stron poszczególnych zespołów, tam też będzie się uchwalało wspólne liczenia i inne takie sprawy ogólnozespołowe. Będzie to taki sojusz na chwałę Polski. Każdy zespół jakby zachowa odrębność, ale wszyscy będziemy liczyć pod jedną banderą. Przy takim sojuszu dwóch silnych zespołów na pewno da się zachęcić pozostałe silne zespoły z Polski do wspólnego liczenia.

P.S. 1 Skoro już emocje opadły, może warto rozważyć taki mocny Polski team. Wtedy będziemy (jako super team polski) na trzecim miejscu w całkowitych statystykach, a nie tylko w jednym projekcie.
P.S. 2 Nie ma co się prześcigać, kto jest w których statystykach lepszy, bo to nie służy nikomu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

:D ale co z punktami w projektach?? czy będziemy na 3 miejscu w WCG???

Peciak

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 26 Luty 2010, 10:01

+ Jeden team (o ustalonej nazwie) tylko na wyścigi
+ Konto administratora dla wybranych przez B@P - członków B@P
= Wspólny sukces, chwała i zaszczyty

Koniec nic więcej nie wymyślajmy.

Ten pomysł mi się podobał plakietki z nazwami drużyny i nikiem na plecy i naprzód.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

@sergeant jest tylko jeden mały szkopuł, jeśli stworzymy jeden wspólny zespół pod nową nazwą, to stracimy nasze dotychczasowe punkty (jeśli się mylę, a przy mojej wiedzy o drużynach BOINC jest to bardzo prawdopodobne) to mnie poprawcie  :)

Co do wspólnego liczenia w wyścigach, to po trzeźwemu jestem bardziej temu przychylny :) O ile w nazwie będzie znajdowało się Boinc@Poland  8)

Tomasz R. Gwiazda

jak bedziez liczyl w B@P to bedzie widnialo B@P :)


ja sie nie ruszam, licze tu, mamy wielu liczydlowych ktorzy aktywnie beda uczestniczyc w wyscigach. Co pokazalismy ostatnim razem.
nie musimy sie posilkowac zaciagiem z zagranicy w zamian za punkty

lolek

Nie mam nic naprzeciw, żeby ten team nazywał się B@P  ;D

Mam jeszcze jedno pytani co do tej "nowej" drużyny. Mam nadzieję, że to będzie Poland, a nie international  XP  Bo jeśli o mnie chodzi to tylko przy pierwszej opcji jestem gotów to przemyśleć. Nie ukrywam, że najlepiej liczy mi się w naszych barwach (właściwie to liczę ze względu na drużynę) i przejdę do nowej drużyny tylko jeśli team tak postanowi. Jeśli będzie jakieś głosowanie, lub coś w tym stylu to ja oddam głos na NIE.

gigi2000

Zadaje sobie pytanie, czy naprawdę takim dużym wysiłkiem i wyrzeczeniem jest przejście na jeden dzień (lub 3) do innego wspólnego zespołu? Odpowiadam sobie ze - raczej nie. (bo mówimy przecież o liczeniu dla wspólnej drużyny tylko w wyścigach)
Zadaje sobie kolejne pytanie. Co jest dla mnie ważniejsze? Rywalizacja w wyścigach lokalnie (czyli pomiędzy nami a GPU i innymi drużynami, które mają moc rzędu top10), czy raczej rywalizacja globalna z zasięgiem top3. Odpowiadam sobie - wolę żeby Polska była na pudle i cały świat do dostrzegł.
Następne pytanie brzmi? Czy nasza super fajna drużyna traci coś na promocji występując (w wyścigach!) pod inna nazwą niż Boinc@Poland? - myślę że nie, ponieważ w opisie drużyny i tak będzie napisane ze jest to integracja nas i GPU tylko że połączyliśmy siły. I wydaje mi się, że dużo większe zainteresowanie ze strony świata pojawi się gdy będziemy na 3 miejscu jako drużyna "common"  złożona z GPU i B@P niż oddzielnie na niższych miejscach. Nie rozbijajmy się o drobiazgi, myślmy globalnie. Chyba każdy z Was ma gdzieś taką świadomość, że łatwiej osiągnąć coś wielkiego razem niż oddzielnie.
Panowie z GPU maja swoją drużynę i chcą w niej nadal być, my tak samo. Mowa jest tylko o wspólnej drużynie dla jednego projektu i tylko na czas wyścigu, więc przez 99% czasu każdy później liczy dla swojej drużyny.
Nie wspominając o tym, że ostatni wyścig był baardzo emocjonujący i ciekawy :)

Aegis Maelstrom

Panowie, to bardzo ciekawa propozycja, szacunek za Waszą wizytę. Długo myślałem nad tym wspólnym nowym kontem wyścigowym.

Robert pisze, że są "nowe czasy" i proponuje, byśmy rozmawiali biznesowo o fuzjach i transakcjach. Jest propozycja, są negocjacje. Porzucamy koleżeństwo, zaczyna się biznes.
O.K., niech będzie, szanuję to. Skoro jednak rozmawiamy bez sentymentów, muszę stwierdzić prosty fakt i zadać parę pytań.

Piszecie, że celem jest jak najlepsze miejsce. Problem w tym, że jeśli cel to zdobycie jak najwięcej punktów, to zakładanie konta wyścigowego nie ma sensu.

Prawda jest taka, że zostanie całej drużyny przy BOINC@Poland zapewni mocniejsze konto niż taka hybryda. Więcej osób i RAC zostanie w BOINC@Poland (bo nie chce się przenosić, bo nie czyta forum), niż jest to w stanie zapewnić GPU-Force. Wystarczy prześledzić ten wątek i prześledzić zdobycze punktowe w ostatnim wyścigu. Ostatnio drużynowi BOINC@Poland sami zdobyliby trzecie miejsce. Co więcej część kolegów deklaruje, że bedzie liczyć już tylko dla BOINC@Poland.

W tej sytuacji takie łączenie nie ma sensu. Nie mówiąc o tym, że zawsze to kłopot (trzeba przełączać się między zespołami) i traci się markę swojego zespołu.

Ponadto, skoro Waszym celem jest zdobywanie jak najwięcej punktów, to powinniśmy połączyć dwa zespoły. Wy jednakże piszecie, że to nie wchodzi w rachubę.

O.K., Wasz wybór. Powiedzcie mi tylko, dlaczego BOINC@Poland miałby rezygnować z tożsamości tam, gdzie jest nieporównywalnie silniejszy od GPU-Force - w dodatku nic nie otrzymując w zamian?

Robercie: używając Twojego języka, jesteście małą firmą, która przychodzi do znanego na rynku giganta i proponuje fuzję jak równy z równym.

Dlaczego spółka jest dobra w liczeniu CPU, gdzie nie widzicie dla siebie szans, ale nikt nie proponuje współpracy w GPU? I dlaczego współpraca dotyczy tylko wyścigów, a nie łącznej klasyfikacji?

Oderwaliście się od BOINC@Poland i stworzyliście nowy zespół, O.K. Ale teraz wracacie i proponujecie współpracę tam, gdzie to dla Was wygodne.

Przepraszam, ale dla mnie próbujecie i zjeść ciastko, i mieć ciastko.

Nie mam pojęcia o co tu chodzi, dlaczego BOINC@Poland Wam nie pasowało i co chcecie osiągnąć. Gdybyście nam powiedzieli jasno, dlaczego integracja z BOINC@Poland jest niemożliwa i na czym Wam zależy, może wówczas udałoby się osiągnąć porozumienie. Ale z punktowego punktu widzenia Wasza wstępna propozycja jest moim zdaniem nie do przyjęcia.

Rozmawiajmy, współpracujmy, próbujmy wciągnąć kolejne drużyny, może coś się urodzi. Może jednak nie chodzi o same punkty, tylko o zabawę ze wspólnego liczenia?

Takie jest moje zdanie. Przepraszam za obcesowość wszystkich, których uraziłem, zarówno moich kamrrratów, jak i naszych Szacownych Gości, dla których cały czas mam wielki szacunek. Musiałem to jednak napisać, skoro Robert prosił o porzucenie tradycyjnych formuł i konkretną biznesową rozmowę, a nikt tego nie napisał wprost.

Pozdrawiam serdecznie,
jeśli ktoś czuje się urażony, niech pisze mi PM. W wolnym czasie na pewno przeczytam, przemyślę i spróbuję odpisać.

krzyszp

I to jest opinia, pod którą się podpisuję  :respect:

Dodam tylko, że taka hybryda, wg. pomysłu GPUF, ma być międzynarodowa, a to mi nie odpowiada... :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

[PNT] Obix007

Cytat: gigi2000 w 26 Luty 2010, 12:41
Zadaje sobie pytanie, czy naprawdę takim dużym wysiłkiem i wyrzeczeniem jest przejście na jeden dzień (lub 3) do innego wspólnego zespołu? Odpowiadam sobie ze - raczej nie. (bo mówimy przecież o liczeniu dla wspólnej drużyny tylko w wyścigach)
Zadaje sobie kolejne pytanie. Co jest dla mnie ważniejsze? Rywalizacja w wyścigach lokalnie (czyli pomiędzy nami a GPU i innymi drużynami, które mają moc rzędu top10), czy raczej rywalizacja globalna z zasięgiem top3. Odpowiadam sobie - wolę żeby Polska była na pudle i cały świat do dostrzegł.
Następne pytanie brzmi? Czy nasza super fajna drużyna traci coś na promocji występując (w wyścigach!) pod inna nazwą niż Boinc@Poland? - myślę że nie, ponieważ w opisie drużyny i tak będzie napisane ze jest to integracja nas i GPU tylko że połączyliśmy siły. I wydaje mi się, że dużo większe zainteresowanie ze strony świata pojawi się gdy będziemy na 3 miejscu jako drużyna "common"  złożona z GPU i B@P niż oddzielnie na niższych miejscach. Nie rozbijajmy się o drobiazgi, myślmy globalnie. Chyba każdy z Was ma gdzieś taką świadomość, że łatwiej osiągnąć coś wielkiego razem niż oddzielnie.
Panowie z GPU maja swoją drużynę i chcą w niej nadal być, my tak samo. Mowa jest tylko o wspólnej drużynie dla jednego projektu i tylko na czas wyścigu, więc przez 99% czasu każdy później liczy dla swojej drużyny.
Nie wspominając o tym, że ostatni wyścig był baardzo emocjonujący i ciekawy :)

Dobrze gada polać mu!  :parrrty:

EDIT:
@Aegis Maelstrom : nie patrz na ilość pracowników tylko na potencjał - który mamy coraz bardziej porównywalny z każdego dnia.


3Rni

bravo bravo bravo dla wszystkich przedmówców

bardzo dziękuję za ten miód na moje serce, za słowa otuchy i wsparcia, jako członek małej firmy postaram się aby rosła w silę i może kiedyś będziemy mogli wam złożyć propozycje jak równy równemu;

bardzo kompetentnie i rzeczowo wytłumaczyliście swoje stanowisko za co jestem bardzo wdzięczny, a nasze argumenty potraktowaliście z całą powaga i zrozumieniem

oddzielnie dziękuję Apohawk i Gigi2000 za otwartość umysłu i zrozumienie naszej koncepcji.

pozdrawiam i żegnam w temacie wspólnego startu.


Aegis Maelstrom

Hej 3rni,

masz moje życzenia w rozwoju firmy, małej, dużej, gdzie tylko Ci będzie lepiej. O ile wiem, wszyscy tutaj życzą Ci dobrze.
Wszyscy tu bawimy się w BOINC. To jest nasze wspólne hobby i gramy do jednej bramki.

Propozycja ograniczała się do punktów, więc było o punktach. Wy złożyliście swoją propozycję, my swoją. Żałuję, że wciąż nie dowiedzieliśmy się co jest nie tak z naszą firmą i dlaczego wspólny wyścig jest O.K., a wspólna drużyna nie O.K. Niestety trudno wyjść naprzeciw, gdy nie wiadomo dokąd.
Jest nas wielu: ja napisałem swoje, to tylko moje zdanie. Mam nadzieję że zrozumiale napisane, bo nie mam doświadczenia w fuzjach i transakcjach.

Tyle ode mnie. Kto się nie zgadza niech pisze, bo o konkretach rozmawiać warto. :)