Jak zwiększyć RAC naszego teamu / Przyszłośc

Zaczęty przez Pantarhei, 18 Styczeń 2010, 10:47

Tomasz R. Gwiazda

a ja nie mowie o Tobie :) Tylko o nas wszystkich :D


BOINC@POLAND[HA$]

Panowi jest super, dalej jestesmy 1....
i jest fajnie... powitajmy nowych kolegow :)

i bawmy sie dalej.....

Troll81

Ja się nigdy nie przestałem bawić :D

gigi2000

Holandia zdobyta  :respect: Polska jest w światowym top10  :parrrty:

Troll81


BOINC@POLAND[HA$]


G

W kwestii naszego RAC-u na tle innych polskich drużyn:  :D Myślę , że ci co pierwsi wskoczyli do pociągu liczącego na grafach bardzo dużo zyskali cicho siedząc i szybko licząc  XP . Oprócz elementu zaskoczenia zarobili na tym, że "stare punkty"-liczone na CPU - bardzo się zdewaluowały, a Admini z Berkeley nic z tym nie zrobili  :-\ . To co B@P liczyło przez lata można teraz nadgonić w ciągu paru miesięcy, więc konkurencja  :attack: czuje się mocna. Nie biorą pod uwagę tego , że jeżeli 10 % załogi naszego zespołu w ciagu roku przesiądzie się na grafy, to oni zwyczajnie nie będą mieli żadnych szans. Dlatego, moim zdaniem, należy się skupić na utrzymaniu jedności zespołu , oraz uświadamianiu tym mniej zaangażowanym na jaki sprzęt mają zwracać uwagę. Aby unikać sytuacji w stylu "gdybym to ja wcześniej wiedział..." .
Dla mnie bardzo pomocne są takie zestawienia jak np. to:  http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/liczenie-na-gpu-(lista-projektow-i-kart)/  :respect: napisane przez Tomka. Takich wskazówek na Forum widziałem więcej, ale tę akurat przed chwilą  przeczytałem. Mamy więc ogromny potencjał - jako zespół  :parrrty: - i to nie tylko przy piwie ;) . Rzecz w tym aby nie marnować doświadczenia i  :book: pracy tych bardziej walecznych. Takie zestawienia np. w formie linków do skrzynek powinni otrzymywać wszyscy, którzy podali Adminowi swoje maile. Zabawa-zabawą, ale jest to świetna forma wyróżnienia dla autorów takich wypowiedzi. Uważam ten kierunek rozwoju za strategiczny i wart dalszej dyskusji oraz wewnątrz-zespołowej reklamy, zwłaszcza że Intel już wypuszcza procki zintegrowane z procesorem graficznym  :deadman: - o kurde, znowu ta kasa . . .

Troll81

Jak wznowi działalność newsletter to wznowimy akcję uswiadamiającą :D

Grafy grafami :D ale wystarczy zobaczyć ile punktów mają teamy graficzne w WCG albo Rosetce :D

Owszem w milce gpugrid czy collatz może i rządzą :D ale na innych polach są w lesie :D

Peciak

Jak porównasz sobie moc obliczeniową ATI i Nvidia to będziesz wiedział czemu są w lesie

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

G

Chopy- kto wie gdzie Chuck Norris chodzi na piwo?  :-\ Przydałby sie nam taki w Teamie.

krzyszp

A może by tak publikować nicki tych, którzy w jakiś sposób przysłużyli się teamowi? (Nowe informaje o OC, nowe artykuły na wiki, działalność promocyjna). Taka adnotacja na stronie głównej mogła by wzniecić trochę pozytywnej rywalizacji...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

G


Mchl

Czy muszę przypomiać, że stale jest otwarty nabór na nesmanów? Szybkie szkolenie pod okiem Trolla i za chwilę możecie hurtowo take newy puszczać w świat :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Michał, chodzi o to, że my nie mamy dość czasu, aby tym się zajmować - a w teamie jest 5000 osób. Trzeba trochę towarzystwo rozruszać ;-) Mam nadzieję, że to też trochę "odświerzy" atmosferę. Nie zapomnij, że my tym się zajmujemy od lat i pewne sprawy (np czytanie newsów na angielskojęzycznych stronach) to dla nas chleb powszedni - dla nich jeszcze nie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Ja to Krzyśku do młodych przecież mówię :D Ktoś tu jest za podobno  :ph34r:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

BOINC@POLAND[HA$]

nie chciałbym widzeć 10% na forum bo pewnie by padło :)
i bałagan by był nie do opisania....
część ludzi liczy, jest w teamie i moze jakis news bym im się przydał, o ranku, statach, może
kup gpu... bedziesz szybszy...

krzyszp

Cytat: Mchl w 05 Luty 2010, 23:08
Ja to Krzyśku do młodych przecież mówię :D Ktoś tu jest za podobno  :ph34r:
A daj mi ramkę, gdzie mogę PHP użyć... proszę

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

G

Uważam, że wspomniane przez Ha$a info powinien dostawać każdy , kto zostawił swojego maila- chyba że wyraźnie określi sie inaczej.
Myślę , że z punktu widzenia Admina- dobrze by było pewne działania zautomatyzować. Np. postawić obok ikon w oknie wypowiedzi przycisk. Każdy kto przeczyta wypowiedx może go kliknąć. Pojawia sie pytanie " Czy jesteś pewien ...itd ". I licznik przeskakuje o 1 w góre. Oczywiście Admin powinien wiedzieć kto popierał daną wypowiedź na wypadek gdyby ktoś zaczął robić sobie jaja. Po przekroczeniu progu licznikowego ustalonego doświadczalnie przez Admina lub osoby przezeń upowaznione dana wypoiedź - jako ważna- trafia z automatu na "główna" , albo do działu superważne , albo wyróżnieni, albo do skrzynek. Temat oczywiście do dyskusji: jak , co gdzie i kiedy bo newsy powstawały by "same".
Reczna interwencja jest tu zawsze możliwa, ale bez niej forum toczy sie jakiś czas samo ;)

Troll81

Ja już nie mam tyle czasu co kiedyś :D nowa praca... to muszę się wykazać :D potem będę się obijał  %) a tak serio to muszę złapać drugi oddech. Na pewno za jakiś czas się zbiorę do newsów.....

Oczywiście zachęcam wszystkich do pisania newsów we własnym zakresie :D

LooZ^

Witam,

to moj pierwszy post, pozniej naskrobie o sobie pare rzeczy w odpowiednim dziale.

W kazdym razie, wpadlem na pewien niekonwencjonalny pomysl. Otoz, nalezy sobie postawic pytanie kto dysponuje najwieksza liczba serwerow i co kilka lat unowoczesnianych komputerow? Jest to administracja panstwowa oraz... szpitale. Tak wiec, moja propozycja jest taka, zeby skierowac oficjalne listy w imieniu B@P do dyrektorow (bezposrednio, nie do sekretariatow) z listem informujacym o dzialaniach BOINC i jak to przeklada sie an dorobek naukowy ludzkosci. Mozna tez oczywiscie wspomniec o B@P jako grupie zrzeszajacej Polakow. Na poczatek proponowalbym uderzyc do szpitali onkologicznych, w niektorych dyrektorami sa mlodzi ludzie (z racji szybko zmieniajacych sie realiow walki z rakiem) ktorzy moga z zyczliwoscia spojrzec na projekty prowadzace badania podstawowe odnosnie wlasnie raka. Kazdy taki szpital to kilkaset komputerow i kilka serwerow. Nawet jesli nie chcieliby robic tego na starych komputerach i serwerach, to kazdy szpital co roku kupuje conajmniej kilkanascie, a czasem i kilkadziesiat komputerow, a instalacja klienta BOINC zajmuje moment. Kwestia wiec jest tylko w tym zeby przekonac dyrektora, ktory zleci to informatykowi, bo o ile wiem to nie ma zadnych przeszkod formalno-prawnych, aby instalowac takie oprogramowanie na sprzecie szpitalnym. Wiadomo, nie beda to maszyny z Quadami i poteznymi kartami graficznymi, ale przy zainteresowaniu kilku szpitali mozna by dolozyc duza cegielke do idei BOINC.

W razie potrzeby i gdyby byla taka chec to jestem w stanie takie pismo przygotowac.

Pozdrawiam,

Peciak

Czysta utopia, nikt przy zdrowych zmysłach w państwowej firmie nie zgodzi się na coś takiego gdyż jednoznacznie łamie dyscyplinę finansów publicznych. A za złamanie dyscypliny finansów publicznych jest
za pierwszym razem ostrzegacz
za drugim razem burta i realny zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w firmach państwowych i samorządowych.


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

LooZ^

Wiem z czym sie wiaze zlamanie dyscypliny finansow publicznych, ale w jaki sposob mialoby do tego dojsc? Nie mowie o pracy komputerow 24/7. Czy stopien uzywania procesora (w czasie obliczen) moze byc podstawa do stwierdzenia naruszenia przepisow?

Peciak

Oczywiście że tak, procek w stanie spoczynku lub podczas częściowej pracy zużywa jakąś część energii podczas pracy w boinc pracuje pełną parą i zużycie energii rośnie i to nie mało.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

Cytat: LooZ^ w 06 Luty 2010, 12:22proponowalbym uderzyc do szpitali onkologicznych
Czy naprawdę nie stać Was na lepsze pomysły niż propagowanie działań kryminalnych, w tym zwłaszcza odbieranie chorym na raka środków na leczenie?!

Kilka razy czytałem ten post, bo nie mogłem uwierzyć, że znalazł się ktoś chcący odbierać chorym środki na leczenie raka, aby tylko trochę zwiększyć wirtualny rac jednego z zespołów...

Rozumiem, że każdy może tu napisać różne rzeczy, ale liczę, że jako zespół Boinc nie będziecie posuwać się do działań kryminalnych i ekstremalnie nieetycznych.


Do LooZ^: idź do przychodni i/lub szpitala onkologicznego, spójrz tym chorym w oczy, a następnie powiedz im, że muszą dłużej poczekać na operację, zabieg, leczenie, bo szpital musi najpierw opłacić znacząco wyższe rachunki za prąd, aby zespół BOINC@POLAND miał większy RAC! I wróć ze swoimi pomysłami dopiero wtedy, kiedy uzyskasz poparcie tych chorych. Inaczej zgiń przepadnij ze środowiska Boinc...

Tomasz R. Gwiazda

sliski temat

pomyslow na promo jest wiele, najbardziej neutralne to ulotki teamu

Tomasz R. Gwiazda

witam Robercie :)
Ladnie selektywnie komentujesz forum :) Teraz masz na "nas" haka

Troll81

Fakt. NIkt na to nie pójdzie zważywszy na stan finansowy szpitali....

Stanowisko dyrektora szpitala jest obsadzane politycznie i dookoła czyha tysiąc kolesi czekających na twoje potknięcie....

@ Robert.... daj se na wstrzymanie. KOlega wyskoczył z pomysłem który wydał mu się świetny, ale go nie przemyślał.

apohawk

Poszukiwanie zdrowego rozsądku w trybach biurokracji zżerającej ten kraj nie ma sensu. Racjonalny tok myślenia i dowodzenia jest bezużyteczne w starciu z głupotą przepisów i urzędników wykonujących te przepisy, poganiane kreatywnością osób te przepisy tworzących.
No good deed goes unpunished.

X X X

Nie o haka mi chodzi, bo wtedy bym przemilczał.

Nie rozumiecie, że ktoś Wam śmierdzącą bombę podrzuca?

Chciałbym, aby BOINC miał pozytywne konotacje, a nie kryminalne (vide NEZ), czy nieetyczne - dlatego zamieściłem swoją wypowiedź.
Sami wybieracie drogę jaką podążacie, jako i my.

Tomasz R. Gwiazda

przeciez zdanie 1 osoby w teamie w ktorym panuje demokracja nie ma wplywu na dzialanie calego temu, wiec nie wiem po co wogole temat podchwyciles

Troll81

i jako widzisz nie zyskało to stanowisko poparcia. W tych instytucjach to nie wypali, ze względu na przepisy. Nawet proponowanie im czegoś takiego nie ma sensu.

I nie sądzę by ktoś nam podkładał "śmierdzącą bombę". Prosić i namawiać nam wolno :D a że nie ma to szans powodzenia to inna bajka.

LooZ^ proponuję poczytanie o ulotkach....

LooZ^

[GPU Force] 7NBI_Robert: Daj sobie na wstrzymanie, bo o stanie szpitali onkologicznych wiesz mniej niz "malo". No i te wzruszajace teksty o "spojrz w oczy chorych". Nie wiesz jakimi budzetami operuja szpitale onkologiczne (musisz mi uwierzyc na slowo ze to setki mln zl rocznie), ani nie wiesz na co wydaja pieniadze.

Celem samym w sobie nie jest dla mnie promocja B@P, a inicjatywy BOINC, koszty pradu sa promilem kosztow funkcjonowania szpitali, szczegolne, ze na ogol maja one inne umowy z Zakladami Elektrycznymi, no i nadal nikt mi nie wskazal na podstawy prawne "dzialan kryminalnych".

Rozumiem, ze pomysl sie wam moze nie podobac, ale prosze mnie nie podejrzewac o jakies nieczyste intencje :)

emik

Looz^ jest nowy i dlatego proponuję, aby wytłumaczyć mu dokładnie na czym polega idea BOINC, gdyż jeśli od razu na niego naskoczymy, to może się całkowicie zniechęcić do liczenia


LooZ^

Panowie, prosze :) Na nikogo sie nie mam zamiaru obrazac, idee BOINC rozumiem i znam od samego jej poczatku, bo liczylem juz za czasow poczatkow SETI, jeszcze na modemowym polaczeniu i dzwonieniu pod 020 21 22 ;)

Nadal uwazam, ze rozszerzenie idei BOINC na dyrektorow osrodkow najbardziej tym de facto zainteresowanych nie zrobi nikomu zadnej krzywdy. Niektore szpitale, a co za tym idzie, ich dyrektorzy, maja naprawde spora swobode dzialania, nie zaszkodzi ich poinformowac co mozna zrobic dla dobra nauki.


Can-D

A po szpitalach,pora na więzienia/niech więzniowie robią coś pożytecznego,chociażby wu liczą recznie/.... a potem boinc w każdym kościele,boinc w każdym sklepie,autobusie,samochodzie,telefonie,pralce,odkurzaczu,tv,lodówce,wibratorze,robocie kuchennym i czort wie gdzie jeszcze........  XD

LooZ^

Akurat szpitale sa jednostkami scisle zwiazanymi z prowadzonymi w ramach BOINC badaniami. Wiezniow bialka interesuja chyba w troche innym zakresie ;) Ja akurat nie czuje sie emocjonalnie zwiazany z B@P, a z sama idea BOINC, wiec nie widze tez nic zlego w ogolnym promowaniu idei wsrod decyzyjnych osob. Moze dzieki takim listom, porusza to na nastepnym sympozjum naukowym? :)

Koszt wysylki to kilkanascie zlotych, zasiane ziarnko moze kiedys przerodzic sie we wspaniale owoce.

BOINC@POLAND[HA$]

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Luty 2010, 13:02
przeciez zdanie 1 osoby w teamie w ktorym panuje demokracja nie ma wplywu na dzialanie calego temu, wiec nie wiem po co wogole temat podchwyciles


słoma też różne rzeczy podchwytuje :)
, nie mam nic naprzeciwko wręcz przeciwnie, może szpitale nie bedą mogły tego robić ale prywatne gabinety lekarskie to już bardziej...
Wolna wola każdego właściciela.... no i nie ma problemów z NiK-iem ani komendą.
Taki onet co se postawił piekne nowe serwery albo wp... tvn...
Może następną zbiórkę przekażemy na jakiś artyków sponsorowany w gazecie lyb tygodniku... ktos przeczyta i może sie dołaczy...

Kryniek

Pomijając kwestie budżetowe szpitali i inne kotrowersje z tym związane.

Barkuje mi niestety tutaj jakiegoś spektakularnego sukcesu naukowców dzięki BOINC.
Np. wynalezienie leku na chorobę X dzięki przetwarzaniu rozproszonemu. Albo nawet wzmiance że przetwarzanie rozproszone przyczyniło się do powstania leku. Jakaś informacja w programie informacyjnym w ogólniopolskich widomościach... Coś konktetnego czym możnaby się pochwalić przekonując kogoś do liczenia. Ludzie niestety patrzą tylko na realne korzyści, nie patrząc na poboczne sprawy dzięki którym nie byłoby efektu końcowego.

Nie znaczy to że jestem sceptyczny do liczenia takich projektów, gdyż chciałbym pomóc naukowcom w tej dziedzinie ale niestety inaczej niż licząc w BOINC nie potrafie %)

BOINC@POLAND[HA$]

Generalnie uważam że projekt jest słabo rozpropagowany i społeczeństwo jest w wiekszości nie swiadome jego istnienia....

jeżeli celujemy w ome userów to trzeba jakos do nich dotrzec a najłatwiej jest internetem...
dlatego nasza wiki i pozycjonowanie w google jest wazne a reszta... jak są jacyś życzliwi admini może gdzies na linkną na jakims serwisie..
w zamian za reklame u nas na stronie..
taki barter u nich nasz link u nas ich reklama...

LooZ^

Oczywiscie, jest to problem (brak spektakularnych odkryc), ale uwazam, ze tak wlasnie promowac BOINC powinna najwieksza Polska grupa.

Co do ulotek, zgodnie z badaniami skutecznosc dotarcia ulotek to 2%. Czyli na kazde 1000 ulotek realna "korzysc" bedzie tylko z z 20 osob.

Pare sporych rzeczy zwiazanych z marketingiem w zyciu robilem, wiec chetnie wieczorem skrobne pare slow wiecej, jesli tylko nie wpadnie do mnie policja, za moje kryminogenne propozycje :)