boinc.com.pl

Zaczęty przez lolek, 31 Styczeń 2011, 17:26

lolek

Próbuj potestujemy  :)

Troll81


lolek

Lipa bo strona się rozjeżdża, a niestety nie mogę grzebać w kodzie  :(

Chyba że jest na to jakiś sposób?

emik

na niektórych mobilnych też policzysz

mój 330M:

GeForce GT 330M (driver version 26089, CUDA version 3020, compute capability 1.2, 987MB, 121 GFLOPS peak)


lolek

Wiem doskonale, tylko dane o mobilkach ciężej znaleźć  :( Ale i to się nadrobi  ;D

emik

ciekawe dlaczego BOINC pokazuje mojej karcie 121GFlopsów, jak według nv karta ma 182GF


Troll81


lolek

Na zielonych już tak jest. Na 8500 i 9500 też BOINC pokazywał mi niższą wydajność niż podawała NVidia.

Troll81

Marketing :D jakby NV podawała realne wartości to gorzej by wyglądało. To tak jak z pojemnością dysków twardych :D 80gb miało realnie kilka giga mniej.

lolek

Ja jednak bym stawiał na inny sposób liczenia wydajności (BOINC realna, NVidia na papierze).

lolek

Art o Sudoku@vtaivan http://boinc.tnb.pl/readarticle.php?article_id=55
Przez tą stronkę jeszcze angielskiego się nauczę  :P

Troll81

dlatego ja ceniłem sobie tłumaczenia. Sporo angielskiego załapałem. Warto dawać tłumaczenia do korekty. Bo czasem udaje sie babole usunać :D Najlepiej przed publikacją



no i interpunkcja

lolek

To jak coś to mogę liczyć że pomożesz mi w tych korektach?  ;)

Troll81

postaram sie wyskrobac czas wolny.  %)

lolek

No to już dałem małą robótkę Trollowi  ;D

Pigu

Cytat: pszyklejony w 14 Luty 2011, 17:59
Hyhy, Pigu Cię do sądu poda  :)

Logo nie jest mojego autorstwa - ja je tylko przerabiałem wkładając na falę na wiki

Troll81

tu też możesz wrzucic falę :D

lolek

http://boinc.tnb.pl/readarticle.php?article_id=56

Podziękowania dla Trolla za korektę  :respect:

Troll81

wrzuć to też na naszą wiki :D

lolek

Nie rozumiem naszej wiki. Nie mogę zrobić odstępów pomiędzy akapitami (wszystko idzie ciurkiem). Automatyczne łamanie linii nie działa, <p> też nie. Jeśli ktoś chce to nie mam nic przeciwko wklejeniu tego na naszą wiki. Miałbym tylko prośbę o podanie linku do mojej stronki pod artem :-[

Cyfron

odstępy między akapitami to muszą być 2 entery (jedna linia przerwy), a łamanie linii to chyba <br/>

lolek

http://www.boincatpoland.org/wiki/Superlink%40Technion

Ja na stronce używam <p> i jest oki  :)

Troll81


lolek

Dodałem art o podkręcaniu kart graficznych http://boinc.tnb.pl/readarticle.php?article_id=57
a Trollowi przesłałem do korekty art o Sztaki Desktop Grid  :)

Pigu

hmm widzę, że robisz na php fusion... staty na pigu.pl są w php fusion... hmm... hmm...

integration?  %)

Troll81

ja myslę że można by zintegorwać wszystkie nasze serwisy w jeden :D

GRID

Podobną wiadomość wysłałem Lolkowi, ale napiszę o tym jeszcze na forum aby przestrzec osoby piszące artykuły,aby nie podawały tych samych tekstów na dwóch stronach.
Google banuje albo nakłada filtr na stronę przez co niema jej lub jest nisko w wynikach wyszukiwania.

Tematem zainteresowałem się po zauważeniu niskich wyników B@P pod względem nie których fraz które i tak nie mają  konkurencji.

Jeżeli dajecie ten sam artykuł na obie strony to pozmieniajcie przynajmniej 20% tekstu.

lolek

@Pigu: nie znam się na webmasterstwie   :P
@Rafał M. (1w)- dostałem od ciebie dwie PW dotyczące stronki i w żadnej nie było mowy o banach za kopiowanie tekstów. No i teraz mam problem... O ile mogę poprzerabiać arty na mojej stronie (te kopiowane z naszej wiki) o tyle nie mogę wklejać własnych artów na moją stronkę i naszą wiki  :wth:

A jeśli o pozycjonowanie chodzi to mam kolejny sukces na frazę przetwarzanie rozproszone jestem na pierwszym miejscu drugiej strony  :)

lolek

#68
Jest na forum ktoś kto zna przyzwoicie algebrę? Potrzebny do sprawdzenia tłumaczenia o sztaki desktop grid pod względem "matematycznym"

Edit:
i kolejny sukces pozycjonowania google- na frazę przetwarzanie rozproszone jestem na pierwszej stronie :D

Cyfron

tak się nie śpiesz z tym awansowaniem w google, bo jeszcze nasze forum przeskoczysz ;p

Troll81

spoko. pozycjonowanie to pełny etat. Zapomnisz na miesiąc i już jesteś 3 strony dalej. Inni też pozycjonują :D

GRID

Właśnie.
Nawet myślałem żeby dodać naszą stronę do kilkunastu katalogów.
Może zrobilibyśmy małą akcję dodawania wpisów do katalogów.
Ostatnio powstało wiele porządnych katalogów.
Jakby każdy dodał do 5 do zebrało by się trochę.

Moglibyśmy podlinkować takie wpisy poboczne którym brak  pozycji: seti, grid, obliczenia rozproszone

TJM

Albo zastępczo porejestruj się na różnych forach i dodawaj link do podpisu i profilu  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kotfryc

Cytat: Rafał M. (1w) w 17 Luty 2011, 16:08
Podobną wiadomość wysłałem Lolkowi, ale napiszę o tym jeszcze na forum aby przestrzec osoby piszące artykuły,aby nie podawały tych samych tekstów na dwóch stronach.
Google banuje albo nakłada filtr na stronę przez co niema jej lub jest nisko w wynikach wyszukiwania.

Tematem zainteresowałem się po zauważeniu niskich wyników B@P pod względem nie których fraz które i tak nie mają  konkurencji.

Jeżeli dajecie ten sam artykuł na obie strony to pozmieniajcie przynajmniej 20% tekstu.
Zgadza się przy czym zmiana 20% może czasem nawet nie pomóc, zależy jak się zmienia...

Cytat: TJM w 18 Luty 2011, 11:01
Albo zastępczo porejestruj się na różnych forach i dodawaj link do podpisu i profilu  XD
- to się nazywa spamowaniem lol... nie podejmuje się takich działań w stosunku do strony głównej, tylko w stosunku do zaplecza (zaplecze=strony które sami tworzymy, a które linkują do strony docelowej, różne domeny/ip), gdyż istnieje za duże ryzyko zbanowania przy takich działaniach.
:arrr:

TJM

Patrząc na to, co się dzieje na wszystkich forach, ryzyko jest nikłe albo nie ma go wcale. Prawie na każdym forum z 30% userów to puste konta reklamowe.
EDIT: Nawet w BOINCowych projektach masa jest takich kont, niektóre nawet mają coś policzone, żeby móc założyć profil - więc chyba warto %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kotfryc

TJM czytaj co pisałem o zapleczu wcześniej. Jak masz 80 domen które chcesz wykorzystać do pozycjonowania strony głównej to nie interesuje Cię jakość linków dochodzących, tylko walisz jak leci... a że 20% z tego dostanie bana to się nie liczy.

Ale lolek robi jedną stronę i żadnego zaplecza, jak ona-ta jedna strona dostanie bana, to cała jego praca pójdzie na marne...

TJM

Gdyby było tak jak mówisz, to niezwykle łatwo byłoby eliminować konkurencję. Ot usiąść przy kawce od rana, porejestrować się hurtowo po forach i dawać linki w podpisie i profilu, a na drugi dzień świętować zwycięstwo.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kotfryc

konkurencja ma zazwyczaj strony które siedzą mocno od paru lat z silnymi linkami....
a lolek ma stronę świerzaka...
w Google też się liczy historia strony...  %)

Troll81

ja tam w profilach wrzucam userbar z linkiem :D

GRID

wydaje mi się że wątek o pozycjonowaniu B@P możemy przenieść na wątek
http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/pozycjonowanie-www-boincatpoland-org/
bo temat się rozkręcił
dla przykładu sam dodam kilka wpisów do katalogów (z dużą treścią), a podpisy na innych forach mam ale ostatnio poza tym forum korzystam jedynie z kopalniawiedzy.pl

A Lolkowi trzeba pomóc, w kwestii zdublowanej treści. Sam pozmieniam trochę artykuły na wiki dodam kilka zdięć żeby treść się nie dublowała i żeby go nie zbanowali.