Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Promocja BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 10 Styczeń 2008, 12:25

Troll81

Czy ktoś oprócz mnie jest chętny do przeprowadzenia podobnej akcji promocyjnej w swoim mieście?

Kolejny pomysł ta akcja "porozmawiaj z nimi" polegałaby na tym, że namawialibyśmy znajomych do uczestnictwa w BOINC :D Ale to już chyba większość robi w swoim zakresie :d

Troll81

Proponuję utworzenie osobnego działu podrzędnego o nazwie promocja naszego zespołu. Gdzie można by zakładać wątki o poszczególnych formach promocji :Dmoże w ten sposób bardziej zaktywizujemy naszych liczydłowych do promowania naszego zespołu.

Troll81

Zapadła cisza w wątku. Ktoś chciałby powtórzyć moją akcję promocyjną w innym mieście? Dołączyć się do akcji promocyjnej we wrocku?

emik

wrzuć link do broszurki, to wydrukuję trochę egzemplarzy i zostawię w sklepie komputerowym u znajomego


Kryniek

Właśnie wrzuć link to też sobie wydrukuje i trochę porozprowadzam.
Wartoby tą publikację umieścić na stronie BOINC@Poland z notką co to i do czego służy dla nowych członków zespołu.

Troll81

To już jest na naszej stronie :D nazywa się FAQ :D

Troll81

Przecież ta moja ulotka to nic innego jak nasza FAQ z wiki tyle że zrobione jako ulotka w dokumencie worda :)

I już nawet jedna osoba się załapała :D Przekonałem moją szefową :D do spróbowania zabawy z BOINC :D

Kryniek

Cytat: Troll81 w 20 Luty 2009, 09:14
To już jest na naszej stronie :D nazywa się FAQ :D

Tak? wejde w FAQ i wydrukuje w takiej wspaniałej formie jaką Ty opisujesz? od razu? :P XD

Dobra a teraz poważnie, to po to "męczyłeś" się nad przygotowaniem tej całej broszury i nawoływałeś 3-krotnie jak najwięcej osób do promocji żeby powiedzieć, tym którzy chcą chwile swojego czasu poświęcić, że mają sobie to wziąść FAQ?
I jeszcze się z tego śmiejesz? Niezła motywacja do promocji dla innych XD

Troll81

Nie naśmiewam się. Podaj mi na PW swój adrs mailowy to ci podeślę :D

Kryniek

Już wydrukowałem i muszę Ci Trollu pogratulować dobrej roboty (mimo że to jest w FAQ XD)
Broszurka bardzo ładnie się prezentuje. Wydrukuje troche wersji i porozprowadzam gdzie się da.




Umieściłem plik który mi przesłałeś na mojej stronie z materiałami BOINC (ta w stopce) mam nadzieje że się nie gniewasz? ;)

Jarek Wróblewski

CytatCo daje uczestnictwo w BOINC?

Przyznawane punkty są symboliczne i poza projektem BURP właściwie nie mają zastosowania. Nie ma żadnego innego wynagrodzenia. Mimo to zapewniam, że warto.

A czy wpisanie się na listę odkrywców AP24 nie jest formą wynagrodzenia? Co prawda nie jest to wynagrodzenie gwarantowane dla każdego liczydłowego, ale jak się trochę policzy i ma szczęście...
Pierwszego odkrywcę, który je zainkasował, już mamy...
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

Mchl

#131
Trochę Trolową broszurkę oszlifowałem :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Kryniek

Cytat: Mchl w 27 Luty 2009, 21:44
Trochę Trolową broszurkę oszlifowałem :)

No i właśnie, takiej grafiki mi tutaj brakowało. :parrrty:

emik

jeszcze prosił bym w mniejszym formacie


Troll81

Widzę że się ruszyło w interesie :D dzięki za wszelki możliwy wkład do "mojej" broszurki :D Przecież ja tylko skopiowałem to co w FAQ na naszej wiki jest i umieściłem to w pliku który da się drukować jak książeczka :D Podeślijcie proszę nową wersję do NetMonitoring to jak da się wydrukować to ja już się zajmę kolportażem we wrocku :D

Troll81

Dziś rozmawiałem z jednym z organizatorów konwentu "Dni Fantastyki" we wrocku. Być może uda mi się załatwić prelekcję na temat BOINC :D są jacyś chętni do pomocy przy organizacji :D ??

Akira

Cytat: Troll81 w 03 Marzec 2009, 10:06
Dziś rozmawiałem z jednym z organizatorów konwentu "Dni Fantastyki" we wrocku. Być może uda mi się załatwić prelekcję na temat BOINC :D są jacyś chętni do pomocy przy organizacji :D ??
Kiedy i gdzie. Ja zawsze chętny do pomocy ;)

Troll81

Wrocławski Fanklub SW zaprasza na tegoroczne Dni Fantastyki, które wyjątkowo odbędą się w maju! w dniach 15-17 lub 22-24, ze wskazaniem na ten drugi. Termin nie jest jeszcze ustalony ze względu na dogadywanie terminów z gośćmi specjalnymi ;)
Tym razem impreza skupi się na 30leciu Star Wars w Polsce, a częścią reprezentacyjną (na zewnątrz) zajmie się Polish Garrison , Fanklub z kolei standardowo obejmie pieczę nad blokiem programowym. Po raz kolejny konwent odbędzie się w Centrum Kultur Zamek w Leśnicy.

Leśnica jest koło Wrocławia :D temat konwentu idealnie nadaje się pod SETI i inne milkywaye i astroplusy :D

Akira

#138
Możesz na mnie liczyć  :)
Jakby co to możesz pisać pod jabbera: akira@jabster.pl albo gg:3179082. Na jabberze jestem prawie cały czas dostępny gg włączam od święta.

Tak btw. jest błąd na ostatniej stronie broszury. Adres do "Strony menagera BOINC" to boinc.berkeley.edu a nie boinc.berkley.edu

Mchl

Poprawiona wersja, od teraz na Wiki
http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafika:BroszurkaBoinc.pdf
http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafika:BroszurkaBoinc.odt

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#140
NO to teraz wyszła z tego rzecz profesjonalna :D Jak NetMonitoring znajdzie czas to obiecał mi że druknie tę ulotkę :D a ja już zajmę się dystrybucją :D Na konwencie (jesli dostanę prelekcję) też trochę porozprowadzam :D

Patrzę teraz na staty i sprawa wygląda tak
Polska - Total number of users: 29588
Czechy - Total number of users: 21327

Boinc@Poland - Total number of users: 3640
Czech national Team - Total number of users: 7302

Czyli czech national team ma ponad 1/3 wszystkich userów swojego kraju
a my jakieś 12% userów z naszego kraju

Polska - 38,130,302 obywateli
Czechy - 10 425 000 obywateli

to nam daje pojęcie o tym jak ważna jest promocja idei BOINC oraz naszego zespołu. Mamy jeszcze wiele do nadrobienia w stosunku do czechów. U nich liczy 0,2% populacji kraju a u nas 0,07% populacji. Chyba nie ma sensu mówić o tym jaki RAC mielibyśmy gdybyśmy osiągneli taki odesetek userów w populacji kraju jak Czesi. Tak więc drodzy kammrraaci brać się do roboty  :attack:

Troll81

Aby bardziej podkreślić wagę naszej akcji promocyjnej, proponuję wydzielić osobnu dział podrzędny poświęcny promocji a w nim umieszczać wątki o poszczególnych akcjach promocyjnych :D

eclipse99

Cytat: Mchl w 03 Marzec 2009, 21:09
Poprawiona wersja, od teraz na Wiki
http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafika:BroszurkaBoinc.pdf
http://www.boincatpoland.org/wiki/Grafika:BroszurkaBoinc.odt

Właśnie wydrukowałem i mam kilka sugestii:
1. Ekologia - myślę że przydałaby się numeracja stron, i informacja że strony 2 i 7 drukujemy na odwrocie 1 i 8, a 4 i 5 na odwrocie 3 i 6 - ułatwiłoby to wszystkim chętnym drukowanie i wyeliminowało ewentualne pomyłki.
2. Nazewnictwo - na str. nr 6 trzykrotnie pojawia się słowo "menedżer", natomiast na ostatniej "manadżer" - można by to ujednolicić . Mnie osobiście najbardziej bliska jest forma pośrednia "menadżer" ale można też zostać przy angielskiej pisowni "manager, manager'a"
3. LOGO - Na ostatniej stronie jest mnóstwo wolnego miejsca, może logo BOINC@Poland by się tam zmieściło - broszura leżąca ósmą stroną do wierzchu miałaby ciekawszy wygląd, a i łatwiej byłoby ją dostrzec pośród innych papierów (ulotek, gazet, dokumentów)

Troll81

Cenne uwagi. Fakt że przydałoby się jeszcze trochę tekst przeredagować bo występują powtórzenia.

Troll81

#144
http://www.allprojectstats.com/showteam.php?projekt=0&id=119693

Na tej stronce można obserwować bardzo dokładne statystyki naszego teamu i naszej akcji promocyjnej

http://allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

A tu konkretniej przyrost członków :D (jakkolwiek to nie brzmi)

Troll81

A jak teraz patrzę to aktywnych userów (RAC powyżej 5) mamy 1421 przy czym userów z RAC w powyżej 200 ma 602 userów,  RAc powyżej 500 ma 344 userów a RAC powyżej 1000 ma 204 userów. Z waszą pomocą koledzy może udałoby się trochę podkręcić ten RAC co poniektórych aktywnych członków?? 

Troll81

Wczoraj rozdałem trochę ulotek. Ciekawe czy znajdzie się choć jedna osoba która się przyłączy.

taktu

świetna ulotka, zauważyłem tylko jeden błąd w wersji pdf pod koniec akapitu "ALE CO TO MA WSPÓLNEGO ZE MNĄ?" zdanie się urywa.


Troll81

#148
http://allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

akcja na wykopie widać przynosi efekty :D

Tak było 4 marca
CytatPatrzę teraz na staty i sprawa wygląda tak
Polska - Total number of users: 29588
Czechy - Total number of users: 21327

Boinc@Poland - Total number of users: 3640
Czech national Team - Total number of users: 7302

Czyli czech national team ma ponad 34% wszystkich userów swojego kraju
a my jakieś 12% userów z naszego kraju

Polska - 38,130,302 obywateli
Czechy - 10 425 000 obywateli

A dziś mamy

Polska - Total number of users: 30,478
Czechy - Total number of users: 21,818

Boinc@Poland - Total number of users: 4366
Czech national Team - Total number of users: 7811

Czyli czech national team ma ponad 35% wszystkich userów swojego kraju
a my jakieś 14% userów z naszego kraju

Polska - 38,130,302 obywateli
Czechy - 10 425 000 obywateli

Pantarhei

I właśnie dlatego głównym hasłem promującym naszą drużynę powinno być:

PRZYŁĄCZ SIĘ! RAZEM UDERZYMY NA CZECHÓW!!!  ;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Kryniek

No właśnie ten przykład czechów może być irytujący :wth:
Ale trzeba przyznać że oni byli i są bardziej zorganizowani i obrotni od nas i to nie tylko widać w rankingach BOINC.

Troll81

Czesi są dobrym przykładem bo jest ich 4 razy mniej niż polaków a łoją nam dupy aż miło

Country       Total Credit   Credit/Day   credit/capita   Credit/user
Czech Republic     1,922,705,262       2,377,630               187.65                 40,715 
Netherlands         1,820,817,283       2,289,764               110.97                 32,127   
Poland                1,543,253,908       1,646,055                 39.944               21,560 

I do tego leżą tuż koło nas i mają podobną sytuację gospodarczą. A więc mają dokładnie taką samą sytuację jak my a do tego 4 razy mniejszy potencjał a i tak nas łoją.

lolek

MON może podłaczyć swoje kompy i bedzie po kłopocie ( pacyfistyczne zwycięztwo nad czechami)  XD

Troll81

śmiem zwrócic uwagę na końcówkę wykresu który poprzednio wstawiłem :D widać na nim wyraźnie skutki zamieszczenia naszej stronki na wykopie :D

deway

Nie ważne kto ma teraz jakie wyniki, tylko czy się rozwija czy nie. Po poniższych statystykach oceńcie sami ;D

Migracja członków dla
"Czech National Team"
http://pl.boincstats.com/stats/team_member_movement.php?pr=bo&id=a52483d90845ed3dcec0233f36dbf0cf

Migracja członków dla
"BOINC@Poland"
http://pl.boincstats.com/stats/team_member_movement.php?pr=bo&id=11837c6ed7c2d089de4f2ac5a53ca6e0

Według generowanych punktów na miesiąc BOINC@Poland jest na 11 miejscu na świecie i przebijamy tym zespół kanadyjski i australijski, które w klasyfikacji zgromadzonych punktów są nad Nami ;)
Przegonimy je ;) dla Nas konkurentem jest tak naprawdę zespół BOINCstats ???

Prognozy wyprzedzeń dla
"BOINC@Poland"
http://pl.boincstats.com/stats/overtake_stats.php?pr=bo&object=team&id=9063

PS. Czechy są dobrym porównaniem żeby promować zespół Polski. Można to wykorzystać ;D
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Waldek1989

Chyba wykop coś dał. Troll81 ma rację. Końcówka wykresu jest bardziej stroma, ale ten trend pewnie długo się nie utrzyma. Myślę ,że w krótkim czasie przyłączy się dużo osób, a później będzie przyłączać się do nas mniej osób w skali miesiąca ,czy tygodnia. Jednak nie mniej niż przed wykopem. Myślę ,że wykop będzie miał trwały wpływ na przyłączanie się nowych członków.

Troll81

#156
http://www.allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

Coś nam wykresik wraca do poprzedniej prostej....

Troll81

Jako że wykresik wraca do poprzedniej krzywej :( dodałem link na temat help fight childhood cancer na wiki :D może to trochę ożywi tendencję przyrostową userów w naszym teamie :D

Kryniek

Warto by dodać też info o nowym podprojekcie, a właściwie drugiej fazie starego - Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 w WCG bo nie widzę info na stronie głównej.

Troll81

poczekajmy jakiś czas i wtedy wkleimy :D ja wrzuciłem hfcc ze wzgleu na poruszający temat projektu.