Darmowa chmura obliczeniowa!

Zaczęty przez Cyfron, 19 Październik 2011, 18:38

Cyfron

Kamraci i Kamratki
Jest do wyrwania kod na 200zł na chmurę obliczeniową w ramach beta testów.
Wystarczy polubić:
https://www.facebook.com/e24cloud?ref=ts&sk=app_282098885141459

Potem kliknąć na chmurce, przejść tego pomocnika i po chwili (lub po odświeżeniu) w chmurce będzie darmowy kod do strony:
https://www.e24cloud.com/#/stworz-chmure

Daje to około 2 tygodnie pracy chmury, gdzie na chwile obecną można mieć tylko chmurę 2 rdzeniową, 4GB RAM i 25 GB HDD.

Jeśli kogoś to nie interesuje, a chciałby pomóc, to ja chętnie taki kodzik bym przyjął (proszę wysyłać na PW).

3Rni

potwierdzam, działa na 2 core - szału nie ma ale coś tam liczy

Uruchomione serwery:1 / 1
Rdzenie:2 / 2
Pamięć RAM:4 GB / 4 GB
Przestrzeń HDD:25 GB / 25 GB
Wykorzystanie:0,34 zł/godz

Cyfron

#2
jak ktoś jest zainteresowany postawieniem boinca na ubuntu w tej chmurze to podaję mały tutarial:

apt-get update && apt-get upgrade
apt-get install boinc-client
echo passwd > /var/lib/boinc-client/gui_rpc_auth.cfg
/etc/init.d/boinc-client restart

następnie w pliku /var/lib/boinc-client/cc_config.xml, pomiędzy znaczniki optnion wklejamy to co poniżej pomiędzy nimi
   <options>
      <alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform>
   </options>

na przykład komendą:
nano /var/lib/boinc-client/cc_config.xml

następnie
sudo /etc/init.d/boinc-client stop
sudo /etc/init.d/boinc-client start


dodajemy projekty po słabym kluczu, po "--project_attach podajemy adres www projektu jaki jest na stronie i słaby klucz, który możemy znaleźć w swoim profilu. Jak ktoś nie wie gdzie, albo nie chce mu się tego robić, poniżej podaje gotowce swoje: WCG, FreeHAL, WUProp, Surveill. Słąby klucz pozwala liczyć na czyjeś konto, ale nie pozwala zalogować się na konto użytkownika na serwerze

boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://wuprop.boinc-af.org/ 1864_a84cd5245f535dc13a211f498e4789cc
boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://www.freehal.net/freehal_at_home/ 15444_2fa13c9dd24b0e8962fb8a3ae866c6c1
boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://www.worldcommunitygrid.org 691933_ec26c472b895e1253d335300c5aff781
boinccmd --host localhost --passwd passwd --project_attach http://surveill.dei.uc.pt/surveill/ 429_9abacb8d409cdf8bbbc89fcf1256083e


stan sprawdzasz:
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_state

sprawdzanie wiadomości
boinccmd --host localhost --passwd passwd --get_messages

po chwili powinno zacząć działać :)
obciążenie proca/systemu sprawdzamy
top

Ku chwale BOINC :whip:

lolek

AuthenticAMD
AMD Opteron(tm) Processor 6164 HE [Family 16 Model 9 Stepping 1]
Number of processors 2
Coprocessors ---
Operating System Linux
2.6.38-8-generic
BOINC client version 6.10.59
Memory 3946.28 MB
Cache 512 KB
Swap space 1024 MB
Total disk space 24.61 GB
Free Disk Space 22.28 GB
Measured floating point speed 1607.59 million ops/sec
Measured integer speed 7937.17 million ops/sec
Average upload rate 175.4 KB/sec
Average download rate 836.06 KB/sec

Parametry serwera

Slavkoyama

Cytat: Cyfron w 20 Październik 2011, 16:33
dodajemy projekty po słabym kluczu, po "--project_attach podajemy adres www projektu jaki jest na stronie i słaby klucz, który możemy znaleźć w swoim profilu. Jak ktoś nie wie gdzie, albo nie chce mu się tego robić, poniżej podaje gotowce swoje: WCG, FreeHAL, WUProp, Surveill. Słąby klucz pozwala liczyć na czyjeś konto, ale nie pozwala zalogować się na konto użytkownika na serwerze

Dzięki za wrzucenie wiadomości o tej chmurze. Skorzystałem - liczę póki co WCG. Mam jedno pytanie  - na ile ważne jest, by podać słaby klucz? Ja się przyłączyłem do projektu, podając zwykłe account_key z WCG. Czy to coś niebezpiecznego? Póki co boinc działa, przeliczył 4 próbki, z czego 2 jeszcze mam ze statusem "In Progres", teraz liczy kolejne. Powinienem się odłączyć od projektu i podłączyć ze słabym kluczem?

Sebastian M. Bobrecki

Ja też już się podłączyłem. Szału nie ma bo to dwa jaka z Opteroan 6164 HE (1,7GHz) ale jak to mówią darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy :)

Cytat: Slavkoyama w 20 Październik 2011, 18:09
...na ile ważne jest, by podać słaby klucz?...
...Powinienem się odłączyć od projektu i podłączyć ze słabym kluczem?

W zasadzie są dwie opcje:
- ktoś może podsłuchać ruch wychodzący z klienta i zdobyć klucz i przejąć twoje konto. Prawda jednak jest taka że to może zrobić także z twoim komputerem domowym bo komunikacja z serwerami projektów nie jest szyfrowana.
- admini tamtych serwerów mają dostęp do plików które są na nich więc mogą zrobić to samo. Jednak z mojego doświadczenia (także jako człowieka administrującego serwerami) takich rzeczy się nie robi.
Decyzję jednak pozostawiam tobie.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Cyfron

ja właśnie zamierzam porzucić te serwery, jak tylko skończy się darmowy okres, dlatego nie chce myśleć o śmieciach jakie mogłem tam zostawić :)

gaballus

Mam pytanie odnośnie tej usługi.
Jako ze nie mam konta na FB poprosiłem inną osobę o "załatwienie" kodu.
Kod ten mi podano, po wpisaniu odsłania się strona z konfiguracją, ustawiam 2 core, system Debian klikam "Kup Teraz" wypełniam rubryki danymi, klikam "Dalej" Pojawia się Zamówienie, klikam"Dalej" zaczyna kręcić się kółeczko i potrafi tak nawet kilka godzin dopóki nie odświeżę strony. Sprawdzone na 3 przeglądarkach, zawsze to samo. Nie mieliście żadnych problemów?

mimeq

Mialem przy probie klikniecia "konsola" (krecace sie jak u Ciebie koleczko) po utworzeniu zamowienia jak juz serwer byl online. W koncu wpadlem na oczywisty pomysl zalogowania sie przez ssh przez podane na koncie ip i password roota  %)


Cyfron

Cytat: gaballus w 20 Październik 2011, 20:12
Mam pytanie odnośnie tej usługi.
Jako ze nie mam konta na FB poprosiłem inną osobę o "załatwienie" kodu.
Kod ten mi podano, po wpisaniu odsłania się strona z konfiguracją, ustawiam 2 core, system Debian klikam "Kup Teraz" wypełniam rubryki danymi, klikam "Dalej" Pojawia się Zamówienie, klikam"Dalej" zaczyna kręcić się kółeczko i potrafi tak nawet kilka godzin dopóki nie odświeżę strony. Sprawdzone na 3 przeglądarkach, zawsze to samo. Nie mieliście żadnych problemów?

nie miałem takiego problemu.

Slavkoyama

Gaballus - zgłoś to firmie od chmury. To w końcu są betatesty. A poza tym, z tego co mi napisali:

CytatTestuj chmurę i raportuj błędy. Najaktywniejszych testerów i zgłoszenia najważniejszych bugów będziemy nagradzać. Liczymy na Ciebie!Pozdrawiamy,
Zespół e24cloud.com

3Rni

wiele osób ma problemy z wbiciem się podczas rejestracji czy dalszych kroków ale nie zrażać sie za n-tym razem sie uda :D

żartując: tak wielu już boincowców sie wbiło, że może ich zasoby tak się zamuliły naszymi projektami :D

lolek

Cytat: 3Rni w 20 Październik 2011, 21:21
żartując: tak wielu już boincowców sie wbiło, że może ich zasoby tak się zamuliły naszymi projektami :D
Tym lepiej dla BOINC i nauki  :parrrty:

gaballus

już się uadało, ale faktycznie trwało to i trwało, aż za którymś razem zaskoczyło.

nabializm

Niby wszystko się udało, ale nie mogę się zalogować na konsoli, wybrałem Ubuntu - nie znam się na linuxach... , co tam mam wpisać po komendzie cloud-xxx login: próbowałem chyba wszystkiego i nic nie idzie, używam przeglądarki chrome i coś powoli to się wyświetla...

krzyszp

login, to "root"
hasło masz w panelu administracyjnym...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

nabializm

Dzięki zalogowałem, ale dalej czarno to widzę... co dalej, z tym czarnym ekranem jak w dosie, widzę że jestem root, ale żadnego okna z ikonami. Może ma ktoś cierpliwość i łopatologicznie napisze "totalnej lamie" jak wyświetlić panel z okienkami, chyba że tu właśnie o to chodzi, by panelu z ikonami nie było. jak tu zainstalować boinca, z tego co podane powyżej ni w ząb o co kaman...?
Szacun dla kogoś kto pokieruje dalej  :respect:

mimeq

#17
Jesli zalogowales sie w tym czarnym oknie i masz cos w stylu:

root@cloud-4ea04bf249e19:~#

to wpisujesz (przeklejasz) wszystko co napisal Cyfron w 3cim poscie od gory (kazdy wers to osobna komenda) az do momentu dopinania sie do projektow (podajesz swoje weak account key)


pszyklejony

#18
 :P Takie podejście jest trochę karkołomne, bo musiałby cały czas ktoś prowadzić. Spróbuj startx albo xserver i zobacz co powie  :)

Troll81

nic nie powie bo x-y nie są zainstalowane. dopiero trzeba je zainstalować....

pszyklejony

Powinien podać komendy do instalacji ?

nabializm

O dzięki!!

Właśnie po pierwszej komendzie startx 

The program "startx" is currently not installed. You can install it by typing: -apt get install xinit

Komenda xserver

No command 'xserver' found, did you mean:

tu wypluło aż siedem różnych komunikatów, Command jserver, from package 'frewnn-jserver', (universe)
analogicznie  kserver, p, t, v, s, c,




pszyklejony

No to -apt get install xinit i heja :)

nabializm

chyba się zainstalowało, ale komunikatów mnóstwo... ostatni to

E: unable fetch some archives maybe run apt-get update or try with --fix-missing?

jak zainstalować te dodatkowe fixy, pojawia się błąd połączenia z archiwum ubuntu 404

Troll81

najpier rzuć komendę apt-get update

potem apt-get upgrade

potem --fix-missing.

btw zamiast ubuntu trza było sobie debiana zainstalować :D mniej problemów :D

Szopler

Tylko że jemu pewnie sieć nie działa na tej wirtualce... Mam taką jedną i figę mogę.

Troll81

zgłaszać błędy. niech naprawiają :D moze w nagrodę za wybitne testowanie dostaniemy miesiac liczenia gratis??

pszyklejony

Już widzę jak latają koło tych spoconych serwerów buahahaha.

MarcinB

Wie ktoś może jak usunąć jakiś projekt?

Troll81


MarcinB

#30
no w sumie logiczne, dzięki ;) choć nie chce działać ;/ nie gdzie jakiejś listy tych komend?

Troll81

http://boinc.berkeley.edu/wiki/Boinccmd_tool

MarcinB

Dobra zrobiłem format kompa na chmurze  :D Teraz liczy się tam WCG i idę spać  :deadman:


Krzysiak

Pytanka
1. jak odpalić na tym PrimeGrid
i czy w tedy komputer pojawi mi się w podstronie projektu PrimeGrid i tam będę mógł mu przydzielić co ma konkretnie liczyć ?

2. Czy jeżeli miał bym 20 kodów to teoretycznie mogę postawić 20 maszyn ?

3. Skąd mam odczytać swój prywatny klucz?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

jak masz 20 kodów to mozesz odpalić teoretycznie 20 maszyn. jaki prywatny klucz masz na myśli?

Tomasz R. Gwiazda

week account key ?

na stronie kazdego projektu w twoim koncie


a co do PG to na Linux to malo projektow lazi z niego... przynajmniej mi
udalo mi sie odpalic tylko The Riesel Problem (Sieve)


Krzysiak

Dochodzę do tego miejsca


"następnie w pliku /var/lib/boinc-client/cc_config.xml, pomiędzy znaczniki optnion wklejamy to co poniżej pomiędzy nimi

i dostaje komunikat Permission denied
Czy inaczej to wkleić?
Kod: [Zaznacz]

   <options>
      <alt_platform>i686-pc-linux-gnu</alt_platform>
   </options>
"


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gaballus

Jaki masz system? Ubuntu czy Debiana?
Jeśli Ubuntu to musisz dodać su przed komendą wywołującą edytor.

lolek

Ta linijka jest potrzebna tylko jeśli planujesz liczyć WCG