Dyskusja PNT B@P(Dawniej:Fuzja - wskrzeszenie)

Zaczęty przez krzyszp, 15 Listopad 2011, 20:57

[PNT] Obix007

z Willy'm skontaktujemy się kiedy wypracujemy odpowiedni model. A tak naprawdę to jest to tylko kwestia wyświetlania zakończonych projektów - a nie utraty punktów. :parrrty:


goofyx

Cytat: Troll81 w 21 Grudzień 2011, 13:27
pytane czy williemu sie zechce i co na to reszta światka BOINC. zaraz wiele teamów napisze że jak oni się łaczyli to sumowania punktów nie było i że oni teraz chca też połaczyć swoje itp itd. CPID w zakończonych proejktach nie ulegnie zmianie a w aktywnych tak. I staty się rozjadą....
tak źle i tak nie dobrze :(
a myślisz że ktoś zauważyłby nasze ewentualne połączenie ;)

ale myślę że nic by się nie rozjechało <- skoro wszystko aktualizuje się i opiera o boincstats to jak oni by połączyli zespoły to reszta by się zaktualizowała.

taktu

Z doświadczenia powiem że na pewno coś by się rozjechało, pytanie ile czasu trzeba by poświęcić na naprawienie %)


Tomasz R. Gwiazda

+ takie zalozenie ze wszyscy wiedza o fuzji i wszyscy zmieniaja przynaleznosc

= NIEREALNE

GRID

Ktoś oprócz Pigu pojawi się w Poznaniu ? Może by sporządzić małą listę aby się nie ośmieszyć na koniec.

gigi2000

W związku z tym że jestem z Poznania, dla mnie to żaden problem, mogę pojawić się na spotkaniu razem z Pigiem.

Troll81

weź siłę argumentów i argument siły :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Grudzień 2011, 10:29
weź siłę argumentów i argument siły :D
Z takim nastawieniem to nie organizujmy zlotu tylko jakiś "Fight Club" ;p

GRID

Więc reasumując na razie chętni są Pigu, gigi i Tobas żeby spotkać się z chłopakami z PNT, poznać się i pogadać.

[PNT] Obix007

Witajcie w nowym roku !

Koledzy bardzo proszę o jakąś odpowiedź/ustosunkowanie się do przesłanej propozycji "konfederacji" - gdyż musimy zaplanować wyjazd do Poznania, a nadal nie znamy waszego stanowiska.
Z mojej strony wyjazd będzie niemożliwy jeśli do środy (4.01) w południe go nie zaplanuję - a żeby móc to zrobić muszę znać Wasz jednolity pogląd na propozycję lub ew. kontrpropozycję.

Z góry dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź.


GRID

Tobas, Pigu i Gigi są gotowi. Konkrety co do połączenia również.  :ahoy:

[PNT] Obix007

Super!

Kiedy otrzymamy Wasze oficjalne stanowisko? Zamieścicie je tutaj czy wyślecie PW?



[PNT] Obix007

no chcielibyśmy móc się do niego przygotować - tak jak Wam daliśmy możliwość przygotowania się, przedstawiając nasze stanowisko.


GRID


[PNT] Obix007

Dzięki przekazałem Wasze stanowisko reszcie zespołu negocjacyjnego.


Waldi

Ze strony PNT drużynowym jest Obix007.
Czyli z nim proszę ustalić szczegóły spotkania.

[PNT] Obix007

Tak nasze spotkanie jest aktualne. Kwestia godziny na jaką się umówimy - nie ukrywam, że bardziej pasuje nam 10:30 niż 12:30. Pytanie o lokal - macie jakiś w którym można spokojnie pogadać ?


Pigu

delegacja będzie czekać przed dworcem głównym o 10.30 :ahoy:

gigi2000

Chłopacy przyjeżdżają samochodami, może stary browar? To miejsce zna każdy w Poznaniu, jest tam strzeżony parking i blisko na stary rynek... ??

Pigu

imho lepiej - samo centrum zapewne będzie zamknięte, pytanie, czy parking będzie czynny?

gigi2000

Po chwili zastanowienia, doszliśmy do wniosku żeby spotkać się w galerii Malta, zaraz obok jeziora Maltańskiego. Duży darmowy parking, ogólnie mniej ciasno niż w centrum. Znajduje się to TU: Mapy Google
Ulica Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
Wjazd na parking od ulicy Obsługującej lub Nowowołkowyskiej (rety, co za nazwa  :whistle: )

[PNT] Obix007



Tobas

Wydaje mi się, że jutro wszelakie galerie będą nieczynne.
Jutro jest jakieś święto kościelne, które paraliżuje ten kraj.
Druga sprawa, że patrząc na jutrzejszą prognozę pogody
odechciewa mi się jechać samochodem.

Proponuję abyście wybrali jakiś sprawdzony lokal stosunkowo blisko dworca
oraz upewnili się, że będzie jutro czynny (małe lokale prowadzone przez właścicieli)

ew. pozostaje lokal przy stacji benzynowej

Proszę również o potwierdzenie kto jutro się stawi na spotkanie.

Ze strony B@P : Ja (Tobas), Pigu i Gigi2000
PNT: Obix007 .. kto jeszcze?
Inne drużyny: .. ??

Pozdrawiam i do zobaczenia..

Pigu

w Galerii Malta jest multikino zapewniające czynność obiektu, seanse zaczynają się już ok 9:00, spodziewamy się zatem czynnej galerii (tzn galerii, nie sklepów) a jak dobrze pójdzie to i gastronomii

http://multikino.pl/pl/repertuar/poznan-malta/2012-01-06/

LukaszST

Czyli finalnie miejsce: Galeria Malta Multikino. Godzina: 10:30 Data: 06.01.2012 ?

Pigu


LukaszST


[PNT] Obix007

Cytat: Tobas w 05 Styczeń 2012, 18:23
Wydaje mi się, że jutro wszelakie galerie będą nieczynne.
Jutro jest jakieś święto kościelne, które paraliżuje ten kraj.
Druga sprawa, że patrząc na jutrzejszą prognozę pogody
odechciewa mi się jechać samochodem.

Proponuję abyście wybrali jakiś sprawdzony lokal stosunkowo blisko dworca
oraz upewnili się, że będzie jutro czynny (małe lokale prowadzone przez właścicieli)

ew. pozostaje lokal przy stacji benzynowej

Proszę również o potwierdzenie kto jutro się stawi na spotkanie.

Ze strony B@P : Ja (Tobas), Pigu i Gigi2000
PNT: Obix007 .. kto jeszcze?
Inne drużyny: .. ??

Pozdrawiam i do zobaczenia..

PNT: Obix007, LukaszST, (Peciak - jeszcze nie potwierdzone)
GPU Force: Robert 7NBI, W.Barczyk


GRID

To można to nazwać ogólno-polskim zlotem BOINC w Poznaniu.  :)

gigi2000

Już po spotkaniu. Żyjemy :)

Przed spotkaniem miałem mieszane uczucia co do pomysłu, po części dlatego, że tak jak wielu z Was miałem wiele wątpliwości. Wiele rzeczy nie było do końca wyjaśnionych, w detalach doszukiwaliśmy się drugiego dna. Jednak spotkanie w 4 oczy to zupełnie coś innego, teraz wizja jest dla mnie klarowna.

Przede wszystkim widać że chłopacy mają pozytywny zapał. W bezpośrednim kontakcie dużo łatwiej wyczuć intencje i wydaje mi się że nie mamy powodów do obaw.
Kilka kluczowych spraw, które szczególnie zwróciły moją uwagę:

1) cel - przeniesienie rywalizacji na wyższy, lepszy poziom. Po pierwsze zaprzestanie niezdrowych rywalizacji wewnątrz kraju, pomiędzy topowymi drużynami, po drugie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Niech potwierdzeniem będzie mocny cytat jednego z chłopaków: "jesteście drugą stroną biało-czerwonej flagi, mam gdzieś drugie miejsce w RACu, jedna narodowa drużyna - to jest cel".

2) wszyscy - zarówno PNT, GPU Force jak i B@P - zdajemy sobie sprawę z tego, że mocno się różnimy. Dlatego duży nacisk w całej koncepcji położony jest na tożsamość poszczególnych dywizji, na zachowanie własnych wewnętrznych zasad, wartości i to co jest dla poszczególnych grup ważne. Poszczególne dywizje nie wchodzą z butami w  swoje wewnętrzne sprawy. Nie wyczułem żadnych zapędów mających na celu wrogie przejęcia, chęć dominacji. Wyczułem rzeczywistą chęć połączenia i idee aby zrobić coś razem - łączyć a nie dzielić.

3) dwupoziomowa demokracja - poziom pierwszy, wewnątrz dywizji. Działamy wg własnych zasad, które ustaliliśmy wcześniej i są dla nas najwygodniejsze. Poziom drugi - rada founderów i rada porozumiewawcza w sprawach trudnych. Rada zespołu rozstrzyga spory pomiędzy dywizjami, jest powyżej dywizji. Ma za zadanie koordynować dywizję 3 zespołów. Co ważne - nie będzie tu żadnego aparatu przymusu, np jeśli chodzi o wybór wyścigów, rada zespołu wskazuje drogę, rekomenduje wyścig, ale każdy sam zdecyduje czy z duchem drużyny przyłączyć się do rekomendacji czy nie.
Rada zespołu ma jeszcze jedno kluczowe zadanie - wykluczyć sytuację, w której founder zaczyna uprawiać własną politykę i nie robi tego, czego chce większość.
Rozwiązując temat praktycznie, padł pomysł, aby każda z pięciu osób znała tylko część hasła. Tylko spotykając się razem mogą podjąć jakieś działanie (z zakresu uprawnień foundera).

4) kwestia chyba najtrudniejsza - kwestia nazwy. W związku z tym, że pojedyncza dywizja (w naszym przypadku dywizja Boinc@Poland), nie traci swojej tożsamości, zmniejsza się czynnik utraty wypracowanej marki. Nazwa nowego zespołu byłaby eksponowana dopiero w wyścigach i statystykach (z uwzględnieniem, że podobno statystyki Free DC mają opcję uwzględniającą dywizje). Nasze własne działania promocyjne mogłyby nadal skutecznie promować markę Boinc@Poland.
Padła propozycja nazwy: Poland! - uzasadnienie. Nazwa jest prosta, nie da się jej skrócić w stylu B@P, PNT... a nawet jeśli - to do POL, co nadal jednoznacznie kojarzy się z Polską, a taki jest cel - promować nasz kraj. Nie ma w tej nazwie żadnego elementu GPU Force, PNT, jest połowa Boinc@Poland ;)
Pytanie dlaczego nowa nazwa? Bo realizujemy konfederacje neutralnych trzech zespołów, jeśli dwie dywizje przyjęłyby nazwę trzeciej, byłoby to wchłonięcie.
Nowa drużyna złożona z konfederacji 3 dywizji miałaby swoją nazwę, ale w opisach wyszczególniane by było że z ramienia nowej drużyny działają Boinc@Poland, PNT i GPU Force.

Jak dla mnie wizja całkiem przyjemna:
- przestajemy wbijać sobie szpilki na arenie krajowej,
- reszta świata patrzy na Polskę i dziwi się skąd taki postkomunistyczny kraj ma taki potencjał
- nie tracimy tożsamości i nadal możemy promować markę Boinc@Poland
- działanie po jednej stronie barykady otwiera potencjał do współpracy i nowych pomysłów - nie tracimy energii i czasu na spory.
- chłopacy z GPU Force i PNT nie są wcale tacy źli i mają tak samo pozytywną wkrętę w liczenie jak my, tylko robią to inaczej i mają trochę inne priorytety, w odmienności nic złego nie widzę, to prawo natury :) Niejednokrotnie padło porównanie do "ognia i wody". W niektórych kwestiach się różnimy, ale tak właściwie to główny cel mamy ten sam - jest nim BOINC.

Tobas zrobił kilka zdjęć, ciekawe czy zgadniecie kto jest kto ;)

Tomasz R. Gwiazda

a sprawa techniczna? jak to jest planowane zrobic?
w miare lopatologiczne wyjasnienie by sie przydalo

mimeq

No wyglada ze nie taki diabel straszny jak go maluja  :p_arr:
Pytanie Tomasza wazne, chlopaki z PNT i GPU maja "latwiej" jest ich mniej co zrobic tysiacami "naszych" userow ?? (rozumiem ze nowy zespol to przejscie wszystkich userow z zepolow do nowego teamu??)


AL

Cytat: gigi2000 w 06 Styczeń 2012, 20:07

4) kwestia chyba najtrudniejsza - kwestia nazwy. W związku z tym, że pojedyncza dywizja (w naszym przypadku dywizja Boinc@Poland), nie traci swojej tożsamości, zmniejsza się czynnik utraty wypracowanej marki. Nazwa nowego zespołu byłaby eksponowana dopiero w wyścigach i statystykach (z uwzględnieniem, że podobno statystyki Free DC mają opcję uwzględniającą dywizje). Nasze własne działania promocyjne mogłyby nadal skutecznie promować markę Boinc@Poland.
Padła propozycja nazwy: Poland!....
No i w tym momencie wrzucamy kamyczki do ogródka Artura founera drużyny Poland...

Szopler

@mimeq - Userom (wszystkim, nawet tym co dali "unsubscribe" w newsletterze) wysłać jeden informacyjny e-mail tylko z informacją o fuzji i sposobie migracji i jak zechcą to sami przejdą gdzie trzeba...

@AL - "Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził" ;) Przecież nie zmienimy z powodu Artura nazwy państwa na Xland ...?

kotfryc

Jeśli to co mówił gigi2000 jest prawdą, to jestem za takim połączeniem, oczywiście sprawy techniczne powinny  być po ludzku rozwiązane  :)
:respect: Szacun dla przedstawicieli wszystkich drużyn którzy przybyli na spotkanie  :p_arr:

AL

Cytat: Szopler w 06 Styczeń 2012, 20:24
@mimeq - Userom (wszystkim, nawet tym co dali "unsubscribe" w newsletterze) wysłać jeden informacyjny e-mail tylko z informacją o fuzji i sposobie migracji i jak zechcą to sami przejdą gdzie trzeba...

@AL - "Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził" ;) Przecież nie zmienimy z powodu Artura nazwy państwa na Xland ...?
Zgadza się. Tylko chodzi mi o to, że Artur ma znacznie odmienne od nas podejście do BOINC - wystarczy sobie przeczytać jakiś opis jego drużyny w którymś z projektów.
Uprzedzając kolejne pytanie - tak Artur jest od jakiegoś czasu nieaktywny - co nie oznacza, że jest od razu chętny do podarowania "naszemu nowemu tworowi" na tacy founderów we wszystkich projektach w których jest Poland.

aborek

 :respect: Panowie. Podobają mi się powyższe zasady i myślę, że większość jest w stanie je zaakceptować.
Pozostają nam kwestie techniczne.

[PNT] Obix007

Cytat: AL w 06 Styczeń 2012, 20:33
Cytat: Szopler w 06 Styczeń 2012, 20:24
@mimeq - Userom (wszystkim, nawet tym co dali "unsubscribe" w newsletterze) wysłać jeden informacyjny e-mail tylko z informacją o fuzji i sposobie migracji i jak zechcą to sami przejdą gdzie trzeba...

@AL - "Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził" ;) Przecież nie zmienimy z powodu Artura nazwy państwa na Xland ...?
Zgadza się. Tylko chodzi mi o to, że Artur ma znacznie odmienne od nas podejście do BOINC - wystarczy sobie przeczytać jakiś opis jego drużyny w którymś z projektów.
Uprzedzając kolejne pytanie - tak Artur jest od jakiegoś czasu nieaktywny - co nie oznacza, że jest od razu chętny do podarowania "naszemu nowemu tworowi" na tacy founderów we wszystkich projektach w których jest Poland.

AL...

źle zrozumiałeś ... nie chcemy niczego co należy do Artura z teamu "POLAND"
chcemy założyć team ( a w zasadzie zmienić nazwy naszych drużyn) o nazwie "POLAND!" lub "POLAND !"


Tomasz R. Gwiazda

wyjasnij prosze jeszcze jak i gdzie zmienic?
przeciez 3 zespoly nie zmienia nazwy na ta sama, prawda?