Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

GRID

Cytat: Troll81 w 20 Listopad 2011, 19:33
Pytanie tylko czy wszyscy się dostosują. Druga rzecz to to że istniała forma współpracy pomiędzy drużynami zwana stowarzyszenie Polski Projekt Boinc. Ale nikt tym nie był zainteresowany. Ja po prostu uważam że w tej chwili nie ma chęci współpracy, Dlatego proponuję poczekać aż taka chęć się pojawi. Bo w tej chwili mamy dwa duże teamy i reszta to drużyny niewielkie. Troszkę to inna sytuacja od tej którą opisujesz. Gdyby istniało powiedzmy 5 grup o podobnym potencjale to co innego. Ale mamy 2 grupy w tym jedna która powstała z rozłamu pierwszej. I tu jest problem. Przypomina to trochę sytuacje na bałkanach z lat 90tych. Stąd bardzo duża polaryzacja. Trzeba wg mnie
1 okrzepnąć
2 Znaleźćpotrzebę współpracy.

Bo przecież jak nie ma poletka które moglibyśmy wspólnie obsiewać to jak będzie wyglądać współpraca?
Trollu ale Ty już to pisałeś w tym wątku pewnie nie raz.
Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2011, 21:57
Mi się wydaje że najpierw trzeba przezwyciężyć niechęć. Mi istnienie PNT wisi i powiewa. Nie chodzę do nich, nie czytam ich forum i mi z tym dobrze. Zauważyłem ze sporo osób tka u nas ma. Jak chłopaki z PNT się nie pojawiają to i temat ich drużyny jakoś tak cichnie. Ale raz na jakiś czas PNT o sobie przypomina i to akurat w takich akcjach jak masowe minusowanie. Poco to komu było? Tylko oliwy do ognia dolało. Nie mogliście se dać na wstrzymanie? No najwyraźniej nie. A dlaczego? Aż tak musicie zwrócić na siebie uwagę? Kompleks jakiś macie czy jak?

Dlatego uważam że co najmniej roczna pełna separacja jest potrzebna. Umówmy się że wy do nas niet my do was niet. Żyj i pozwól żyć innym. Może jak emocje opadną to da się ponownie usiąść do stołu.

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2011, 23:59
Karencja :D i mówię to serio.Niech obie drużyny odpoczną od siebie. Może i jestem pesymistą ale jak dla mnie to sensowny termin ponownych rozmów to grudzień 2012. Wtedy ma być ta ponoć katastrofa, ma przylecieć NIBIRU i w ogóle koniec świata. Czyli rozpoczęcie nowego kalendarza majów, azteków czy innych inków. Ten okres wykorzystajmy na: ostygniecie, przemyślenie sprawy. Spisanie warunków na jakich ma się odbyć fuzja. Potem spokojnie zasiądziemy do stołu i rozpoczniemy negocjacje. Bez wycieczek osobistych i wypominania przeszłości. Krok po kroku omawiając punkty jednej strony i drugiej. Wymieniając które punkty są zbieżne a które nie. Potem dyskusja na temat rozbieżności i jak je zniwelować. Czy przyjąć koncepcje jednego czy drugiego teamu czy iść na kompromis. A jeśli kompromis to jaki.

Jeśli dojdzie do fuzji to super a jeśli nie to uściśniemy sobie dłonie i się rozejdziemy. Nie mamy obowiązku fuzji i nie musimy być razem. Na pewno bylibyśmy silniejsi w kupie i osobiście uważam że sporo osób z PNT mogłoby wnieść cenny wkład w polski świat BOINC i nie mówię tu o punktach a raczej o zaangażowaniu, wiedzy, i pracy.


Nie ma sensu się powtarzać, jeżeli PNT będzie miało ochotę to się wypowie. Może ktoś wymyśli coś ciekawego.

legis

Cytat: TP w 18 Listopad 2011, 13:01
W lustrzanym odbiciu zgadzam się z Tobą. Czas rozmów się zakończył. Nadszedł czas rywalizacji.

Im bardziej będziemy się starać, ścigać, trzepać punkty, promować BOINC -  tym wyżej Polska będzie w rankingu.

Może rywalizacja to lepszy pomysł niż współpraca np. w projekcie miesiąca B@P kontra  PNT wystarczy być zarejestrowanym na tym forum aby móc głosować nie trzeba być członkiem B@P
PNT przyłączcie się do projektu miesiąca. Projekt wybierzemy demokratycznie, powiedzmy od stycznia. Może to zmobilizuje zarówno B@P jak i PNT do intensywniejszego liczenia.

P.S. Nie walcie do mnie z grubego działa to tylko pomysł.

lolek


Peciak

Było
Cytat2011.06: Einstein@home
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 31, 2011, 23:17:57 »
Nasza drużyna Polish National Team wyzywa Waszą Piracką Brać do pojedynku w projekcie Einstein@home - jest to Wasz projekt miesiąca. 
Sygnałem do przyjęcia przez Waszą drużynę wyzwania będzie umieszczenie na Waszej stronie statystyk naszej drużyny.
Z doświadczenia wiem że dla takiego mózga jak RAD-Poland to nic trudnego.

Kręcimy karty i proce i czekamy na odzew. 

No chyba się nie boicie   

Pozdrawiam
Peciak
ale  :bad:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

legis

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 20 Listopad 2011, 21:43
Było
Cytat2011.06: Einstein@home
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 31, 2011, 23:17:57 »
Nasza drużyna Polish National Team wyzywa Waszą Piracką Brać do pojedynku w projekcie Einstein@home - jest to Wasz projekt miesiąca. 
Sygnałem do przyjęcia przez Waszą drużynę wyzwania będzie umieszczenie na Waszej stronie statystyk naszej drużyny.
Z doświadczenia wiem że dla takiego mózga jak RAD-Poland to nic trudnego.

Kręcimy karty i proce i czekamy na odzew. 

No chyba się nie boicie   

Pozdrawiam
Peciak
ale  :bad:

Nie wiem czemu pomysł upadł wiele osób było za, może strach przed porażką Einstein jest projektem również GPU a tu wydaje mi się macie przewagę.
Myślę że pomysł jest zacny.
Można zrobić statystyki jak w PM tyle że w kolumnach z podziałem na teamy.
Termin: Styczeń (oba zespoły będą miały czas na oddanie swojego głosu bo głosowanie na PM grudzień dobiega końca, no i będzie czas na zrobienie stronki ze statystyką rywalizacji)

Do adminów:
Może osobny wątek z jakąś ankietą.

Do B@P
Proszę o aktywność w wątku bez wytaczania dział.

Do PNT:
Proszę o aktywność w wątku bez wytaczania dział.

mimeq

Popieram !! Mysle ze od strony tech nie bylby to wiekszy problem (choc nie zabardzo sie znam) ale staty RAD`a to jakis skrypt wiec wystarczyloby pewnie zmienic jakies "ID TEAM" a rywalizacja jest zdrowa (szczegolnie dla projektu bedacego PM ;D ) 
A ze przegramy w projekcie GPU jesli taki zostanie PM? Trudno nie zawsze jest niedziela - moze wplynie to na nas mobilizujaco  :p_arr:


toms83

Dobre, ale miesiąc to trochę za długo. Jakiś "projekt 10 dni" byłby ok. Za dużo indywidualnych celów żeby na miesiąc się "zamrozić". %)

Mchl

Hmmm... Projekt Miesiąca z tygodniem wyścigu między zespołami?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

legis

Wydaje mi się że lepiej przynajmniej na początku nie kombinować bo zaraz będą głosy 7 dni a może 10 dni a czemu te dni a nie tamte.
Projekt miesiąca ma ściśle określone zasady skoro ktoś ma prywatne cele zachęcam do agitacji może jego projekt wygra.
Jak zaczniemy kombinować nic z pomysłu nie wyjdzie.
toms83 nie odbieraj tego jako krytyki ale wiem jak mają się sprawy zmian w naszym teamie
dzięki za udział w dyskusji

3Rni

a jednak coś można bez wałkowania fuzji zrobić:

popieram wspólna rywalizacje ale nie cały m-c, dla Nas ważne są tez np. wyścigi PG więc wątpię, aby cały miesiąc ktoś chciał się ścigać w Waszym PM

toms83

Cytat: Mchl w 20 Listopad 2011, 22:52
Hmmm... Projekt Miesiąca z tygodniem wyścigu między zespołami?

O, można coś takiego wyczarować. Wybieramy projekt do liczenia. Start np. 1 stycznia. My liczymy do 10 stycznia ( i do tego czasu obejmą nas staty etc. ), a dalej liczycie już tylko Wy. Tak jak pisałem, 3Rni powtórzył, cały miesiąc to za długo u nas. Z kolei Wy nie chcecie robić sobie zamieszania z ustalonymi regułami.

GRID

To trochę takie błędne koło, PNT lubi się ścigać i miesiąc to dla was długi okres, za to B@P w temacie wyścigów miech to taka norma. Jakby było więcej zainteresowanych wyścigami to PM szybko zrobiłby się nie wystarczający.
Można się zapytać czy RAD by nie wprowadził dwóch etapów w PM, krótkodystansowy - (tydzień jak przytoczył Mchl lub 10 dni jak toms83)
po tygodniu podawałby tabelę, po której zainteresowani gonili do końca a reszta nie kontynuowała by już etapu trzytygodniowego.

To sprawiło by że wyścigi miałby by więcej płaszczyzn rywalizacji. Początek byłby na konkurencję między krajową a reszta na między narodową. Do tego lekka agitacja sprawiła by że B@P i  PNT wyciągali by więcej zabawy z wyścigów.

pytanie tylko jak to się ma od strony technicznej...

mimeq

Cytat: toms83 w 20 Listopad 2011, 23:26
Cytat: Mchl w 20 Listopad 2011, 22:52
Hmmm... Projekt Miesiąca z tygodniem wyścigu między zespołami?

O, można coś takiego wyczarować. Wybieramy projekt do liczenia. Start np. 1 stycznia. My liczymy do 10 stycznia ( i do tego czasu obejmą nas staty etc. ), a dalej liczycie już tylko Wy. Tak jak pisałem, 3Rni powtórzył, cały miesiąc to za długo u nas. Z kolei Wy nie chcecie robić sobie zamieszania z ustalonymi regułami.

Moze byc, liczyc kolegow z PNT tylko przez np pierwszy tydzien (ciekawe ktory projekt to wytrzyma  XD )  :p_arr:
Zastanawiam sie czy bedzie to dzialalo miesiac w miesiac - zakladam teoretycznie ze PNT odda mniej glosow w glosowaniu niz B@P (moze sie myle) i bedzie to kiespko wygladac jesli zwyciezy malo popularny u nich projekt - choc moze na tydzien sie spreza w kazdym  ;)


Sebastian M. Bobrecki

Koncepcja wydaje się dobra. :p_arr: Na pewno Polska na tym zyska. Czy zyskają zespoły to się okaże. Natomiast PM-ami często zostają projekty tylko na CPU i nie wiem jak to się widzi kolegom z PNT?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

pytanie co na to projekty :D jak już samo B@P potrafi zajechać serwer :D co dopiero B@P+PNT. toż to prawie jak szarańcza :D

lolek

Ja bym proponował (jak już ktoś pisał) od 1 do 10 stycznia :) A wygra lepszy: niezależnie czy PNT, czy B@P to tylko zabawa :) Ja nie liczę PM, ale na te kilka dni mógłbym się pobawić  :D

A co do projektó to to będzie taki mały DDOS z naszej strony  :whistle:

legis

Cytat: 3Rni w 20 Listopad 2011, 23:10
a jednak coś można bez wałkowania fuzji zrobić:

popieram wspólna rywalizacje ale nie cały m-c, dla Nas ważne są tez np. wyścigi PG więc wątpię, aby cały miesiąc ktoś chciał się ścigać w Waszym PM

Skoro mamy się ścigać w PM my między sobą miesiąc, z wami 7 lub 10 dni w miesiącu czy bylibyście skłonni przyjąć sztywne reguły że pierwsze 7 lub 10 dni miesiąca to rywalizacja B@P i PNT bez względu na terminy wyścigów PG?


Cyfron

a dlaczego nie?
Swoją drogą ja nie wiem, czy nie byłoby lepiej, żeby to nie było od 1go, tylko tak kilka dni później, bo jak u nas liczą PM, to przełączenie się trochę trwa.
Proponuje, że nasz PM trwa normalnie od pierwszego do ostatniego, a PM międzyzespołowy trwa np tydzień od 5tego danego miesiąca.

toms83

Z PG nie zrezygnujemy, to u nas najwyższy priorytet.  :)

krzyszp

Cytat: toms83 w 21 Listopad 2011, 10:55
Z PG nie zrezygnujemy, to u nas najwyższy priorytet.  :)
To w tym wypadku można się w zasadzie dopasować... Kalendarz wyścigów PG jest na ich stronie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

legis

Skoro brak sprzeciwów z obu stron myślę że rywalizację czas zacząć od stycznia.
Pozostała kwestia ustalenia czasu trwania 7 czy 10 dni ? (ja obstawiam 10)
Oraz dopasowanie do terminów wyścigów w PG (kiedy w styczniu jest wyścig?)
Trzeba jeszcze przerobić stronę z wynikami rywalizacji w PM

toms83

Cytat: krzyszp w 21 Listopad 2011, 11:26
To w tym wypadku można się w zasadzie dopasować... Kalendarz wyścigów PG jest na ich stronie?

Jak już się pojawi na przyszły rok ( jeszcze nie ma ) to jest rozpisany cały, więc wiadomo będzie co i kiedy i ile.

Sergeant

To wcale nie musicie rezygnować z PG. W sumie start w PM jest dobrowolny, a nie przymus.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

aborek

No i u nas też większość ma jakieś indywidualne cele i traktuje PM trochę po macoszemu.

3Rni

Cytat: sergeant w 21 Listopad 2011, 13:29
To wcale nie musicie rezygnować z PG. W sumie start w PM jest dobrowolny, a nie przymus.

albo się coś robi dobrze albo wcale...

druga kwestia odnośnie naszej rywalizacji- czy ta rywalizacja będzie fair play? -chodzi mi o buforowanie wu - sprawy przez która nie lubię race w BS - nie mam pojęcia jak zrobić, żeby szanse były równe - bo chyba uniknąć tego się nie da


krzyszp

Szczerze mówiąc, to nie sądzę, aby dużo osób bawiło się w buforowanie, przy kilku maszynach jest z tym roboty, a pojedyńczych nie trzeba chyba brać pod uwagę.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pigu

Nie jesteśmy w stanie się przed tym zabezpieczyć, musimy liczyć na fair play, ale skoro nie walczymy o nagrody inne niż satysfakcja, liczę, że będzie ok  :parrrty:

Mchl

Częściowo (chyba) można się przed tym zabezpieczyć na korzyść PNT, nie rozpoczynając rywalizacji międzyzespołowej od dnia 1. danego miesiąca. Chociaż może źle myślę. Taktyka wyścigowa jest mi obca :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

3Rni

to może być dobry pomysł - dla obu drużyn - czyli najpierw tak jakby rozgrzewka i każdy uczestnik wyścigu coś odeśle co przynajmniej teoretycznie ogranicza niecne zamiary - to jest dobre wg mnie

Tomasz R. Gwiazda

dziwne ze poruszasz ten watek i to w odniesieniu do nas.

Mchl

Nie rozpędzaj się Tomasz przed wyścigiem :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

dotarła do mnie informacja bym zwrócił uwagę na kilka tematów poruszanych w tym wątku

przyznają się,że nie przeczytałem go  "od dech do dechy" przejrzałem go pobieżnie i wyrażę swoją opinię

W kwestii PM 10 dniowego, niestety/stety nie podejmę się z przyczyny prozaicznej brak czasu, PM nie jest w pełni oskryptowany, a i obecnie wymaga sporego zaangażowania zwłaszcza na początku i po zakończeniu do której zaliczyć należy weryfikację wyników. Nie ukrywam obecnie weryfikacja odbywa się co 7-8 dni w drastycznych sytuacjach częściej są odosobnione przypadki, ale bywa też, że co dwa tygodnie. Nie jest to zadanie przyjemne zwłaszcza, że często zachodzi konieczność odjęcia punktów zdobytych do PM. Do wykonania tej czynności niezbędne są informacje z poprzednich aktualizacji statystyk, aby było możliwe częściowe ich zautomatyzowanie potrzebna byłaby baza danych.

I tu nie ukrywam liczę, że kiedyś przejmie to nasz serwer statystyk, z wynikami w html'u z ramkami, kolorkami, wyróżnionymi liniami itp, co czasami widać na stronach innych zespołów czy statystykach ogólnych.
(rozmarzyłem się)

Nie jestem programistą, pierwszy w życiu skrypt php jaki skleciłem to skrypt statystyk na tym forum, który pracuje do dzisiaj.

w kwestii sensu rywalizacji 10 dniowych czy też innych, można wykorzystać serwis boincstats, wszystko gotowe i na dłoni

wracając do rywalizacji 10 dniowych PM to ma ona kilka wad: bufory/deadline i pending

w przypadku PM mamy ciągłość jeśli ktoś decyduje się liczyć kolejny PM to odbywa się to kosztem bieżącego, jest tu element strategi
"w tym PM już lepszej pozycji nie zdobędę liczę już nowy PM"

rywalizacja w PM 10 dniowym skończy się buforowaniem wu z wyprzedzeniem deadline i odsyłaniem w okresie rozliczeniowym
w skrajnym przypadku (przykład projekt z długim deadline) jednej osobie zapunktują wu przeliczone między 10-30 dniem miesiąca po poprzedniej "krótkiej" rywalizacji, a innej liczącej "normalnie" od 1 do 10 większość wu zostanie/przepadnie w pending (w oczekiwaniu na naliczenie punktów)
osoby liczące w klasycznym (miesięcznym 1 do 30) systemie PM zostaną pokrzywdzone
niestety widzę, mniej w tym rywalizacji, a więcej cwaniactwa, choć takie działanie może nie być zbyt często wykorzystywane, drażni mnie sam fakt jego istnienia

jest to jeden z powodów dla którego nie podjąłem się robienia zestawień w "wyścigach drużyn" i też nie jestem w nich aktywny

jedynymi "uczciwymi" wyścigami w myśl mojego rozumowania, są rywalizacje w PG i kilka wyścigów, które odbyły się w zamkniętym obecnie DNETC.
aby na takim poziome przeprowadzić rywalizację, którym liczą się próbki tylko z czasu wyścigu wymagane jest zaangażowanie twórców konkretnych projektów. w każdym innym przypadku (powtórzę się) wszystkie wymagania spełnia boincstats.com z nawiązką: wykresy selektywne porównania, itd

dochodzi, również fakt, że osoby mniej aktywne posiadają zawsze kilkudniowe bufory 2-3 dni, aktywniejsze mogą bawić się (rywalizować) przy buforach 0,2-0,4 dnia. co powoduje że czas aktywnego liczenia dla pierwszej grupy maleje o 10-20% przy PM ma to odpowiednio mniejszy wpływ

przepraszam za chaos wypowiedzi
przedstawiłem wyłącznie swoje zdanie
pozdrawiam
RAD-Poland

PS. oczywiście jeśli ktoś podejmie się stworzenia jakichś rywalizacji zespołowych z B@P lub PNT jak to ma również miejsce w kilku światowych czołowych zespołach, pewnie wezmę w nich udział

EDIT: widzę że niepotrzebnie poruszyłem kilka tematów, gdyż zostały już zasygnalizowane wcześniej
nie nadążam czytać, a co dopiero pisać  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Grzegorz R. Granowski

Witam,

Ze względu na to, że byłem w PNT, a właściwie współzakładałem ten zespół wypowiem się dość stanowczo. Nie chcę jednak, żeby ktoś z PNT poczuł się urażony.
Jak dla mnie B@P to jedyny, prawdziwy polski zespół Boinc. Rozbudowane forum, rozbudowana wikipedia, prawie 20x więcej liczydłowych, dobra, koleżeńska atmosfera
mocny zarówno w projektach GPU jak i CPU.
PNT natomiast to punktomania, specjalne wybieranie dobrze punktujących projektów GPU i to właściwie wszystko.
Wystarczy popatrzeć na staty, wartściowe projekty CPU, jak roseta, WCG czy Yoyo to domena B@P, PNT właściwie tam nie istnieje, co do strony - sami wiecie jaka,
co do osób - OK, tylko, o ile w B@P jest jakaś stała rotacja wypowiadających się, i tych osób jest dużo, to w PNT po roku trzon jest cały czas ten sam - TP, 3Rni, Oxy, toms, Thor, Peciak i kilku innych,

Jak dla mnie, mało
Dlatego uważam wszelkie takie fuzyjno-połączeniowe pomysły za stratę czasu, jedyne co moglibyśmy wspólnie zrobić to zastanowić się czyby nie uczestniczyć z PNT w wyścigach PG,
bo tu akurat sa mocni, wszelkie inne pomysły, wg mnie odpadają...

Pozdrawiam,
GG

hmmm

Cytat: Grzegorz Granowski w 21 Listopad 2011, 19:35
Witam,


Wystarczy popatrzeć na staty, wartściowe projekty CPU, jak roseta, WCG czy Yoyo to domena B@P, PNT właściwie tam nie istnieje
Pozdrawiam,
GG

Tomasz R. Gwiazda

lol

osmieszasz sie :)
400k zrobione w tydzien i 1,8mln w miesiac

Grzegorz R. Granowski

no, tu się zagalopowałem... ;D , ale reszta to prawda  :p_arr:

toms83

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Listopad 2011, 19:54
lol

osmieszasz sie :)
400k zrobione w tydzien i 1,8mln w miesiac

Bo to jest MOC.

apohawk

Cytat: LooZ^ w 20 Listopad 2011, 18:49Dobrze by wam też zrobiło jakieś spotkanie/zlot gdzie na identyfikatorach posługiwaliście się swoim imieniem, bez określenia ksywki czy przynależności do którejś grupy. Wtedy w automagiczny sposób przekonalibyście się, że konflikt zrodził się na bazie internetowej napinki, przez niepełnosprawność internetowej formy przekazu wzmocniony jakieś 100 razy względem realnego.
Dawno to było pisane, ale odkopię. Część osób po obu stronach barykady zna się także ze spotkań przy  :parrrty: a konflikt pozostaje. Część osób po prostu podaje swoje imię i nazwisko wprost. Sądzę, że z tego powodu niewiele by się na takim spotkaniu zmieniło, mogło by się nawet pogorszyć.
No good deed goes unpunished.

GRID

Ja uważam że takie spotkanie integracyjne jak najbardziej by pomogło. Łatwo stać za barykadą internetową ale w prawdziwym życiu wiele spraw wygląda inaczej. Przykładem jest nasz ostatni zlot i możliwość poznania Tobasa i Trolla - w efekcie poznania mam w ogóle inne o nich zdanie niż gdybym znał ich tylko z forum i neta.