Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Promocja BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 10 Styczeń 2008, 12:25

comoelviento

Jednym z pomysłów może być dodanie przez każdą z osób do prywatnej galerii zdjęcia związanego z B@P. Może z jakimś wciągającym komentarzem...

Bober

Może ktoś nam stworzy reklamę wirusową?  :P

Troll81

filmik agitacyjny na YouTube z dużą oglądalnością :D

Pigu

panowie - genialny pomysł - konta pocztowe w teamowej domenie  ;D

Szopler

troche to przydługie takie szopler@boincatpoland.org, ale jakby było szopler@bap.org to czemu nie ;)

Mchl

Jak proponowałem aliasy po kilka złotych, to niedużo chętnych się zgłosiło.  :P

Z trzyliterowych domen, to już chyba się żadna wolna nie ostała :)

http://www.bap.org/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#46
spoko. niedługo mają uwolnić domeny :D będzie się można zarejestrować pod boincatpoland.xxx :D

Pigu


Troll81

#48
A cobyście powiedzieli na naszywki z logo zespołu??

http://naszywki.com.pl/index1.php?co=inne

bo ja osobiście chętnie bym się w takie coś wyposażył http://media.myfoxorlando.com/images/MarinesLogo.jpg tylko przerobione na logo naszego zespołu :D

Zyski ze sprzedaży można by przeznaczyć na rozbudowę/utrzymanie SKB@P

Troll81

Widzę że zainteresowanie wątkiem spada. A tymczasem promowanie idei BOINC i reklamowanie naszego teamu jest najprostszą drogą do zwiększenia RAC drużyny. Mam więc taką propozycję i oczekuję na konstruktywną krytykę.

W każdym większym mieście w Polsce (a i w wielu mniejszych) jest nas całkiem sporo. W takim wrocku przynajmniej kilkoro ludzi. MOżna by zorganizować heppening który rozpocząłby się w tych miastach jednocześnie. moglibyśmy rozdawac ulotki reklamujące ideę BOINC i nasz team. Zainteresowanym odpowiadalibyśmy na ewentualne pytania i wątpliwości. Co wy na to??

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

tylko teraz kwestia zebrania wolontariuszy :D

Juras23

W sumie fajnie byłoby to zrobic z rozstawionym laptokiem liczącym Einstein na wygaszaczu na rzutniku gdzieś na starym rynku - to najfajniejszy według mnie wygaszacz.... tyle że ile osób się zgłosiło do akcji ?? :) na pewno byłoby zainteresowanie ze strony przechodniów.

Boinc jest o tyle dobry że wykorzystuje nasze lenistwo - czyli my nic nie robimy a wszystko robi się samo - więc hasło: Użyj swego lenistwa. na pewno by przyciągnęło kilka osób :))

Pigu

hmm może zaprojektować ulotkę? potem ze składki druknąć i rozprowadzić?

Troll81

liczyłem na razie na jakiś odzew od potencjalnych wolontariuszy.. Na razie zero odzewu

TJM

Naszywki z logo to zayebisty pomysł, takie coś jest bardzo trwałe i można samemu przyszyć do czego się chce. Parę lat temu miałem praktyki w firmie zajmującej się haftem komputerowym gdzie między innymi robiliśmy różne takie naszywki właśnie, w wolnym czasie narobiłem trochę różnych dla siebie i przyszywałem na koszulki - większość przetrwała do dziś, prędzej się koszulka zniszczy w praniu niż taka porządnie wykonana naszywka. Nawet po kilkudziesięciu praniach kolory mi z tego nie poschodziły.
Ceny z tego co widzę nie są zbyt wysokie i to już przy jednej sztuce (prostokątne, bo okrągłe na pewno są droższe), a przy większych zamówieniach na pewno jeszcze by zeszli z ceny - w zakładzie gdzie pracowałem okrągła naszywka sprzedawana była chyba w okolicach 2-3zł, problem w tym, że trzeba było zamówić chyba minimum koło 1000sztuk żeby zakładowi produkcja się opłacała (nad przerobieniem skomplikowanego obrazku na format maszyny grafik musiał czasami siedzieć kilka dni).


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

grafika to ja mogę po znajomości pomęczyć :D

TJM

Heh ale tu chodzi o przygotowanie logo do wyszycia w formacie akceptowalnym przez maszynę - w progsie którego ja widziałem obrazek budowało się z kolorowych kreseczek i w kolejności ich stawiania latały potem igły w maszynie przy wyszywaniu. Bardzo upierdliwa robota, zrobienie prostego dość logo redhata zajęło mi cały wolny czas w ciągu kilku kolejnych nocek  ;D Na dodatek oprócz przerysowania logo trzeba było też znać maszynę i wiedzieć jak te kreski stawiać, bo łatwo było zrobić coś źle i potem wyszywała bardzo wolno albo ciągle się zrywały nici.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

pamiętasz może jak się progs nazywał?

TJM

Nie bardzo, w ogóle nie wiem czy miał nazwę, raczej był po prostu softem dołączonym przez producenta maszyny, prawdopodobnie była to na dodatek nakładka na jakiegoś CADa. Nie wiadomo zresztą czy takie są jeszcze w użyciu, bo praktyki miałem w 2003 roku, ale myślę że ogólna zasada projektowania została taka sama.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

hm.... a może zamiast wyszywania naszywki robić flockiem?? wystarczy wtedy logo w formacie corela a flock jest praktycznie niezniszczalny (zrobiłem mjej dziewczynie koszulke na zamówienie z moim avatarem :D )

Kryniek

Jak na moje promocja w internecie to powinna być podstawa, gdyż taki internauta od razu ma możliwość wypróbować jak to się liczy :)
Ja niedawno poinformowałem o BOINC kumpla z odesłaniem do strony naszego zespołu i mówił że na pewno na dniach w to wejdzie, z tym że musi się najpierw uporać z egzaminami. Także mały sukces :attack:

Mam pytanie, są gdzieś banery strony BOINC@Poland, które możnaby umieścić na stronie? Dałem w formie linka na swojej stronie, ale myśle że bannerek byłby ładniejszy.

Mchl

Jest userbar jak na razie. Zrobiłem dzisiaj z niego banerka wszystkim co hotlinkowali do naszych obrazków :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lukaszde

A ja przypominam o naszym uzytkowniku na NK  http://nasza-klasa.pl/profile/14881899
Jak sie postaramy, to ten serwis oferuje duzy potencjal w pozyskiwaniu poborowych  :D

Niekumaty Burak

Dorzucam swoje pomysły.
1 - Banner
Userbanner to dobra rzecz, ale lepszy był by "normalny" banner o wymiarach 400x50.

2 - Proponuję napisać artykuł o przetwarzaniu danych w sieciach rozproszonych, według schematu:
- historia
- współczesność
- jak wnieść swój wkład w rozwój nauki
- link na stronę naszego zespołu.
Artykuł rozesłać do WP, Onetu i Interii z prośbą o zamieszczenie go.

3 - Na bazie powyższego artykułu napisać broszurę, która była by uzupełnieniem programu dydaktycznego i rozsyłać ja drogą elektroniczną do szkół i uczelni.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Kryniek

Cytat: Niekumaty Burak w 29 Listopad 2008, 17:11
Dorzucam swoje pomysły.
1 - Banner
Userbanner to dobra rzecz, ale lepszy był by "normalny" banner o wymiarach 400x50.

2 - Proponuję napisać artykuł o przetwarzaniu danych w sieciach rozproszonych, według schematu:
- historia
- współczesność
- jak wnieść swój wkład w rozwój nauki
- link na stronę naszego zespołu.
Artykuł rozesłać do WP, Onetu i Interii z prośbą o zamieszczenie go.

3 - Na bazie powyższego artykułu napisać broszurę, która była by uzupełnieniem programu dydaktycznego i rozsyłać ja drogą elektroniczną do szkół i uczelni.

1. No jeśli jest w naszym teamie dobry grafik to można by porobić wiecej uniwersalnych bannerów, umieścić je na stonie z informacją, że jeśli ktoś chce wspierać BOINC może umieścić banner na swojej stronie. Promocja naszego teamu i całej idei BOINC zarazem.

2. Świetna sprawa, jeśli ktoś ma talent do pisania na pewno przyniosłoby to skutek.

3. No własnie, dziś sobie chwile patrzyłem na statystyki w Boincstats i tak przeglądałem jakie jeszcze teamy prócz BOINC@Poland w Polsce liczą. Równolegle patrzyłem na Czeskie teamy i zauważyłem że u naszego sąsiada sporo jest zespołów Uniwersyteckich, u nas nie ma żadnego :/ To znaczy że nasze szkoły i uczelnie są albo słabo doinformowane albo niereformowalne :(


Co do promocji to dałem linka (do czasu pojawienia się ciekawego bannera) m.in. na swoim katalogu stron internetowych. Ponadto proszę szefa (bo on lepiej będzie wiedział co wpisac w słowa kluczowe itp.) o dodanie strony teamu, na pewno zostanie zaakceptowana ;)

http://katalog.kzp.website.pl

katalog ma PR=4, a pod frazą "katalog stron internetowych" znajduje się na 2 miejscu w google (to taki mój mały sukces) wiec na pewno nie będzie to strata czasu ;).

mindc

Cytat: Niekumaty Burak w 29 Listopad 2008, 17:11
1 - Banner
Userbanner to dobra rzecz, ale lepszy był by "normalny" banner o wymiarach 400x50.

podajcie jakieś konkretne rozmiary, co byście chcieli aby było na banerach, jakieś materiały do wrzucenia (poza logiem BIONC@Poland i BOINC)
i coś pokombinuję, ale tylko statyczne, żadnych flashy


mindc

Cytat: lukassszzz w 29 Listopad 2008, 12:15
A ja przypominam o naszym uzytkowniku na NK  http://nasza-klasa.pl/profile/14881899
Jak sie postaramy, to ten serwis oferuje duzy potencjal w pozyskiwaniu poborowych  :D

hmmm...
można by było dodać do własnych galerii logo BOINC@Poland, ustawić je jako swoje zdjęcie główne, na jakiś czas,
wtedy nasi znajomi zwrócą uwagę i klikną, bo to zawsze jest "o co chodzi? a co to?"
w opisie zdjęcia dać jakieś skondensowane info z odpowiedziami na powyższe pytania
i jak ktoś by chciał spróbować to wtedy w info odesłać go na www.boincatpoland.org

:attack:

co wy na to kamrrrraci?


Kryniek

Cytat: mindc w 29 Listopad 2008, 18:13
Cytat: Niekumaty Burak w 29 Listopad 2008, 17:11
1 - Banner
Userbanner to dobra rzecz, ale lepszy był by "normalny" banner o wymiarach 400x50.

podajcie jakieś konkretne rozmiary, co byście chcieli aby było na banerach, jakieś materiały do wrzucenia (poza logiem BIONC@Poland i BOINC)
i coś pokombinuję, ale tylko statyczne, żadnych flashy


Mnie by interesował taki 120x60 i jak najbardziej jpg albo gif jeśli z jakąś drobną animacją. Najlepiej jakby to było po prostu logo BOINC@Poland.

mindc

Cytat: Niekumaty Burak w 29 Listopad 2008, 17:11
(...) ale lepszy był by "normalny" banner o wymiarach 400x50.

tak na szybkiego:






AiDec

#70
Swietne mindc :)



EDIT:
Jakby ktos napisal ladnego arta o BOINC, o BOINC@Poland... Moze udaloby mi sie kogos w Komputroniku (mam kilka osob na mysli) zainteresowac publikacja w formie newsa (i w kilku lekko zaznajomionych serwisach rowniez). Wystarczyloby jakby ktos zaczal i opublikowal tutaj, gdyby kazdy pozniej cos od siebie dodal, poedytowal, to za jakis czas (za rok :P ), moze bysmy arta/newsa reklamowego zdzialali... Niech tylko ktos zacznie pls :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kempler

Cytat: AiDec w 30 Listopad 2008, 08:59
Swietne mindc :)



EDIT:
Jakby ktos napisal ladnego arta o BOINC, o BOINC@Poland... Moze udaloby mi sie kogos w Komputroniku (mam kilka osob na mysli) zainteresowac publikacja w formie newsa (i w kilku lekko zaznajomionych serwisach rowniez). Wystarczyloby jakby ktos zaczal i opublikowal tutaj, gdyby kazdy pozniej cos od siebie dodal, poedytowal, to za jakis czas (za rok :P ), moze bysmy arta/newsa reklamowego zdzialali... Niech tylko ktos zacznie pls :).
Nic nie obiecuje ale może coś się uda w najbliższym czasie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: mindc w 30 Listopad 2008, 01:36
tak na szybkiego:


Kewl!

Chyba zrobimy na Wiki kategorię 'Materiały promocyjne' :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

P.S. Link do obrazka na naszym serwerze:
http://www.boincatpoland.org/images/c/c8/Banner400x50liczymy_na_ciebie.jpg

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lukaszde

Zgodnie z prosba umieszczam tekst rowniez tutaj:

Taka mysl mi przyszla do glowy:
Najwiekszym graczem wsrod sklepow komputerowych jest KOMPUTRONIK. Moze ktos ma znajomosci, a moze napiszemy oficjalne pismo do nich i tutaj mozna zagrac na 2 fronty:
- zakupy po cenach hurtowych, albo z jakimis upustami i z naszej strony bedzie reklama ze komputronik pomaga
- komputronik finansuje jeden SKB@P, oni pisza sobie autoreklama ze ich komputery sa najlepsze bo licza dla nas i my jestesmy najlepsi itd. My robimy im reklame.

Co myslicie o takiej akcji ?

Kryniek

Zrobiłem ministronkę informacyjną o BOINC:

www.boinc.kz1.pl

Są tam odnośniki do strony i forum naszego zespołu, bannery wykonane przez mindc i zapasowy mirror menadżera BOINC jak i portable wykonane przez  lukassszzza.
Taki zapasowo-promocyjny serwer. Jak ktoś chce może dowoli korzystać/rozpowszechniać stronę, ku chwale BOINC i naszego zespołu :attack: XD

AiDec

Kryniek swietna stronka. Ale dla zawodowcow. To znaczy `zwykly nie_liczydlowy` czlowiek tego nie zrozumie. Trzeba by jeszcze dodatkowo tak na chlopski rozum, tak dla ludu (ciemnego) ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Kryniek

Znaczy strona ma bardziej służyć jako rezerwowy serwer na menadżera BOINC i wersje portable, na bannery i linki do strony naszego zespołu, gdzie można się wiecej dowiedzieć o całej idei. Nie ma sensu powielać wiadomości. Aczkolwiek może się komuś przyda więc dałem na forum :)

AiDec

Przyda sie :). Ale jeszcze bardziej by sie przydala, gdyby bylo tam rowniez bardziej przystepne opracowanie czym jest BOINC :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

@AiDec: ,,Nie mnóż bytów ponad potrzebę" - od tego jest chyba nasza strona.