Jak zwiększyć RAC naszego teamu / Przyszłośc

Zaczęty przez Pantarhei, 18 Styczeń 2010, 10:47

Pantarhei

A kontaktowała się ktoś może z niejakim Grzegorzem Granowskim  - członkiem jednoosobowego zespołu SaveTheWorld. Gość ma niezłe osiągi. Może by się chciał przyłączyć.

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

ja sie kontaktowalem
nie jest zainteresowany, TPT i GPUForce tez sie kontaktowali :)

Pantarhei

Szkoda.
A skąd wiadomo ze tamci tez się kontaktowali?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Kryniek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Styczeń 2010, 11:13
ja sie kontaktowalem
nie jest zainteresowany, TPT i GPUForce tez sie kontaktowali :)

Wystarczy wejść na stronę Zespołu SaveTheWorld aby dowiedzieć się że powstał on z inicjatywy firmy, a Pan Grzegorz Granowski jest jednym z pracowników. Pewnie wszystkie kompy firmowe u nich liczą więc jasne jest że nie przeniesie się do innego zespołu XD
Swoją drogą ciekawa promocja dla firmy i jednocześnie wkład w naukę.

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: Pantarhei w 18 Styczeń 2010, 11:22
Szkoda.
A skąd wiadomo ze tamci tez się kontaktowali?

bo po rozmowie ze mna dodal mnie do znajomych, wsrod ktorych sa te dwa zespoly :)



A no i w cudy nie ma co wierzyc, skoro wyciagneli kilku userow od nas, ktorzy mieli 5x mniejszy RAC to on napewno jest lakomym kaskiem :)

BOINC@POLAND[HA$]

ja myślę że część z nich wróci....
nieoprędko ale wrócą.....

Tomasz R. Gwiazda

ja mysle ze my potencjal mamy ogromy, kwestia jego wykozystania oraz dalszej promocji
Duzo osob liczy, kwestia tylko jeszcze jak wiele pkt dziennie sa w stanie dostarczyc.

No i niedlugo zwiekszymy punktacje dzieki rozbudowie SKB@P :)

Peciak

Cytat: HA$ w 18 Styczeń 2010, 12:23
ja myślę że część z nich wróci....
nieoprędko ale wrócą.....
Myślę że nie wrócą, weszli na drogę z której się już nie wraca.
W swojej drużynie mają zapał , wiedzę, misję (wykończyć BiiP-erów, dowalić kabareciarzom ), szybkość działania. A my co mamy -  idee, niewielu liczących z dużym Racem, sporo gawędziarzy i żadnego pomysłu na przyszłość co dalej . Wystarczy spojrzeć na nasze forum - ostatnio to tylko promocja Boinc i tematy inne. Dobrze że są jeszcze w śród nas Goście od projektów i trochę zapaleńców od liczenia.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Niekumaty Burak

Kaperowanie liczących z dużym rac`em jest chwalebne, ale skupmy się na pozyskiwaniu nowych, to jest w dalszym ciągu niezaorany ugór.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Peciak

Jak stracimy pierwsze miejsce w Polsce , co być może już niedługo, to skończy się kaperowanie młodych i zacznie się ostra jazda w dół. A my stoimy w miejscu i udajemy że nic się nie dzieje.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

z ta strata 1 miejsca to raczej bajki :) jak maja 12x mniej punktow i RAC porownywalny (a jak milka lezy to minimalny przyrost)

Pantarhei

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Styczeń 2010, 13:09
z ta strata 1 miejsca to raczej bajki :) jak maja 12x mniej punktow i RAC porownywalny (a jak milka lezy to minimalny przyrost)

No właśnie nie wiem.
Działają bardzo krótko a mają juz jedna dwunastą tego co team z tradycjami. Mam na myśli Zareckich.

Swoja drogą to trochę nie chalo, że jeden projekt daje znacznie więcej punktów niż inne. Promuje to bardzo punktomaniaków, a nie świadomych userów.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Styczeń 2010, 13:09
z ta strata 1 miejsca to raczej bajki :) jak maja 12x mniej punktow i RAC porownywalny (a jak milka lezy to minimalny przyrost)
Tak ale
- istnieją od grudnia 2009
- drużyna ich liczy obecnie 12 osób
- tak naprawdę to RAC robi osób siedem
- są to goście których stać na najnowszy sprzęt i widza jak go maksymalnie wykorzystać.
Niech dojdzie do ich drużyny jeszcze kilku "wariatów" i jak to mówiła księżniczka Fiona CZAPA.
Całą nasza nadzieja jest w tym że nie wytrzymają finansowo takiego tempa.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

A ile watów żre taka maszyna z trzema grafami? mniej więcej.

ps. Cześć OxyOne
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

nasz potencjal jest duzy. wystarczy ze kilku liczydlowych kupi karty ATI i odjezdzamy w kosmos :)


Peciak

Cytat: Pantarhei w 18 Styczeń 2010, 13:26
A ile watów żre taka maszyna z trzema grafami? mniej więcej.
około 800 wat jak liczy jeszcze procek

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

No to u mnie 24/7 kosztowało by ok 170 zł miesięcznie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gigi2000

Cytat: Pantarhei w 18 Styczeń 2010, 13:37
No to u mnie 24/7 kosztowało by ok 170 zł miesięcznie.

Chyba cos nie zgadza z ta kwota, chyba ze masz tajemniczo super tani prad...
0,8kW * 24h = 19,2 kWh / dobe
miesiecznie daje to 19,2*30 = 576 kWh
Cena kWh w Poznaniu (Enea) to 0,4725, czyli miesiecznie wychodzi 576*0,4725 = 272,16

Zalezy jeszcze jakie grafy, kiedys Oxy chyba pisal ze mu je 1,5kW (1500W), zakladajac ze mial 3 karty z dwoma procesorami graficznymi to moglo tyle jesc, karty z nowej serii 5 biara juz mniej pradu...

Pantarhei

#18
No to w Łodzi jest 0,29 zł z podatkiem - lze.lodz.pl/serwis/index.php?id=80 póki co  :)


Ciekawe czy moderacja wie kto jest forumowiczem ukrytym  ;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gigi2000

#19
Cena za 1kWh to nie tylko oplata za energie elektryczna czynna, musisz doliczyć jeszcze opłaty za dystrybucje. W Enei na cene 1kWh składa się w skrócie:
- cena za energie
- składnik zmienny stawki sieciowej
- stawka jakościową

W Łodzi na pewno jest podobnie... znalazłem na stronie Twojego sprzedawcy energii kalkulator po wpisaniu wartości 1000kWh cena końcowa wyszła w płaskiej taryfie 469.11 czyli wychodzi 1kWh w cenie 0,4691 czyli bardzo podobnie jak w Poznaniu. Nie wiem czy ten kalkulator uwzględnia opląty abonamentowe czy liczy tylko same kWh...  jeśli chcesz mieć pewność, zsumuj wartości z rachunku za prąd, te które są rozliczane względem zużycia, dolicz VAT i będziesz miał cenę końcową :)

Pantarhei

W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Panowie. W BOINC liczy się wytrwałość. Mnóstwo już było teamów co poszalały przez rok dwa a potem padały. Przykładów jest wiele.Siła naszej drużyny leży właśnie w wielości użytkowników i w działaniach pobocznych. Mamy Bogatą wiki i wspaniałe forum. Służymy radą nawet konkurencji. Twórcy polskich projektów albo są w naszym teamie albo ściśle z nami współpracują. Większość (jeśli nie wszystkie) tłumaczenia dla projektów są robione przez naszych członków. Oczywiście zachęcam wszystkich do udzielania się. Newsy się same nie napiszą. Artykuły na wiki też nie.

Za rok czy dwa każdy z nas będzie miał grafę która dziś kosztuje 1000 zeta, i wtedy to RAC nam skoczy momentalnie.

Skret

Cytati wtedy to RAC nam skoczy momentalnie.
innym też ;)

Kryniek

Cytat: Niekumaty Burak w 18 Styczeń 2010, 12:57
Kaperowanie liczących z dużym rac`em jest chwalebne, ale skupmy się na pozyskiwaniu nowych, to jest w dalszym ciągu niezaorany ugór.

No właśnie naszym atutem jest to że mamy tysiące użytkowników którzy liczą dużo projektów. Tym samym jeśli chodzi o projekty CPU nie będą mieli z nami szans. Natomiast GPU no cóż, narazie jesteśmy słabsi. Mamy sporą przewagę punktową i to daje czas aby się otrząsnąć i nie dać się... bo inaczy XD


Cytat: Piotr Rakowski w 18 Styczeń 2010, 12:51
Myślę że nie wrócą, weszli na drogę z której się już nie wraca.
W swojej drużynie mają zapał , wiedzę, misję (wykończyć BiiP-erów, dowalić kabareciarzom )...

To ich te teksty w nawiasie? Kurde przysiągłbym że są rodem z gimnazjum a nie od dorosłych ludzi wspierających naukę ;)

Pantarhei

A kto to są biiPerzy bo nie wiem czy mogę się o to obrazić.  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak

#25
Troll chyba żyjesz wspomnieniami. Po kolei
- Mnóstwo już było teamów co poszalały przez rok dwa a potem padały.
Owszem ale wtedy nie było graf liczących i nie istniała możliwość że kilku zawziętych gości wyliczy więcej punktów niż 1000 osób na procach.
- Siła naszej drużyny leży właśnie w wielości użytkowników i w działaniach pobocznych.
Tak jak pisałem wcześniej skończy się pierwsze miejsce i skończą się nowi ludzie. Całe szczęście że Nasza Konkurencja wymyśliła sobie że są TEAMEM międzynarodowym co powoduje że młode dusze zaczynające liczenie w Boinc nie widzi ich przy możliwości wyboru drużyny.
- Mamy Bogatą wiki i wspaniałe forum.
Jasne, Wiki mamy rzeczywiście wspaniałą ale forum zaczyna być powoli miejscem gdzie opowiadamy sobie dowcipy, składamy sobie gratulacje.
- Służymy radą nawet konkurencji.
To było dość dawno temu.
- Twórcy polskich projektów albo są w naszym teamie albo ściśle z nami współpracują.
To prawda ale współpracują także z innymi drużynami  i z tymi innymi coraz częściej
Sezef za pomoc przy AP26 na GPU ATI dziękuje: Oxy Satanetv Obix Robert_7NBI Erni i nie ma tam naszych ludzi.
Większość (jeśli nie wszystkie) tłumaczenia dla projektów są robione przez naszych członków.
Wiem o tym  - dlatego jesteśmy Teamem wyjątkowym ale boje się że to nie wystarczy.
Odeszli od nas ludzie z GPU Force, Poland BOINC Team, Boinc-Polska. Fakt nowi stale dochodzą tylko że cześć z nich po początkowym zachwycie da sobie spokój z liczeniem a część niestety zostanie wyłowiona przez konkurencję.

Cóż Biiperzy to my czyli liczydłowi z drużyny której imienia na forum GPU Force wymieniać nie wolno czyli zamiast Boinc@Poland  - BiiP.  :)
Myślę że nazwa fajna i osobiście mi się bardzo podoba  XD

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

ksysju

Hi

Pantarhei:

Jak TO będziesz pisał z małej to się obrażę  ;)   , a te dwa ii to się ktoś zająkną  :P
ksysju

Peciak

Tak ogólnie Panowie to chodzi mi o to ze skoro wynaleziono armaty to same strzelby na wojnie nie wystarczą, choćby ich było bardzo dużo. Więc czas się dozbroić  :attack: i nie udawać że tego tematu nie ma. I może warto by coś pozmieniać u nas.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

CytatOwszem ale wtedy nie było graf liczących i nie istniała możliwość że kilku zawziętych gości wyliczy więcej punktów niż 1000 osób na procach.

Kiedyś garstka kolesi na wielordzeniowych prockach siała zamęt, dziś wszyscy mają wielojajeczne maszyny (albo zdecydowana większość), teraz wymiatają grafy. Za dwa lata wszyscy będą takie mieli. Solidna baza to podstawa, A jest nią duże grono liczących. Teamy po kilku userów z zacięciem to kolosy na glinianych nogach. Zobacz co się stanie jak Oxy zdecyduje się odejść od GPUforce...... Wystarczy że odejdzie jedna osoba z głównych 7 i RAC leci natychmiast w dół. Na razie to GPUForce jeszcze nas RACem nie dogoniło i sporo im brakuje.

CytatTak jak pisałem wcześniej skończy się pierwsze miejsce i skończą się nowi ludzie. Całe szczęście że Nasza Konkurencja wymyśliła sobie że są TEAMEM międzynarodowym co powoduje że młode dusze zaczynające liczenie w Boinc nie widzi ich przy możliwości wyboru drużyny.

B@P nie zawsze miał pierwsze miejsce w Polsce, ludzie przychodzili tu raczej ze względu na świetne wsparcie i doświadczenie członków teamu.

CytatJasne, Wiki mamy rzeczywiście wspaniałą ale forum zaczyna być powoli miejscem gdzie opowiadamy sobie dowcipy, składamy sobie gratulacje.

Forum żyje własnym życiem i tworzą go wszyscy członkowie teamu. Chcesz mieć poważne tematy?? załóż wątek. Zresztą uważam że poważnych tematów nam nie brakuje. Od kwestii promocji i równouprawnienia po hobby typu muzyka, literatura, film. Przejżyj ile tegojest na forum. A że w wątkach tych nikt nie pisał od miesiąca?? Ja już napisałem co lubię i powtarzać się nie zamierzam. Ale chętnie podyskutuję :D

CytatTo było dość dawno temu.
Jakieś 3 lub 4 dni temu?

CytatTo prawda ale współpracują także z innymi drużynami  i z tymi innymi coraz częściej
Sezef za pomoc przy AP26 na GPU ATI dziękuje: Oxy Satanetv Obix Robert_7NBI Erni i nie ma tam naszych ludzi.

Bo oni mają grafy ATI, i to normalne że z nimi współpracuje skoro współpracę rozpoczął dobre pół roku temu a wtedy byli oni członkami B@P

CytatOdeszli od nas ludzie z GPU Force, Poland BOINC Team, Boinc-Polska. Fakt nowi stale dochodzą tylko że cześć z nich po początkowym zachwycie da sobie spokój z liczeniem a część niestety zostanie wyłowiona przez konkurencję.

Akurat PBT do nas dołączył :D proponuję poczytanie o historii teamu. Część faktyczne odejdzie od BOINC całkowicie, część do innych teamów. Ale sporo zostanie :D Naprawdę nie ma musu liczyć w B@P jednym się ten team podoba a innym nie. Zawsze też znajdą się tacy ze słomianym zapałem. Takie życie :D

Zgadzam się że dozbrojenie jest potrzebne :D ale jak chcesz to osiągnąć??

Tomasz R. Gwiazda

Piotrze: to nie jest watek o samobicznowaniu :) Jesli masz takie zastrzerzenia to przydalo by sie na kazde slowo krytyki miec conajmniej 3 propozycje rozwiazania/poprawy/usprawnienia

Co do dozbrojenia to jak najbardziej. Byle by ktos na forum sie pytal co kupic czy cos :) Kazdy chetnie by pomogl z wyborem. Nikogo nie zmusimy zeby wydawal kase.

gigi2000

Tez popieram i naciskam jak najbardziej na ruszenie z grafami w SKB... pewne kroki zostaly poczynione, mam nadzieje ze jak najszybciej wystartuja... swoja droga, zauwazylem dzis ciekawa rzecz... podniose Was bracia liczydlowi troche na duchu. Odeszlo od nas calkiem niedawno kilku bardzo silnych liczydlowych, obawialem sie ze bedziemy mieli maly krach na RACu... a tu w sumie niespodzianka, przez ostatnie 2 miesiace, RAC wzrosl nam o ponad milion punktow. Troche zaokragajac obliczenia, dnia 23.11.2009 RAC 2.400.000, dzis jakies 3.600.000.
1.200.000 stanowi 50% wartosci 2.400.000, jednak nie jest z nami tak zle :)

Wystartuje 5850 w SKB + ewentualnie proponowana przez mnie 4850 i mamy z luzem 200.000/dzien.
Ja zmienilem niedawno karte, wlasnie wspomniana 4850 na 4870x2 z ta karta 24/7 troche moglyby zjesc mnie rachunki za prad, ale na szczescie nie brakuje chetnych na zakup mocy. Z mojego ostatniego ogloszenia o sprzedaz mocy, realizuje juz trzecia transakcje, cala nadwyzke oczywiscie przeznacze na punkty. Punkty dla sprzedajacych + punkty dla mnie daje nam ok 8 milionow :) moze wycisne z mojego kompa 200.000 dziennie wiec dochodzi nam w sumie 400.000 punktow czyli RAC 4 miliony

Troll81

Wprowadzając trochę porządku. To jest wątke o promocji teamu. Nasz obecna sytuacja jak i propozycja jej zmiany powinny się przenieść do innego wątku.

kempler

#32
Cytat: Pantarhei w 18 Styczeń 2010, 14:10
Ciekawe czy moderacja wie kto jest forumowiczem ukrytym  ;D
Wiemy wiemy :)

Zaraz przeniosę posty.

Nie wiedziałem jak nazwać nowy watek. Jak ktoś ma jakąś sugestię to proszę pisać.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

gigi2000

Mam luzne pytanko. Nasi koledzy z ukochanego zespolu zaczynajacego sie od GPU XP nazywaja FreeHala perpetum mobile :) no i maja racje, czy mozna odpalic ten projekt na SKB@P?

Troll81

W sumie można by :D problemem pozostaje ruch sieciowy generowany przez toto. Pamiętajmy że kompy stoją u Mariana w pracy....

Troll81

Na pewno dobrze zrobiłoby wznowienie działalności newslettera i w ten sposób informowanie użytkowników o tym że mogą liczyć na grafach (wymienić projekty wspierające grafy i poinformować o konieczności wymiany managera na najnowszą wersję) o projektach non-cpu (dynaping, freehal itp) tylko żebyśmy znów bana nie dostali.....

Skret

#36
jak pomożecie mi przy problemach z wyłączającym się wraz z monitorem 5870 to też będzie cisnął 24/7 ;)

Peciak

Cytat: Troll81 w 18 Styczeń 2010, 20:26
Pamiętajmy że kompy stoją u Mariana w pracy....
Marian coś pisał o zmianie pracy i sam nie wiem czy martwić się czy nie...
Troll nie chodzi mi o dyskusję dla samej dyskusji, Wiem ile wnosisz do naszego Forum wystarczy poczytać Forum. Chodzi mi o to ze coraz częściej na forum gadamy o bzdetach i je zaśmiecamy zaś merytoryczna rozmowa taka jak chociażby dzisiaj o enigmie jest coraz rzadsza.
Cóż Rac w grudniu nam wzrósł bo liczyliśmy dojny projekt AP 26

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

Cytat: Piotr Rakowski w 18 Styczeń 2010, 18:34To prawda ale współpracują także z innymi drużynami  i z tymi innymi coraz częściej
Sezef za pomoc przy AP26 na GPU ATI dziękuje: Oxy Satanetv Obix Robert_7NBI Erni i nie ma tam naszych ludzi.

Z Oxym (wcześniej NetMonitoring) mam kontakt od momentu wyjścia milky pod GPU czyli jakiś styczeń 2009 za czasów jak jeszcze był w B@P z resztą osób znajomość rozwinęła się w momencie padu forum i uruchomienia IRC i tak pozostało siedzimy na ircu gadamy o głupotach jakie to ATI jest fajne a NV beznadziejna itp, a to że wykonują czasami testy AP26 to nie widzę w tym nic złego w końcu nauka jest ważniejsza niż podziały na teamy.

Cytat: Piotr Rakowski w 18 Styczeń 2010, 18:34
Cóż Biiperzy to my czyli liczydłowi z drużyny której imienia na forum GPU Force wymieniać nie wolno.  :)

Z tego co wiem to taka nazwa powstała z tego powodu, że 2x ii łatwiej napisać niż wcisnąć shift i 2 :D Mi osobiście nie przeszkadza :)

Troll81

#39
Wiesz.... Boinc jest za mały by tylko o nim gadać :D

RAC jak widać ma stałą tendencję rosnącą :D
http://pl.boincstats.com/charts/chart_pl_bo_object_rac_teams_9063.gif
http://pl.boincstats.com/charts/chart_pl_bo_object_month_teams_9063.gif