[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

bear4u

Jako ze to moj pierwszy post to WITAM WSZYSTKICH!
Sledze to co sie dzieje na forum od jakiegos czasu, ale jakos pisac mi nie bylo dane ;)

Ale na ten temat musze wyrazic swoj poglad.
ZA!!!

Stworzenie polskiego narodowego teamu jest fantastycznym pomyslem.

To tyle narazie z mojej strony, wierze ze sie uda!!

krzyku

Ja oczywiście też jestem ZA, obyśmy tym razem doprowadzili sprawe do szczęśliwego zakończenia
  

belem

Witam,
ja również pierwszy post, choć forum śledzę i dużo się z niego dowiedziałem.
Jestem za! jednak uważam, że nazwa powinna pozostać niezmieniona.

Pozdrawiam

kret

pomysł dobry..ale zastanawiam się jak może być z realizacją..ponieważ to chyba nie jest takie proste i wymaga sporo uzgadniana i innych rzeczy..ale powpieram na całej linii, i oczywiście obstaje przy pozostawieniu nazwy :]

sitnik

Witam

Dziękuję za wiadomość(email) Mchl.  Wczoraj wieczorem  przeglądałem forum nasze i drugiego zespołu  przeczytałem  propozycje wziąłem udział w ankiecie na naszej stronie i oczywiście jestem ZA. Od dawna już o czymś takim myślałem i zawsze mnie zastanawiało dlaczego inni mają jeden bądź dwa wielkie narodowe zespoły, które są wyraźnie widoczne a my Polacy kilka, średnich :( . Dlatego całym sercem popieram tę inicjatywę.

Co do nazwy uważam że BOINC@Poland jest najlepszą gdyż jeżeli jeszcze nikt tego nie zauważył, to po wpisaniu w Google słowa boinc jesteśmy na trzeciej pozycji od góry i na dzisiątej jest wzmianka o naszym zespole:

BOINC@Poland
Zespół zrzeszający polskich uczestników wszystkich projektów związanych z obliczeniami rozproszonymi.
www.boincatpoland.org/ - 117k - 7 Mar 2007 - Kopia - Podobne strony

a jak wiadomo dużo osób najpierw słyszy o takiej platformie boinc i żeby się czegoś na ten temat dowiedzieć co robi? W wyszukiwarce internetowej wpisuje szukane słowo. Z tego co słyszałem to właśnie ta pierwsza dziesiątka wyników wyszukiwania tak naprawdę sie liczy, więc uważam że tylko ta nazwa BOINC@Poland jest najlepszą dla naszego narodowego zespołu :)

pozdrawiam
interesującej dyskusji  8)


Mchl

Cytat: "SkyWalker"
Proponowałbym coś w stylu:
"Pomysł bardzo mi się podoba"
"Jestem Za"
"Można pomyśleć"

Ankietę przerobić na 6-cio stopniową.
Ankieta wydaje się istotna, więc moim zdaniem zalecana jest poprawka.

Jako że "wystartowanej" ankiety nie bardzo da się już zmienić (zarówno ze względów technicznych, jak i organizacyjnych) proponuję aby traktować ją zdroworozsądkowo, tj. najmocniejsze poparcie u góry, najsłabsze (a właściwie jago absolutny brak) na dole.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Krzycho

Witojcie!

Bardzo mi sie podoba pomysł łączenia, bo wiadomo, że duży może więcej.
Z tego co rozumiem sprawa dotyczy tylko SETI jak na ten moment?
Może nie od razu Rzym zbudowano ... ale ja bym był za tym, żeby z czasem połączyć siły również w innych projektach.

No ale ja tu dopiero od niedawna, więc nie będę przed szereg wychodził  :wink:
Pozdrawiam
Krzycho


janekpl

Oczywiście popieram połączenie  :!:

Ale najlepiej żebyśmy pozostali przy obecnej nazwie BOINC@Poland - wg mnie jest to uniwersalna nazwa jaką stosują większość zespołów BOINC, ewntualnie można jeszcze wybrać opcję "bardziej polską" BOINC@Polska.
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=2e841bda0c1a66e2735c430b6cfb3fd3][/url]
Mój blog: http://janek.pl.jogger.pl
Kontakt ze mną: GG: 8082745 lub JID: janek.pl//chrome.pl

Bober

Witam wszystkich nowych forumowiczów :D

Plan połączenia dotyczy wszystkich projektów.

Pigu

oto post jaki zamieściłem na naszym (PBT) forum

Cytate tam z podteamami - wrzucić wszystko do jednego wora, jedni i drudzy odczują wzrost rac, a dodatkowo ci z mniejszą ilością total (w seti b@p) odczują skokowy wzrost total :) lepiej myślcie jak zrobić fuzję for, bo to nas identyfikuje i scala, a nie nazwa teamu (która się zresztą w naszym wypadku niedawno zmieniła)

jedyne wątpliwości nachodzą mnie odnośnie szefostwa - tzn Horpaha bardzo na tym miejscu cenię i wiem, że pod jego rządami sprawy idą w dobrym kierunku, szefostwa B@P po prostu nie znam (acz w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że nie podoba mi się śmietnik w userach b@p - tzn my już dawno posprzątaliśmy "martwe dusze")

ważna sprawa jest przeniesienie naszej części seti jako glównej - ze względu na historię z seti classic :)

przypomnę taki fakt:
CytatW zakończonym projekcie  Classic SETI@home zajęliśmy 1 miejsce w Polsce, a przeliczenie 3 415 783  kredytów pozwoliło nam na zajęcie 36 miejsca w świecie. Nasz lider FILON przeliczył najwięcej kredytów w kraju i zdobył 15 pozycję na świecie.

Cytat(acz w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że nie podoba mi się śmietnik w userach b@p - tzn my już dawno posprzątaliśmy "martwe dusze")

Wynika to z jakiejś chęci bycia we wszystkim mimo iż tak na prawdę liczy się w 1-2 proj? w mojej opinii to niepotrzebnie zanieczyszcza statystykę i raczej zniechęca nowych - widokiem ogólnej bierności

Bober

Powiem tak. Sednem B@P jest wieloprojektowość i wielu z nas stara się liczyć we wszystkich projektach, więc w ogóle nie rozumiem zarzutu. Nie lubię liczyć wszystkiego na raz. Za to lubię wracać do projektu po paru miesiącach...Poza tym fakt, że ktoś ma punkty w 30 projektach raczej świadczy o jego aktywności.

Jakie "martwe dusze"? Co to za kategoria? Co znaczy śmietnik?
A skąd wiesz, że ktoś, kto przez rok nie zrobił ani jednego punktu, nagle nie stanie się czołowym liczydłowym? Nie rozumiem jak można kogoś wywalić z drużyny tylko dlatego, że już przestał liczyć...
Poza tym przeglądam codziennie statystyki i nie widzę żadnej bierności, wręcz przeciwnie.

Co do nowych userów...jeśli będą się tak zniechęcać jak dotąd to świetnie :P

Pigu

http://boinc.setiatwork.com/team/teamstats.cgi?teamid=113621

i powiedz mi ile widzisz active a ile inactive i jak to sie ma do tego co powiedzialeś

ktoś, kto ma kilkanaście pkt i rac = 0 nie jest kimś kto wróci by być czołowym liczącym i powiedzmy to sobie szczerze. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako atak na wasz team, PBT już dawno zrobiła czystke z martwymi duszami i dlatego u nas jest porządek, a wy macie w statach bajzel (mówię tu o cały czas o seti - innymi projektami się nie zajmuję, nie dołączam do nich by mieć większą sygnaturkę i rac w nich =  0 i nie jestem kompetentny by cokolwiek o pozostałych proj mówić).

KrzychuP

Kolego, zapominasz, że Seti wśród B@P jest tylko jednym z projektów  :!:
Większość liczy inne projekty niż Seti, które może być tylko na przystawkę
(jak na przykład dla mnie - doliczyłem do 1000 punktów i w najbliżej dającej się określić przyszłości nie zamierzam go nawet tknąć, bo są ważniejsze dla mnie projekty niż poszukiwanie Ufoludków ;) )
Pozdrawiam

Bober

Heheheh. Nie traktuje jako atak. A widzisz bo ja jak patrzę na statystyki to jak jest zero to ja go nie widzę. Zero = nie ma :P
Nie przeszkadza mi to. Poza tym tak jak napisałem, choćby nie wiadomo jak bardzo absurdalne wydawało ci się, że ktoś może wrócić do liczenia, to jednak może i ty tego nie wiesz. Poza tym to jest część historii drużyny.
No i staty nie są IMO od tego, żeby być ładne, uporządkowane i kolorowe.

Inna sprawa to to, że ja z kolei Seti się nie zajmuję :P

BTW. Polecam statystyki BoincStats...tam nie ma czegoś takiego jak inactive i nic nikogo w oczy nie  kłuje.

ansuz

Moim skromnym zdaniem nie powinno się usuwać nikogo z drużyny za to, że już nie liczy. Kiedyś liczył, zdecydował sie przystąpić do drużyny i chwała mu za to. A czy będzie liczył czy nie będzie to nie ważne. Dla mnie usuwanie członków drużyny to jak rozstrzeliwanie własnych żołnierzy na polu bitwy. Sorki za takie porównanie, ale takie mam skojarzenia.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

Pigu

W moim odczuciu statystyki które mają dużo userów i malo rac są raczej wstydliwe, gdyż świadczą o niskim zaangażowaniu tychże userów - taka była konkluzja dyskusji jaką prowadziliśmy swego czasu i gdzieś to wszystko jest na naszym forum (acz nie wiem, czy w publicznej części). Swego czasu gdy mieliśmy największy rac w seti (tuż przed wejściem seti enchanced) było nas ponad 10x mniej niż w drugim zespole. Sądzę jednak, że nie będzie problemu z moim poczuciem estetyki statystyk, gdyż z tego co wyczytałem będzie wybieranie w którym teamie dana część jest mocniejsza i do tej będzie migracja - jak  mniemam owe "martwe dusze" w seti nie przemigrują.  :twisted:

RAD-Poland

Ops - jestem martwą duszą w tym projekcie  :cry:
CytatSETI@home classic workunits   1,832
SETI@home classic CPU time   14,925 hours

Dopuki nie zmuszę Mandrivy2007 64bit do liczenia 32 bitowych projektów nie liczę SETI, chyba że wszystkie projekty staną się 64 bitowe zwłaszcza LHC
(szkoda liczyć w wersji 32 bitowej jak są optymalizacje o wiele wydajniejsze na 64 bity)
właśnie się zarejestrował spec PBT_Michal może coś poradzi  w tej sprawie :)  (ale to osobny temat)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Przykro mi, ale na mnie możesz liczyć :P
A w Seti jestem, jak to określasz "martwą duszą" - i nie przewiduję wskrzeszenia :P

[PBT] Horpah

Cytat: "Pigu"e tam z podteamami - wrzucić wszystko do jednego wora, jedni i drudzy odczują wzrost rac
Pigu żadnych podteamów nie będzie, jedynie wyróżnik w postaci PBT przed nazwą własną (i to też nieobowiązkowy) także jeśli zechcesz się przyłączyć i przejść możesz nadal nazywać się Pigu albo by uszanować pamięć naszego teamu możesz przybrać nazwę PBT_Pigu (Ty zdecydujesz)

Cytat: "Pigu"jedyne wątpliwości nachodzą mnie odnośnie szefostwa - tzn Horpaha bardzo na tym miejscu cenię i wiem, że pod jego rządami sprawy idą w dobrym kierunku,
cieszy mnie że cenisz moje przywództwo, ale chyba przyznasz że to nierealne by przywódca większego zespołu rezygnował z wodzowskiej roli na rzecz przywódcy mniejszego zespołu.Pozatym już trochę tym się zmęczyłem i chętnie odpocznę.

Cytat="Pigu"]ważna sprawa jest przeniesienie naszej części seti jako glównej - ze względu na historię z seti classic Smile
tak masz rację, to już uzgodniliśmy, nasze punkty w seti przejdą do B@P z nami.

Ostatecznie Pigu to Ty musisz podjąć decyzję czy przejdziesz, czy zalety takiego przejścia przeważą w twym mniemaniu straty, jeśli zdecydujesz że nie chcesz przejścia to nic się nie stanie, dam ci rangę foundera (wszystkie dane do prowadzenia strony i forum) i zostaniesz z tymi którzy też tak zdecydują.

Jak dotąd na naszym forum wszyscy którzy się wypowiedzieli są za połączeniem, jak widać może z wyjątkiem Pigu.

Pigu

zeszliśmy ciut z tematu ;p

wracając do sedna - jeżeli w wyniku fuzji nasz rac w seti zostanie zwiększony o wasze 6k, nasza pula liczących o was, będziemy liczyć od naszego totalu (co jak słyszałem jest wykonalne) to jestem jak najbardziej za, nawet jeżeli pociągnie to za sobą zmianę foundera, nazwy teamu, adresu strony/forum

Bober

Ale nie powiedział wcale, że jest na nie.

A propos "szefostwa" ja się tak zastanawiam...czy wszystkim musi się jedna osoba zajmować?
Mchl jest człowiekiem zapracowanym, często nie ma czasu i to normalne zupełnie.
Ale może "podzielenie" się obowiązkami złym pomysłem nie jest...

Pigu

tzn dotychczasowy PBT powiększony o was liczący teraz pod szyldem B@P? (zaznaczam, ze mówię tylko o seti)

AL

Cytat: "Pigu"... gdyż z tego co wyczytałem będzie wybieranie w którym teamie dana część jest mocniejsza i do tej będzie migracja - jak  mniemam owe "martwe dusze" w seti nie przemigrują.  :twisted:

Będę kolejną martwą duszyczką - która przeemigruje (nawet podwójną - jeśli się dobrze przypaczyć temu konkretnemu projektowi :wink: ). Planuję co prawda małą aktywność w Seti tyle, że konkretnie to w Seti beta.

Pigu

martwe dusze są martwe ;p skoro potrafią migrować, to do końca martwe nie są hehe

KrzychuP

Cytat: "Pigu"martwe dusze są martwe ;p skoro potrafią migrować, to do końca martwe nie są hehe
Coś w tym jest ;)
Ja od czasu do czasu Seti też zapuszczę (i to raczej Beta ze względu na Astropulse), ale większość czasu będę "martwiał" w statystykach. hehe  :lol:

D_T_G

Cytat: "Bober"Nie przeszkadza mi to. Poza tym tak jak napisałem, choćby nie wiadomo jak bardzo absurdalne wydawało ci się, że ktoś może wrócić do liczenia, to jednak może i ty tego nie wiesz.

FlyManPL powrócił ostatnio po długiej przerwie do liczenia.


kempler

Ja najpierw liczyłem troszkę Seti, przestałem, potem troszkę, gdy powstał BOINC  i po przerwie chyba 2 letniej wróciłem do liczenia i trafiłem tutaj więc uważam że nie wolno nikogo usuwać. Cieszy mnie szerokie zainteresowanie tematem :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

A ja przy okazji porządków poleciałem z kilku projektów w których liczyłem podczas awarii seti, i nie miałem do nikogo o to żalu, ale nie ciągnijmy tego wątku, bo nie o tym jest ten temat - nie próbowałem przecież wymóc jakiś zmian na szefostwie, a jedynie zauważyłem coś, co mi nie do końca odpowiada, lecz nie jest dla mnie argumentem w dyskusji na temat, czy być za fuzją, czy przeciw.

Całe złączenie, widzę jako zmianę nazwy (do PBT nie jestem przywiązany - dla mnie to SetiTeam2000, a ta nazwa została utracona już dawno) i szefostwa (Horpaha bardzo cenie, nowemu founderowi daję kredyt zaufania), brak straty Total oraz przyrost RAC i liczących. I dla jasności powiem jeszcze raz, że mi to jak najbardziej odpowiada.

Bober

No dobrze to już chyba wiemy, że obie strony chcą.
Można dopracowywać szczegóły.
Ktoś wspominał fuzję forów. Nie wiem czy to potrzebne no i chyba czasochłonne by było...Mnie jak dotąd zaglądanie na oba nie przeszkadzało (choć na PBT zaglądałem od czasu do czadu tylko).
W każdym razie jak zostaną dwa fora to zostanie też wybór.

Z resztą z czasem można będzie coś zrobić...fuzja forów to będzie chyba bardziej dłigotrwały proces niż fuzja w statystykach....

Pigu

hmm - chyba, ze nasze przekształcić w siedzibę seti..
nie jestem w sumie władny decydować o czymś takim ;p

bartsob5

Cytat: "kret"pomysł dobry..ale zastanawiam się jak może być z realizacją..ponieważ to chyba nie jest takie proste i wymaga sporo uzgadniana i innych rzeczy..ale powpieram na całej linii, i oczywiście obstaje przy pozostawieniu nazwy :]


ja bym proponowal, zanim sie do wszystkiego zabierzemy, dokonac drobnej symulacji, we wszystkich projekt, czy przypadkiem w projektach (przynajmniej nie ktorych) jest mozliwa pelna fuzja (czyli fizyczne polaczenie 2 druzyn ich dorobku punktowego i racu) napewno takie cos jest mozliwe w climacie (przejscie uzytkownikow z jednego teamu do drugiego spowoduje przeniesienie punktow)
mam rowniez pewne podejrzenia co do predictora...
ja bym widzial to tak, ze 2 userow zalozyloby po fikcyjnym teamie w kazdym projekcie (moglbym to byc ja, zwarzywszy, ze jestem w stanie to zrobic w prawie 30 projektach) przeliczyliby po jednym unicie dla owego teamu, a nastepnie sprobowali je polaczyc (zmiane nazwy na ta sama, przepisanie obu druzyn na jedna osobe lub cos w tym stylu)

AL

Cytat: "Pigu"hmm - chyba, ze nasze przekształcić w siedzibę seti..
nie jestem w sumie władny decydować o czymś takim ;p

Pomysł w założeniu wydaje mi się interesujący :idea:

Juras23

Pigu:

Niczego złego o Tobie nie myśle - wręcz przeciwnie  - bardzo bronisz Waszego SETI - zrozumiałe to Wasz najmocniejszy projekt. Proponuję jednak byś patrzył czasem nie tylko przez szkiełka SETI, ale tak jak my - abyś uwzględniał pogląd reszty na działanie dla  wszystkich projektów. Oczywiście nie zmuszamy Cię i nikogo do liczenia czegoś innego niż  sam chcesz. :) To jest tutaj najlepsze - wieloprojektowość.

Ja też jestem martwa dusza w SETI - a chyba wrócę na jednym czy 2 kompkach do tego projektu - tak z sentymentu.

D_T_G

Cytat: "D_T_G"
Cytat: "Bober"Nie przeszkadza mi to. Poza tym tak jak napisałem, choćby nie wiadomo jak bardzo absurdalne wydawało ci się, że ktoś może wrócić do liczenia, to jednak może i ty tego nie wiesz.

FlyManPL powrócił ostatnio po długiej przerwie do liczenia.

Znaczy się chodziło mi o GrUsZmAn, a zresztą... nie ważne. Na WCG raczej nie da się połączyć dwóch teamów w jeden, żeby zsumować dotychczasowe dorobki, projekt jest raczej za mało "boincowy".


bartsob5

ale panowie! spokojnie! przestanmy sie licytowac, tylko wyrazmy ogolna aprobate (lub dezaprobate) i pozwolmy dzialac naszym founderom w ustaleniu warunkow i planu technicznego polaczenia. propnuje w tym celu wydzielic specjalny watek (udostepniony do wgladu szerszej publicznosci czy tez nie, nie ma wlasciwie znaczenia, ale jestem raczej zwolennikiem jawnosci (zapewne podobnie jak Mchl, na ktorym forum? absolutnie bez znaczenia, chociaz wazne jest, zeby moderator z forum gdzie nie toczy sie owa dyskusja zalozyl watek siostrzany na swoim forum i informowal ogol uzytkownikow o postepie negocjacji).

no i osobiscie widze to tak:
w watku maja prawo wypowiadac sie jedynie founderzy teamow (Mchl i Horpah), lub ich przedstawiciele (wiadomo, ze moga nie miec czasu!) wszyscy obserwatorzy dyskusji moim zdaniem powinni swoje propozycje, sprzeciwy zglaszac tym samym do negocjatorow za pomoca wiadomosci prywatnych, tak zeby dyskusji nie zaklocac, a mimo to, kazdy by mial jakims tam swoj glos w dyskusji (czy wysluchany, czy nie, to juz inna sprawa..)

Thomas

Dobry pomysł, ale proponowałbym żeby wszystkie komentarze i koncepcje pojawiały się jawnie (o ile ktos by tak chcial): w tym temacie (zgłaszane przez każdego chętnego), zaś powstałby drugi temat, w którym ogłaszano by aktualny stan negocjacji (i je oficjalnie przeprowadzano), lub informowano o zaawansowaniu procesu łączenia (z takimi zasadami jak były podane).

Bober

Tylko, żebyśmy nie zabrnęli w za długi debatowanie. Wiadomo gdzie kucharek 6...a nas jest znacznie więcej niż 6 :P

bartsob5 - pomysł eksperymentu jest bardzo dobry proponuję od razu go zacząć.

[PBT] Horpah

ale panowie macie tendencje do komplikowania,
wydaje się że ustaliliśmy że founderem zostaje Mchl, zostaje wasza nazwa drużyny, my przepisujemy się do was z wyjątkiem seti gdzie będzie odwrotnie choć i ten projekt będzie pod nazwą BOINC@Poland

Ja proponuję tak:
1. oficjalnie na zakończenie tego wątku i tego u nas obaj founderzy informują że jest zgoda co do połączenia
2. ustalamy dzień, founderzy informują o tym osobiście na swych stronach
3. founderzy spotykają się na gg i realizują połączenie
4. aktualizujemy odnośniki do zapisania się w projekcie seti
5. founderzy informują o zakończeniu połączenia na stronie i o tym by userzy przeszli i zapisali się tam gdzie chcą
I to chyba wszystko, no chyba coś jeszcze to napiszcie bo jakoś nie przychodzi mi nic więcej do głowy.

Co do wykorzystania naszego forum tylko dla seti, myślę że to zbędne, poza tym jeśli u nas ktoś pozostanie w obecnym zespole i zechce dalej go prowadzić to powinien mieć to co teraz jest.

AL

Cytat: "Horpah"
Co do wykorzystania naszego forum tylko dla seti, myślę że to zbędne, poza tym jeśli u nas ktoś pozostanie w obecnym zespole i zechce dalej go prowadzić to powinien mieć to co teraz jest.

Ale ja absolutnie nic bym z Waszego forum nie usuwał. Po prostu chodziło by o to, że wasze forum specjalizowałoby się w Seti (z naszego forum - prowadziłyby do was stosowne linki np.) - co wcale nie wyklucza prowadzenia dyskusji na Waszym forum nt. innych projektów.

Mchl

OK.
No to mamy w tym momencie falę entuzjazmu.

To ja proponuję dać nam tydzień na ochłonięcie i w kolejny weekend sfinalizować sprawę.

Za późno, za wcześnie?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org