Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

Mchl

Cytat: RAD-Poland w 21 Listopad 2011, 18:48
W kwestii PM 10 dniowego, niestety/stety nie podejmę się z przyczyny prozaicznej brak czasu, PM nie jest w pełni oskryptowany, a i obecnie wymaga sporego zaangażowania zwłaszcza na początku i po zakończeniu do której zaliczyć należy weryfikację wyników. Nie ukrywam obecnie weryfikacja odbywa się co 7-8 dni w drastycznych sytuacjach częściej są odosobnione przypadki, ale bywa też, że co dwa tygodnie. Nie jest to zadanie przyjemne zwłaszcza, że często zachodzi konieczność odjęcia punktów zdobytych do PM. Do wykonania tej czynności niezbędne są informacje z poprzednich aktualizacji statystyk, aby było możliwe częściowe ich zautomatyzowanie potrzebna byłaby baza danych.

A dałbyś rzucić okiem na źródło?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

legis

wracając do tematu czy jest ktoś chętny do zrobienia skryptu ze statystykami B@P i PNT w PM w zliczający przyrost punktów w okresie kilku (7-10) dni, czy to się w ogóle da zrobić?

Mchl

Wszystko się da ;P Tylko nie na wszystko nas stać :/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TP

#123
Cytat: Grzegorz Granowski w 21 Listopad 2011, 19:35
Jak dla mnie B@P to jedyny, prawdziwy polski zespół Boinc.

Niepolski zespół (pomarańczowy) goni Ukrainę (niebieski). Przydała by się pomoc prawdziwych Polaków.  :whistle:
Tylko komu pomogą: "niepolskiemu" zespołowi czy Ukrainie... a może pozostaną z boku... :wacko:

Waldi

Koledzy i koleżanki
Poruszacie kilka ważnych wątków i zagadnień. Są to :
1. Zjednoczenie.
2. Wspólne przedsięwzięcia.
3. Charaktery ludzkie

Moje zdanie w kwestii zjednoczenia jest takie: byłoby bardzo miło gdybyśmy zechcieli liczyć w jednym zespole. Wszyscy.
Aby tak się stało należałoby:
1. Utworzyć nowy zespół, lub zmienić nazwę zespołu, który zostanie powiększony.
2. Ustalić, że wolno liczyć wszystko i wszystkim co jest na platformie BOINC.
3. Ustalić, że prawo decydującego głosu mają tylko ludzie zdroworozsądkowi (mam propozycję w tym zakresie).
4. Ustalić ile osób ma KLUCZE do forum – jest to potrzebne z wielu względów, jak będzie potrzeba to rozwinę, ale myślę, że adminom nie potrzeba nic tłumaczyć.
5. Zgodzić się na kilkuosobowy Zarząd złożony z liczących GPU oraz CPU.
6. Ustalić, kto i w jaki sposób jest wybierany do Zarządu, np. czy to po ilości wpisów na forum (to mi się nie podoba, ale taki komentarz kiedyś usłyszałem będąc w B&P), czy też w osiągnięciach punktowych, lub innych. Wyłączam wszelkie kryteria dowcipne typu UOTD, bo łatwo nimi manipulować.
7. Ustalić, że każdy objaw dyskryminacji liczącego inaczej powoduje skreślenie osoby dyskryminującej. Liczę to co lubię, więc nie wiem dlaczego ktoś ma obrażać (mnie też) i wypisywać w tym wątku, że inni nie liczą np. WCG, lub YoYo.
8. Utworzyć BOCZNICĘ – jako rodzaj kary polegający na zakazie wypowiadania się dla wszystkich siejących nienawiść, używających słów ,,ale oni...,, , piszących, że projektu na CPU(GPU) SA lepsze od tych na GPU(CPU). 
9. O ile to możliwe uczestniczyć we wspólnych wyścigach pod jedną :banderą: (sic), bo to przynosi chwałę nam i banderze.
10. Szanować każdego aktywnego liczydłowego !

Powyższe, to moje zdanie i moja propozycja. W przeciwnym wypadku osoby nie rozumiejące idei liczenia będą nas ustawiały po kątach, nie mając nic mądrego do napisania, oprócz przytyków i chwalenia się ilością postów.

Apeluję – Zakończmy wojnę CPU i GPU.
I nie boję się dodać – każdy kto napisze teraz coś w stylu , ,,ale oni... ,, powinien, zostać przeniesiony na BOCZNICĘ.

Waldemar Barczyk
vel
[GPU Force] W.Barczyk

Troll81

1. ok, tylko co z dorobkiem dotychczasowym. Odrzucamy?
2. W B@P już tak jest, w innych zespołach nie?
3. A kto wybierze zdroworozsądkowych? Troszkę kłóci się to z ideą wolnosci i demokracji
4. Ok
5. A co robiłby ten zarząd?
6. patrz 5
7. W sumie to już coś takiego funkcjonuje. Nazywa sie ostracyzm. A ktos kto spotyka się z ostracyzmem sam odchodzi. Bo przecież wyrzucanie z drużyny nie ma sensu. Jak ktos zechce to będzie liczył dalej :D
8. Widze potencjalne nadużycia takowej bocznicy i oskarżenia o cenzurę
9. ok. Ale zgodnie z punktem 2 każdy liczy to co lubi.
10. A niekatywnych? Ja osobiscie staram się szanować każdego....

A jest jakaś wojna CPU vs GPU?

Waldi

Cytat: Troll81 w 22 Listopad 2011, 13:51
1. ok, tylko co z dorobkiem dotychczasowym. Odrzucamy?
2. W B@P już tak jest, w innych zespołach nie?
3. A kto wybierze zdroworozsądkowych? Troszkę kłóci się to z ideą wolnosci i demokracji
4. Ok
5. A co robiłby ten zarząd?
6. patrz 5
7. W sumie to już coś takiego funkcjonuje. Nazywa sie ostracyzm. A ktos kto spotyka się z ostracyzmem sam odchodzi. Bo przecież wyrzucanie z drużyny nie ma sensu. Jak ktos zechce to będzie liczył dalej :D
8. Widze potencjalne nadużycia takowej bocznicy i oskarżenia o cenzurę
9. ok. Ale zgodnie z punktem 2 każdy liczy to co lubi.
10. A niekatywnych? Ja osobiscie staram się szanować każdego....

A jest jakaś wojna CPU vs GPU?

No to mamy pierwszego przeciwnika w zjednoczeniu polskich liczydłowych.  :bad:

Tomasz R. Gwiazda

nad interpretujesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Cyfron

Troll zadał pytania i nakreślił swoje wątpliwości - wypadałoby odpowiedzieć na jego zarzuty, a nie od razu nazywać pierwszym przeciwnikiem, fuzji.
Poza tym, mieliśmy porzucić dyskusje o połączeniu, a mieliśmy się zająć szukaniem wspólnych miejsc, gdzie możemy pracować, co zaczynało się układać...
IMHO fuzja jest niemożliwa do wykonania, a jeśli nastąpi, to za jakiś czas się to znowu rozwali - za duże różnice poglądów/charakterów, więc zajmijmy się kombinowaniem z tym np PM i naszymi wyścigami.

lolek


Troll81

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz że jestem przeciwnikiem zjednoczenia. Wręcz przeciwnie jestem jego zwolennikiem i to akurat może potwierdzić spora ilość osób. Jestem natomiast przeciwnikiem łączenia za wszelką cenę, gdyz uważam że do tanga trzeba dwojga.

Wy macie swoje warunki fuzji my swoje. Ale jeśli te warunki będą zbyt rozbieżne to fuzja się nie uda. A nawet jeśli do niej dojdzie to zaraz się rozpadnie. Np nie dociera do mnie postulat tworzenia nowego zespołu albo zmieniania nazwy. BOINC@Poland jest rozpoznawalną marką i od wielu lat funkcjonuje w świadomości świata BOINC. Ma już ugruntowaną silną pozycję. Nowoutworzony zespoł przy silnej dysproporcji liczydłowych jedyne co by posiadał to zmienioną nazwę gdzyż 90% liczących stanowiliby i tak członkowie B@P. Jak już wcześniej wspominałem nie pojmuje niechęci do samej nazwy.

MOze przedstawie to na przykładzie. Jakby CocaCola łączyła się z firmą hoop. To myślisz że tworzonoby nową markę?

Waldi

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Listopad 2011, 13:58
nad interpretujesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem

1. ok, tylko co z dorobkiem dotychczasowym. Odrzucamy?
*** już proponowano inne rozwiązania w tej kwestii
2. W B@P już tak jest, w innych zespołach nie?
***nie potrzebna ironia, z której piszący kolega Troll81 jest znany, bo prywatnie jest już inaczej.
3. A kto wybierze zdroworozsądkowych? Troszkę kłóci się to z ideą wolnosci i demokracji
***bez rozsądnego spojrzenia na liczenie w perspektywie kilku najblizszych lat zawsze będziemy mieli kilka fajnych Teamów i żadnego silnego. A przeszkodą są koledzy powyższym sposobie myślenia.
4. Ok
5. A co robiłby ten zarząd?
***przejął na siebie te kwestie, o których teraz decyduje się na tym forum poprzez ilość wpisów.
6. patrz 5
***jw. Pozatym popatrz na sposób zarządzania Teamami np w USA.
7. W sumie to już coś takiego funkcjonuje. Nazywa sie ostracyzm. A ktos kto spotyka się z ostracyzmem sam odchodzi. Bo przecież wyrzucanie z drużyny nie ma sensu. Jak ktos zechce to będzie liczył dalej :D
***zgoda. więc twierdzę, że za niektóre wypowiedzi należy się ostracyzm.
8. Widze potencjalne nadużycia takowej bocznicy i oskarżenia o cenzurę.
***a ja nie. widzę natomiast potencjalne ukrócenie kłótliwych, lub wyłącznie mówiących zgodzie, a w praktyce jej niedopuszczających.
9. ok. Ale zgodnie z punktem 2 każdy liczy to co lubi.
***inaczej pojmujemy ideę wyścigu, ale każdy liczy co chce.
10. A niekatywnych? Ja osobiscie staram się szanować każdego....
***nie potrzebna ironia (patrz mój dopisek do pkt). To właśnie takimi wpisami Troll81 sieje ferment. I to mi się w nim nie podoba. Skądinąd to zasłużony liczydłowy. Gdyby więcej liczył, a mniej pisał, dopuścił do głosu innych i pierwszy nie odpowiadał na posty , to byłoby lepiej. To forum nie jest jego.

A jest jakaś wojna CPU vs GPU?
Ano jest i w tym problem.

Waldi

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Listopad 2011, 13:58
nad interpretujesz albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem

"nad interpretujesz..." - tak świadomie, lecz w mniejszej skali niż Troll81

"...albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem..." - skoro Troll81 pozwala sobie na brak zrozumienia (świadomy jak sądzę) to mi też wolno.

Waldi

Cytat: Cyfron w 22 Listopad 2011, 14:20
Troll zadał pytania i nakreślił swoje wątpliwości - wypadałoby odpowiedzieć na jego zarzuty, a nie od razu nazywać pierwszym przeciwnikiem, fuzji.
Poza tym, mieliśmy porzucić dyskusje o połączeniu, a mieliśmy się zająć szukaniem wspólnych miejsc, gdzie możemy pracować, co zaczynało się układać...
IMHO fuzja jest niemożliwa do wykonania, a jeśli nastąpi, to za jakiś czas się to znowu rozwali - za duże różnice poglądów/charakterów, więc zajmijmy się kombinowaniem z tym np PM i naszymi wyścigami.

Skoro piszesz, że jest niemożliwa do wykonania (fuzja) to znaczy, że część liczydłowych w B@P jej nie chce (proszę wskazać słabe strony w mym toku myślenia).
Nie czepiam się Ciebie Cyfron, lecz odpowiadam na wpis.

Przecież niechęć do fuzji to niechęć wzajemna kilku liczydłowych (może kilkunastu). Bo przecież podstawą braku chęci fuzji nie może być zamiłowanie do liczenia, lub polskiej bandery, lub też nazwy teamu itd.

Widzę takie WSPÓLNE Miejsca do współpracy:
1. Wspólne liczenie w wyścigach.
2. Okazjonalna pomoc liczydłowym (to się dzieje).
3. Stworzenie miejsca (forum, IRC, kawiarnia itp) do pogadania o możliwej fuzji. O chęciuach i niechęciach, anasach i niuansach, wreszcie o tym jaki procent liczydłowych z danego forum będzie decydował o fuzji.
Przecież takie rozmowy to dobra wola, a nie wiążące decyzje.

Waldi

I taka rozmowa niech trwa rok, albo dwa.

PS
Nie zawsze mogę szybko odpowiadać na wpisy.

Troll81

przypominam ze prezentuje jedynie swój pogląd na sprawę:

1 - jak dotychczas żade proponowane rozwiązanie nie było w pełni satysfakcjonujące
2 - To nie była ironia. Jak dla mnie jest to po rpostu oczywistosć że kkażdy liczy to co chce. Boinc nie zawiera mechanizmów pozwalających wymusić liczenie czegos czego się nie chce
3 - Uważam że wybieranie grupy uprzywilejowancyh spotka się z oporem całej reszty. poza tym uważam że ja akurat mam całkiem zdrowy rozsądek :D
5 - Nie przypominam sobie by u nas decydowała o czyms ilość wpisów. Jesli zarzucamy temat decyzji to każdy się moze wypowiedzieć. Potem liczymy głosy za i przeciw a kto nie wypowiedział się znaczy się że wstrzymuje się od głosu. czyli demokracja własnie.
6 - Popatrzyłem. I to nie tylko na USA. Zarząd bez możliwości egzekwowania decyzji będzie tworem sztucznym. Jako że BOINC takich mechanizmów nie zawiera to zarząd miałby rolę czysto reprezentacyjną.
7 - I jak spojrzysz na niektóre wątki u nas ostracyzm bywał stosowany. Choć zawsze to ostateczność. Staramy sie być otwarci nawet na kontrowersyjne idee.
8 - Jak dla mnie to takie mechanizmy już istnieją (ban, ban czasowy) ale jak widac raczej nie są stosowane w B@P. Ilekroć była podejmowana dyskusja na temat częstszego stosowania banów zawsze zapadała decyzja że jesteśmy otwarci i cenzury stosowac nie będziemy.
9 - I tak już w tej chwili jest. Promujemy wyścigi a liczy w nich kto chce.
10 - Zgadza sie forum nie jest moje. Ale liczę ile tylko mogę (wystarczy sprawdzić statystyki), na więcej po prostu mnie nie stać. Prąd i koszty sprzętu juz teraz mnie przerastają. Staram się to nadrabiać na innych polach. między innymi publikując na wiki, pisząc newletter i robiąc całkiem spro innych rzeczy. Gdyby kryterium była ilość punktów to promowalibyśmy tylko bogatych liczydłowych a dla nas liczy sie każdy. Nawte ten co ma 100 RAC i wcale się nie odzywa. Bo idea BOINC jest wolontariat i wspólna praca milionów osób.

A jak owa wojna wygląda? Bo siedze w BOINC spory kawałek czasu i jakoś nie widzę....

Mchl

Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 15:01
Skoro piszesz, że jest niemożliwa do wykonania (fuzja) to znaczy, że część liczydłowych w B@P jej nie chce (proszę wskazać słabe strony w mym toku myślenia).

Cyfron pisze 'IMHO', czyli wyraża własne zdanie, a nie całego zespołu.

Cytat
Widzę takie WSPÓLNE Miejsca do współpracy:
1. Wspólne liczenie w wyścigach.
2. Okazjonalna pomoc liczydłowym (to się dzieje).
3. Stworzenie miejsca (forum, IRC, kawiarnia itp) do pogadania o możliwej fuzji. O chęciuach i niechęciach, anasach i niuansach, wreszcie o tym jaki procent liczydłowych z danego forum będzie decydował o fuzji.
Przecież takie rozmowy to dobra wola, a nie wiążące decyzje.

I tego się trzymajmy może przez jakiś czas.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

IMHO to oczywiste, że część userów nie chce fuzji, inaczej dyskusji by nie było ;)

Natomiast kwestia "zarządu" była właśnie tym, co spowodowało rozłam dwa lata temu, po prostu większość naszego teamu (przynajmniej Ci, którzy zabrali głos w dyskusji) tego nie chce.
Uprzedzając wątpliwości - tak, jestem jednym z adminów, ale ta rola to tylko porządkowanie forum, nie wydawanie poleceń innym, nie czuję się zarządzającym drużyną w najmniejszym stopniu...
Cytat3. Ustalić, że prawo decydującego głosu mają tylko ludzie zdroworozsądkowi (mam propozycję w tym zakresie).
7. Ustalić, że każdy objaw dyskryminacji liczącego inaczej powoduje skreślenie osoby dyskryminującej. Liczę to co lubię, więc nie wiem dlaczego ktoś ma obrażać (mnie też) i wypisywać w tym wątku, że inni nie liczą np. WCG, lub YoYo.
Co uznasz za objaw dyskryminacji, a co będzie dopuszczalną krytyką? Wbrew pozorom, to nie jest błacha sprawa, ja kieruję się z zasadzie tylko zdrowym rozsądkiem, ale czy mam taki sam rozsądek jak Troll, Ty, czy jakikolwiek inny liczydłowy? Kto miałby decydować o tym?

CytatUtworzyć BOCZNICĘ – jako rodzaj kary polegający na zakazie wypowiadania się dla wszystkich siejących nienawiść, używających słów ,,ale oni...,, , piszących, że projektu na CPU(GPU) SA lepsze od tych na GPU(CPU).
Sorry, ale wg mnie, wypowiedzenie opinii "Uważam, że WCG jest bardziej wartościowe od PrimeGrid" w ŻADNYM stopniu nie jest wypowiedzią siejącą nienawiść...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

#138
Ja muszę podkreślić kilka faktów:
W B@P niema wojny CPU i GPU - każdy liczy co chce i na czym chcę. Osobiście liczę głównie na GPU i nikt mnie za to nie atakuje.

Po drugie zarząd powstał np w fundacji - jestem w nim ja i Cyfron - tylko dla tego że BOINC to dla nas pasja i nie boimy się odpowiedzialności, jesteśmy gotowi na poświęcenie czasu.

Do zarządu fundacji nikt nas nie wybierał, jedynie kwestia tego że dawaliśmy z siebie wiele, ogół (czytaj ogół) nas zakceptował. Obaj nie zrobiliśmy wielu milionów punktów ani nie napisaliśmy więcej postów, ani nie zarabiamy więcej od innych a jedynie poświęciliśmy czas.
Fundacja jest organem prawnym dla tego aby kontrolować sprawy finansowe, jest potrzebny zarząd. (musimy pilnować czy ktoś nie pierze brudnych pieniędzy)

Co do B@P to wspólnota, to rodzina to twór który sam się napędza. Jeżeli jest jakaś akcja czy to związana z promocją czy to projektem CPU lub GPU czy jakiś inny pomysł to ja wiem do kogo z pewnymi szczegółami mam się kierować, jakieś sprawy do Kemplera, coś innego do Tobasa, B0b3ra, Mchl .................................................

Więc z puntów Waldiego skreśliłbym :
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 13:20
Moje zdanie w kwestii zjednoczenia jest takie: byłoby bardzo miło gdybyśmy zechcieli liczyć w jednym zespole. Wszyscy.
Aby tak się stało należałoby:
1. Utworzyć nowy zespół, lub zmienić nazwę zespołu, który zostanie powiększony.
2. Ustalić, że wolno liczyć wszystko i wszystkim co jest na platformie BOINC.
3. Ustalić, że prawo decydującego głosu mają tylko ludzie zdroworozsądkowi (mam propozycję w tym zakresie).
4. Ustalić ile osób ma KLUCZE do forum – jest to potrzebne z wielu względów, jak będzie potrzeba to rozwinę, ale myślę, że adminom nie potrzeba nic tłumaczyć.
5. Zgodzić się na kilkuosobowy Zarząd złożony z liczących GPU oraz CPU.
6. Ustalić, kto i w jaki sposób jest wybierany do Zarządu, np. czy to po ilości wpisów na forum (to mi się nie podoba, ale taki komentarz kiedyś usłyszałem będąc w B&P), czy też w osiągnięciach punktowych, lub innych. Wyłączam wszelkie kryteria dowcipne typu UOTD, bo łatwo nimi manipulować.
7. Ustalić, że każdy objaw dyskryminacji liczącego inaczej powoduje skreślenie osoby dyskryminującej. Liczę to co lubię, więc nie wiem dlaczego ktoś ma obrażać (mnie też) i wypisywać w tym wątku, że inni nie liczą np. WCG, lub YoYo.
8. Utworzyć BOCZNICĘ – jako rodzaj kary polegający na zakazie wypowiadania się dla wszystkich siejących nienawiść, używających słów ,,ale oni...,, , piszących, że projektu na CPU(GPU) SA lepsze od tych na GPU(CPU). 
9. O ile to możliwe uczestniczyć we wspólnych wyścigach pod jedną :banderą: (sic), bo to przynosi chwałę nam i banderze.
10. Szanować każdego aktywnego liczydłowego !

Powyższe, to moje zdanie i moja propozycja. W przeciwnym wypadku osoby nie rozumiejące idei liczenia będą nas ustawiały po kątach, nie mając nic mądrego do napisania, oprócz przytyków i chwalenia się ilością postów.

Apeluję – Zakończmy wojnę CPU i GPU.
I nie boję się dodać – każdy kto napisze teraz coś w stylu , ,,ale oni... ,, powinien, zostać przeniesiony na BOCZNICĘ.

Waldemar Barczyk
vel
[GPU Force] W.Barczyk

Co do punktu 4 to też już jest ustalone w dziale pomoc. Każdy chętny do prowadzenia jakiejś funkcji po pierwsze musi wykazać się pracą i opanowaniem emocjonalnym. Jeżeli te warunki są spełnione to w tedy brany jest pod ankietę ogółu (każdy zarejestrowany na forum) i dostaje klucze

Punkt 7 jest jak najbardziej respektowany według Punktu 2 paragrafu 1 regulaminu na forum

Czyli B@P już przez ten ostatni rok zrobiła duży krok na przód.
W końcu Waldi jako pierwszy przedstawił jakieś propozycje adekwatnie fuzji i wydaje mi się że mamy naprawdę mało do zrobienia. W końcu poszliśmy na ugodę i wyegzekwowaliśmy prawie wszystkie punkty których wymaga aby doprowadzić do fuzji.


Co do pisania postów przez Trolla też uważam że powinien pisać posty jako ostatni a nie pierwszy, ale ...
W końcu jest wiele osób które chcą sie wpypowiedzieć w jakimś temacie ale zawsze Troll musi być głosem forum.

Bober

Cytat: TP w 22 Listopad 2011, 00:21
Cytat: Grzegorz Granowski w 21 Listopad 2011, 19:35
Jak dla mnie B@P to jedyny, prawdziwy polski zespół Boinc.

Niepolski zespół (pomarańczowy) goni Ukrainę (niebieski). Przydała by się pomoc prawdziwych Polaków.  :whistle:
Tylko komu pomogą: "niepolskiemu" zespołowi czy Ukrainie... a może pozostaną z boku... :wacko:

Pomagamy bo Ukraina brała też udział w wyścigu WCG, więc część ich sił wiązaliśmy.

Mchl

Rofl... takiej interpretacji sięchyba nikt nie spodziewał. Zwłaszcza Ukraińcy :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Waldi

Cytat: Troll81 w 22 Listopad 2011, 15:05
...
5 - Nie przypominam sobie by u nas decydowała o czyms ilość wpisów...

A ja tak.
No cóż jak się ma tyle wpisów to faktycznie trudno to ogarnąć i chyba za to też trudno odpowiadać. No nie?
Któż to wie najlepiej jak nie Ty.
Przypomnę Ci twój wpis (Wątek pt: "Nowe miejsca dla SKB@P?" wpis nr 29)

"...
Waldi jest tu od czerwca 2010 i nie jest zbyt aktywny (26 wiadomości)
Cyfron ma już prawie 500
..."

Waldi

Cytat: GRID w 22 Listopad 2011, 17:33
Ja muszę podkreślić kilka faktów...

Dzięki Tobie i innym kolegom za fajne głosy w dyskusji.

Właściwie nikt nie poruszył fundamentalnej kwestii - czy mamy ochotę wspólnie utworzyć jeden bardzo duży Team.
Bez pozytywnej odpowiedzi na to pytanie "reszta nie ma sensu" z wyłączeniem okazjonalnych aktów dobrej woli.
Pozdrawiam.

GRID

#143
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:57
Właściwie nikt nie poruszył fundamentalnej kwestii - czy mamy ochotę wspólnie utworzyć jeden bardzo duży Team.
Większość na forum B@P chce fuzji - po to była ankieta w której większość była za połączeniem czołowych polskich grup.
Ale problem w tym że PNT i większość GPU Force nie chce więc i tak nie potrzebnie się tutaj produkujemy.

Waldi

Cytat: GRID w 22 Listopad 2011, 20:22
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:57
Właściwie nikt nie poruszył fundamentalnej kwestii - czy mamy ochotę wspólnie utworzyć jeden bardzo duży Team.
Większość na forum B@P chce fuzji - po to była ankieta w której większość była za połączeniem czołowych polskich grup.
Ale problem w tym że PNT i większość GPU Force nie chce więc i tak nie potrzebnie się tutaj produkujemy.

No to mamy odmienną wiedzę.
Wiem, że jest inaczej. Wola utworzenia jednego dużego zespołu jest znaczna, może nie powszechna ale znaczna.
Spora też jest świadomość "graczy" , że każdy będzie musiał zrobić krok wstecz ku wspólnej sprawie.

krzyszp

Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:57
Właściwie nikt nie poruszył fundamentalnej kwestii - czy mamy ochotę wspólnie utworzyć jeden bardzo duży Team.

Cytat: krzyszp w 22 Listopad 2011, 15:34
IMHO to oczywiste, że część userów nie chce fuzji, inaczej dyskusji by nie było ;)

Część chce (dlatego dyskutujemy), a część nie. Każdy ma prawo swoją opinię wypowiedzieć...
Ja osobiście widzę miejsce na scenie dla obu drużyn, niestety w pewnych sprawach IMHO różnice zdań są fundamentalne, co (moim zdaniem), uniemożliwia fuzję...


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 20:29
Cytat: GRID w 22 Listopad 2011, 20:22
Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:57
Właściwie nikt nie poruszył fundamentalnej kwestii - czy mamy ochotę wspólnie utworzyć jeden bardzo duży Team.
Większość na forum B@P chce fuzji - po to była ankieta w której większość była za połączeniem czołowych polskich grup.
Ale problem w tym że PNT i większość GPU Force nie chce więc i tak nie potrzebnie się tutaj produkujemy.

No to mamy odmienną wiedzę.
Wiem, że jest inaczej. Wola utworzenia jednego dużego zespołu jest znaczna, może nie powszechna ale znaczna.
Spora też jest świadomość "graczy" , że każdy będzie musiał zrobić krok wstecz ku wspólnej sprawie.
to odwiedź irca PNT, tam też jest Robert.

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Cytat: Waldi w 22 Listopad 2011, 19:52
Cytat: Troll81 w 22 Listopad 2011, 15:05
...
5 - Nie przypominam sobie by u nas decydowała o czyms ilość wpisów...

A ja tak.
No cóż jak się ma tyle wpisów to faktycznie trudno to ogarnąć i chyba za to też trudno odpowiadać. No nie?
Któż to wie najlepiej jak nie Ty.
Przypomnę Ci twój wpis (Wątek pt: "Nowe miejsca dla SKB@P?" wpis nr 29)

"...
Waldi jest tu od czerwca 2010 i nie jest zbyt aktywny (26 wiadomości)
Cyfron ma już prawie 500
..."

Niefortunnie się Troll wówczas wypowiedział, a teraz będzie się to ciągnęło...

To nie liczba wpisów decydowała o czymkolwiek, tylko to że nie byłeś nam jeszcze wówczas dobrze znany. Chodziło o powierzenie mienia o może nie zawrotnej, ale też niemałej wartości, więc wskazana była tego typu ostrożność. Z Twoich wypowiedzi w w.w. wątku wynika nawet, że zrozumiałeś o co chodzi i nie czujesz się osobiście dotknięty.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomasz R. Gwiazda

 z tego watku wynika ze wiele osob ma osobiste urazy do B@P jesli ich nie umieja pokonac to ciezko do czegokolwiek dojsc


Tobas

Panie i Panowie jak dla mnie, osoby która w B&P jest stosunkowo od niedawna - rozwiązanie jest bardzo proste i oczywiste.
Jak już kiedyś pisałem:

Cytat
Liczę z przerwami od 2002r.
Pewnego dnia stwierdziłem, że fajnie by było liczyć z kimś, najpierw drobne teamy z kumplami, ale to wszystko było słabe. Postanowiłem przyłączyć się do największej krajowej drużyny, poszukałem, poczytałem i nie miałem wątpliwości - B@P - czemu?

- największa
- najlepsza strona
- super forum (bez chamstwa, buractwa i cwaniactwa)
- sporo wyścigów na które nikt nie naciska
- w niczym żadnej presji
- rywalizacja, gdzie ludzie cieszą się z sukcesów innych
- szybkie wsparcie

Ludziska z PNT i GPUForce i innych teamów - po prostu przyłączcie się do B&P i dalej róbcie to samo
rywalizujcie ze sobą, przyjaźnijcie się, startujcie w wyścigach - nikt wam tego nie zabroni, mało tego
swoim entuzjazmem zarazicie mnóstwo następnych osób i wasze (nasze) wyniki będą dużo lepsze.
Nie stracicie tożsamości, nikt wam niczego nie zabierze i nieczego nie będzie narzucał. Jaki problem?

Mimo, że liczę namiętnie WCG to z miłą chęcią przyłączył bym się do np. aktualnego czy następnego wyścigu PG
i jestem pewien, że milibyście (mielibyśmy) masakrycznie lepsze wyniki..

Sergeant

Dlatego Tomaszu opuścili nasz zespół i założyli nowe. Dlatego tak trudno się dogadać w sprawie fuzji.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

TP

 :ahoy:

P.S. Jak można skasować konto z forum?

Tomasz R. Gwiazda

CytatDlatego Tomaszu opuścili nasz zespół i założyli nowe. Dlatego tak trudno się dogadać w sprawie fuzji.
i nie rozumieja chyba roznicy miedzy zespolem 7000 uzytkownikow a 100
z jego zaletami i wadami, duzy zespol ma wieksza bezwladnosc i ciezej nim sterowac jak to ma miejsce w mniejszych
stad powodzenie roznych rodzaju "akcji" typu wyscigi ect


Waldi

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Listopad 2011, 21:20
z tego watku wynika ze wiele osob ma osobiste urazy do B@P jesli ich nie umieja pokonac to ciezko do czegokolwiek dojsc

Nie zgodzę się z Tobą, bo nie byłoby rozmów o fuzji.
Ja się cieszę, że jest trochę osób, które widzi potrzebę zjednoczenia się w większy Team.

Sergeant

Ale Waldi chyba za mało jest tych osób, bo ta sprawa idzie to jak krew z nosa. I ciągnie się od dłuższego czasu, a porozumienia dalej nie ma.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Tomasz R. Gwiazda

Waldi: tak naprawde rozmowy o fuzji to nie wiem komu sluza...
jak ktos bedzie chcial to zmieni barwy druzynowe, prawda ?
Zabroni Ci ktos? zablokuje Twoje przejscie? Odpowiedz brzmi nie
To zupelnie autonomiczny wybor

malpi

Tobas zgodze się z tobą sam licze od 2004 r. z przerwami i drużyna narodowa tylko B@P mi sie kojarzy, napewno nie nie kojarzy mi sie z gpu force, a PNT jest dla mnie nowym tworem który nawiązuje nazwą i aspiruje ambicjami jako team narodowy, tylko brak mu jednego historii i rzeszy urzytkowników jak w B@P, a fuzja to napewno dobra myśl
Chcieć znaczy móc ;D więc trzymam kciuki za znalezienie kompromisu



krzyszp

Cytat: TP w 22 Listopad 2011, 21:34
:ahoy:

P.S. Jak można skasować konto z forum?
Jak chcesz, to skasuję.
W skrypcie smf chyba nie ma opcji samodzielnego kasowania konta.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Cytat: krzyszp w 22 Listopad 2011, 21:51
Cytat: TP w 22 Listopad 2011, 21:34
:ahoy:

P.S. Jak można skasować konto z forum?
Jak chcesz, to skasuję.
W skrypcie smf chyba nie ma opcji samodzielnego kasowania konta.

Generalnie prosiłbym TP, żebyś się zastanowił czy na pewno. Emocje są teraz, ale kiedyśopadną i być może chciałbyś mieć z powrotem dostęp. Można założyć nowe konto, ale historii nie odzyskasz.

krzyszp: mamy zablokowane 'samokasowanie'. Uważaj, żeby nie skasować z kontem wiadomości (chyba że TP chcesz i tego, ale narobisz nam wtedy bałaganu strasznego)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org