boinc.com.pl

Zaczęty przez lolek, 31 Styczeń 2011, 17:26

GRID

#120
html {font-size: 0.75em;}
body {background-color: #006699; color: #253946; }
* { font-family: Verdana, Arial, Sans, sans-serif; margin: 0; padding: 0; border: 0; font-size: 1em; }
ul, ol, dl {margin: 0.5em 1em}
li {margin-left: 1.5em; line-height: 1.5em;}
option {padding-left: 0.75em}
#subheader ul, #subheader li, #userbar ul, #userbar li, #navigation ul, #navigation li {margin: 0; line-height: inherit;}

/*Links*/
a { color: #3d667a; text-decoration: none; }
a:hover {color: #0370a7;}
a#content {visibility: hidden;}
#subheader a, #links a { color: #006699; text-transform: uppercase; font-family: "Trebuchet MS", Verdana, Arial, Sans, sans-serif; font-size: 1.05em; height: 2em; padding: 0em 0.5em; }
#anchors a{ color: #ccc; margin-left: 0.25em; }
#links a{ padding-left: 0; font-size: 1em; }
#subheader a:hover, #links a:hover{color: #004d73;}
#footer a{color: #4f8faf;}
#footer a:hover{text-decoration: underline;}

/*Structure*/
#main { left: 0; position: absolute; top: 0; }
#mainheader {
padding: 0.5em 1em;
background: #fff url(images/mainheader_bg.jpg) repeat-x bottom;
}
#subheader, #userbar { background: #fff; height: 2em; line-height: 2em; overflow: hidden; }
#subheader { font-weight: bold; text-align: center; height: 33px; background: #fff url(images/subheader_bg.jpg) repeat-x bottom; }
#userbar ul li, #subheader ul li {display: inline;}
#userbar img { vertical-align: middle; margin-top: -3px; }
#userbar_shadow { margin: -0.5em 10% 0 10%; width: 80%; }
#userbar, #mainheader, #cont { border: 4px solid #00466a; border-width: 0 4px; }
#cont{ position: relative; top: 0; left: 0; background: #fff; }
#side_tl{ position: absolute; left: -4px; top: 0; }
#side_tr{ position: absolute; right: -4px; top: 0; }
#cont_b { height: 20px; background: url(images/cont_b.jpg) repeat-x top; }
#main-bg { line-height: 1.4em; background: url(images/cont_t.jpg) repeat-x top; padding: 2em 1em; }
#side-border-right, #side-border-left { padding: 2em 0.75em; width: 15em; max-width: 15em; background: url(images/side_bg.jpg) repeat-x top; display: inline; }
#side-border-left { padding-right: 0.5em; float: left; }
#side-border-right { padding-left: 0.5em; float: right; }
* html #side-border-right {margin-left: -3px;}
* html #side-border-left {margin-right: -3px;}
.side-both #main-bg {margin: 0 16em;}
.side-left #main-bg {margin-left: 16em;}
.side-right #main-bg {margin-right: 16em;}
.side-left #side-border-right {display:none;}
.side-right #side-border-left {display:none;}


/*Navigation Panel*/
#navigation h2, .side-label { color: #0077aa; font-family: "Trebuchet MS", "Lucida Grande", sans-serif; text-transform: uppercase; font-size: 1.0em; padding: 0.15em; font-weight: 500; }
#navigation ul { margin-left: -0.25em; list-style-type: none; line-height: 1.2em; }
* html #navigation ul li {height: 1%;}
#navigation a { display: block; color: #3d667a; padding: 0.2em 0.2em 0.2em 0.2em; text-decoration : none; }
#navigation a:hover { color: #006699; background-color: #accad9; }


/*Misc Styles*/
.pagenav {padding: 0.4em;}
.pagenav span, .pagenav a, .pagenav a:hover { color: #006699; background-color: #accad9; border: 1px solid #dde5eb; padding: 0.2em 0.4em 0.2em 0.4em; margin: 0.2em; }
.pagenav a { color: #3d667a; background-color: #edf3f6; }
#footer, #subfooter { width: 90%; color: #72a7c2; background: #006090; border: 1px solid #1070aa; margin: 1.5em auto; padding: 1em; font-size: 0.8em; }
.textbox, .button, .quote {
border-bottom: 1px solid #6f8c99;
border-right: 1px solid #6f8c99;
border-top: 1px solid #c1d9e4;
border-left: 1px solid #c1d9e4;
background: #fff url(images/mainheader_bg.jpg) repeat-x bottom;
font-size: 1em;
margin-top: 0.1em;
padding: 0.25em;
}
.textbox:focus{
border-bottom: 1px solid #c1d9e4;
border-right: 1px solid #c1d9e4;
border-top: 1px solid #6f8c99;
border-left: 1px solid #6f8c99;
}
.button{color: #006699;}
.bbcode {
border-bottom: 1px solid #6f8c99;
border-right: 1px solid #6f8c99;
border-top: 1px solid #c1d9e4;
border-left: 1px solid #c1d9e4;
background: #fff url(images/mainheader_bg.jpg) repeat-x bottom;
font-size: 1em;
margin-top: 0.1em;
}
.news-category {
float: left;
margin: 0.2em 0.5em 0 0;
}
.news-footer-img {vertical-align: middle;}
.news-footer {padding: 0.5em;}
.panelcap {
color: #006699;
font-family: "Trebuchet MS", "Lucida Grande", sans-serif;
text-transform: uppercase;
font-size: 1.15em;
line-height: 1em;
font-weight: 500;
margin: 0;
}
.panelbody {
padding: 0.15em 0.3em;
margin-bottom: 0.8em;
border-top: 2px solid #f0f0f0;
}
.quote, .admin-message {
color: inherit;
margin: 0.25em;
}
.admin-message{
color: #006699;
background: #e8eef1 url(forum/stickythread.gif) 0.4em 0.4em no-repeat;
border: 1px solid #6f8c99;
padding: 0.4em 0.4em 0.6em 2.8em;
margin: 1em auto;
width: 80%;
}
.poll {
height: 1.3em;
background: #006698 url(images/pollbar.jpg) bottom repeat-x;
}
.comment-name {
color: #777;
font-weight: 700;
}
.shoutboxname {font-weight: 700;}
.shoutboxdate { color: #888; font-size: 0.8em; }
.small,.small2,.side-small {font-size: 0.9em;}
.tbl,.tbl1,.tbl2,.forum-caption {padding: 0.3em;}
.tbl-border{background: #bdc5cb; border: 1px solid #bdc5cb;}
.tbl1{background: #e8eef1;}
.tbl2 {background: #edf3f6;}
.forum-caption { font-weight: 700; background: #e8eef1 url(images/mainheader_bg.jpg) repeat-x; }
code, pre { font-family: monospace; font-size: 1.1em; }
hr { border: solid #c1d9e4 1pt; height: 1pt; }
.panelbutton{float: right;}
h1,h2,h3,h4,h5,h6 {font-size: inherit;}


/*Helpers*/
.center {margin: 0 auto;}
.content_center {text-align: center;}
.flleft {float: left !important;}
.flright {float: right !important;}
.clear {clear: both;}

#container{ width: 100%; overflow-x: auto; overflow-y: visible; }

/*IE Fixes*/
* html #main-bg { height: 1%; width: auto; }
.clearfix:after { content:"."; display:block; height:0; clear:both; visibility:hidden; }
/* Hide from IE Mac \*/
.clearfix {display:block;}
/* End hide from IE Mac */
.floatfix {overflow:hidden;}
* html .floatfix {width:100%;}
.center, *[align="center"] {margin: 0 auto;}

/* TinyMCE specific rules */
body.mceContentBody { background: #FFFFFF; color: #000000; }

lolek

#121
Na szczęście w sprawach technicznych pomaga mi Rafał  :)  :respect:
Edit:
A stronka zapowiada się całkiem fajnie :)

lolek

No i znów napotkałem na trudność, próbuję dodać google analytics ale wywala mi błąd  |-?
kod w panelu
openside("Google");
echo "<script type="text/javascript">
  var _gaq = _gaq || [];
  _gaq.push(['_setAccount', 'UA-21142221-1']);
  _gaq.push(['_trackPageview']);
  (function() {
    var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
    ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
    var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
  })();
</script>
";
closeside();
na tnb.pl chodził dobrze...

Tomasz R. Gwiazda

Lolku: zmien albo niech mod zmieni nazwe tego watku na przyklad na nazwe domenki pod ktora twoja strona chodzi. Bedzie to bardziej ciekawe dla nowych osob :) niz "lolek sie nudzi"

Troll81

proponuje zarówno zmienić nazwę watku jak i dział (wszak strona ma wiele wspólnego z naszym zespołem ale juz niekoniecznie z przetwarzaniem rozproszonym....)

lolek

tylko do tego potrzebny jest jakiś mod

Tomasz R. Gwiazda

i sie zmienilo :)

lolek

tylko jeszcze to przenieść, a co tam sam sobie nadam uprawnienia moda  %)
EDIT
Już przeniesione :)

lolek

#128
Problem z google analitics już załatwiony  :)
wystarczyło powymieniać " na ' (swoją drogą czemu google generuje "błędny" kod  ???
Edit:
W związku z tym że united boinc leży to mała prośba- jeśli przypadkiem traficie na newsy na stronach projektów to podsyłaicie mi je na PW   :-[

Troll81

zgłaszasz sie na newsmana?? :D

lolek

Jak już wcześniej gdzieś pisałem zamierzam tłumaczyć na stronce wszystkie newsy z projektów- niestety niedziałający united boinc znacznie mi to utrudnia  :(
A może znacie inną stronkę z newsami ze wszystkich projektów?

Troll81


GRID

ja juz mam system z newsami ze wszystkich projektów na B@P Tech - więc  jak będziesz je pisał to musisz sprawdzić czy artykuły nie są takie same, w takim razie ja też będę musiał sprawdzać.

emik

w liście projektów klikając na NFS@Home link prowadzi do strony o MindModeling@home


lolek

@emik- już poprawione
@Rafał jeden z nas będzie robił tłumaczenie, a drugi napisze to swoimi słowami  :)
boinc.tnb.pl jest już nieaktywny, szkoda tylko że nie mam dostępu przez ftp i nie mogę zrobić przekierowania 301 :(

GRID

ok na ircu dogadamy szczegóły podam ci program(musiałem poświęcić dużo czasu aby podpiąć newsy projektów) do tego programu można podpiąć mój blog (będziesz na bieżąco wiedział czy już coś napisałem) ale nie wiem jeszcze czy twoją stronę można podpiąć abym ja wiedział.
Możemy pisać kto szybciej aby news był jak najbardziej świeży, a drugi swoimi słowami.

Dzisiaj na przykład miałem problem z tekstem o trzęsieniu ziemi

The QCN stations recorded accelerations up to about 1g (9.8m/s/s), equivalent to the force of gravity.
a przetłumaczyłem na
Stacje QCN zarejestrowały przyspieszenia do około 1g (9.8m/s/s), co odpowiada siłom grawitacji.
ale aleksander mówi ze coś jest nie tak z tym zdaniem
Na rossetta@home wyszła Wiadomość że jutro jest update serwera i będzie offline.

a jeszcze dzięki temu programowi wiem o każdej zmianie na wiki, i pokazało mi że zrobiłeś coś złego :D dałeś linka do swojej strony na stronie wiki [1], uważam że ten link powinien prowadzić do jakiejś podstrony wiki.

lolek

Co do linku to wiem że to trochę nie feer, ale potrzebny mi był do pozycjonowania (za kilka dni go wywalę) jak tylko pododaję stronkę do katalogów. Mam nadzieją że mnie nie zlinczujecie  :shame:
Ps. wcześniej w tym, miejscu nie było żadnego linku.

Co do programiku to fajna sprawa by była. A co do przestoju to chyba GPUGRID będzie go miał.

kotfryc

Cytat: Rafał M. (1w) w 23 Luty 2011, 19:41
i pokazało mi że zrobiłeś coś złego :D

Rafcio nie przesadzaj, złe to było że z nikim się Lolek nie skonsultował, ale ogólnie link wychodzący do strony powiązanej tematycznie nie powinien zaszkodzić wiki, dodatkowo w mechanizm wiki jest wbudowany nofollow.  :)
Ogólnie myślę że temat warty przedyskutowania, Lolek robi stronę wspierającą całą drużynę i poświęca duuuużo czasu, można by było go takim linkiem docenić. Ale nie mi o tym decydować...

Cytat: lolek w 23 Luty 2011, 20:20
ale potrzebny mi był do pozycjonowania (za kilka dni go wywalę) jak tylko pododaję stronkę do katalogów
Uwaga na przyszłość.
Lolek właśnie przez takie akcje można zaliczyć bana permanentnego, lub jakiś filtr - gdy nagle pojawiają się linki o dużej wartości prowadzące do strony a później znikają. Efekt zanika z upływem czasu (Google nabiera "zaufania" do strony), ale dla młodych witryn może (nie musi - nie ma twardych zasad) być to zabójcze.
Swoją drogą jest to jeden z nieetycznych sposobów na zabezpieczenie się przez pozycjonera.

GRID

dodawaj 5 linków ma miesiąc max przez kilka miesięcy, i ważne jest jak link się nazywa na wiki jest [1] a powinno być przynajmniej boinc.

@Kotfryc ty też byś mógł zmienić swój ogromny kolorowy link, na zwykły tekst  :)

lolek

#139
Na naszej wiki nie da się dodać linków zewnętrznych z nazwą, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Co do dodawania do katalogów, to przy tnb dodawałem ~3 dziennie i było oki. Ale skoro mówicie że to może grozić banem to zwolnię :)
Ps. mam link do strony na Wikipedii pod hasłem boinc  ;D

Troll81

[http://www.youtube.com/watch?v=QfCj_4uoNDQ pod tym adresem]

http://www.boincatpoland.org/wiki/7_grudnia_2010_FightAIDS%40home_Na_portalu_Youtube_pojawi%C5%82a_si%C4%99_audycja_prowadzona_przez_Dr_Alexa_Perrymana

link zewnętrzny (youtube) z nazwą :D

lolek

przed chwilą sam zajarzyłem jak to zrobić  :shame: Skoro nikt mnie za to nie ochrzanił to pozwolę sobie zostawić ten link (tym razem jako BOINC), przynajmniej przez jakiś czas (nie mam ochotę na bana)  :fright:

kotfryc

#142
Cytat: lolek w 24 Luty 2011, 19:49
~3 dziennie i było oki. Ale skoro mówicie że to może grozić banem to zwolnię :)
Tutaj z Rafałem prezentujemy 2 różne szkoły,  ja nie mam problemu z 3-5 linkami dziennie pochodzącymi z katalogów.  8)
A właściwie to liczę inaczej - 30 wpisów tygodniowo rozłożonych chaotycznie w ciągu tego tygodnia (mogą być nawet jednego dnia, ale nie tydzień w tydzień).
Tak czy inaczej przed dodaniem do katalogu warto sprawdzić czy dany katalog jest w indeksie google np: po prostu komendą site:domena.
Jeśli nic nie ma, albo pokazuje mniej niż 50 stron to na 100% nie warto sobie głowy zawracać takim katalogiem.

Parę narzędzi:
Oto mój ulubiony katalog katalogów: http://www.katalogiseo.info/ (może już masz-nie wiem).
Tutaj proste narzędzie do sprawdzania BL: http://www.backlinkwatch.com/

Cytat: lolek w 24 Luty 2011, 20:14
przynajmniej przez jakiś czas (nie mam ochotę na bana)  :fright:
Na razie sobie bana jeszcze nie wypracowałeś, ale gdybyś podobny proceder powtarzał, lub wykonał na szerszą skalę...

Dodam jeszcze, że warto linkować do podstron, jednak katalogi rzadko na to pozwalają, tutaj można wykorzystać serwisy społecznościowe:
http://digg.com/ , http://www.mixx.com/ , http://www.folkd.com/ , http://www.gwar.pl/index.html  :arrr: http://www.mister-wong.de/  , http://linkarena.com/login , http://www.diigo.com/ ... + katalogi rss + precle jeśli już doszedłeś do tego co to jest ;)

lolek

Co do katalogów SEO to dodaję do nich jako pierwszych (po onecie i wp). Warto patrzeć na PR katalogu?Bo z tego co zauważyłem np. katalog ma pr4, ale podstrona na której zamieszczam zazwyczaj pr 0/1.

Warto się bawić w dodawanie linków w artykułach np. do wikipedi, albo nasze wiki: nie ze względu na wartość merytoryczną, a na pozycjonowanie.

kotfryc

PR to jeden z "parametrów" katalogu (który można oszukać zresztą), po nim jest site, BL, ciągłość w web-archive... i jeszcze parę innych.
Generalnie im więcej PR tym lepiej, a to że podstrony nie mają już takiego PR - to odrębna kwestia nie warto żebyś sobie tym zaprzątał głowę.
Drugą ważną rzeczą (jeśli nie ważniejszą) jest site o którym pisałem wcześniej. Żeby twój link został naliczony robot Google musi zindeksować wpis który zostawiłeś. Jeśli jest niski site to istnieje ryzyko, że robot nigdy nie dotrze do twojego wpisu...

Cytat: lolek w 25 Luty 2011, 08:37
Warto się bawić w dodawanie linków w artykułach np. do wikipedi, albo nasze wiki: nie ze względu na wartość merytoryczną, a na pozycjonowanie.
Ja uważam, że nie warto, wiki ma wpisane w mechanizm "nofollow" dla linków wychodzących (tak jak komentarze na blogach). Oczywiście pewna liczba tego typu linków nie zaszkodzi, ale ja jakoś nigdy nie przywiązywałem do tego wagi i mam odczucie że dobrze na tym wyszedłem.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie linki są "nofollow" zainstaluj sobie dodatek do Firefox NoDoFollow :)

lolek

Artykuł o Discovering Dengue Drugs Together Faza 2
http://boinc.com.pl/articles.php?article_id=61

lolek

W ciągu godziny strona na frazę boinc spadła z 4 na 13 stronę  :wth:
Domyślam się, że coś się nie spodobało wujkowi google, tylko co.
Mam jeden link na tą frazę na naszej wiki, jeden na wikipedii i kilka katalogów (~6), link na tnb informujący o przeniesieniu strony, moją stopkę na tym forum i to wszystko... Na frazę boinc przetwarzanie rozproszone i przetwarzanie rozproszone awansowałem o kilka pozycji...
Na tnb waliłem linki do katalogów hurtowo i było oki, a tu taka lipa  :(
Ciężko jest odbudować zaufanie? i jak to zrobić?  >:(

kotfryc

#147
Cytat: lolek w 26 Luty 2011, 14:49
Ciężko jest odbudować zaufanie? i jak to zrobić?  >:(
Linki, dużo linków i jeszcze więcej linków  ;D
Lolek zaufanie u wujka guguielka ma się jak witryna istnieje co najmniej rok, prowadzi do niej min 1k linków wg yahoo. Póki co twoje działania pewnie nie zostały nawet zauważone przez wyszukiwarkę.
Mogę się tym zająć jeśli chcesz, ale potrzebowałbym pełnej kontroli w ramach SEO + parę modyfikacji na stronie (przede wszystkim przyjazne URL-e, bez tego ciężko będzie - wskazana pomoc kogoś kto trochę lepiej kojarzy php-fuzjon Rafał?). I na efekty trzeba by czekać min. miesiąc.

lolek

Gdybyś mógł to bardzo proszę- każda pomoc mi się przyda  :)
A jeśli chodzi o Rafała to najlepiej jeśli sam z nim pogadasz.

GRID

wysoka pozycja na początku i spadek na 13 pozycje związany jest z tym ze google daje na początku szanse na zauważenie, potem strona spada na swoje miejsce

lolek

To mnie trochę uspokoiliście   :)

GRID

ustawiłem na boinc.com.pl przyjazne linki (na php-fusion nie są tak przyjazne jakby mogły by być)

tylko skrypt wziąłem ze strony php-fusion i widzę w nim  jedna (z wielu ) wadę, twórca dał duże litery w linkach, nie podoba mi się to i dzisiaj  to zmienię (koło 10:30).

przy okazji zobaczcie czy wam to odpowiada, bo linki się zmieniły, przez co linki prowadzące do twojej strony mogą nie działać. Te linki które się nie zmieniły już się nie zmienią.

kotfryc

#152
Cytat: Rafał M. (1w) w 27 Luty 2011, 00:04
ustawiłem na boinc.com.pl przyjazne linki (na php-fusion nie są tak przyjazne jakby mogły by być)
Rafał dobra robota, trochę się rozejrzałem w temacie niestety php-fusion  w tym względzie nadal jest na poziomie przedszkola w stosunku do reszty, szkoda że Lolek nie dał się przekonać do WordPressa.  
Niestety nie wszystkie linki są teraz przyjazne, nadal jest sporo stron:
http://boinc.com.pl/art.html?article_id=25
czyli np projekty z prawego menu...
Ja tym czasem odwaliłem społecznościówkę  ;) (czyli wpisy w serwisach społecznościowych) i biorę się za katalogi od poniedziałku :)


lolek

Co do WordPress,może to dziwne ale kompletnie mi nie pasował, wydaje mi się że w php fusion laikowi (mi) łatwiej się połapać- może dla tego że trochę czasu jednak się nim bawiłem...
Ja tymczasem skończę wymieniać te nieszczęsne linki do obrazków (wprawdzie nie wiem co za różnica czy obrazek jest hostowany ze strony, czy z obcego serwera, ale skoro tak trzeba to pewnie jest jakiś powód)...
No i dziś przerabiam artykuł o enigma@home, a później (jeśli będę miał czas) piszę arta o Boinc@Poland  :)

GRID

1. bedziesz musial poprawić linki które juz prowadzą do twojej strony.
2 Wszystkie obrazki ładuj na serwer a potem dawaj do nich odniesienie. np - http://boinc.com.pl/images/xxx.jpg
3. w php-fuzion http://boinc.com.pl/Art.html?article_id=4 taki link to już można nazwać przyjaznym

ok idę do kompa pozmieniać na małe litery jeszcze, a ty Lolek zapodaj mi raz jeszcze google veryfication bo gdzieś zawieruszyłem, najlepiej plik googlexxxxx.html mi wyślij na emaila

lolek

Art o Boinc@Poland
http://boinc.com.pl/art.html?article_id=67
Mam nadzieję że nie palnąłem żadnej głupoty  :-[

emik

wg mnie na szybko:

największy polski ogólnonarodowy zespół BOINC.
nie potrzebny wyraz ogólnonarodowy

w ranach promocji
literówka

W nieco ponad miesiąc później19 września
zmienić na: W nieco ponad miesiąc później - 19 września

Miano największego polskiego zespołu pod względem zdobywanych dziennie punktów 31 stycznia 2006 roku
przed datą wstawić osiągnięto

stworzenie SKB@P i już w marcuje urzeczywistnia.
wstawić spację między marcu a je



GRID

#157
SUPER !! Tego nam trzeba było. Zamieściłeś tan nie tylko kwestie punkty i liczenie, ale również rzeczy które mogą motywować przyszłych członków B@P.

Zawsze można coś (jakbym miał jakieś uwagi to się odezwę na ircu) poprawić ale ogólnie jest ok i zawsze jakiś nowy świeży opis BOINC@Poland

Cytatnajwiększy polski ogólnonarodowy zespół BOINC.
polski można skasować a ogólnonarodowy zostawić - wiele osób w B@P mieszka poza granicami Polski.

mimeq

Cytatblisko 5 mid punktów

blisko 5 mld punktów <- tak chyba lepiej  :P



pszyklejony

Teraz dobrze wygląda pod względem kolorystycznym :)