Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] BOINC [Portable]

Zaczęty przez lukaszde, 27 Grudzień 2007, 17:00

lukaszde

Z ostatniej stabilnej wersji programu BOINC, stworzyłem dla was wersje portable, czyli bez instalacji uruchamiamy boinc.exe i zaczynamy liczyć.
Nie zdążyłem przetestować czy zapisywanie postępu działa.

Program do ściągnięcia pod adresem: [link niedziała]
www.sendspace.com/file/d502im

Jeśli ktoś mógłby przetestować a następnie wrzucić na serwer Boinc@Poland, byłoby super.

[plik menadżer boinc portable]

AL

Cytat: lukassszzz w 27 Grudzień 2007, 17:00
...Program do ściągnięcia pod adresem:http://www.sendspace.com/file/d502im...

Z sendspacea pliki nie ściągane szybko znikają. Wrzuciłem dodatkowo ten plik na swojego chomika ( link).

lukaszde

Jeśli przetestujecie i testy wypadną pozytywnie, możecie umieścić na głównej stronie informacje i link do pobrania.

kret

jutro obadam sobie w w pracy jak działa :) bo w domu mam jako usługę odpaloną i mi się nie chce wyłaczać ;P

PBT_marian_boss

Uruchomiłem w pracy na jednym z laptopów, ładnie się zainstalowało i jak na razie liczy ;)

lukaszde

Wersje portable  nie instaluje się: uruchamiasz np z pendriva w pracy, po kilku godzinach zamykasz aplikację, wracasz do domu, uruchamiasz znowu i liczy kontynuując poprzednie zadania ;)
Wszystkie próbki WU powinny być przetrzymywane w folderze "Thinkinstall".

PBT_marian_boss

Cytat: lukassszzz w 28 Grudzień 2007, 11:23
Wersje portable  nie instaluje się: uruchamiasz np z pendriva w pracy, po kilku godzinach zamykasz aplikację, wracasz do domu, uruchamiasz znowu i liczy kontynuując poprzednie zadania ;)
Wszystkie próbki WU powinny być przetrzymywane w folderze "Thinkinstall".

Oczywiście masz rację, chodziło mi o uruchomienie i konfigurację. Niestety przy przełożeniu pendrive do innego laptopa jedną z dwóch próbek rosetty zaczął liczyć od początku pomimo że miała już 30%. Wydaje mi się że pendrive odłączyłem poprawnie, wcześniej zamykając BOINC'a i software'owo usuwając penddrive z systemu. Po testuję jeszcze troszkę i zobaczymy czy problem się powtórzy.

Kormiro

wpadłem na ten wątem, bo w moim pustym łbie powstał pomyśł przeliczania w pracy na służbowym kompie...
Problem w tym, że przepisy tzw. "korporacyjne" (ładna nazwa ;)) nie pozwalają użytkować żadnych programów, których nie ma na liście...
Ażebym nie został nakryty na użytkowaniu BOINCA ;) , muszę wiedzieć, czy wersja portable komunikuje się z siecią (wogóle), jeśli w ustawieniach lokalnych zapisałem ograniczenie, że może się łączyć tylko w niedzielę (kiedy to mnie w pracy nie ma). Czy łączy się wogóle gdziekolwiek z kimkolwiek bez mojej wiedzy?

A poza tym, to chyba wersja portable szybciej liczy... Chyba, że mi się wydaje. Pierwsze przeliczone próbki odesłałem. Zobaczymy jak zapunktują

Bober

Nie wiem jak działa ta opcja.
Ale nawet gdyby nie działała, to przecież to łatwo obejść. Wsadzasz kopie BOINCa z jednostkami na np. 5 dni pracy na tego kompa, wstrzymujesz mu aktywność sieciową, potem przenosisz to na swojego kompa w domu, odsyłasz przeliczone jednostki i pobierasz nowe. I tak w kółko.
W ten sposób BOINC będzie liczył w pracy bez wykonywania żadnych połączeń z netem.

Kormiro

Bardziej chodzi mi o to, czy boinc może łączyć się z siecią "w tle", tzn. że bez mojej wiedzy i wpływu na to.

Bober

No jeżeli mu się pozwoli łączyć to się łączy.

Pigu

każ mu się łączyć tylko przez jakieś np nieistniejące proxy  ;D

Kormiro


Troll81

A ja tam olewam politykę firmy. Sam jestem w IT security team :D

Kormiro

Cytat: Troll81 w 09 Maj 2008, 20:20
A ja tam olewam politykę firmy. Sam jestem w IT security team :D
To jak już jesteś i olewasz, to mi jeszcze powiedz w jaki sposób mogą mnie Twoi koledzy z IT security team'i nakryć na przeliczaniu na służbowym kompie.

Troll81

Logi z serwerów :D,  Przeczeszą logi jakimś programem i wyłowią że twój komp ssa coś z innych. Sprawdzą adresy tychże i wyjdzie im że używasz kompa w pracy niezgodnie z przeznaczeniem dla własnej korzyści. Ale jak kolesie z ITS są normalni to oleją to ciepłym zurem. Co najwyżej będziesz im musiał wytłumaczyć co to boinc. A jak ich przekonasz to zainstalują boinca na wszystkich kompach w firmie łącznie z serwerami i kompem szefa :D Oczywiście na swoje konto :D

Kormiro

Cytat: Troll81 w 10 Maj 2008, 11:17
Logi z serwerów :D,  Przeczeszą logi jakimś programem i wyłowią że twój komp ssa coś z innych. Sprawdzą adresy tychże i wyjdzie im że używasz kompa w pracy niezgodnie z przeznaczeniem dla własnej korzyści. Ale jak kolesie z ITS są normalni to oleją to ciepłym zurem. Co najwyżej będziesz im musiał wytłumaczyć co to boinc. A jak ich przekonasz to zainstalują boinca na wszystkich kompach w firmie łącznie z serwerami i kompem szefa :D Oczywiście na swoje konto :D

To by było dobre, ale chyba mało prawdopodobne. Za duża firma, za bardzo zbiurokratyzowana, za bardzo scentralizowana.

Troll81

Żebyś ty wiedział korzec co w takich firmach jak Sygnity na kompach siedzi. Że już nie wspomnę o lokalnym serwerku plików z filmami. Nie wierzę że jak weszła nowość kinowa na dysk i 1500 osób ją ssało tak że sieć zamuliło, to że admin niec nie zauważył. No chyba ze jest jeszcze gorszym adminem niż ja :D

Kormiro

Z tego co wiem... Gdy w mojej firmie złapali kolesia na tym, że ciągnie filmy z sieci, to dostał dyscyplinę...  :-\

Troll81

Albo komuś podpadł albo rzeczywiście admin się trzyma przepisów. Ale ogólnie zazwyczaj jakiś tam luz jest. jak nie deptasz adminom po palcach to zazwyczaj jest git. Jakby co to pogadaj że masz takie hobby i że to w pracy nie przeszkadza itp. postaw piwko i dogadaj sie co i jak. Powinni przymknąć oko.

PBT_marian_boss

Cytat: Korzec w 12 Maj 2008, 19:47
Z tego co wiem... Gdy w mojej firmie złapali kolesia na tym, że ciągnie filmy z sieci, to dostał dyscyplinę...  :-\

Liczenie boinca a ściąganie nielegalnych filmów czy mp3 to są 2 różne sprawy. Za boinca nie pociągną firmy do odpowiedzialności karnej a za nielegalne treści i owszem. Ja sam zabraniam ściągania filmów i mp3 z netu.

Troll81

Za boinca możesz dostać dyscyplinarke jeśli ktoś się uprze. Zabronione jest wykorzystywanie minia powierzonego przez pracodawcę bez jego zgody do własnych celów. Choćby nie wiem jak były szlachetne. I a i owszem jak pracodawca się uprze to sprawa może trafić do sądu.

Ale jak już wspomniałem ktoś musi cię najpierw na tym złapać, a potem jeszcze musi bardzo chcieć ci dokopać. Jeśli już szef jest dupkiem to skończy się na "pogadance" i zabroni ci puszczać boinca.

Kormiro

Pracuję w zbyt dużej firmie, żeby dobre kontakty z adminem wystarczyły :( bo ten admin też ma swojego "admina" ;) a tamten swojego...
Z resztą... Rozmawiałem już i na moje nieśmiałe próby była krótka odpowiedź... "czy program jest na liście? Nie? to sorry:( ale nie da rady" a nie chcę komuś koło pióra robić, bo mi się WU gotują ;)

eclipse99

#23
Cytat: lukassszzz w 27 Grudzień 2007, 17:00
Z ostatniej stabilnej wersji programu BOINC, stworzyłem dla was wersje portable, czyli bez instalacji uruchamiamy boinc.exe i zaczynamy liczyć.
Nie zdążyłem przetestować czy zapisywanie postępu działa.

Program do ściągnięcia pod adresem:http://www.sendspace.com/file/d502im

Jeśli ktoś mógłby przetestować a następnie wrzucić na serwer Boinc@Poland, byłoby super.


Najnowsza wersja stworzona przez lukassszzz'a:

BOINC_Manager_5.10.45_portable na chomikuj.pl

Troll81


Troll81

#25
a jakaś wersja z serii 6 istnieje??

Bo mnie się moja wersja spieprzyła i teraz udaje że nie widzi katalogu z WU. Który zalegał sobie grzecznie na pulpicie.

lukaszde

Najnowsza stabilke portable http://odsiebie.com/pokaz/650328---5d01.html
Prosze o testy i ewentualne uwagi

Troll81


Pigu


Troll81

nic mi na ten temat nie wiadomo. ale jak na razie hula mi bez przeszkód

Pigu


Troll81


lukaszde

Moglbym prosic o rozreklamowanie wersji portable ? Nie kazdy chce lub moze instalowac program na komputerze, ale tez nie kazdy jest poinformowany o takiej przenosnej wersji Boinc.

Moge zrobic krotki opis na czym polega wersja Portable i wtedy na stronie glownej mozna dodac 2 linki:
1 do pobrania z oficjalnej strony boinc normalnego klienta
2 do pobrania wersji portable

Co sadzicie o pomysle ?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tkazim

Jak najbardziej. Sam staram sie uzywac portablaka.

Troll81

ja w bracy używam portabla, co by mi go skrypty nie wychwyciły :D

kempler

Cytat: lukassszzz w 01 Grudzień 2008, 11:01
Moglbym prosic o rozreklamowanie wersji portable ? Nie kazdy chce lub moze instalowac program na komputerze, ale tez nie kazdy jest poinformowany o takiej przenosnej wersji Boinc.

Moge zrobic krotki opis na czym polega wersja Portable i wtedy na stronie glownej mozna dodac 2 linki:
1 do pobrania z oficjalnej strony boinc normalnego klienta
2 do pobrania wersji portable

Co sadzicie o pomysle ?
Zrób opis. Wrzucimy na wiki i na główną.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Kryniek

Cytat: lukassszzz w 01 Grudzień 2008, 11:01
Moglbym prosic o rozreklamowanie wersji portable ? Nie kazdy chce lub moze instalowac program na komputerze, ale tez nie kazdy jest poinformowany o takiej przenosnej wersji Boinc.

Moge zrobic krotki opis na czym polega wersja Portable i wtedy na stronie glownej mozna dodac 2 linki:
1 do pobrania z oficjalnej strony boinc normalnego klienta
2 do pobrania wersji portable

Co sadzicie o pomysle ?

Zainstalowałem i narazie testuje, jak narazie ładnie działa. A jak się to ma jakbym nosił w pamięci (pendrive) i z niej by wszystko działało? Chodzi mi o cykle zapis/odczyt... pewnie szybko by się zajeździło taką pamięć?

Troll81

oj szybko by zajechało :(

A jest jakaś nowsza wersja portabla??

lukaszde

Nowszej wersji nie tworzylem, ale moge na PW podeslac programik do produkowania takich wersji portable ;)