Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

boinc.com.pl

Zaczęty przez lolek, 31 Styczeń 2011, 17:26

lolek

#160
Faktycznie sporo głupich błędów i literówek- czytałem go przed opublikowaniem tylko raz i to na szybko  :shame:
Wszystkie zauważone błędy poprawiłem.
Co do samego artu to starałem się żeby nie był to kolejny artykuł rodem z podręcznika fizyki.
Nowe oblicze strony mi też się bardziej podoba- na TNB miałem znacznie ograniczone pole manewru pod tym względem.

Wielkie podziękowania za wkład w stronę dla Rafała i kotfryca (pozycjonowanie)  :parrrty:

kotfryc

#161
Ok strona dodana do serwisów społecznościowych które miałem w zakładkach + zakupiłem kody dostępu do 28 mocnych katalogów do których będę sukcesywnie dodawał (jeśli ktoś chce liste/szczegóły to na PW).
Dziś na tapetę poszła pierwsza piątka dziesiątka, mam nadzieję że moderator nie będzie robił żadnych cyrków  %)

kotfryc

#162
Cytat: kotfryc w 27 Luty 2011, 23:44
Dziś na tapetę poszła pierwsza piątka dziesiątka, mam nadzieję że moderator nie będzie robił żadnych cyrków  %)
+ 5 +10

kotfryc

Jaskółki śpiewają że na frazę "boinc" w google.pl mamy 11-12 miejsce w zależności od proxy/narzędzia...
Choć na stabilne wyniki nie liczę wcześniej niż za miesiąc-teraz to może jeszcze skakać, to jest dobry znak. Mam nadzieję przeskoczyć również boinc.pl w ciągu d tego miesiąca  :attack:

lolek

Na BOINC przez kilka godzin byliśmy nawet  w top10.
Na przetwarzanie rozproszone 11 lokata.

lolek

Z powodów problemu z oczami prace nad portalem zwolnią na kilka dni (będą tylko dodawane nowe newsy)  :( Ostatnio każdą wolną chwilę siedziałem przed kompem i teraz mam efekt- czerwone i piekące oczy.

lolek

Nowy art "Dlaczego warto liczyć?"

http://boinc.com.pl/art.html?article_id=70

Troll81

obecnie około 2 min

poza tym drobiazgiem wsio ok :D (warto by było dopisać czego tyczą się te 2 mln userów. Świata? Polski? B@P?

lolek


kret

podoba mi się stronka, mogę jakoś pomóc?

krzyszp

W artykule o Collatz jest kilka literówek
CytatProblemem tym zajmował się również polak Stanisława Ulama
- powinno być
CytatProblemem tym zajmował się również polak Stanisław Ulam
CytatTwierdzenie to ma bardzo prosty sformułowanie 3x+1.
- do poprawki...


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Cytat: kret w 05 Marzec 2011, 13:26
podoba mi się stronka, mogę jakoś pomóc?
Każda pomoc się przyda. W sprawach technicznych pomaga mi Rafał, a w pozycjonowaniu kotfryc  :respect: . Natomiast z artykułami i newsami nikt...także jeśli chcesz to jak najserdeczniej zapraszam  ;)
@krzyszp
Zaraz to poprawię  :shame:

kret

#172
pozwoliłem sobie logo poprawić

logo


header do repeata


polecam png też w tym pliku, żeby nie było różnic w kompresji/formatach pomiędzy repeatem a headerem

GRID

dzięki, podmienię je przy pierwszej okazji.

kret


kret

w tytule ostatniego newsa jest literówka:
"SLinCA - Status serwera: Przewidujemy, potencjalne problemy z stabilnym zasilaniemnie"

powinno być chyba:
"SLinCA - Status serwera: Przewidujemy, potencjalne problemy z stabilnym zasilaniem"

krzyszp

Albo:
"SLinCA - Status serwera: Przewidujemy potencjalne problemy z stabilnym zasilaniem"

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Tak sobie myślę że skoro newsy na głównej wiki nie działają już praktycznie wcale to może by coś niecoś pozmieniać? Na naszej wiki wyświetlać newsy pisane przez kolegów? Podobnie jak newsy na forum?

lolek

@kret, krzyszp- macie uprawnienia edycji newsów i artów, sprawdzicie czy działają  ;)
@Troll- poruszałem już podobny temat z Rafałem i wyszło że dodawanie takich samych newsów na dwóch stronach grozi banem, a przynajmniej spadkiem pozycjonowania stron  :(

Troll81

nie takich samych newsów :D na naszej wiki link do waszych newsów.

kret

#180
Cytat: lolek w 06 Marzec 2011, 13:09
@kret, krzyszp- macie uprawnienia edycji newsów i artów, sprawdzicie czy działają  ;)
@Troll- poruszałem już podobny temat z Rafałem i wyszło że dodawanie takich samych newsów na dwóch stronach grozi banem, a przynajmniej spadkiem pozycjonowania stron  :(
działają, poprawiłem co tam znalazłem :-[

lolek


lolek

#182
Na prośbę Ufola dodałem artykuł o wykorzystaniu kart graficznych w BOINC

krzyszp

Kliknięcie na przycisk "Edytuj" daje rezultat:
"Not Found

The requested URL /administration/art.html was not found on this server."

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Artykuły niestety należy edytować z panelu administratora (powinieneś mieć do niego dostęp). Chcąc mieć przyjazne linki w php fusion trzeba było zrobić przekierowanie ze strony główne i teraz przycisk "edytuj" prowadzi do nieistniejącego artykułu  (Po szczegóły techniczne odsyłam do Rafała, ja się nie znam  :-[ ). Przynajmniej dla mnie problem niewielki, a w pozycjonowaniu bardzo ułatwia sprawę.
Ps. w newsach przycisk "działa".

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Lolek jak znajdziesz chwilkę to daj mi admina, chciałbym zobaczyć jakie możliwości daje fuzjon przy tytule i opisie strony...  |-?
PS już mam dostęp do statów, wszystko ok. Wejścia z guugla już na 1 miejscu  :)

lolek

Masz już pełen dostęp  :)

kotfryc

Ok dzięki :)
Hmmm myślałem, że będzie więcej możliwości konfiguracji pod kątem seo, ale będziemy musieli sobie poradzić z tym co mamy.
Myślałem że można zdefiniować opisy i tytuły podstron, ale się nie da niestety  >:(

Dla niezorientowanych - szego należy unikać jeśli robimy strony: proszę sobie wpisać site:boinc.com.pl w Google i spojrzeć na tytuły i opisy. Pomimo, że strony mają różną treść to tytuły są niemalże identyczne, opisy są takie same. Czasem w takich sytuacjach wyszukiwarka pobiera sobie sama dane z treści witryny, mam nadzieję, że to zjawiska się przytrafi i tutaj.

Uwaga na przyszłość: im mniej linków wychodzących w artykułach tym lepiej. Jeśli dajemy link do projektu, to wystarczy jeden np.

Nawiasem trochę mi się poplątało w życiu zawodowym i aktualnie pozycjonowanie tej strony to będzie moja jedyna działalność na rzecz drużyny, na nic więcej nie będę miał już czasu. Tu będę od czasu do czasu rzucał podsumowania/sprawozdania/uwagi/wskazówki.

GRID

ratunkiem może być dawanie tytułów w h1 /h1 na początku tekstu.

Do tego tytuł całej strony powinien mieć trochę więcej słów
np Obliczenia rozproszone | karty graficzne | GPU .....

moja strony ma dozwolone max70 znaków
Serwis Komputerowy - KONTAKT | Naprawa komputerów w Belgii | Bruksela

wasz ma 31 znaków czyli jeszcze 39

przy okazji php-fusion to syf.  :)

lolek

Jeśli to h1 pomoże w pozycjonowaniu to można to zrobić. Tylko że efekt jest taki że są dwa tytuły pod sobą i to fatalnie wygląda. A z tego co wiem jeśli zrobię go w kolorze tła to to może bardzo zaszkodzić :(
Co do tytułu to skoro kotfryc podjął się pozycjonowania to od niego zależy jak będzie brzmiał- masz wolną rękę w tej kwestii  ;)
Zgadzam się że fusion to syf...ale babrać się ze stroną trzeci raz od początku nie zamierzam  %)

kotfryc

#191
Cytat: Rafał M. (1w) w 07 Marzec 2011, 15:14
przy okazji php-fusion to syf.  :)
To już wiemy  ;) ale tutaj decydujące jest doświadczenie Lolka z tym skryptem. Jeśli w przyszłości będą powstawać nowe serwisy to można użyć innych silników.   ;)

Z h1 nie przesadzajmy już, myślę że nie warto kombinować i dawać za dużo.

Można za to w artykułach używać spokojnie h2 jeśli chcemy zrobić pod-tytuł, w sensie artykuł pędzie się dzielił na części tematyczne.

Tagi/znaczniki w artykule. Wiem, że nie ma typowej możliwości dania tagów, ale można podkreślić przez pogrubienie słowa kluczowe. Użytkownik (oraz wyszukiwarka) będą wiedzieć na co zwrócić uwagę. Dla przykładu edytowałem 2 arty:
http://boinc.com.pl/art.html?article_id=68
wytłuszczone tagi to: BOINC, SETI@home, Cobblestone, benchmarku komputera, punkty itp
Czyli frazy które powinny się rzucić użytkownikowi w oczy. Dobrze jest, jeśli zakreślimy w ten sposób 1-2 razy frazę występującą w tytule artykułu, ale nie jest to wymogiem, czasem się trafią niespecyficzne artykuły jak przykład niżej:

http://boinc.com.pl/art.html?article_id=70

Swoją drogą bardzo ładnie ktoś użył linków wewnętrznych do projektów, tak trzymać !! Tam gdzie można linkujemy swoje własne arty na stronie.

Rafał trzeba by nadać parametr "title" linkom w menu - chyba to nie przekracza możliwości fuzjona  |-?   ?

Obrazki w artykułach powinny mieć również "title" jak i tekst alternatywny.
Edit - ustawiłem alt oraz title dla grafiki procesora po prawej stronie w artykule:
http://boinc.com.pl/art.html?article_id=70
Po najechaniu myszką powinien pojawić się title w chmurce (firefox), alt jest zamiennikiem jeśli przeglądarka nie widzi grafiki. Na tej podstawie Google identyfikuje wartość/treść obrazów.  ::)

lolek

No to w każdym nowym artykule będę stosował się do twojej rady z obrazkami  :) Ale te stare pozmieniam jak skończą mi się problemy z oczami- na razie staram się jak najmniej przebywać przed monitorem  :(

GRID

jak się trochę zabiera to usiądę przy boinc.com.pl i podacie mi wytyczne na ircu, zobaczymy czy da się title ustawić
możliwe że to nawet wy możecie zrobić , lolek ustawiał menu główne, z poziomu panela administratora.

kret

poczyszczę chyba kategorie newsów (games i te inne) i galerię (każdy obrazek jest jako oddzielna galeria a nie np. tapety i tam obrazki, albo loga i tam logosy nasze)..ale nie dziś chyba, bo nie zdążę

i proszę poprawcie nazwę kategorii "Dróżyny, punkty i rywalizacja"..ja nie mogę

mogę coś tam bardziej podłubać jak ktoś chce..

kotfryc

OK w panelu bocznym można spokojnie ustalić title dla linków z poziomu administratora, ale ja nie mam praw "Nie można było zaktualizować panelu. Podano nieprawidłowe hasło administratora."
Rozumiem Lolek że to można dopiero z Twojego poziomu.
Tytuły nie muszą (nawet nie powinny) być tekstem linka (dalej będę pisał anchor). W mojej opinii nejlepiej je traktować w naszym przypadku jako jednozdaniowe opisy linka/treści strony do której prowadzą. Czyli np SETI@home, title: Seti - szukanie pozaziemskich cywilizacji
- itd...

Lolek
- spokojnie podlecz oczy zanim się za to weźmiesz, bardziej mi chodziło o to, żeby trzymać się tych zasad pisząc nowe artykuły. A stare można od czasu do czasu poprawiać i dłubać przy nich. I używaj CTR+ to oczy może będą Cię mniej boleć  :closedeyes:

Kret
- każda pomoc jest przydatna, pracy jest tutaj na cały hufiec harcerski  ;) Co możesz i co uważasz za słuszne rób i się nie pytaj - wydaje mi się, że wszyscy zajmujący się tą stroną darzą Ciebie dużym zaufaniem... (ale oczywiście ostatnie słowo należy do Lolka !)  :arrr:

Potraktujmy ten wątek po prostu jako log zmian - więc każdy kto będzie znaczące na stronie wprowadzał zmiany niech tutaj o tym napisze.

lolek

@kret- jeśli chcesz to mogę powiększyć Ci uprawnienia
@kotfryc- wieczorem zobaczę jak to wygląda z tymi uprawnieniami, albo skontaktuj się z Rafałem, ma uprawnienia głównego admina

kret

@kotfryc - z tym zaufaniem to nie przesadzajmy, o tym się chyba nie ja powinienem się wypowiadać :-[
@lolek - nad tym się zastanawiam..chciałbym pomóc i na takie czynności mam jakoś zawsze chwilę..ale nie wiem, czy tylu administratorów to dobry pomysł..wiecie, żeby nie było tak, jak w tym przysłowiu..gdzie kucharek sześć, tam dwanaście cycków..

lolek

Zaufanie mamy :) ale z nadmiarem administratorów też bym nie chciał przesadzać. No cóż jeśli chcesz to mogę Ci je dać, tylko od razu mówię że już nikomu więcej bo zrobi się zamęt...

kret

za zaufanie dziękuję, naprawdę :)

co do adminów, niech na razie zostanie jak jest..potem się zobaczy czy będzie Wam potrzebna moja pomoc :) Was będę męczył na razie :) np. że nadal jest stare logo i nazwa kategorii nie poprawiona :]