Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Newsletter

Zaczęty przez bartsob5, 15 Styczeń 2008, 10:36

Czy podoba ci się pomysł na newslettera naszego zespołu, i czy chciałbyś go otrzymywać?

tak! to świetny pomysł! pisze się na to!
85 (88.5%)
pomysł niezły, ale ja nie chce tego dostawać
4 (4.2%)
szczerze to mi to wisi...
4 (4.2%)
niee, to głupi pomysł, ale może mnie przekonacie
2 (2.1%)
nie, nie, nie...
1 (1%)

Głosów w sumie: 96

bartsob5

hmmm... newsletter? no to jesli chodzi o forum, to moga to zrobic moderatorzy i mchl...

wewnatrz teamu raczej tylko mchl
(chodzi o dostep do maili uzytkownikow)

mysle ze newsletter forumowy bylby lepszy, ale tez nie mozna na pale wysylac 1000 mailow, tylko powiedzmy setka do najbardziej aktywnych wystarczy...



EDIT:
Wątek wydzielony z tematu Projekt SKB@P i następnie scalony z istniejącym tematem.

Troll81

wlasnie o to chodzi zeby zmobilizowac tych nieaktywnych. pokazać im że team coś robi. Zaktywizować ich. Poza tym im więcej osób się zrzuci tym mniejsza składka potrzebna na kompa. A im mniejsza składka tym więcej ludzi się zrzuca. Myśla sobie "a co mi tam to tylko 5 złotych". Zobacz jak owsiak potrafił zmobilizować całe społeczeństwo. Dlatego wnioskuję do ojca założyciela żeby poinformować innych członków teamu o tej inicjatywie.

Ja osobiście chciałbym dostawać comiesięczny newsletter z informacjami co się w teamie dzieje. jake są nowe projekty. Jakie milestony zdobyliśmy. Jak stoimy w rankingach. I ogólnie co robi team. Taki newsletter byłby oznaką że team żyje i czynnie działa. A może udałoby się zaktywizować tych co się nie udzielają??

bartsob5

jakoś na owsiaka jestem uczulony...

takiego newslettera do wszystkich nie zaszkodzi wyslac, to fakt, (tzn moze zaszkodzic, ale to tylko w szczegolnych przypadkach), ale nie spodziewalbym sie jakiegos znaczacego odzewu...

nad regularnym newsletterem moznaby sie zastanowic... :)

Troll81

no to do dzieła bo czas leci :D

Ja nie mam całej listy mailowej naszej drużyny więc nie mogę tego srobić, a na forum tego projektu udziela się ok 30 osób, a to za mało żeby uzbierać kasę na tego kompa. Potrzebujemy tak z 3 razy tyle. Trzeba rozesłać newlettera.

bartsob5

ja moge poswiecic caly poniedzialek w tym celu...

bo w sumie mamy 2 mozliwosci.. albo rozsylamy te 150 maili z sugstia takiej akcji i czekamy na odzew, nastepnie podejmujemy ostateczne decyzje co gdzie jak kiedy i wysylamy maile do tych co, zareagowali na pierwszego maila, z wyjasnieniem co gdzie jak kiedy i na jakie konto sie dorzucamy, albo pomijamy punkt pierwszy i

podejmujemy ostateczne decyzje co gdzie jak kiedy i wysylamy 150 maili z wyjasnieniem co gdzie jak kiedy i na jakie konto sie dorzucamy...

mi sie tam bardziej podoba druga opcja...

Bober

#5
Punkt 3: nie podejmujemy na razie żadnych decyzji, tylko przystępujemy do zbiórki, informując, że po numer konta trzeba napisać maila/PW do mariana.

To, co kupimy zależy od ilości kasy jaką zbierzemy, a mniej więcej co chcemy kupić już w tym temacie zostało dobrze udokumentowane  :P

Dlaczego 150 maili? A nie na przykład ok 1000 (tylu mamy zarejestrowanych użytkowników w Rosecie i na forum).
Trzeba brać pod uwagę, że 50% maili to może wylądować w koszu jako spam, ileś tam nie zostanie w ogóle przeczytanych, ileś zostanie zignorowanych, ileś wywoła wybuch agresji, a ileś zachęci odbiorców do przesłania pieniędzy  :P

A ilu adresatów maila można podać na raz?  :P
Ale Mchl mailował już w sprawie fuzji, więc ma doświadczenie. :D

bartsob5

no wlasnie okolo 150, bo nie chcialem wysylac maili do uzytkownikow ktorzy sa na forum od roku a nie napisali zadnego posta, do ludzi ktorzy nie sa w naszym teamie a sa na forum (szanse powodzenia w takim przypadku sa zerowe)...

jesli chodzi o tych zapisanych w poszczegolnych projektach to ok, mozna do nich wyslac (ale znow - do tych co aktywnie licza, a nie maja rac na poziomie 0) bo jednak chcialem uderzac bezposrednio w tych, co nie dosc, ze aktywnie zbieraja boinca, to jeszcze identyfikuja sie z naszym teamem. w innym przypadku musielybysmy chyba myslec nad inna nazwa uzytkownika:P

Bober

#7
Jest pewnie dużo osób, które sobie czytają forum, ale nie czują chęci/potrzeby zabierania głosu (sam byłem taką osobą długo  :P), ale to wcale nie oznacza automatycznie, że nie zechcą się dołożyć.

A jeśli chodzi o filtrowanie forumowiczów niebędących w teamie to niby w jaki sposób? To chyba niełatwe zadanie.

Co do nieaktywnych - niech będzie o ile można łatwo ich wyfiltrować. Ale w sumie po co?

Poza tym Troll81 wpadł na dobry pomysł. Już w tym mailu oprócz informacji o zbiórce można napisać coś o rozwoju drużyny - o nowym forum, tabelce z projektami, nowych projektach, sukcesach w rankingach, o Enigmie. Dodatkowe informacje usprawiedliwią wysyłanie maila do wszystkich.

Natomiast na przyszłość - gdybyśmy planowali regularne wysyłanie newslettera do forumowiczów, trzeba by było udostępnić możliwość rezygnacji z jego otrzymywania (w sumie to materiał na osobny temat).

Troll81

Regularny newsletter to osobna sprawa. Ale do tej akcji trzeba ludzi zmobilizować, bo w takiej liczbie jak to jesteśmy to proca kupimy i na tym się skończy.

Gdyby się zdarzył naprawdę mały odzew i niewiele kasy byśmy uzbierali to za miesiąc pewnie znów trochę kasy mógłbym wpłacić.

Ojcze założycielu proszę w moim imieniu (a chyba i nie tylko moim) o newsletter do członków teamu i uzytkowników forum. Może ktoś nie będący w teamie zechce się dorzucić?? Inaczej to będziemy tu dyskutować i sto lat a nawet złotówka na kompa sama się nie zbierze.

Troll81

W wyniku dyskusji w wątku PROJEKT "SKB@P" pozwalam sobie założyć niniejszy wątek. Chodzi mianowicie o kwestię teamowego newslettera.

Podstawowe pytanie czy ma być newsletter (może by tak ankieta??)??
jeśli tak
kto go ma robić??
jak już wiemy kto to
co ma się w nim znaleźć

oto moje propozycje
newsletter uważam za przydatny w celu aktywizacji członków teamu i ważny z punktu widzenia propagandowo informującego.
Redagowaniem powinna się zająć jedna osoba z zacięciem dziennikarskim. Można do niej wysyłać propozycje newsów. I albo są przyjmowane do newslettera albo nie.
W newsletterze powinny się znajdować informacjie istotne z punktu widzenia członka teamu czyli
decyzje szefostwa teamu
ważne wydarzenia
akktualne rankingi
nowe projekty, zaraportowane kłopoty z projektami, zamknięte projekty, optymalizacje do projektów itp
ważne inicjatywy teamu.

Tak wygląda moja wizja i myśle że warto o tym podyskutować.

bartsob5

#10
-no te decyzje szefostwa to naciagana sprawa...

kwestia wazna jest po pierwsze
-zebranie listy adresow ludzi, ktorzy sie ZGADZAJĄ na tego typu wiadosci...
-z przyczyn od nas niezaleznych wychodzi na to, ze baza danych powinien zajac sie mchl, ktory jak wiemy ostatnimi miesiacami jest czlowiekiem dosc zajetym, a nawet jesli nie mialby tego robic na stale, to wciąż bedzie musial to zrobic za pierwszym razem i przede wszystkim wyznaczyc kogos zaufanego do dalszej obslugi tej bazy danych... (hmmm moze gave? )
-wazna bylaby mozliwosc wypisania sie z tego projektu (specjalna podstrona, na ktorej mozna sie wypisac (bez potrzeby rejestracji na forum)?)

p.s.
dodalem stosowna ankiete... zaznaczylem w niej opcje, ze mozna zmieniac swoj glos, wiec nie czekajcie z glosowaniem do konca dyskusji:P

Gave

Jak się zastanowię jakie newslettery dostaję, to stwierdzam, że pomysł jest niezły. O ile znalazła by się osoba chętna napisać regularnie coś nadającego się do czytania - nawet jeżeli byłby to sensowny comiesięczny raport.

Można by dać newsa/ogłoszenie o powstaniu newslettera i namawiać do zapisania się i ew zaryzykować wysłanie pierwszego maila w stylu "to jest pierwszy numer nowopowstałego newslettera JEżELI CHCESZ GO DOSTAWAć TO KLIKNIJ/WŁąCZ/ZAPISZ SIę, jeżeli nie nie rób nic". Wiem, że może to spowodować, że jakaś część nie zobaczy tego maila z różnych powodów (od razu wywali, zostanie przejęty jako spam, etc), ale najbardziej nie lubię gdy dostaje mi się coś na co się nie pisałem. Mechanizm dopisywania i wypisywania się musi być, kwestia czy jest techniczna możliwość.

W razie czego jakoś dogadamy się z Mchl'em i gdy będzie potrzeba będę mu pomagał, choć to człowiek orkiestra.  :P

PBT_marian_boss

#12
Też jestem za opcją wysłania wiadomości do wszystkich, nie zależnie udziela się czy nie. A może właśnie taka informacja zmobilizuje kilka osób. W treści proponuje nie podawać mojego konta, takie informację mogę wysyłać na PW. Zawsze to jakieś zabezpieczenie jest ;)

Mchl

Nowe forum umożliwia rozsyłanie wiadomości do zarejestrowanych użytkowników (moderatorzy, rzućcie okiem, powinniście to mieć). Każdy z was w profilu może sobie ustawić, czy chce te wiadomości dostawać na emaila.

Można by spróbować połączyć dwie rzeczy. Rozesłać maila do uczestników w projektach, że mamy nowe forum i że planujemy w jego ramach uruchomić newslettera. A potem już w ramach newslettera rozsyłać newslettera :P

Człowiek orkiestra... czy to taki łagodny sposób na stwierdzenie, że jestem cymbałem?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

no dobra to już coś mamy.
PIerwsze to ankieta,
Drugie to newsletter pilotażowy
Teraz trzecie czyli ochotnik który to napisze i pisać będzie
czwarte to zawartość newslettera bo same comiesięczne staty to pikuś. Ale np wiadomości że jakis projekt znów wysyła próbki, albo że jakiś projekt został zamknięty, albo że uruchomiono nowy projekt (np enigme). Albo że np B@P robi zrzutkę na kompa.

Troll81

Według mnie nie ma się co zastanawiać. Trzeba rozesłać maila. Część ludzi się wkurzy (choć trzeba być dupkiem by obrażać się na maile od własnego teamu) część ludzi zignoruje, część odfiltrują antyspamy. Ale trzeba zmobilizować jak najwięcej ludzi bo jak na razie to zrzucimy się w powiedzmy 30 osób. A to jest zdecydowanie za mało. Potrzebujemy co najmniej 100 żeby przy składce rzędu 10 zł coś zdziałać.

AL

Ja jestem za wysłaniem newslettera do wszystkich. Istnieje prawdopodobieństwo, że kogoś to rozłości, ale z drugiej strony istnieje spore prawdopodobieństwo, że spora część nieaktywnych już od jakiegoś czasu userów - przypomni sobie na powrót o BOINC'u i przy okazji o naszej drużynce.

kempler

Myślę że Newsletter to fajna sprawa. Myślę że jedna zaangażowana osoba poradzi sobie z tym. Oczywiście Newsletter powinien być wg. mnie "zatwierdzony" przez Administrację.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ja się nie podejmę, bo chociaż teraz mam nadmiar czasu, spodziewam się, że w nadchodzących miesiącach zamieni się w niedomiar  :P

kempler

Cytat: Bober w 17 Styczeń 2008, 00:18
Ja się nie podejmę, bo chociaż teraz mam nadmiar czasu, spodziewam się, że w nadchodzących miesiącach zamieni się w niedomiar  :P
No ja też nie. Czasu nie ma nawet na pisanie newsów  :-\ Cóż praca robi swoje... Aczkolwiek raz na miesiąc pewnie by sie czas znalazł żeby kilka zdań napisać i pomóc osobie która się tego podejmie :) Tak jak ktoś napisał mozna będzie wysyłać propozycję i się coś uskłada  :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Chcecie powiedzieć, że robimy nabór na kolejnych newsmanów?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ano przydałby się nabór na newsmana. Oczywiście osoby które szczególnie by się udzielały w teamie powinny z tego tytułu mieć jakieś profity (nie finansowe).

Ale dzieki newsletterowi moglibyśmy promować aktywność członków drużyny. Pokazalibyśmy że zyjemy i działamy. Mozna by takim newsletterem ogłaszać konkursy. Np w założonym przeze mnie wątku promocji B@P w postaci filmiku na YouTube.

Mozna by rozpisac konkurs na pomysł na scenariusz.
Można by promowac zrzutkę na kompa.


Pigu

Cytat: Troll81 w 17 Styczeń 2008, 12:27
Ano przydałby się nabór na newsmana. Oczywiście osoby które szczególnie by się udzielały w teamie powinny z tego tytułu mieć jakieś profity (nie finansowe).

nie potrafię sobie takiego profitu wyobrazić  :P  uścisk ręki Ojca Założyciela?

szczerz mówiąc widzę, iż masz dużo energii, więc rozumiem, że się zgłaszasz?  ;D

Troll81

Mam teraz sporo czasu bo jestem chwilowo bezrobotny. Ale niestety nie mam zdolności humanistycznych i sklecenia kawałka porządnego tekstu wychodzi poza moje kompetencje. Osoba redagująca newsletter musi mieć przynajmniej umiejętność pisania prozą. :-[

bartsob5

oj tam... to ma być zrozumialy komunikat prasowy, a nie tworczosc porownywalna ze 13-zgloskowcem mickiewicza...

Pigu

Mickiewicza...  ::)  ;)

to może ktoś weźmie posadę herolda w naszym miasteczku? w końcu nie po to je rozwijamy by spełnić jakieś swoje ambicje "lorda proxy" lecz w celach reklamowych

do zadań herolda należy:
składanie rewizyt - ktoś nas odwiedził, to się rewanżujemy
składanie wizyt niewielkim krajowym miasteczkom

wykonując te rewizyty składamy na biuletin boardach pozdrowienia, zachętę do dowiedzenia naszego miasteczka oraz co najważniejsze delikatną agitację do zainteresowania się Boinc'iem

no i oczywiście należy również spamować na naszym boardzie  :P

Bober

To jeśli nie ma kandydata na stałe do pisania newslettera to pierwszego mogę skrobnąć. Mam parę pomysłów.

Troll81

napisz koniecznie o zbiórce kasy :D

Mchl

Cytat: Pigu w 17 Styczeń 2008, 12:49

nie potrafię sobie takiego profitu wyobrazić  :P  uścisk ręki Ojca Założyciela?


Hmmm... Jak do tej pory wiem o czwórce członków zespołu, których dłonie miałem przyjemnośc ściskac... Byc moze kogoś pocisnąłem też nieświadomie... W sumie nigdy nie wiadomo...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: Mchl w 17 Styczeń 2008, 20:10
Cytat: Pigu w 17 Styczeń 2008, 12:49

nie potrafię sobie takiego profitu wyobrazić  :P  uścisk ręki Ojca Założyciela?




Hmmm... Jak do tej pory wiem o czwórce członków zespołu, których dłonie miałem przyjemnośc ściskac... Byc moze kogoś pocisnąłem też nieświadomie... W sumie nigdy nie wiadomo...

Kto doznał tego zaszczytu?

Mchl

Dwójkę znacie z forum, dwójki nie :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#31
czy oprócz bobera (bodajże) który zaofiarował się spisać newsletter w sprawie SKB@P nie ma innych chętnych??

W pierwszym newsletterze oprócz informacji o SKB@P można by również skrobnąć o tym że:
mamy nowe forum,
założone jest miasteczko boinc@poland (i odpowiednie linki)
działa polski projekt enigma (zachęćmy rodaków do liczenia)
lista aktualnych projektów (czyli tych do których mozna się zapisać) wraz z linkami do ich stron głównych
Nasze aktualne statsy

AL

Cytat: Mchl w 18 Styczeń 2008, 23:11
Dwójkę znacie z forum, dwójki nie :D
Z forum powiadasz? No to ja stawiam na Gav'a i Tomm'iego, a pozaforumowców to pewno przy okazji podróży i szkoleń służbowych poznałeś?

Troll81

#33
Widzę że merytorycznośc dyskusji na temat kształtu newslettera ulega rozmyciu. Wciąż nie wiadomo czy będzie stały newsletter, kto miałby go prowadzić ani co ma zawierać. eh.........
czy ktoś ma jakieś konstruktywne propozycje?? Ktoś chce zostać etatowym newsletterowcem??

A co się tyczy nagród to w skrypcie forum obok grafiki usera jest możliwość wysyłania wiadomości na PW a tuż obok ikonka o tajemniczym rozwinieciu awards. Myślę że do czegoś służy. :)

Mchl

Patrzcie jaki spostrzegawczy ;) Pewno, że służy i będziemy z niej korzystac.
Newslettera pierwsze wydanie z tego co jestem informowany już zostało przygotowane. Teraz ja muszę złapac chwilę oddechu, żeby zebrac adresy i zrobic wysyłkę. Myślę, że przed lutym wasze programy antyspamowe już go będą sobie dodawac do baz danych.

AL: Rację masz w 25%

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ojcze założycielu co sie dzieje z tym newsletterem?

Mchl

Cytat: Troll81 w 08 Luty 2008, 14:37
Ojcze założycielu co sie dzieje z tym newsletterem?

:-[

W nadchodzącym tygodniu go roześlę.
Do tej pory nie bardzo miałem czas.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

W ciągu ostatniej godziny 2572 skrzynki mailowe zostały zaskoczone poniższym tekstem:

Cytat: BOINC@Poland
02/2008

Drodzy  BOINCowicze!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom forumowiczów BOINC@Poland, postanowiliśmy redagować comiesięczny Newsletter, w którym informować będziemy Was o ostatnich wydarzeniach związanych z działalnością drużyny BOINC@Poland oraz nowinkach ze świata BOINC i obliczeń rozproszonych. Być może wielu z Was takie informacje interesują, ale z braku czasu nie zaglądacie na naszą stronę czy forum. Dzięki  Newsletterowi dowiecie się o najważniejszych wydarzeniach. Jeśli jednak nie chcecie otrzymywać tych wiadomości odeślijcie tego maila na adres: mchl@boincatpoland.org ze słowem UNSUBSCRIBE w temacie wiadomości.

Poniżej garść informacji z ostatnich miesięcy:

Nowe forum

Mając na uwadze wzrost funkcjonalności i bezpieczeństwa dokonaliśmy zmiany skryptu forum. Mamy nadzieję, że nowe forum przypadnie Wam do gustu. Z czasem będzie udoskonalane, w szczególności w planach jest dostosowanie szaty graficznej.Wy też możecie tworzyć jego postać, wyrażając swoje propozycje na forum.

Projekt Superkomputer B@P (SKB@P)

Rok temu zrodziła się idea zbudowania drużynowego komputera. Sprawa to, jak zwykle, gdy w grę wchodzą pieniądze, wcale niełatwa. Po wielu dyskusjach, które znajdziecie pod adresem http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,828.0.html, zdecydowaliśmy się jednak wcielić  ją w życie. Mamy okazję, wbrew wszelkim sceptykom, stworzyć, być może pierwszy na świecie, komputer drużyny BOINC. Ponieważ zgłosiła się osoba (na forum znana jako PBT_marian_boss), która podejmie się komputer złożyć i później nim zajmować, postanowiliśmy nie przedłużać rozmów nad szczegółami technicznymi i przystąpić do zbiórki pieniędzy, która już trwa. Do dnia dzisiejszego zebraliśmy już ponad 800zł, oraz sprzęt o wartości ponad 300zł.
Wszystkich, którzy zechcą wspomóc dowolną kwotą projekt SKB@P, prosimy o kontakt z Marianem poprzez system prywatnych wiadomości na forum.
Otrzymacie wtedy dane potrzebne do przelewu. Społeczność tworzymy niemałą i szanse powodzenia są całkiem spore!

Formuła BOINC

Niedawno stworzona przez L'Alliance Francophone Formuła BOINC (http://www.myboinc.com/FormulaBoinc/index.php?year=2008 ) to ranking drużyn tworzony na bazie miejsc zajmowanych przez drużyny w projektach. Punkty są przyznawane na tej samej zasadzie co w Formule 1 - nagradzana jest pierwsza ósemka. Celem pomysłodawców jest promowanie wieloprojektowości i wspomaganie nowych i małych projektów.

BOINC All Project Stats

Polecamy nowy serwis ze statystykami ,,All Project Stats", który znajdziecie pod adresem www.allprojectstats.com Serwis udostępnia własne sygnaturki.
Ranking członków B@P: http://www.allprojectstats.com/top.php?type=4&projekt=0&teamid=119693

Enigma@home

W ubiegłym roku powstał drugi polski projekt (pierwszy już nie istnieje) – Enigma@home (http://www.enigmaathome.net/). Projekt spotkał się ze sporym zainteresowaniem i przyciągnął wielu liczydłowych z całego świata. Moc obliczeniowa, jaką obecnie dysponuje, stawia go na 21. miejscu wśród boincowych projektów.
Z ostatniej chwili:
Jak poinformował niedawno na naszym forum twórca projektu TJM, szykuje się dość długa przerwa w funkcjonowaniu projektu od początku lutego. Może trwać kilka tygodni, albo nawet miesięcy. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, do wzięcia udziału w polskim projekcie, jeszcze przed przerwą.

Korzystając z okazji pragniemy Wam serdecznie podziękować za zainteresowanie ideą BOINC i aktywne uczestnictwo w tym przedsięwzięciu oraz za to, że wybraliście liczenie razem z BOINC@Poland.

BOINC@Poland

If you don't want to get messages from BOINC@Poland reply to this mail with the word 'UNSUBSCRIBE' as subject.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buri

Brawo  :)

Jednak dziwne jest, że dostałem wiadomość bez polskich znaków :/ Nie wiem dlaczego więc tylko informuje.

Życze dalszej owocnej pracy.

Mchl

Bez polskich znaków, czyli bez ogonków, z krzakami , czy z brakującymi literami?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org