Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

[Pomysł] BOINC [Portable]

Zaczęty przez lukaszde, 27 Grudzień 2007, 17:00

menio

mowil ci ktos ze jestes genialny??:D

ale problem nadal mam, odpala mi probki z zainstalowanego boinca:/

TJM

Pokaż .bata jak wygląda w środku, bo albo tam jest problem, albo używasz niewłaściwego zestawu exeków. Plik .bat rozumiem że jest w katalogu z exekami ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pantarhei

No dobra.
Mam już tego portabla. Zainstalowałem go na penie... i co dalej.
Jak włączam go na moim podstawowym kompie z netem to otwiera się równolegle do pracujacego B Managera i wyświetla aktualna pracę.

Nie bardzo wiem jak z tego korzystać. Jest gdzieś u nas jakis poradnik?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Aegis Maelstrom

Jeśli używasz zwalonej wersji portable 6.cośtam, to ona zamiast otwierać wersję portable otwiera manager zainstalowany na maszynie. Tę wersję należy wywalić i o niej zapomnieć.

Działające portable, o których wiem:
- klienty HALowe w różnych wersjach
- 5.10.45

Jeśli ktoś wie o innych działających, niech pisze.

Teraz, mając dobrą wersję: wystarczy rozpakować taki klient gdziekolwiek (na dysk twardy, pen itp.), wyłączyć zainstalowany klient BOINC i włączyć portable. Podłączyć się do projektów, ściągnąć próbki. Jeśli ma iść na beznetowca, to po zaciągnięciu wyłączyć i przenieść gdzie się podoba. Przy konieczności odesłania próbek czynności powtórzyć. Tyle. :)

Taki klient działa tylko wewnątrz swojego katalogu i nie ingeruje w katalogi systemowe, więc przenosiny całości nie są problemowe. Jeśli ktoś chce i umie, może bawić się z noszeniem samych wyników.

Pantarhei

Dzieki za podpowiedź.

Nie znalazłem instalki, ale zciągnąłem z czyjegoś chomika rozpakowanego portabla, na pena.
Odpaliłem go na tym penie, otworzył się, przyłączyłem sie do PG, zciągnąłem próbi, trochę policzyłem i wyłączyłem.

No i dalej dupa
Przeniosłem pena do beznetowca, włączam, a tu ani nie przyłączony do projektu ani nie ma próbek tylko proponuje mi przyłączenie się do projektu.

Trochę zacząłem mieszać w katalogach, (kopiować katalog BOINC do P-files i takie tam) i teraz wyskakuje notka, że Autoryzacja w trakcie przyłączania do uruchomionego klienta nie powiodła się i że być może uruchamiam go nie w tym samym katalogu w którym znajduje się klient.
To samo jest gdy ponownie próbuję odpalić go na pierwszym komputerze.

Ma ktoś jakiś pomysł???
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

TJM

Musisz sprecyzować z czyjego chomika i co to za portable klient.
Jeśli któryś z moich, to można sobie exeki przenosić do woli i nie będą działać, bo katalog data leży gdzieś osobno i to jego w pierwszej kolejności należy przenosić.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pantarhei

Od kolegi Eclipsa stąd: http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=eclipse99&fid=17638405 go wziąłem to wersja 5.10.45.

W ogóle katalogu Data tam nie ma.  :book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

UFO

Nie mogę ściągnąć najnowszej aplikacji BM, pojawia się komunikat "A new version of BOINC (6.10.18) is available for your computer" , jeszcze nie ogarniam tu wszystkiego, więc jak ktoś może doradzić to będe wdzięczny, GG 739250, lub tutaj.

Troll81

#128
Witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówek :D klienta BOINC mozna ściagnąć ze strony

http://boinc.berkeley.edu/download.php przyjrzyj się do którego systemu operacyjnego chcesz wersję. Na systemach 64bitowych warto instalowac adekwatną do nich wersję.

UFO

#129
Mam juz klienta BOINC wersje 6.4.5,  od 2 lat jestem w trzech projektach, tylko ciągle nie mogę ściągnąć tej nowej wersji 6.10.18, nie mogę jej uruchomić na kompie po ściągnięciu, mam WindowsaXP, a czy 64bity to nie wiem jak to sprawdzic ;-/

Troll81

kliknij prawym przyciskiem myszki w ikonkę "mój komputer"

i wybierz właściwości. Powinno tam pisać

UFO

Niestety nie ma tam napisane, ten mój Windows był "tuningowany" przez jakiegoś kolesia, nie jest to taka typowo oryginalna wersja. Chyba już tak pozostane na tej wersji starszej ehh, w ogóle ta wersja którą mam obecnie, podobno jest dla Linuxa (według tego co na stronce napisane w tabelkach), a u mnie działa na Windowsie. Dziwne....

Troll81

hm.... sprawdź czy masz dwa katalogi program files na dysku z windowsem. Jeśli masz dwa i drugi nazywa się Program Files x86 czy jakoś tak to masz windowsa 64 bitowego. jak jest tylko jeden to masz typowego XP.

UFO

Mam jeden katalog Program Files, czyli jakiego wreszcie mam tego Windowsa ? 64 bity , typowego , ? A ten typowy to niby jaki jesli już... ?

sstratoss

typowego czyli 32 bit


:

UFO

Ehhhh to kicha, wszystko takie fajne w nim, a tu raptem 32 bity, to co to za "tuning" ?. Czyli musze ściągnąć wersje dla WindowsaXP 32 bitowego ?

Troll81

Tak :D 64 bitowe windowsy są przydatne :D możesz wsadzić ponad 4gb pamięci (32bitowe nie dadzą rady) i uruchamiać 64 bitowe aplikacje BOINC a te potrafią być prawie dwa razy szybsze :D

Napisz swoją wizytówkę. Opisz swój sprzęt. poradzimy :D

UFO

#137
Fakt że to stary komp, Celeron 1.70GHz, 256 RAM, grafika RADEON 7000 SERIES, i ten WindowsXP dziwny, cóż jeszcze podać... Chyba taki tragiczny nie ejst , skoro działa ta nowa aplikacja setiathome_enhanced, hmmm ?

sstratoss

pewnie masz "odchudzonego" xp...napisz w dziale wizytówki czym dysponujesz...jeżeli nie wiesz użyj jakiegoś programu do okresłenia co masz w budzie np everest


:

UFO

#139
Mam też nowego kompa, ale coś sie zwaliło w nim (przy płycie głównej) i nie działa, na nim pewnie by działała wersja 64bity : Jego parametry to: Płyta główna 1GB LAN, Procesor Pentium 2x2,66 GHz, Paięć RAM 1 GB, Karta Graficzna GF 6600 i ATI Radeon Xpres 200 - zint. Na tym by działało bez problemu ?

Zainstalowałem tego Everesta, tylko jak teraz to wszystko tu pokazać co mam w tym nieszczęsnym kompie?

UFO


emik

#141
dawno nie używałem everesta (siedzę na linuxie) ale jeśli sobie dobrze przypominam to można w nim wyeksportować loga i właśnie go tu zamieść - np w tagach code

pozdrawiam nowego kamrrrrrata :parrrty:


Pantarhei

Stwórz raport - jest taka opcja w Everescie - wyniki wklej tu.

:)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

UFO

To będzie bardzo długi raport, czy na pewno mam to tu wkleić całe ? Nawet nie wiem jak to z notatnika przekopiować aby tu wkleić ...


Ach, juz mam dośc tego pieprzenia się, lepiej olać to całe liczenie, niz sie stresować. Dzieki za rady, ale nie na moje nerwy to.

UFO

#144
To mój raport ;- /

[code]
--------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

   Wersja                                            EVEREST v5.30.1900/pl
   Benchmark Module                                  2.4.273.0
   Strona domowa                                     http://www.lavalys.com/
   Typ raportu                                       Szybki raport [ TRIAL VERSION ]
   Komputer                                          SPEED2
   Generator raportu                                 Administrator
   System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP RTM)
   Data                                              2010-03-05
   Czas                                              17:48


--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

   Komputer:
     Typ komputera                                     Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI
     System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Professional
     Dodatek service pack systemu operacyjnego         [ TRIAL VERSION ]
     Internet Explorer                                 8.0.6001.18702 (IE 8.0)
     DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
     Nazwa komputera                                   SPEED2
     Nazwa użytkownika                                 Administrator
     Domena logowania                                  [ TRIAL VERSION ]
     Data / Czas                                       2010-03-05 / 17:48

   Płyta główna:
     Typ procesora                                     Intel Celeron, 1715 MHz (17 x 101)
     Nazwa płyty głównej                               Asus P4S533  (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
     Mikroukład płyty głównej                          SiS 645DX
     Pamięć fizyczna                                   [ TRIAL VERSION ]
     DIMM2:                                            [ TRIAL VERSION ]
     Typ BIOS'u                                        Award Medallion (04/30/02)
     Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
     Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM2)
     Port komunikacyjny                                HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM4)
     Port komunikacyjny                                HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM5)
     Port komunikacyjny                                Port drukarki ECP (LPT1)

   Ekran:
     Karta wideo                                       RADEON 7000 SERIES  (64 MB)
     Karta wideo                                       RADEON 7000 SERIES  (64 MB)
     Akcelerator 3D                                    ATI RV100 DDR
     Monitor                                           KTC K-7005L  [17" LCD]  (160212)

   Multimedia:
     Karta dźwiękowa                                   C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

   Magazyn:
     Kontroler IDE                                     Kontroler SiS PCI IDE
     Napęd dyskietek                                   Stacja dyskietek
     Dysk fizyczny                                     HUAWEI SD Storage USB Device
     Dysk fizyczny                                     ST340810A  (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
     Napęd dysków optycznych                           HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N  (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
     Napęd dysków optycznych                           HUAWEI Mass Storage USB Device
     Status dysków SMART                               OK

   Partycje:
     C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
     Rozmiar całkowity                                 [ TRIAL VERSION ]

   Urządzenia wejściowe:
     Klawiatura                                        Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
     Klawiatura                                        Urządzenie klawiatury HID
     Mysz                                              Mysz zgodna z HID

   Sieć:
     Podstawowy adres IP                               [ TRIAL VERSION ]
     Podstawowy adres karty (MAC)                      00-00-00-00-00-00
     Karta sieciowa                                    WAN (PPP/SLIP) Interface  (77.1 [ TRIAL VERSION ])
     Modem                                             HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem

   Urządzenia zewnętrzne:
     Drukarka                                          Microsoft Office Document Image Writer
     Kontroler USB1                                    SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller
     Kontroler USB1                                    SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller
     Urządzenie USB                                    HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM4)
     Urządzenie USB                                    HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem
     Urządzenie USB                                    HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM5)
     Urządzenie USB                                    Masowe urządzenie magazynujące USB
     Urządzenie USB                                    Rodzajowy koncentrator USB
     Urządzenie USB                                    Urządzenie audio USB
     Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
     Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
     Urządzenie USB                                    Urządzenie kompozytowe USB
     Urządzenie USB                                    Urządzenie USB interfejsu HID
     Urządzenie USB                                    Urządzenie USB interfejsu HID
     Urządzenie USB                                    Urządzenie USB interfejsu HID
     Urządzenie USB                                    Urządzenie USB interfejsu HID

   DMI:
     DMI: producent BIOS'u                             Award Software, Inc.
     DMI: numer wersji BIOS'u                          ASUS P4S533 ACPI BIOS Revision 1007C
     DMI (system): producent                           System Manufacturer
     DMI (system): nazwa                               System Name
     DMI (system): numer wersji                        System Version
     DMI (system): numer seryjny                       [ TRIAL VERSION ]
     DMI (płyta główna): producent                     ASUSTeK Computer INC.
     DMI (płyta główna): nazwa                         P4S533
     DMI (płyta główna): numer wersji                  REV 1.xx
     DMI (płyta główna): numer seryjny                 [ TRIAL VERSION ]
     DMI (obudowa): producent                          Chassis Manufacture
     DMI (obudowa): numer wersji                       Chassis Version
     DMI (obudowa): numer seryjny                      [ TRIAL VERSION ]
     DMI (obudowa): metka środka trwałego              [ TRIAL VERSION ]
     DMI (obudowa): typ                                Tower
     DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd3 / 2


--------[ Nazwa komputera ]---------------------------------------------------------------------------------------------

   Opis komputera            Logiczny  
   Nazwa NetBIOS komputera   Logiczny  SPEED2
   Nazwa DNS komputera       Logiczny  speed2
   Nazwa domeny DNS          Logiczny  
   Pełna nazwa DNS           Logiczny  speed2
   Nazwa NetBIOS komputera   Fizyczny  SPEED2
   Nazwa DNS komputera       Fizyczny  speed2
   Nazwa domeny DNS          Fizyczny  
   Pełna nazwa DNS           Fizyczny  speed2


--------[ DMI ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 [ BIOS ]

   Właściwości BIOS'u:
     Sprzedawca                                        Award Software, Inc.
     Wersja                                            ASUS P4S533 ACPI BIOS Revision 1007C
     Data wydania                                      04/30/2002
     Rozmiar                                           256 KB
     Urządzenia startowe                               Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
     Możliwości                                        Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD
     Obsługiwane standardy                             DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
     Możliwości rozbudowy                              PCI, AGP, USB

 [ System ]

   Właściwości systemu:
     Producent                                         System Manufacturer
     Nazwa                                             System Name
     Wersja                                            System Version
     Numer seryjny                                     [ TRIAL VERSION ]
     Rodzaje wzbudzeń                                  Przycisk zasilania

 [ Płyta główna ]

   Właściwości płyty głównej:
     Producent                                         ASUSTeK Computer INC.
     Nazwa                                             P4S533
     Wersja                                            REV 1.xx
     Numer seryjny                                     [ TRIAL VERSION ]

 [ Obudowa ]

   Właściwości obudowy:
     Producent                                         Chassis Manufacture
     Wersja                                            Chassis Version
     Numer seryjny                                     [ TRIAL VERSION ]
     Metka środka trwałego                             [ TRIAL VERSION ]
     Typ obudowy                                       Wieża
     Stan uruchomienia                                 Bezpieczny
     Stan zasilacza                                    Bezpieczny
     Stan temperatury                                  Bezpieczny

 [ Kontroler pamięci ]

   Właściwości kontrolera pamięci:
     Metoda detekcji błędów                            Brak
     Korekcja błędów                                   Brak
     Obsługiwane szybkości pamięci                     70ns, 60ns, 50ns
     Obsługiwane typy pamięci                          DIMM, SDRAM
     Obsługiwane napięcia pamięci                      3.3V
     Największy rozmiar modułu pamięci                 1024 MB
     Liczba gniazd pamięci                             3

 [ Procesory / Intel(R) Celeron(R) ]

   Właściwości procesora:
     Producent                                         GenuineIntel
     Wersja                                            Intel(R) Celeron(R)
     Częstotliwość zegara zewnętrznego                 100 MHz
     Maksymalna częstotliwość taktowania               2400 MHz
     Bieżąca częstotliwość taktowania                  1700 MHz
     Typ                                               Central Processor
     Wartość napięcia                                  1.7 V
     Stan                                              Włączone
     Typ gniazda do rozbudowy                          ZIF
     Oznaczenie gniazda                                PGA 478

 [ Pamięci podręczne / L1 Cache ]

   Właściwości pamięci podręcznej:
     Typ                                               Wewnętrzna
     Stan                                              Włączone
     Tryb pracy                                        Write-Back
     Pamięć skojarzeniowa                              4-way Set-Associative
     Maksymalny rozmiar pamięci                        32 KB
     Rozmiar zainstalowanej pamięci                    8 KB
     Obsługiwane typy SRAM                             Synchronous, Pipeline Burst
     Bieżący typ SRAM                                  Synchronous, Pipeline Burst
     Korekcja błędów                                   Single-bit ECC
     Oznaczenie gniazda                                Pamięć podręczna L1

 [ Pamięci podręczne / L2 Cache ]

   Właściwości pamięci podręcznej:
     Typ                                               Wewnętrzna
     Stan                                              Włączone
     Tryb pracy                                        Write-Back
     Pamięć skojarzeniowa                              4-way Set-Associative
     Maksymalny rozmiar pamięci                        1024 KB
     Rozmiar zainstalowanej pamięci                    128 KB
     Obsługiwane typy SRAM                             Synchronous, Pipeline Burst
     Bieżący typ SRAM                                  Synchronous, Pipeline Burst
     Oznaczenie gniazda                                Pamięć podręczna L2

 [ Moduły pamięci / DIMM 1 ]

   Właściwości modułu pamięci:
     Oznaczenie gniazda                                DIMM 1
     Typ                                               DIMM, SDRAM
     Rozmiar zainstalowanej pamięci                    Niezainstalowane
     Wykorzystywany rozmiar pamięci                    Niezainstalowane

 [ Moduły pamięci / DIMM 2 ]

   Właściwości modułu pamięci:
     Oznaczenie gniazda                                DIMM 2
     Typ                                               DIMM, SDRAM
     Rozmiar zainstalowanej pamięci                    256 MB
     Wykorzystywany rozmiar pamięci                    256 MB

 [ Moduły pamięci / DIMM 3 ]

   Właściwości modułu pamięci:
     Oznaczenie gniazda                                DIMM 3
     Typ                                               DIMM, SDRAM
     Rozmiar zainstalowanej pamięci                    Niezainstalowane
     Wykorzystywany rozmiar pamięci                    Niezainstalowane

 [ Urządzenia pamięciowe / DIMM 1 ]

   Właściwości urządzenia pamięciowego:
     Współczynnik postaci                              DIMM
     Typ                                               DRAM
     Szczegóły typu                                    Synchronous
     Lokalizator urządzenia                            DIMM 1

 [ Urządzenia pamięciowe / DIMM 2 ]

   Właściwości urządzenia pamięciowego:
     Współczynnik postaci                              DIMM
     Typ                                               DRAM
     Szczegóły typu                                    Synchronous
     Rozmiar                                           256 MB
     Całkowita szerokość                               64-bitowy(a)
     Szerokość danych                                  64-bitowy(a)
     Lokalizator urządzenia                            DIMM 2

 [ Urządzenia pamięciowe / DIMM 3 ]

   Właściwości urządzenia pamięciowego:
     Współczynnik postaci                              DIMM
     Typ                                               DRAM
     Szczegóły typu                                    Synchronous
     Lokalizator urządzenia                            DIMM 3

 [ Gniazda systemowe / PCI 1 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 1
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / PCI 2 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 2
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / PCI 3 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 3
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / PCI 4 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 4
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / PCI 5 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 5
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / PCI 6 ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                PCI 6
     Typ                                               PCI
     Użycie                                            Puste
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Gniazda systemowe / AGP ]

   Właściwości gniazd systemowych:
     Oznaczenie gniazda                                AGP
     Typ                                               AGP 4x
     Użycie                                            W użyciu
     Szerokość danych magistrali                       32-bit
     Długość                                           Krótka

 [ Łączniki portów / PRIMARY IDE/HDD ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Brak
     Określenie odwołania wewnętrznego                 PRIMARY IDE/HDD
     Typ łącznika wewnętrznego                         On-Board IDE
     Typ łącznika zewnętrznego                         Brak

 [ Łączniki portów / SECONDARY IDE/HDD ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Brak
     Określenie odwołania wewnętrznego                 SECONDARY IDE/HDD
     Typ łącznika wewnętrznego                         On-Board IDE
     Typ łącznika zewnętrznego                         Brak

 [ Łączniki portów / FLOPPY ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Brak
     Określenie odwołania wewnętrznego                 FLOPPY
     Typ łącznika wewnętrznego                         On-Board Floppy
     Typ łącznika zewnętrznego                         Brak

 [ Łączniki portów / LAN-00E018000003 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Network Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 LAN-00E018000003
     Typ łącznika zewnętrznego                         RJ-45

 [ Łączniki portów / USB1 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB1
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / USB2 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB2
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / USB3 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB3
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / USB4 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB4
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / USB5 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB5
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / USB6 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         USB
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 USB6
     Typ łącznika zewnętrznego                         USB

 [ Łączniki portów / PS/2 Keyboard ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Keyboard Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 PS/2 Keyboard
     Typ łącznika zewnętrznego                         PS/2

 [ Łączniki portów / PS/2 Mouse ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Mouse Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 PS/2 Mouse
     Typ łącznika zewnętrznego                         PS/2

 [ Łączniki portów / Parallel Port ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Parallel Port ECP/EPP
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 Parallel Port
     Typ łącznika zewnętrznego                         DB-25 pin female

 [ Łączniki portów / Serial Port 1 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Serial Port 16550 Compatible
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 Serial Port 1
     Typ łącznika zewnętrznego                         DB-9 pin male

 [ Łączniki portów / Serial Port 2 ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Serial Port 16550 Compatible
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 Serial Port 2
     Typ łącznika zewnętrznego                         DB-9 pin male

 [ Łączniki portów / Joystick Port ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Joystick Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 Joystick Port
     Typ łącznika zewnętrznego                         DB-15 pin female

 [ Łączniki portów / MIDI Port ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         MIDI Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 MIDI Port
     Typ łącznika zewnętrznego                         DB-15 pin female

 [ Łączniki portów / Line In Jack ]

   Właściwości łącznika portu:
     Typ portu                                         Audio Port
     Typ łącznika wewnętrznego                         Brak
     Określenie odwołania zewnętrznego                 Line In Jack
     Typ łącznika zewnętrznego                         Mini-jack (headphones)

 [ Różne ]

   Różne:
     OEM String                                        0
     OEM String                                        0


--------[ Przetaktowanie ]----------------------------------------------------------------------------------------------

   Właściwości procesora:
     Typ procesora                                     Intel Celeron
     Nazwa kodowa                                      Willamette-128
     Seria                                             E0
     Engineering Sample                                Nie
     CPUID: nazwa procesora                            Intel(R) Celeron(R) CPU 1.70GHz
     CPUID: nr wydania                                 00000F13h

   Szybkość procesora:
     Częstotliwość taktowania procesora                1715.3 MHz  (oryginalny: [ TRIAL VERSION ] MHz)
     Mnożnik procesora                                 17x
     Procesor FSB                                      100.9 MHz  (oryginalny: 100 MHz)

   Pamięć podręczna procesora:
     Pamięć podręczna L1 śledzenia                     12K Instructions
     Pamięć podręczna L1 danych                        [ TRIAL VERSION ]
     Pamięć podręczna L2                               128 KB  (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

   Właściwości płyty głównej:
     ID płyty głównej                                  04/30/2002-SiS646-P4S533
     Nazwa płyty głównej                               Asus P4S533  (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

   Właściwości mikroukładu płyty głównej:
     Mikroukład płyty głównej                          SiS 645DX
     Taktowanie pamięci                                2.5-3-3-7  (CL-RCD-RP-RAS)
     DIMM2:                                            [ TRIAL VERSION ]

   Właściwości BIOS'u:
     Data BIOS'u systemowego                           04/30/02
     Data BIOS'u wideo                                 01/11/02
     Typ BIOS'u Award                                  Award Modular BIOS v6.0
     Informacja z BIOS'u Award                         ASUS P4S533 ACPI BIOS Revision 1007C
     DMI: numer wersji BIOS'u                          ASUS P4S533 ACPI BIOS Revision 1007C

   Właściwości procesora graficznego:
     Karta wideo                                       Sapphire Radeon 7000
     Nazwa kodowa procesora graficznego                RV100  (AGP 4x 1002 / 5159, Rev 00)
     Częstotliwość taktowania układu graficznego       155 MHz  (oryginalny: [ TRIAL VERSION ] MHz)
     Częstotliwość taktowania pamięci                  155 MHz  (oryginalny: 155 MHz)


--------[ Opcje zasilania ]---------------------------------------------------------------------------------------------

   Właściwości opcji zasilania:
     Bieżące źródło zasilania                          Prąd sieciowy
     Stan baterii                                      Brak baterii
     Pełny okres życia baterii                         Nieznane
     Pozostały okres życia baterii                     Nieznane


--------[ Portable Computer ]-------------------------------------------------------------------------------------------

   Centrino (Carmel) Platform Compliancy:
     Procesor: Intel Pentium M (Banias/Dothan)         Nie  (Intel Celeron)
     Mikroukład płyty głównej: Intel i855GM/PM         Nie  (SiS 645DX)
     WLAN: Intel PRO/Wireless                          Nie
     System: Centrino Compliant                        Nie

   Centrino (Sonoma) Platform Compliancy:
     Procesor: Intel Pentium M (Dothan)                Nie  (Intel Celeron)
     Mikroukład płyty głównej: Intel i915GM/PM         Nie  (SiS 645DX)
     WLAN: Intel PRO/Wireless                          Nie
     System: Centrino Compliant                        Nie

   Centrino (Napa) Platform Compliancy:
     Procesor: Intel Core (Yonah) / Core 2 (Merom)     Nie  (Intel Celeron)
     Mikroukład płyty głównej: Intel i945GM/PM         Nie  (SiS 645DX)
     WLAN: Intel PRO/Wireless 3945                     Nie
     System: Centrino Compliant                        Nie

   Centrino (Santa Rosa) Platform Compliancy:
     Procesor: Intel Core 2 (Merom/Penryn)             Nie  (Intel Celeron)
     Mikroukład płyty głównej: Intel GM965/PM965       Nie  (SiS 645DX)
     WLAN: Intel Wireless WiFi Link 4965               Nie
     System: Centrino Compliant                        Nie

   Centrino (Montevina) Platform Compliancy:
     Procesor: Intel Core 2 (Penryn)                   Nie  (Intel Celeron)
     Mikroukład płyty głównej: Intel GM45/GM47/GS45/PM45Nie  (SiS 645DX)
     WLAN: Intel WiFi Link 5000 Series                 Nie
     System: Centrino Compliant                        Nie


--------[ Czujnik ]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

   Właściwości czujnika:
     Typ czujnika                                      Asus ASB100 Bach  (SMBus 2Dh)
     Nazwa płyty głównej                               Asus P4S533
     Stwierdzono otwieranie obudowy                    Nie

   Temperatury:
     Płyta główna                                      28 °C  (82 °F)
     Procesor                                          56 °C  (133 °F)
     Seagate ST340810A                                 [ TRIAL VERSION ]

   Wentylatory:
     Procesor                                          2836 RPM
     Zasilacz                                          3293 RPM

   Wartości napięć:
     Napięcie rdzenia procesora                        1.79 V
     Aux                                               1.78 V
     +3.3 V                                            3.31 V
     +5 V                                           &a

lolek

Stary jakie stresowanie BOINC to zabawa. Przypadkiem to na czym jedziesz to nie Win DT? Jeśli tak to fajny system tylko tak genialnie przerobiony że się czasem pracować na nim nie dało  %). Zakładam, że ściągałeś http://boinc.berkeley.edu/download.php. Jeśli będziesz miał problem z zainstalowanie tego menedżera to znaczy, że masz zrąbany system. Możesz jeszcze spróbować  alternatywnego menedżera (halowca)  ;) Jeśli ten też nie pójdzie to  format c (znając życie idzie to szybciej niż szukanie błędów w rejestrze itp.)  i instalacja czegoś normalnego (mam złe doświadczenia z tymi przeróbkami)

Szopler

Nazwa kompa SPEED2...
Sam nadałeś, czy defaultowo było?
Bo na różnych stronkach są wersje WinXP modowane i się właśnie SPEED zwią - są maksymalnie okrojone i czasem sprawiają problemy.

UFO

Tego Widowsa dostałem od kumpla, już tak był nazwany, a skąd on go wziął to nie wiem, widać chyba już zostane przy BM  w wersji 6.4.5, dobrze że chociaż ona działa, tylko dziwi mie jedno, ze ta wersja jest przypisana do Linuxa (tak przynajmniej napisane na stronie w historii wszystkich wersji) a u mnie chodzi na Windowsie ... ale działa i chyba całkiem dobrze.

A jaka wersja jeszcze Waszym zdaniem by u mnie  dała sie zainstalować ?

pszyklejony

#148
W tym drugim komputerze masz dwie karty graficzne, być może podpinasz monitor nie do tej co trzeba.
Spróbuj ściągnąć to http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=889482fc-5f56-4a38-b838-de776fd4138c zainstaluj i wtedy tego nowego Boinc.

UFO

Ale drugi komp jest calkiem odłączony i spakowany.

AiDec

Win Xp SPEED (niewazne czy 1 czy 2), tak jak i kolejne edycje (z pamieci: Saper, Angels Edition) to bardzo okrojone i nie do konca sprawne pirackie wersje Xpeka. Zalecalbym przesiadke na cokolwiek innego.

Ale ten temat powinien byc poruszany w innym watku, a nie tutaj. Prosze dalsza dyskusje w tym temacie prowadzic w dziale Inne > Komputery > Oprogramowanie > Windows http://www.boincatpoland.org/smf/windows



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

HolyCrom

Te takie rureczki wewnątrz bloku, którego link podałem, są bardzo wydajne, ale domyślam, się, ze nie powinny być montowany wewnątrz bloku, tylko już z odpowiednio dużego przewodu doprowadzone i podzielone. Taki hotel w stanach korzysta z tego systemu, żeby maxymalnie przyśpieszyć i ukierunkować przepływ wody w fontannie :]

enigma2s

Jak zrobić by Portable ściągał kilka sygnałów na raz do obróbki

czasem nie mam w zasięgu sieci a wolałbym żeby BP pracował na okrągło to znaczy bez przerwy związanej z brakiem próbki

Troll81

Wystarczy w ustawieniach menagera zwiększyć bufor np na 10 dni....

enigma2s

#154
ok już mam
wielkie THX

Arthusp

Nieco odświeżając wątek: jak teraz działa wersja portable? Tzn. czy jest stabilna, ktoś używa w praktyce?
Skąd można ściągnąć ostatnią wersję? Czy gdzieś, poza chimikuj pe el, jest udostępniona?

Waldek1989

@Arthusp
-używam portable, liczę na nim  rosetta i poem. Nie ma żadnych problemów. Którą wersję mam? -mogę dopiero w pracy sprawdzić.

Arthusp

Cytat: solo1979 w 03 Lipiec 2010, 20:24
(...) Nie ma żadnych problemów. Którą wersję mam? -mogę dopiero w pracy sprawdzić.

Ok. Będę wdzięczny.
Tymczasem znalazłem coś takiego: http://students.ceid.upatras.gr/~asimakis/zips/BOINC%20Portable.zip - wersja portable oparta na kliencie 6.10.18. Na dwóch maszynach, na których sprawdzałem zadziałało (jedna wirtualna, druga fizyczna). Co więcej: dla projektu PG część obliczeń została wykonana na jednej maszynie, a część na drugiej. Niemniej jednak autor zastrzega, że są problemy przy obliczaniu na różnych procesorach - nie zaleca liczenia tych samych próbek na AMD i Intelach oraz twierdzi, że projekty WCG mają problemy przy liczeniu na tej wersji.

Waldek1989

#158
Kilka postów temu   :respect: Kryniek podał mi ten link:
http://portableapps.com/node/17295
Prawdopodobnie tego managera mam w pracy.



[plik menadżer boinc portable]

Rysiu

A te Portable zatrybią na systemie 64-bit? Można na tym liczyć na karcie graficznej?