boinc.com.pl

Zaczęty przez lolek, 31 Styczeń 2011, 17:26

lolek

A ja od swojej strony zamiast dodawać nowe arty przez najbliższy tydzień, będę zmieniał te skopiowane z naszej wiki  8)
A co do pozycjonowania to od jakiegoś czasu nie dodaję nowych wpisów do katalogów (straszne braki czasowe), a pozycja w google ciągle rośnie. Szczerze to mnie to trochę dziwi  :o

kotfryc

Lolek to normalny proces... nie wszystkie linki które dodałeś w katalogach robot guugle ad razu załapał, później musi to jeszcze przemielić i dopiera podaje na tacy. Czasem się zdarza np. że strona wskakuje do top5, po czym zaraz spada gdzieś za 3 stronę wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie to długotrwały proces gdzie efekty działań czasem widać dopiero po tygodniach, miesiącach.

Dodatkowo powinieneś sprawdzać wyniki przez jakieś proxy albo narzędzia, gdyż w innym wypadku guugiel poda Ci wyniki spersonalizowane, czyli stworzone dla Ciebie  ::)

lolek

#82
Sprawdzam je z przeglądarki której normalnie nie używam i dodatkowo czyszczonymi ciasteczkami , i po restarcie modemu- zmiana IP.

Nowy art o SZTAKI desktop grid
http://boinc.tnb.pl/readarticle.php?article_id=58

EDIT
Ściągam świeżą przeglądarkę bo odwiedziłem yahoo i tam mam leprze notowania niż nasza główna...
Edit 2
pod liskiem na zmienionym IP jest tak samo

Troll81


lolek

Zmieniłem dosć mocno wygląd- tylko sam nie wiem czy dobrze zrobiłem  :shame:
Prośba o ocenę

emik

w nagłówku każdej wiadomości powinna być nazwa projektu jakiego się odnosi


lolek

faktycznie, nie zauważyłem tego  :-[

Szopler

Ekhm... ja tylko tak pomarudzę ;)
Poproszę logo bez fali i z przezroczystym tłem żeby można było wrzucać gdzie popadnie jako gif albo png bez żadnych białych kropek przy literkach no i flaga niech nie zmienia koloru... tak jak powyżej ;)

lolek

O logo to do trolla, bo to jego dzieło- ja tam na grafice się kompletnie nie znam, zresztą na tworzeniu stron internetowych też nie  :P

pszyklejony

Nie pasuje to niebieskie do brązowego. :attack:

lolek

A jaki kolor logo byś proponował?

Bo mi pasuje, tylko że za dużo dziś siedzę przed komputerem i mogłem kompletnie stracić wyczucie  :(

pszyklejony

#91
Może ciemno zielone? odcień górnej belki.

lolek

Problem z tym, że z panelu admina mogę zmienić kolor czcionki tylko w panelach mojego autorstwa, a w tych podstawowych (np. nawigacja), musiał bym już poprzez edycję skórki na serwerze, a to nie na moje umiejętności  :(
W projektach zmieniłem na odcień brązu  :)

Troll81

logo bez fali już było z tłem białym (łatwo ustawić na przezroczyste) ale była prośba o falę bo tak jest na naszej głównej. Zrobiłem więc falę. Weźcie pod uwagę że rzeźbiłem to w paincie piksel po pikselu.

Szopler

#94

lolek

Logo jest za szerokie i zbyt krótkie, gdy byś przerobił to logo z falą to by było git...

Szopler

#96
Się robi...

lolek

Nawet nieźle to wygląda  :)
Moje notowania w google spadły  :( ale już wróciłem do dopisywania do katalogów  ::)

GRID

tylko pisz długie i oryginalne opisy

lolek

#99
Staram się nie podawać tego samego opisu w więcej niż 2-3 katalogach  :)
art o uFluids dodany http://boinc.tnb.pl/readarticle.php?article_id=61

kotfryc

Lolek a nie chciałbyś tego pod normalną domeną i normalnym serwerem prowadzić ?? Ta (sub)domena nie należy do ciebie, wystarczy że się komuś coś odwidzi i cała praca która w to wkładasz pójdzie na marne.  |-?
Koszt domeny nie jest taki wielki, mógłbym nawet wyłożyć, na serwerze też zawsze się trochę miejsca znajdzie.  :)

Pigu

imho - ja mam serw opłacony na home.pl - stoją tam staty pigu.pl - jest on w dodatku na tym samym cms'ie co Lolkowy blog - łatwo byłoby to szczepić w całość (mogę od ręki pozakładać konto adminowate do cms'a, niestety bez dostępu ftp - to załatwiałbym ja), tylko domenę trzeba by załatwić nową (bo pigu.pl jest w sumie słaba dla zarówno dla statów jak i bloga - może jakąś poddomenę z boincatpoland.org?)

lolek

Co do pójścia w diabły pracy, to pójdzie ta włożona w pozycjonowanie- wszystkie arty które publikuje mam też u siebie na kompie w wordzie.
@pigu: Pigu w webmasterstwie jestem zielony i nie mam bladego pojęcia jak założyć taką stronę od zera  :shame: Powiem tak, jeśli byś mi pomógł z założeniem tego ustrojstwa i szczepieniem z pigu.pl to chętnie bym z tego skorzystał... I jakie są koszty?

Pigu

ależ tu nie ma nic do webmasterowania - dostałbyś login do strony bliźniaczo podobnej do obecnie przez ciebie używanej - trzeba tylko przekopiować arty - na pigu.pl pod/nad menu ze statami pojawi się menu od bloga, nową domenę ustawi się na dublowanie pigu.pl - gotowe

oczywiście zachęcam przed jakimikolwiek ruchami brać kamrrracią do wyrażenia opinii

no i skoro blog - nie wiem jak z rejestrowaniem userów - osobiście u siebie te opcje poblokowałem - usery->boty->dzieci neo->syf, ale może w obliczu bloga jest to konieczne? hmm komentarze->syf dyskusje - mamy forum

od strony mechaniki strony w jakimś zakresie możesz liczyć na moje wsparcie

lolek

#104
Rozmawiałem już o tym z 1w i  powstało boinc.com.pl tylko że za moją wiedzą wgrał tam wordpress zamiast php-fusion i jak dla mnie to porażka  :( Mam nadzieję że znajdzie czas na zmianę tego  :-[

Rozmawiałem z 1w i nie będzie problemów z wgraniem tam fusion

Pigu

widzę, że nie do końca się rozumiemy  %)

nie trzeba nic stawiać - wszystko już jest gotowe - wystarczy na stronce statów pododawać wpisy z bloga

fusion jest, skóra podszywająca się pod nasze wiki jest, wykupiony hosting na home.pl jest (i będzie dalej podtrzymywany), pigu ciągnący część od statów jest, tylko lolka co poprowadzi część blogową brak  :parrrty:

oczywiście jestem za modyfikacją domeny - obecna pigu.pl jest nieszczególnie powiązana z teamem

lolek

Pigu wiem o co Ci chodzi, tylko że ja nie do końca chcę tworzyć bloga (taki już istnieje http://blog.boincatpoland.org/ (nawet domena pasująca) )  chyba bez sensu tworzyć następny. Jak na mój gust najlepiej było by powiązać pigu.pl boincatpoland.org i blog.boincatpoland.org.

Myślałem dziś nad tym czym ma być boinc.com.pl i doszedłem do wniosku że najlepsze dla teamu będzie stworzenie "niezależnego" wortalu tematycznego związanego z drużyną, ale w innej szacie graficznej...wiele osób odstrasza wiki jako taka (mi też na początku wydawała się mało przejrzysta  :( ). A tworzenie drugiego bardzo podobnego bytu w obrębie tej samej domeny dla początkujących również może się wydać zagmatwane i mało sensowne (zresztą dla mnie też np. tworzenie dwóch różnych artykułów na temat jednego projektu w obrębie tego samego portalu)).

Podsumowując blog statystyki i nasza wiki jako jedno, a boinc.com.pl jako "niezależna" trzecia duża strona o boinc po boincatpoland.org i boinc.pl (oczywiście promująca B@P). Z tego co zauważyłem to w miesiąc, może dwa dam rade ją wypozycjonować w google na pierwszą stronę na podstawowe hasła.

GRID

Cytata boinc.com.pl jako "niezależna" trzecia duża strona o boinc po boincatpoland.org i boinc.pl (oczywiście promująca B@P). Z tego co zauważyłem to w miesiąc, może dwa dam rade ją wypozycjonować w google na pierwszą stronę na podstawowe hasła.

Mi się wydaje że będziesz bez większego problemu "niezależną" drugą stroną o boinc jak trochę nad tym posiedzisz.

Troll81

pytanie po co tworzyć tyle rzeczy na raz? Może lepiej udoskonalić to co jest?

lolek

Szczerze ja to robię dla zabawy  :)
Nasza wiki ma wiele zalet, ale jest trudna do "ogarnięcia" dla początkujących. Dla tego wydaje mi się że boinc.com.pl powinien być pewną alternatywą dla tych którzy nie lubią wiki- dla każdego coś dobrego. A co do posiedzenia to 2h dziennie będę poświęcał stronce.

GRID

lolek ma rację.

@Troll81 te serwisy nie są tworzone na raz. Niektóre są w planie.
A tworzone są tylko po to aby promować WIKI,  które aby zmieniać i poprawiać wymaga czasu i ludzi.
Których ostatnio brakuje (popatrz na ostatnie zmiany wiki)
A ty tylko dodajesz do niej nie potrzebnie swoje zdjęcia. Do tego zabijasz intencje ludzi którzy coś robią aby promować WIKI I FORUM.

Troll81

nie chodzi mi o zabijanie intencji :D tylko jesli mamy promowac wiki to moze warto tęże wiki najpierw rozruszać? bo inaczej będzimey promować strone trudną do ogarnięcia dla początkujacych. Sam zapał i dobre chęci to nie wszystko. Nalezy je jeszcze dobrze spożytkować. Jestem jak najbardziej za tym abyśmy rozszeżali naszą działalnośc internetową. I popieram wszystkich ludzi z zapałem wszystkimi czterema kończynami.

Promujmy więc forum ale może najpierw zadbajmy o to by boty nam tu nie chulały i uprzątnijmy je trochę.

Promujmy wiki ale zadbajmy o regularne newsy i zaktualizujmy artykuły, Dopiszmy brakujące tłumaczenia.

Reklamujmy nasz kanał IRC ale może najpierw niech cos na nim się dzieje (bo przez wiekszość czasu jest na nim cisza....)

Mamy tez nasze profile na serwisach społecznosciowych (facebook i orkut) oraz na mikroblogach (blip i twitter) gdzie wrzucane sa nasze newsy.

Zabieramy się za nowe rzeczy a starych nie umiemy ogarnąć. I obawiam się że tak tez będzie z nowymi. Powstaną i będa ale nic ponadto. Jak ktos napisze fajny artykuł to warto z tego zrobic newsa. Wrzucić na nasza wiki zarówno art jak i news. Tak by pojawiło sie na BLIP i Twitter. Wrzucić newa i art na orkut i facebook. Napisać o tym arcie na naszym blogu.

Tak jak i warto na naszej wiki umiescić sygnaturki z naszego własnego serwera statystyk....

A pod koniec miesiąca zrobić podsumaowanie newsów i artów oraz wpisów na blogu i stworzyć z tego newsletter który rozeslemy mailem do tych liczydlowych którzy nie wchodza do nas za często.....

lolek

Jeśli chodzi o moją stronkę to na pewno nie "umrze". A za naszą wiki nie przepadam i co by na niej nie robił to nadal zostaje wiki, a nie przejrzystym portalem, ale to oczywiście rzecz gustu. Ja chcę dać ludziom  alternatywę. Chcę stworzyć coś przyjaznego dla młodego narybku który nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Ostatnio zauważyłem ze młodzi idą nie do nas tylko do PNT- a dlaczego, bo ich strona główna jest przyjazna (forum już nie).
Co do IRCa to na dogadywanie pewnych spraw to tak (np. przenosiny str na serwer Rafała), ale większość rzeczy wolę i tak załatwiać na forum.

GRID

W tym wątku i tak rozmawia tylko kilka osób które spokojne mogły by to obgadać na ircu w moment.

Ostatnio gadałem (na ircu i skype) z kotfrec który zna sie na webmasterswie i pozycjonowaniu o naszych pomysłach na zmianę czytelności wiki i forum. Ale my nie mam tutaj praw administrowania.

Wogle podczas pisania tego postu zrezygnowałem z pisania bo za dużo by pisać :D

Troll81

#114
Ano. Wiki to wiki. I twój protal bardzo mi sie podoba. Zstanawiam się powaznie czy nie zrobić z niego naszej strony głównej

np
www.bboincatpoland.org - ładna przejrzysta strona główna
www.boincatpoland.org/smf - forum
www.boincatpoland.org/wiki - wiki
www.boincatpoland.org/stats - statystyki
www.boincatpoland.org/blog - blog

już w tej chwili mamy tego sporo a brakuje mi przejrzystych inków do skakania pomiedzy serwisami. Na naszej wiki jest link do forum, a na forum link do wiki. A gdzie reszta serwisów? kiedy to skleim? Chodi mi o to by wszystko było w ramach jednej domeny a przynajmniej by dało się skakać po tych serwisach a nie szukać o nich info na forum.....

http://blog.boincatpoland.org/
http://boinc.tnb.pl/news.php
http://www.pigu.pl/viewpage.php?page_id=1
http://simple-crm.co.uk/ppb/index.php
http://www.boincatpoland.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
http://www.boincatpoland.org/smf/
http://www.orkut.com/Main#Community?cmm=97746078&refresh=1
http://www.facebook.com/pages/BOINCPoland/183998795866?v=wall
https://twitter.com/BOINCatPoland
http://boincatpoland.blip.pl/


jak sami widzicie troche tego jest a i to pewnie nie jest pełna lista (dajcie znać jesli coś pominąłem)

kotfryc

Widzisz Troll81 czasem odnoszę wrażenie, że w tej grupie obowiązuje niezdrowy komunizm.  W momencie gdy popierasz inicjatywy ogólnie przyjęte, tudzież wypromowane przez grupowych guru wszystko jest OK. Ale gdy przejawiasz odrobinę własnej inicjatywy, to spotykasz się wciąż i w kółko z opinią, po co nam to?

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2011, 12:25
Promujmy więc forum ale może najpierw zadbajmy o to by boty nam tu nie chulały i uprzątnijmy je trochę.
Zajrzyj do tematu: http://www.boincatpoland.org/smf/www-boincatpoland-org/boty-i-spam/
a dowiesz się że:
1. jakiekolwiek zabezpieczenia nie mają sensu ponieważ recaptcha jest doskonała
2. jest grupa ludzi którzy chcą pomóc w uprzątnięciu botów, ale nikt się nie kwapi żeby im nadać uprawnienia (i nie mówię o mnie świrzynce, ale Szopler też się zgłaszał dla przykładu).

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2011, 12:25
Promujmy wiki ale zadbajmy o regularne newsy i zaktualizujmy artykuły, Dopiszmy brakujące tłumaczenia.
Po co ktoś ma się angażować w coś co mu nie odpowiada?
Lolek chce zrobić alternatywę, nasze wiki jest trudne dla początkujących.
Co jest nie tak z mojej perspektywy - część informacji jest nadal na forum, część na wiki. Wyszukiwarka wiki jest o kant dupy, dlaczego w serwisie nikt nie wykorzystał wyszukiwarki Google z warunkiem site:boincatpoland.org - przyjazne użytkownikowi, przeszukuje wiki wraz z forum i podpowiada jak jest jakaś literówka... I powiem szczerze, że sam gdy zaczynałem swoją przygodę w ten sposób się poruszałem tutaj, bo inaczej byłem w ciemnej du...
Nie ma komu to zrobić?
Proszę bardzo jest Kuba który się oferował w wątku z botami...
No ale po co skoro wyszukiwarka działa - tylko durne ludziska nie umieją się nią posługiwać, no i trzeba by było dać uprawnienia komuś kto tu jest krócej niż 5 lat...  XD

Troll piszesz "Zabieramy się za nowe rzeczy a starych nie umiemy ogarnąć. I obawiam się że tak tez będzie z nowymi. " - problem w tym, że na rozwinięcie starych nikt przyzwolenia nie chce dać... - likwidacja botów przykładem

Po przemyśleniach wolę w przyszłości dowalić linkami do strony Lolka o ile będzie na prywatnej domenie... Bo MI brakowało na początku serwisu który założył LOLEK i jeśli będzie dalej prowadzony w ten sposób, to będę się bardziej z jego stroną utożsamiał niż z naszą wiki.  :arrr:



Troll81

jeśli chodzi o boty to sprawa rusza pomalutku. nowych od jakiegos czasu nie widzę a usówanie userów zarejestrowanych to temat drażliwy. jednakże drążę tę kwestię, bo wiem że moge na to poświęcić czas. Bedzie to jednorazowe zadanie. Natomiast modyfikacja mechaniki forum (nowe zabezpieczenia) to już nie jest takie hop siup.

Co do wiki. Widze ludzi z zapałem do pióra. Nie mam nic przeciw alternatywie. jednakże jesli ktoś juz zadał sobie trud robienia tłumaczenia to warto to wrzucić na wiki (wszak ma być kopalnią wiedzy) i dac o tym znać swiatu pisząc odpowiedniego newsa. Masz pomysł na pszeszukiwanie wiki i forum za pomoca google? Napisz o tym do mchl lub akiry. to oni tu adminują. Jestem tu juz pare ładnych lat ale jakiś super uprawnień nie mam . By pisać na wiki wystarczy się na niej zarejestrować (mam uprawnienia zwykłego ciecia) a na forum mam raptem uprawnienia do wątku newsmanów (tam się pojawiają nasze wypociny zanim trafią na wiki) i praw moda w jednym dziale (co wykorzystuję kasując posty botów tamże).

botów nie zlikwidujesz a jak już wspomniałem wczesniej nie jest to takie proste. Już raz nam się strona sypnęła :(

A lolkowi chwała za jego chęci i jak już napisałem bardzo podoba mi sie jego serwis. Wygląda bardziej funkcjonalnie niż nasza wiki (kolory mi trche nie pasują ale może to kwestia mojego gustu). Broń boze nie zamierzam go do niczego zniechęcać. Wrecz przeciwnie.

lolek

mam pytanie techniczne

<font size="2">Karty graficzne NVidia "nadające" się do liczenia - seria GeForce.</font>
<table border="1">
<caption align>Karty serii GeForce 8XXX</caption>
<tr>
<td>GPU</td> <td>Wydajność GFlops</td> <td>pobór mocy W</td>
</tr>
<tr>
<td>8200</td> <td>32</td> <td>----</td>
</tr>
<tr>
<td>8300</td> <td>41</td> <td>----</td>
</tr>
<tr>
<td>8400GS</td> <td>46</td> <td>----</td>
</tr>
<tr>
<td>8500GT</td> <td>47</td> <td>40</td>
</tr>
<tr>
<td>8500GE</td> <td>66</td> <td>----</td>
</tr>
<tr>
<td>8600GT</td> <td>114</td> <td>43</td>
</tr>
<tr>
<td>8600GE</td> <td>124</td> <td>----</td>
</tr>
<tr>
<td>8600GTS</td> <td>140</td> <td>71</td>
</tr>
<tr>
<td>8800GS</td> <td>396</td> <td>85</td>
</tr>
<tr>
<td>8800GT</td> <td>504</td> <td>110</td>
</tr>
<tr>
<td>8800GTS.. <td>624</td> <td>140</td>
</tr>
</table>

Dla czego ta tabela wyświetla się bez obramowania?  |-? Na boinc.tnb.pl chodziła dobrze a na com.pl jest lipa  :(

Pigu

Cytat: lolek w 22 Luty 2011, 07:45
Myślałem dziś nad tym czym ma być boinc.com.pl i doszedłem do wniosku że najlepsze dla teamu będzie stworzenie "niezależnego" wortalu tematycznego związanego z drużyną, ale w innej szacie graficznej...wiele osób odstrasza wiki jako taka (mi też na początku wydawała się mało przejrzysta  :( ). A tworzenie drugiego bardzo podobnego bytu w obrębie tej samej domeny dla początkujących również może się wydać zagmatwane i mało sensowne (zresztą dla mnie też np. tworzenie dwóch różnych artykułów na temat jednego projektu w obrębie tego samego portalu)).

ach jak tak, to nie naciskam, nic na siłę  %) integrację skończymy na poziomie wymiany linków na belce tytułowej

btw: imho strona to fajny pomysł, wiki sux - na stronie pomiędzy informacjami przepływa się tematycznie, na wiki trzeba wiedzieć o co spytać  :deadman:

kotfryc

Cytat: lolek w 22 Luty 2011, 15:53
mam pytanie techniczne

Dla czego ta tabela wyświetla się bez obramowania?  |-? Na boinc.tnb.pl chodziła dobrze a na com.pl jest lipa  :(

Prawdopodobnie w CSS masz zdefiniowane obramowanie na 0 (chodzi o skórkę) . Ustaw tę samą skórkę co na boinc.tnb.pl i powinno pomóc.
A jak chcesz pozostać przy aktualnej skórce to będzie trzeba się pobawić:
http://boinc.com.pl/themes/Atlantis/styles.css