Jak zwiększyć RAC naszego teamu / Przyszłośc

Zaczęty przez Pantarhei, 18 Styczeń 2010, 10:47

Skret

Myślę, że świetnym pomysłem jest kontynuowanie współpracy z "miesięcznikiem komputerowym" - może dałoby się stworzyć rubrykę "boinc news" gdzie wpisywałoby się aktualne osiągnięcia (odkrycie nowego AP, milka jakieś gwiazdki) - mogą być totalne bzdeciory ... byleby na dole pisało "Przyłącz się i Ty - pokaż na co stać twój komputer - pomóż ! BOINC@POLAND uber alles"

Troll81

Do MK zostaliśmy zaproszeni i w miarę możliwości będziemy współpracę rozwijać. Ale napisać artykuł do gazety to nie w kij dmuchał, Tym bardziej że ja zawsze z Polskiego 3 miałem i zbyt literacki nie jestem.....

Skret

Dajcie mi dane i pomysł :D Ściemnianie mam we krwi od piaskownicy ;) Może coś uda się naskrobać - tylko potem korektor jakiś by się przydał :)

gigi2000

Pomyslalem, że mogłbym tez cos napisac, siostra zawsze z polskiego miala 5 lub 6 wiec ladnie by mi stylistycznie poprawila moje braki. Chetnie napisalbym o obliczeniach na kartach graficznych. Mysle ze w tym felietonie, najwiekszy nacisk polozylbym na uzmyslowienie przepasci pomiedzy moca obliczeniowa CPU a GPU, zachecajac tym samy do przylaczenia sie do obliczen, jesli tylko ktos nadajaca sie karte posiada - masz karte? masz ogromna moc :)
Na kiedy tekst musialby byc gotowy? Ile znakow? Moga byc grafiki?

emik

Cytat: sesef w 18 Styczeń 2010, 21:03
siedzimy na ircu gadamy o głupotach jakie to ATI jest fajne a NV beznadziejna itp,

prawdę mówiąc to od początku roku Oxy i reszty nie widziałem na IRC'u (chyba, że siedzicie na jakimś innym)


Tomasz R. Gwiazda

Popieram ten art CPU vs GPU

wymienic w szczegolnosci jakie karty ktore projekty moga liczyc.
Jesli jest opcja to porownac roznice w wydajnosci

Kryniek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Styczeń 2010, 22:07
Popieram ten art CPU vs GPU

wymienic w szczegolnosci jakie karty ktore projekty moga liczyc.
Jesli jest opcja to porownac roznice w wydajnosci

Zgodzę się, ale nie do końca. Jest wiele pożytecznych naukowo projektów, które można liczyć tylko CPU. Więc całkowicie nie skreślałbym liczenia na CPU. No chyba że nam zależy za wszelką cene na punktach i tylko punktach.
Nie zapomnijmy w całym tym ferworze o idei BOINC ;)

Peciak

Cytat: Kryniek w 18 Styczeń 2010, 22:21
Nie zapomnijmy w całym tym ferworze o idei BOINC ;)
Jak to mówił królewicz który wybrał się szukać pięknej żony i poślubił typowy pasztet "Ideały to piękna rzecz tylko ta siódma góra cholernie daleko"  XD

PS. Ciesze się że ożywiłem trochę nasze forum i fajnie wiedzieć że niektórzy się zbroją, ja też czekam na nową kartę 5850 wprawdzie nie będzie to karta mojej ukochanej firmy sapphire tylko gigabyte ale niech tam.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

Piotrze: napewno bedziesz zadowolony. Ja od jakiegos czasu mam Gigabyte 5870 i jestem wielce uradowany :)

tej samej firmy mam jeszcze 4850 i GTX260

Czekamy az punkty zaczniesz tluc :) Yeah, do boju

Troll81

Oooo jak wielu garnie się do pisania :D zapraszam do działu o rekrutacji newsmanów :D

Art o liczeniu na GPU może mieć spore wzięcie. Opiszcie dokładnie GPUGrid i Folding@Home :D

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu


Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Cytat: Piotr Rakowski w 19 Styczeń 2010, 09:27
Karta 5850 doszła  ;D

No i to właśnie zdaje się być odpowiedzią na problem wątku - KARTY MUSZĄ DOJŚĆ.

A ja mam tylko laptoka bez szans na kartę więc ja odchodzę do lamusa, z każdym projektem możliwym do liczenia na gpu, coraz bardziej.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Szopler

Nom :) ja zbieram na HD 5970, ale to dłuugo potrwa bo musi być spełnione kilka warunków abym ją kupił...
1) Cena <2kpln
2) kasa
3) kasa
4) kasa
5) ...

lolek

Ja ze swej strony postaram się raz na miesiąc (chyba że z kasą będzie krucho to co 2 miesiace) robić zamówienie na 500k w milce  :attack:

Pantarhei

Cytat: lolek w 19 Styczeń 2010, 18:09
Ja ze swej strony postaram się raz na miesiąc (chyba że z kasą będzie krucho to co 2 miesiace) robić zamówienie na 500k w milce  :attack:

Ale to zwiększy tylko twój rac, a nie drużyny :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

zalezy co sie kryje pod tym haslem :)
Jesli wynajem jego karty dla kogos z naszej druzyny to tak czy inaczej do przodu :)



gigi2000

Chodzi o to, że lolek zakupi punkty u innego liczydłowego z naszej drużyny, na karcie która nie chodziłaby 24/7 ze względu na koszty prądu...

Pigu

albo zakupi pkt u skb@p dzięki czemu rozbudujemy flotę :attack:

lolek


Peciak

Kamraci melduję że krążownik 5850 wypłynął na morze. Ale jazda...   %) Sama konstrukcja karty spowodowała obniżenie temperatury na procu o 7 stopni. Ciepło wydmuchiwane jest poza komputer.  ;D

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

BOINC@POLAND[HA$]

to ja moze kupie jeszcze jedneo kompa....


albo zminie plyte w kompie co ma cross i wsadze np 3 x 4890
pytanie czy to ma sens...
musialbym zmienic zasilke i plyte razem pewnie ze 2k by wyszlo....
albo dokupic 5870 i zasilacz... koszt pewnie podobny
tylko co policzy wiecej...dajel...lepiej....

Pantarhei

To ja mam szybkie pytanko. Czy będzie miało sęs kupno za 135 zł C2D 2,2 GHz 2M L2 (T6600) by wymienić Pentium Dual 2GHz z 1M L2 (T4200) ?

Czy cache jest potrzebny boincowi i czy te 0,2 GHz będą miały zauważalne znaczenie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Cache jest bardzo potrzebny w niektórych projektach. Np PrimeGrid

Tomasz R. Gwiazda

ale cache w innych nie jest potrzebny :)

to podstawka 775? to moze warto byloby troszke odlozyc i wziasc Quada, to robi roznice :)

Pantarhei

#66
Nie. To podstawka "P" - mikro 478 - w laptopie.
Wychodzi mi na to że quad laptopowy tez by wszedł (nie jest to do końca pewne), a jeśli tak to za parę lat jak już będą chodzić po 200 zł to sobie takiego quada kupię.  ;)


------------------------------------------------------------

Na razie jednak kupiłem wyżej wskazanego młynka.
Jeśli zadziała i wszystko będzie ok, to będę miał na zbyciu tego T4200, za jakąś połowę ceny tego T6600.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

wetknąć quada to jedno, ale schłodzić go to drugie..... niestety niektórzy producenci lapków nie przewidzieli swych systemów chłodzenia na taką ewentualność......

Pantarhei

Zawsze można postawić na podstawce chłodzącej ;D, ale to już przestałby być komputer przenośny.  %) Jeśli w ogóle dała by radę.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Peciak

I kolejny dobry liczydłowy przeszedł do konkurencji. To tak tytułem przypomnienia. - Sesef  :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."


Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

#73
Szkoda :(

http://pl.boincstats.com/stats/team_member_movement.php?pr=bo&id=3b30883e19b2009e38d41ecb68d6eb3f

odeszło kilku naprawdę wartościowych ludzi....

Tomasz R. Gwiazda

moze lepiej byc 10 w mniejszym teamie niz 124 u nas

Trudno

lolek

Nikt nikogo nie zmusza by bawić się w BOINC razem z nami. Chciał to odszedł jego sprawa.

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Styczeń 2010, 18:57
moze lepiej byc 10 w mniejszym teamie niz 124 u nas

Przypuszczam, że tutaj chodzi o mnie, więc odpowiem dla twojej wiedzy do GF nie przeszedłem z powodu na miejsce/punkty czy RAC, więc proszę takie stwierdzenia pozostaw dla siebie jak nie masz wszystkich informacji na dany temat.

Tomasz R. Gwiazda

wybacz mi jesli CIe urazilem , ale ja jestem u siebie :) i moge mowic to co mi slina na jezyk przyniesie :)
Jesli czujesz potrzebe sie tlumaczyc to prosze bardzo. Jesli nie, to nie musisz krytykowac mnie za moja ocene sytuacji :)

peace

Kryniek

Cytat: Piotr Rakowski w 21 Styczeń 2010, 17:51
I kolejny dobry liczydłowy przeszedł do konkurencji. To tak tytułem przypomnienia. - Sesef  :(

Czemu to mnie wcale nie dziwi :wth: Stara gwardia olała sobie forum i pośrednio też BOINC a same młodziaki (też się do nich zaliczam) nic nie wskórają bez wsparcia starszyzny.
Ale spoko żeby nie było, rozumiem że kazdy ma swoje sprawy i czasami na BOINC braknie czasu no ale.... %)

Świerzość i widoczna inicjatywa całego "trzonu" GPUForce może wielu kusić z BOINC@Poland.
I teraz tylko czy możemy mieć pretensje do osób które odchodzą czy do siebie? odpowie mi ktoś?

Troll81

Panowie.... czy nie stać was na to by w spokoju sobie podać rączki i rozejść się.... bycie czy nie bycie w teamie jest prywatnym wyborem każdego i nikomu nic do tego. Sesef zdecydował się przejść do innej drużyny i jest to Jego i tylko jego sprawa. Smutno mi że tak wartościowy członek naszej społeczności się z nami pożegnał. Będzie mi go brakować. Życzę mu jednak wszystkiego najlepszego w nowym teamie. Mam nadzieję że będziesz jeszcze do nas zaglądać w celu pogadania choćby :D

Kto niby ze starszyzny olewa forum??