Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

Szopler

Się zabrałem za to właśnie... tylko wklejanie danych z BAM do OOCalc coś mi nie idzie (OOCalc się wiesza) ;)

Edit - poszło... teraz parę if then i będzie wszystko wiadomo :D

Waldi

Cytat: Troll81 w 10 Grudzień 2011, 21:17
Jeśli chodzi o zimną fuzję to proponuję poczytać o projekcie ITER :) pracuja nad nim też Polacy.

Jeśli chodzi o fuzję drużyn to ogólnie jest to możliwe jak najbardziej. Pytanie o to co miałoby być celem takiej fuzji? Bo Skoro celem miałoby być utworzenie jednego silnego Polskiego teamu to już takowy był :D Odłączyło się od niego kilku liczydłowych. I teraz mamy kilka dobrze punktujących drużyn. Gdyby nie było rozłamu nie trzeba by w ogóle rozmawiać o fuzji. Skoro jednak doszło do rozłamu to może jednak gdzieś nam nie po drodze? Dopóki obie strony nie będą mocno zainteresowane fuzją to wg mnie wciąż jeszcze nie będzie dobrego czasu....

Podeślij proszę linka o ITER na PW

Co do reszty Twojej odpowiedzi - cóż, jest zgodna z już oklepaną mantrą.
Napiszę to jeszcze raz - historię znam. Mogę o niej pamiętać, ale nie muszę jej nosić na sztandarach.

Troll81 - zapewne masz dużo racji, ale nie o tym ten wątek. Rozmawiamy co dalej, ewentualnie.

Szopler

#242
Nie mam najlepszych wieści dla entuzjastów fuzji... PNT na nią nie pójdzie.
Matematyka jest bezlitosna...

Pigu


Szopler


Pigu

nie rozumiem pojęcia strata w tej tabeli - na fuzji obie strony mają zysk
strona z większym total ma zysk rac
strona z mniejszym total ma zysk total i rac

w każdym z projektów zyskujemy i my i druga strona - na dzień dobry ok 760mln pkt total i zsumowanie rac

niestety błędnie przeprowadziłeś symulację dla projektów zakończonych - tam może nie być możliwości zmiany nazwy drużyny na wspólną dla proj. o większym total

na ten moment w razie fuzji widzę konieczność zmiany drużyny przez nas w 10 projektach z czego poza prime nie są to projekty szczególnie popularne - myślę, że jesteśmy w stanie to przeprowadzić

pozostaje czekać na chęć kamratów z PNT  :p_arr:

Szopler

#246
Zmieniłem arkusz bo w zakończonych i tak nic nie zdziałamy,a PNT ma tam dużo więcej punktów od nas (głownie dzięki DNETC).
"Strata" - cóż musieli by porzucić 4 mld zdobytych przez siebie punktów z 4.8 mld które mają. Dla nich to (w pewnym sensie) strata...

Pigu

#247
możesz zrobić podsumy dla zakończonych?

wykazujesz mocno błędne rozumowanie - to my mamy mniej punktów do zyskania
przecież po fuzji nie ma już my i oni - team jest wspólny - my się obudzimy w teamie większym o 758.931.783, PNT obudzi się w teamie większym o 2.979.252.064 (z aktywnych)

Szopler

#248
Jeśli uwzględnimy tylko projekty aktywne to:
PNT traci tylko 326 mln punktów więcej niż my
W klasyfikacji teamów taki zlepek drużyn podskoczył by o jedno oczko w górę wyprzedzając "The Knights Who Say Ni!"

Jeśli uwzględnimy także projekty zakończone (głównie DNETC)* to:
My tracimy 1,1 mld punktów więcej niż PNT
Skaczemy o trzy oczka w górę w klasyfikacji teamów i jesteśmy na 7 miejscu zaraz za Czech National Team!

Źródło tych rewelacji

* - puszczamy oczko do adminów projektu

AL

No i z sumowanym Racem i ich w końcu byśmy łyknęli*

*Tak tylko gdybam, bo historycznie rzecz ujmując odkąd pamiętam - to była właśnie dla B@P główna siła pociągowa do rozwoju - wyprzedzić CNT i pokazać im gdzie raki zimują.
Dla PNT takim bodźcem jest B@P.

Sergeant

Nareszcie rozmawiamy o konkretach. Może jednak coś wyjdzie z tej fuzji. :p_arr: Po fuzji będziemy mieli megakorporcję czy kartel? ;)
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

tito

Co do transferu pkt - DNETC i android to chyba projekty członków PNT? Nie dałoby się pogadać, aby zrobili połączenie bezstratnie? Może i projekty są nieaktywne, ale dla chcącego... Wtedy strata zespołu X byłaby znacznie mniejsza. A i start lepszy.

Troll81

zrobiłby sie smród :( chyba że uaktywnićby DNETC i zrobic tak jak ma climate.... punkty przechodzą za userem.

Pigu

uaktywnić na miesiąc i w tym czasie myk :ph34r:

krzyszp

Panowie, dyskusja nad fuzją się toczy (i dobrze), ale mi brakuje jednego - przedstawienia propozycji ze strony PNT, sorry, ale nie widzę, aby byli zainteresowani...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Bo nie sa. Niejednokrotnie o tym wspominali. może pojedyncze osoby tak ale główni gracze nie. bo fuzja zakończyłaby się dla nich powrotem do B@P a to nie jest opcja do przyjęcia. Nawet gdyby druzyna zmieniła nazwę to w rezultacie dostaliby B@P bis....

Tobas


Troll81

Mogę zacytować ich wypowiedzi jeśli chcesz. :D

Pigu

bo kwestia wypowiedziana przez kiedyś przez kogoś jest wiecznie aktualna i wiążąca dla całej drużyny

zainteresowanie przynajmniej ze strony części kamratów z PNT jakiś czas temu znów się pojawiło, ten wątek powstał w odpowiedzi na nie, z zadowoleniem stwierdzam, że przybrał merytoryczną formę

oczywiście brakuje tu na ten moment dyskusji ze strony PNT, ale chyba nie oczekujecie, że będą toczyć ze sobą rozmowę u nas?
dojdą chłopaki do porozumienia czy coś z tematem robić, z pewnością nas poinformują

GRID

Po co wy się gorączkujecie. Na pewne rzeczy potrzeba czasu. Przynajmniej po wątkach Pigu i Szoplera nie mogą nam zarzucić że nie da się niczego przepchnąć (że beton). Ja myślę że na tym etapie możemy tylko czekać i nie gorączkować się i pisać za kogoś.

Waldi

Cytat: Troll81 w 11 Grudzień 2011, 17:24
Bo nie sa. Niejednokrotnie o tym wspominali. może pojedyncze osoby tak ale główni gracze nie. bo fuzja zakończyłaby się dla nich powrotem do B@P a to nie jest opcja do przyjęcia. Nawet gdyby druzyna zmieniła nazwę to w rezultacie dostaliby B@P bis....

Masz wiele racji.

Arthusp

Cytat: Waldi w 11 Grudzień 2011, 20:36
Cytat: Troll81 w 11 Grudzień 2011, 17:24
Bo nie sa. Niejednokrotnie o tym wspominali. może pojedyncze osoby tak ale główni gracze nie. bo fuzja zakończyłaby się dla nich powrotem do B@P a to nie jest opcja do przyjęcia. Nawet gdyby druzyna zmieniła nazwę to w rezultacie dostaliby B@P bis....

Masz wiele racji.

Sprecyzujesz?

BOINC@POLAND[HA$]


Szopler

#263
Nic nie jest jasne... no może tylko to, że po obu stronach jest beton :sick:
No może tylko to, że po obu stronach są osoby prezentujące stanowisko typu beton/skała... whatever ;)
Jak na razie nie wypowiedział się nikt z drugiej strony, a gdybanie w niczym nie pomaga.

[PNT] Obix007

Cytat: Szopler w 11 Grudzień 2011, 20:55
Nic nie jest jasne... no może tylko to że po obu stronach jest beton :sick:

Mam prośbę - może już nie używajmy tego archaizmu określającego materiał powstały ze zmieszania cementu, kruszywa grubego i drobnego, wody oraz ewentualnych domieszek i dodatków, który uzyskuje swoje właściwości w wyniku hydratacji cementu. Nikomu to nie służy. :)  :parrrty:





Szopler

Obix - żeby było jasne...
chodziło mi o kilka ostatnich wypowiedzi członków mojego teamu.
Jak można wypowiadać się autorytatywnie za kogoś? To brzmi / wygląda jak odrzucenie z góry samej myśli o połączeniu i to nazwałem betonem.

lolek

Co do nazwy to wpadłem właśnie na "dziwny" pomysł... Może wziąć tą co jest na początku każdego postu który jest w tym wątku - w jego tytule ?  :shame:

Ps. dla tych co nie zajarzyli "B@P i PNT"

Waldi

Cytat: Arthusp w 11 Grudzień 2011, 20:45
Cytat: Waldi w 11 Grudzień 2011, 20:36
Cytat: Troll81 w 11 Grudzień 2011, 17:24
Bo nie sa. Niejednokrotnie o tym wspominali. może pojedyncze osoby tak ale główni gracze nie. bo fuzja zakończyłaby się dla nich powrotem do B@P a to nie jest opcja do przyjęcia. Nawet gdyby druzyna zmieniła nazwę to w rezultacie dostaliby B@P bis....

Masz wiele racji.

Sprecyzujesz?

Koledzy
Z uwagi na to, że sprawy są nad wyraz poważne, wstrzymuję się od wszelkich publicznych wypowiedzi w tym temacie.
Co miałem napisać, to napisałem.
Niebawem PNT wypowie się w temacie.
Proszę nie piszcie teraz żadnych tłumaczeń do tej mojej wypowiedzi.

[PNT] Obix007

1. Po szczegółowym rozważeniu różnych uwarunkowań oraz za i przeciw, zespół PNT uzgodnił stanowisko zespołu w sprawie ewentualnego połączenia sił z zespołem B@P.
2. W związku z tym, że konstruktywna rozmowa 7618 członków jednego zespołu z 520 członkami drugiego zespołu w praktyce jest niemożliwa, to prosimy o wyłonienie 3-5 osobowej reprezentacji zespołu B@P do uzgadniania szczegółów realizacyjnych połączenia.
3. Do końca tygodnia przekazana zostanie szczegółowa propozycja realizacyjna dotycząca różnych aspektów połączenia, a do tego czasu prosimy o powstrzymanie się od publicznych dywagacji na ten temat.
4. Proponujemy zorganizowanie na przełomie roku osobistego spotkania reprezentantów zespołów. Ze względów logistycznych optymalnym miejscem wydaje się Poznań. . Termin 6.01.2012.


armar

Cytat: [PNT] Obix007 w 20 Grudzień 2011, 18:35
1. Po szczegółowym rozważeniu różnych uwarunkowań oraz za i przeciw, zespół PNT uzgodnił stanowisko zespołu w sprawie ewentualnego połączenia sił z zespołem B@P.

Ewentualnie co tu uzgadniać?
Wracajcie do zespołu, bo jesteście w nim mile widziani nawet jeśli wcześniej z pewnych względów zechcieliście go opuścić.

:respect:



GRID

Do końca tygodnia otrzymamy propozycje dotyczące różnych aspektów połączenia, a do tego czasu prosimy o powstrzymanie się od publicznych dywagacji na ten temat.

Mociumpel


taktu

Zatem czekamy na szczegółową analizę ;)


Pigu

Cytat: [PNT] Obix007 w 20 Grudzień 2011, 18:35
Ze względów logistycznych optymalnym miejscem wydaje się Poznań. . Termin 6.01.2012.

Osobiście uważam termin i lokalizację za udaną  %) chętnie kamratów poznam osobiście

[PNT] Obix007

Cytat: Pigu w 20 Grudzień 2011, 20:04
Cytat: [PNT] Obix007 w 20 Grudzień 2011, 18:35
Ze względów logistycznych optymalnym miejscem wydaje się Poznań. . Termin 6.01.2012.

Osobiście uważam termin i lokalizację za udaną  %) chętnie kamratów poznam osobiście

My również %)

Ps. My jesteśmy sparta     :parrrty:


Robert1970

Niezależnie od wyników rozmów na najwyższym szczeblu (mam nadzieję że owocnych - bo im więcej tym lepiej), osobiste spotkanie może tylko pomóc we wzajemnych relacjach w przyszłości.
:parrrty:

goofyx

Cytat: Robert1970 w 20 Grudzień 2011, 22:40
Niezależnie od wyników rozmów na najwyższym szczeblu (mam nadzieję że owocnych - bo im więcej tym lepiej), osobiste spotkanie może tylko pomóc we wzajemnych relacjach w przyszłości.
:parrrty:
Może pomóc, ale jak ludziom puszczą nerwy to może pogorszyć nasze kontakty :(

Mam pytanie <- możecie mnie zbluzgać, ponieważ nie czytałem dokładnie wszystkich 7 stron tego wątku.

Czy w ewentualnej fuzji największy problem to:
a) nazwa zespołu?
b) "stracone" punkty danych zespołów?
c) stare "niesnacki" pomiędzy kilkoma "rządzącymi" ludźmi?



Szopler

Cytat: goofyx w 21 Grudzień 2011, 10:50

...
Czy w ewentualnej fuzji największy problem to:
a) nazwa zespołu?
b) "stracone" punkty danych zespołów?
c) stare "niesnacki" pomiędzy kilkoma "rządzącymi" ludźmi?
d) stracone punkty w projektach zakończonych w przypadku zmiany nazwy drużyny

goofyx

Cytat: Szopler w 21 Grudzień 2011, 12:57
Cytat: goofyx w 21 Grudzień 2011, 10:50

...
Czy w ewentualnej fuzji największy problem to:
a) nazwa zespołu?
b) "stracone" punkty danych zespołów?
c) stare "niesnacki" pomiędzy kilkoma "rządzącymi" ludźmi?
d) stracone punkty w projektach zakończonych w przypadku zmiany nazwy drużyny
hmm, a liczenie nie odbywa się po numerze CPID jak w przypadku użytkowników? Wtedy sama zmiana nazwy nie powoduje straty punktów. Dobrze myślę?

A kontaktował się ktoś z ekipą od boincstas.com?
Myślę, że gdyby chcieli to połączenie dwóch ekip to dla nich jedno zapytanie SQL do bazy <- wtedy punkty przeszły by na jedną drużynę. Mogę się mylić, ale mając dostęp do bazy danych tak jak oni to mogą zrobić wszystko.

Troll81

pytane czy williemu sie zechce i co na to reszta światka BOINC. zaraz wiele teamów napisze że jak oni się łaczyli to sumowania punktów nie było i że oni teraz chca też połaczyć swoje itp itd. CPID w zakończonych proejktach nie ulegnie zmianie a w aktywnych tak. I staty się rozjadą....