Promocja BOINC@Poland

Zaczęty przez Troll81, 10 Styczeń 2008, 12:25

Troll81

Mam taki pomysł. Zrobić filmik promujący platformę boinc i zespół boinc@poland. Wrzucić to na youtube i rozsyłać linka gdzie się da (do znajomych. Na GG itp (nie spamować). Może też jakaś stacja TV by to wyemitowała??

kret

hmm..może z tą telewizją to przesada ;) ale taki filmik na YouTube? ciekawa opcja ;) mozna by to w sumie rozważyć

Bober

Pomysł jest bardzo dobry. A jak z realizacją? Mamy producenta?

lukaszde

Pomysl dobry, ale trzeba zrobic plan dzialania, co chcemy pokazac, jak chcemy to wykonac i ogolna wizja projektu.
A realizacja moze byc trudna, ale nie jest niewykonalna :)
Ja jestem za...

Troll81

Propozycja kolejna to konkurs na scenariusz :D

Ja mam 2 wizje takiego filmu
1 - powazna - gadający koleś w tle (mówi o platformie boinc i o druzynie), a na ekranie filmiki z CERN i innych takich laboratoriów
2 - jajcarska - Spot w stylu komunistycznej propagandy (teksty w stylu - boinc daje naszym obywatelom kredyty, oni odpłacają mu tym samym/ pomożecie? Pomożemy!)

Pigu

oczywiście wykonać obie  ;D
propozycja jest kłopotliwa - myślę, że większość czytających ten wątek myśli tak "super, tylko nie każcie mi tego robić"  ;)

lukaszde

Ta jajcarska zdobedzie wiekszy posluch :D Zalozenie mi sie podoba, trzeba tylko zaplanowac wykonanie.

Troll81

Kurcze. gdybym miał kamerę cyfrową to już dawno nakręciłbym filmik wg scenariusza

Pokoik urzędowy a'la lata 60. Mundurek wojskowy, w tle portret stalina, lenina, mao czy kto by mi sie akurat nawinał. I zrobić przemówienie do narodu :D

"Zwracam się do wszystkich obywateli - nadeszła godzina ciężkiej próby. Próbie tej musimy sprostać, dowieść, że Polski jesteśmy warci.

Rodacy!

Wobec całego narodu polskiego i wobec całego świata pragnę powtórzyć te nieśmiertelne słowa: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my liczymy."


Może to trochę zbyt kontrowersyjne??



Pigu

taki film przemówi do liczących szukających teamu, a co zaoferujemy jeszcze nie liczącym? dla nich trzeba czegoś więcej, niż faktu, że chcemy ich procki w naszych statach ;D

Bober

#9
A może zróbmy konkurs "kto wciągnie najwięcej znajomych"  do BOINC? Musieliby wejść na forum i napisać kto ich namówił i namawiający dostałby punkt. Zrobilibyśmy ranking, a dla zwycięzcy wieczna chwała i miejsce w Valhalli  :P

Pigu

w tartarze  :P

jak coś wciągam to liczy pod moim nickiem  ;D

Troll81

Ja wciągam znajomych i bez punktów dla siebie, ale też i bez rezultatów większych. dziewczynie i ojcu na kompach poinstalowałem boinca ale liczą tylko te projekty w których są krótkie WU bo ich kompy nie chodzą 24/7 jak mój. No i liczą na moje konto, bo ich boinc nie interesuje.

Jesli chodzi o film to trzeba by uderzyć w typ wolontariuszy. głównie tych co i tak mają kompy włączone. Trzeba by dobre hasło wymyślić a ja jestem kiepski w humanistycznych talentach. Podałem pomysł. Może ktoś wymyśli scenariusz. Sam nad tym dumam ale idzie kiepsko (może by konkurs ogłosić??). Jak już się uda zrobić scenariusz to znaleźć kamerę i to sfilmowac. Reszta to już kodowanie i upload do youtube.

Można by jeszcze po szkołach pochodzić i ponamawiać ich do uczestnictwa. Założyć usera o nazwie szkoły i dołączyć go do b@p. Podobnie rzecz ma się z firmami.

Troll81

No i zrobiło się cicho. Żadnych pomysłów na scenariusz??

Troll81

NO to w takim razie ja proponuję coś w stylu komunistycznej propagandy wojskowej.

Ojciec założyciel w roli Generała-Sekretarza Komitetu Centralnego B@P witający z trybuny maszerujące hufce drużyny B@P z flagami z logo boinc :D
Potem coś w formie przemówienia (Postaram się coś wysmażyć w rodzaju politycznej nowomowy z czasów PRL). NO i potem hasło pomozecie? Pomożemy!!. W tle głos lektora mówiący o tym jak to polska potzrebuje ochotników.

Ma ktoś lepszy pomysł??

Pigu

proponuję zająć się dodatkowo reklamowaniem się w miasteczku boinc - po to je w sumie zbudowaliśmy

AL

Cytat: Pigu w 23 Styczeń 2008, 12:40
proponuję zająć się dodatkowo reklamowaniem się w miasteczku boinc - po to je w sumie zbudowaliśmy

Ostatnio w ramach rewanżu odwiedziłem kilka miasteczek (podpisywałem się jako BOINC@Poland).

Co do scenariuszy - to możemy ich mieć wiele - pozostaje największy problem z...realizacją choćby jednego.

Pigu

zawsze odpowiadam na każdą wizytę (ja bądź moja panna którą do tego oddelegowałem) ale przydałoby się również spamienie zachęcające do boinca, nie tylko do rewizyt

Troll81

czy oprócz miasteczka mamy pomysł na jakąś inną formę promocji?

Pigu

tvn24 - program "prosto z Polski" ?  :P

Troll81

odwiedziłem dziś top100 polskich miasteczek z zaproszeniem na naszą stronę. Ale wciąż myślę że możnaby wymyśleć jakąś bardziej aktywną formę promowania. Jakieś pomysły??

maro86

Może profil na naszej klasie - "licze w BOINC", a w nim podstawowe informacje, i oczywiscie link do naszej strony ;-) ?

Co wy na to ?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Troll81

Można i na naszej klasie, ale tam raczej dotrzesz tylko do swoich znajomych których lepiej przekonasz w 4 oczy. A chodzi nam o dotarcie do osób których nie znamy. Ja już nakłaniam znajomych i szukam potencjalnych możliwości promowania się wśród obcych ludzi. Ale pomysł niezły

bartsob5

tu  taczej chodzi o zaintrygowanie znajomych znajomych.. tez dobra technika w sumie..

AL

Swego czasu popełniłem też grupę dla naszej strony na Mojej generacji link.
Pozatym mamy zespołowe radyjko na last.fm - link
W tej chwili inne formy promocji jakoś wypadły mi z głowy albo nie pamiętam. Kiedyś jako, że sporo wstawiam wstawek torrentowych - do każdej wstawki wrzucałem info o BOINC i naszej drużynie - przy czym ostatnio nie wrzucam na otwarte trackery - a na zamkniętych taka akcja promocyjna jest zabroniona.

maro86

No to może jeszcze profil na myspace ?

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Pigu

Cytat: Troll81 w 23 Styczeń 2008, 21:43
odwiedziłem dziś top100 polskich miasteczek z zaproszeniem na naszą stronę. Ale wciąż myślę że możnaby wymyśleć jakąś bardziej aktywną formę promowania. Jakieś pomysły??

wpisałeś link z www? board na minicity takie wpisy kasuje  :P polecałbym coś tej treści
Cytat+1 ludek od miasteczka Boinc - zapraszamy do nas oraz do odwiedzenia naszej strony boincatpoland.org gdzie poznacie czym jest Boinc

lukaszde

http://nasza-klasa.pl/forum/1/164 pozwolilem sobie cos nakreslic;)

Im wiecej osob doda forum do swojego profilu na naszej klasie, tym wieksza szansa ze ktos ze znajomych zechce zagladnac jakie to forum nas interesuje... Moze ktos sie do nas przylaczy.

lukaszde

Zrobcie male zamieszanie i od czasu do czasu udzielajcie sie na forum naszej-klasy - im wiekszy ruch tym wiecej ludzi zaglada...

Troll81

Czyli pomysł filmiku upda pomalutku... Może sam coś sklecę.

dvh6

Cytat: lukassszzz w 24 Styczeń 2008, 10:25
http://nasza-klasa.pl/forum/1/164 pozwolilem sobie cos nakreslic;)

Im wiecej osob doda forum do swojego profilu na naszej klasie
Tylko jak to zrobić, trochę kombinowałem nad tym, pomijając fakt, że serwis jest mocno obciążony i strasznie wolno chodzi. Jednak nadal nie wiem jak dodać to forum, żeby było widoczne w moim profilu.

sourcerer

Cytat: Troll81 w 17 Marzec 2008, 10:09
Czyli pomysł filmiku upda pomalutku... Może sam coś sklecę.

Mala prezentacja juz jest w drodze.

xer

Cytat
Tylko jak to zrobić, trochę kombinowałem nad tym, pomijając fakt, że serwis jest mocno obciążony i strasznie wolno chodzi. Jednak nadal nie wiem jak dodać to forum, żeby było widoczne w moim profilu.

Po prawo masz ramke "Forum" w niej znajdziesz opcje "zapisz sie"
pozdrawiam

comoelviento

Witam Grupe,

pytajac jednoczesnie: jak wyglada biezaca realizacja pomyslu: uzytkownik boinc@poland na naszej-klasie?

Co zdecydowalo, ze jeszcze nie powstal takowy?

Czy chodzi o to, ze duzo czasu zajeloby komus (grupie osob?) ew. dodawanie nowych kontaktow, czy sa tez inne powody?

Pozdrawiam!
'nowy' ;)

Bober

Witamy  ;D

Co do naszej-klasy to jest forum. O tworzeniu użytkownika nie rozmawialiśmy jeszcze.

comoelviento

#34
...heh, jak poszperam to widze jednak jakies rozmowy tu na forum... tylko jakos dziwnie mi idzie po nim sie poruszanie jeszcze ... ;-) A wiec ew. uzytkownik: Boinc, Boinc at Poland, czy jakos inaczej?

lukaszde

Rozreklamujemy sie na naszej klasie, tworzac profil uzytkownika Boinc@Poland.
Pojawia sie jednak problem, poniewaz nie mozna w nazwie uzyc znaku @. Jakies sugestie co do nazwy ?

Po stworzeniu uzytkownika dobrze by bylo w profilu umiescic informacje zachecajace uzytkownikow do przylaczenia sie do teamu Boinc@Poland. Jesli macie jakies sugestie, wzory etc. pisac

KrzychuP

#36
Cytat: lukassszzz w 23 Czerwiec 2008, 20:11
Pojawia sie jednak problem, poniewaz nie mozna w nazwie uzyc znaku @. Jakies sugestie co do nazwy ?
Może tak jak adres naszej strony "boincatpoland" lub "boincatpoland.org"

lukaszde

http://nasza-klasa.pl/profile/14881899  jak ktos ma dodatkowe pomysly to z checia wyslucham

emik

jako zdjęcie wstaw logo zespołu

wysłałem zaproszenie do znajomych ;D


lukaszde

Mysle iz warto popracowac nad promocja Boinc@Poland w serwisie nasza klasa. Im wiecej uzytkownikow przeczyta informacje ktore tam umiescimy, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze ktos do nas dolaczy ;) Moze ktos ma jakis plan odnosnie rekrutacji ?