[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

Bober

Na początek z taką propozycją zwróciłem się do teamu Poland Boinc Team:
http://boincteam.one.pl/forumsmf/index.php/topic,564.0.html
Czas zacząć dyskusję.

Duster

Zgadza się...konstruktywną dyskusję czas zacząć...

KrzychuP

Uważam, że forma zaproponowana przez Bober'a jest całkiem dobra. W toku dyskusji można by oczywiście zmienić to i owo.
Pozostaje też do rozwiązania kwestia zarządzania zespołem. Tu chyba przede wszystkim Ojciec Założycie powinien się wypowiedzieć.
Co by nie było, mój głos: ZA  :!:
p.s.
Kiedyś chyba już posty na tym forum krążyły wokół tematu łączenia teamów i nic z tego nie wyszło.

Duster

Cytat: "KrzychuP"p.s.
Kiedyś chyba już posty na tym forum krążyły wokół tematu łączenia teamów i nic z tego nie wyszło.
Z tego co pamiętam na innych zasadach miało to się wówczas odbyć i nie przyświecała chyba temu idea stworzenia "super zespołu", aczkolwiek mogę sie mylić bo to już dawno było  8)

[PBT] Horpah

Witam
ja tylko w kwestii formalnej, żeby była jasność.
Cytat: "KrzychuP"
Pozostaje też do rozwiązania kwestia zarządzania zespołem. Tu chyba przede wszystkim Ojciec Założycie powinien się wypowiedzieć.
Founderem (ojcem założycielem) całego nowo powstałego zespołu oczywiście zostaje founder silniejszego zespołu czyli Mchl

Bober

No i jeszcze kwestia nazwy teamu. Ja byłbym za nie zmienianiem BOINC@Poland.
Jak Wy się na to zapatrujecie?

Myślę, że nie trzeba koniecznie naśladować Czechów. No i nie trzeba by było się zajmować projektowaniem wszystkich grafik od nowa tj. loga, skina (trwają nad nim prace)...

[PBT] Horpah

Cytat: "Bober"No i jeszcze kwestia nazwy teamu. Ja byłbym za nie zmienianiem BOINC@Poland.
Jak Wy się na to zapatrujecie?

myśle że BOINC@Poland powinno pozostać, to bardzo dobra nazwa

ansuz

Mam nadzieję, że pomysł się spodoba członkom waszej drużyny. Powstała by potężna drużyna. Osobiście myślę, że pomysł jest dobry i można by zrobić tak jak bober proponował. Inicjatywa leży jednak po stronie waszego teamu. Mam taki pomysł, że Mchl mógłby ustanowić specjalną rangę dla Horpath-a na forum, o ile on wyrazi zgodę.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

emik

jestem również ZA - stwórzmy jeden potężny polski zespół


Mchl

Żeby nie było, że się nie interesuję. Jestem i obserwuję. Pomysły są ciekawe.
Może tym razem coś z tego wyjdzie.

OK.

Wracam do pracy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Strrrasznie podoba mi się zapał, który emanuje z powyższych postów. :D
Byle tak dalej.

remix85

Jak najbardziej mi się ten pomysł podoba - jestem ZA.
Jako drużyna narodowa mielibyśmy naprawdę duże szanse na pierwsze miejsca.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Kiedyś był już poruszany ten temat, ale faktycznie wtedy na zupełnie innych zasadach to było a i sytuacja obu drużyn (nie tylko punktowa) była zgoła odmienna. Nowe rozwiązanie zaproponowane przez Bobra wydaje mi się najbardziej kompromisowym podejściem do sprawy (oczywiście mogę się mylić). Ogólnie to jestem za, ale zobaczymy czy coś z tych dywagacji wyjdzie. Żeby nie było - Jestem umiarkowanym optymistą w tej sprawie.

iwi

Pomysł mi się podoba i budzi we mnie przedwczesne emocje [i ambicje  :D ] - jestem ZA!

D_T_G

Nie widzę przeciwskazań, ale z Czechami i tak nie mamy szans :wink:


Tomislaw

Jestem "za", niezły pomysł.
(Chyba poważne gonienie Czechów się zapowiada  :wink:)
EDIT :
D_T_G więcej wiary  :!:



D_T_G

No dobra :twisted: Aha a z tymi subteamami to zgłaszam się do jakiegokolwiek spod znaku pingwina  :wink:

EDIT: Mój setny post :)


Juras23

Oczywiście jestem za i nie znajdziemy chyba w B@P nikogo kto by nie chciał poprzeć tego projektu. Oczywiście według mnie warunkiem jest zachowanie Foundera jako Ojca Założyciela i nazwy naszego Team'u. Pod uwagę proponuję wziąć rozwiązanie zaproponowane na forum Horpah odnośnie punktów SETI.  Przypuszczam że nikt lokalnie punktów nie straci, a uda się odzyskać te 14 mln z dorobku tamtego Team'u.

Przedrostek w loginie - pozostawiłbym do wyboru przechodzacym userom.

Szerpa

Cytat: "D_T_G"Nie widzę przeciwskazań, ale z Czechami i tak nie mamy szans :wink:
Widze u kolegi strasznie mala wiare we wlasne sily
skoro w przeciagu kilkunastu dni potrafilismy podniesc rac o okolo 30k to sam sobie odpowiedz na pytanie co moze byc z a 3 4 miesiace nie mozna tylko dac za wygrana po pierwszych problemach.
Trzeba propagowac idee a czas pokaze czy mamy szanse czy nie
Nie rezygnuje sie tuz po starcie kolego :)

D_T_G

Cytat: "Szerpa"
Cytat: "D_T_G"Nie widzę przeciwskazań, ale z Czechami i tak nie mamy szans :wink:
(...)
Trzeba propagowac idee a czas pokaze czy mamy szanse czy nie
Nie rezygnuje sie tuz po starcie kolego :)

Hmmmm.... w takim razie proponuję przeprowadzić dodatkową rekrutację na Zaolziu, czyt. podkraść jak najwięcej potencjalnych czeskich liczydłowych ;) Na Haiti w sumie też :) Tak, tak, w końcu teraz to będzie narodowy team :)


Tom

Dla mnie też jest oczywistościom poparcie tej idei. Zróbmy to :!:
Klękajcie narody, Polska nadchodzi :!:
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=885bc8da28246e545e08fa0942ddc60d][/url]

bartsob5

ja oczywiscie rowniez jestem pozytwynie nastawiony, sprawa propozycji na temat seti rowniez wywoluje u mnie pozytywne reakcje ;)

Bober

Można by posunąć się dalej. Taki sam manewr można będzie wykonać w Einsteinie i Predictorze w przypadku drużyn Poland i B@P. No ale na kontakt z founderem teamu Poland może poczekajmy aż pierwsza fuzja się uda... :P

Zresztą w przypadku teamu Poland to chyba większym problemem będzie komunikacja z użytkownikami, bo nie mają ani swojej strony ani forum...

AntCiol

Jak mogła bym nie skorzystać chociaż raz jestem w czymś pierwsza :wink: (pierwsza oddałam głos)     :D
Pozdrawiam
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=7ea0c80d934fa6fd11cc806feb7a21e8][/url]
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_user.php?userid=148570

D_T_G

No, jeszcze mi przyszła refleksja a propos nazwy - zwróćcie uwagę, że w naszym logo już od dawna widnieje "Poland BOINC team" :roll:


Bober

No jak się trochę słowa poprzestawia :P

AL

Horpah - Twoja propozycja związana z projektem Seti bardzo mi zaimponowała. Respect :!:

[PBT] Horpah

Cytat: "AL"Horpah - Twoja propozycja związana z projektem Seti bardzo mi zaimponowała. Respect :!:

to nic nowego, już poprzednio to proponowałem tylko tak na mnie naskoczono że dałem spokój.

Przed chwilą widziałem na naszym forum że i inni utworzeniem narodowej drużyny są zainteresowani, w związku z tym może by rozważyć niewielką modyfikację nazwy zespołu, przez dodanie tego National na początku byłoby bardziej perspektywicznie, ale oczywiście się przy tym nie upieram tak jak jest też jest dobrze.

Juras23

Chciałbym tu jeszcze poruszyć kwestię kulturową. Mianowicie przejmujemy, a raczej przyjmujemy do swego grona kilkanaście/kilkadziesiąt nowych osób. Oczywiście nie wolno nikogo z góry osądzać, ale na co powinniśmy zwrócić uwagę.

MIŁO ICH PRZYWITAĆ - opuszczają swój dom !!!

Osoby te powiększą na pewno grupę wypowiadającą się na forum - to jest i plus i minus jednocześnie - plusy są oczywiste ( wiedza, doświadczenia, pomysły), ale minusem może być ( to tylko teoria dotyczaca pewnie jednostek ) niedopasowanie niektórych członków do naszych reguł, a przecież są one proste i czytelne:

- nie obrzucamy nikogo błotem
- pomagamy nowym - szczególnie dziewczynom ( pozdrowionka dla AC )
- płyniemy łupić rrrazem z kapitanem Mchl-em
- staramy się być obiektywni i sprawiedliwi
- ufamy sobie - na ile to tylko możliwe  :)
- pomagamy w rozwoju PPB
- rozwijamy forum, artykuły, pomoce i wszelkiego rodzaju dydaktykę o BOINC
- ścigamy się razem ze sobą przeciw innym - szczegołnie innym narodom :) (lokalny nacjonalizm :)
- inne fajne na tym forum - o których zapomniałem

2. Nie wiem jak na sprawę straty kokpitu dowodzenia zapatruje się Horpah - ale to jego decyzja i jeśli ją podejmie to ma wielkie uznanie u Nas wszystkich. Co do przyznawania stopnia specjalnego - nie widzę przeszkód - decyzja OZ-eta Mchl'a. Myślę, że na moda trzeba zapracować mimo wszystko:)

3. Dzień fuzji będzie jakiś specjalny? Wyznaczony czy po prostu umówimy się na jutro "w samo południe"

4. Chcielibyśmy, aby wszyscy nowi i zainteresowani wypowiedzieli się coś o sobie, swoich zainteresowaniach, pomysłach, żalach czy po prostu o tym co liczą.

5. Oczywiście powinniśmy przemyśleć dalszy rozwój TEAM-u - łączenie z kolejnymi drużynami - czyli praca nad warunkami przyłączenia. Może stwórzmy do tego taki jakiś schemat czy procedurę możliwości - artykuł - pokazujący jak to może przebiegać czy jak to się odbędzie ... nie wiem gdybam tylko głośno. Powinniśmy o tym myśleć by zjednoczyć jak najwięcej drużyn jeśli chcemy naprawdę być NARODOWI.

6. Nazwę zespołu - powtórzę się - mamy doskonałą - tylko uzyskajmy jakoś jeszcze tego usera od tej osoby co go ma :) - byłby to nasz user na przyszły nasz serwerek, ale to inny temat.

Mchl

Najbardziej 'National' nazwą byłoby po prostu 'Poland' ale z wiadomych przyczyn raczej odpada.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Juras23"
Osoby te powiększą na pewno grupę wypowiadającą się na forum - to jest i plus i minus jednocześnie - plusy są oczywiste ( wiedza, doświadczenia, pomysły), ale minusem może być ( to tylko teoria dotyczaca pewnie jednostek ) niedopasowanie niektórych członków do naszych reguł, a przecież są one proste i czytelne:

- nie obrzucamy nikogo błotem
- pomagamy nowym - szczególnie dziewczynom ( pozdrowionka dla AC )
- płyniemy łupić rrrazem z kapitanem Mchl-em
- staramy się być obiektywni i sprawiedliwi
- ufamy sobie - na ile to tylko możliwe  :)
- pomagamy w rozwoju PPB
- rozwijamy forum, artykuły, pomoce i wszelkiego rodzaju dydaktykę o BOINC
- ścigamy się razem ze sobą przeciw innym - szczegołnie innym narodom :) (lokalny nacjonalizm :)
- inne fajne na tym forum - o których zapomniałem

+ jesli jestes poczatkujacy i masz jakis problem, to zapewne zostal on juz kiedys gdzies tutaj rozwiazany, ale nic sie nie stanie, jesli spytasz jeszcze raz ;)

Cytat: "Juras23"
2. Nie wiem jak na sprawę straty kokpitu dowodzenia zapatruje się Horpah - ale to jego decyzja i jeśli ją podejmie to ma wielkie uznanie u Nas wszystkich. Co do przyznawania stopnia specjalnego - nie widzę przeszkód - decyzja OZ-eta Mchl'a. Myślę, że na moda trzeba zapracować mimo wszystko:)

ja mysle, ze najlepsza bylaby specjalna ranga w stylu 'PBT founder' albo 'PBT boss' czy jakos tak inaczej... Ojciec Zalozyciel ma wieksza inwencje w tych sprawach;)

Cytat: "Juras23"
3. Dzień fuzji będzie jakiś specjalny? Wyznaczony czy po prostu umówimy się na jutro "w samo południe"

ja mysle, ze nie mozna tu mowic o zadnym konkretnym dniu, gdyz ten proces bedzie przebiegal dlugo falowo, tym nie mniej, poczatek procesu fuzji zapewne bedzie wazna data w naszej historii

Cytat: "Juras23"
4. Chcielibyśmy, aby wszyscy nowi i zainteresowani wypowiedzieli się coś o sobie, swoich zainteresowaniach, pomysłach, żalach czy po prostu o tym co liczą.

mysle ze na to perfekcyjnie nadaje sie temat 'skad jestesmy dokad docieramy' i tym podobne watki ;)

Cytat: "Juras23"
5. Oczywiście powinniśmy przemyśleć dalszy rozwój TEAM-u - łączenie z kolejnymi drużynami - czyli praca nad warunkami przyłączenia. Może stwórzmy do tego taki jakiś schemat czy procedurę możliwości - artykuł - pokazujący jak to może przebiegać czy jak to się odbędzie ... nie wiem gdybam tylko głośno. Powinniśmy o tym myśleć by zjednoczyć jak najwięcej drużyn jeśli chcemy naprawdę być NARODOWI.

najpierw doprowadzmy ta fuzje do skutku, pozniej bedziemy mysleli dalej... (jak ludzie zobacza, ze mozna sie dogadac, to beda chetniejsi (kto wie? moze kiedys purepc do nas zapuka?)

Cytat: "Juras23"
6. Nazwę zespołu - powtórzę się - mamy doskonałą - tylko uzyskajmy jakoś jeszcze tego usera od tej osoby co go ma :) - byłby to nasz user na przyszły nasz serwerek, ale to inny temat.
ciekawa koncepcja:D


p.s. mysle ze postepujace zmiany w nazwie sa zbedne (aczkolwiek, rozumiem tutaj horpah'a, bo traci swoje dziecko, wiec chcialby sie jakos pocieszyc) tym nie mniej, wzorowanie sie na nazwach innych teamow jest takie troche... nie wiem jak to okreslic, ale moze 'nie teges' bedzie odpowiednie... znaczy sie, wygladaloby, jakby brakowalo nam inwencji, albo mieli jakis kompleks...

[PBT] Horpah

Cytat: "Mchl"Najbardziej 'National' nazwą byłoby po prostu 'Poland' ale z wiadomych przyczyn raczej odpada.

no chyba że by się także udała fuzja z zespołem POLAND :)

Juras23, fakt swego czasu było u nas takich dwóch, którzy prowokowali kłótnie ale odeszli (prawie rok temu) i od tamtego czasu jest spokój. Dziewczyny w naszej drużynie są przynajmniej dwie albo i więcej.
Co do dnia , to wybierzemy taki by był czas wolny na takie sprawy (może niedziela), ankiety powinny się wpierw skończyć.
Co do jakiegoś specjalnego tytułu, to dziękuję ale nie (zresztą nie ma takiego, który by mógł mi zrekompensować stratę foundera) poza tym nie robię tego dla jakiejś chwały tylko dla Polski i dla nas wszystkich, zawsze marzyłem o super polskim teamie.

Juras23

Cytat: "bartsob5"

Cytat: "Juras23"
4. Chcielibyśmy, aby wszyscy nowi i zainteresowani wypowiedzieli się coś o sobie, swoich zainteresowaniach, pomysłach, żalach czy po prostu o tym co liczą.

mysle ze na to perfekcyjnie nadaje sie temat 'skad jestesmy dokad docieramy' i tym podobne watki ;)

no ba - przecież to oczywiste :) chodzi o to by się wypowiedzieli

D_T_G

Cytat: "Mchl"Najbardziej 'National' nazwą byłoby po prostu 'Poland' ale z wiadomych przyczyn raczej odpada.

No nie, jeśli mamy rekrutować haitańską Polonię to bardziej nazwa z przymiotnikiem 'Polish ...'.


AL

Wracając do tematu zmiany nazwy drużyny w naszym przypadku pojawia się jeszcze jeden problem. Ponieważ jesteśmy jako B@P zarejestrowani w prawie wszystkich projektach (chyba tylko z wyjątkiem BOINC alpha test), również w tych już nie aktywnych, czy choćby takich, które od dość dawna nie były uaktualniane na BOINCStats - na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zmienić nazwy drużyny w wszystkich projektach co skutkowałoby wyświetlaniem nazwy drużyny w stylu National POLAND/ B@P - czyli nie za fajnie. Dlatego jestem za pozostaniem przy nazwie B@P.

Mchl

Nie. Po prostu te projekty odpadły by nam ze statystyk.
Przypominam, że zespoły są identyfikowane tylko i wyłącznie po nazwie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Mchl"Nie. Po prostu te projekty odpadły by nam ze statystyk.
Przypominam, że zespoły są identyfikowane tylko i wyłącznie po nazwie.
A to nie wiedziałem - cały czas się człowiek uczy. Tak czy siak pozostaję przy swoim zdaniu o nie zmienianiu nazwy B@P.

[PBT] Horpah

tak, jeśli nie można w jakimś projekcie zmienić nazwy, a zmieniamy we wszystkich innych to taki projekt by po prostu odpadł, a więc na razie pozostańmy przy obecnej nazwie BOINC@Poland, w przyszłości zaś przy jakiejś innej fuzji jeśli by korzyści miały być większe niż strata jakiegoś projektu to zawsze można powrócić i ewentualnie przedyskutować zmianę nazwy.

SkyWalker

Jestem ZA.
Fuzja na przyzwoitych zasadach, ale nie fuzja jakichś tam spółek, tylko zespołów, więc bez zbędnych stresów.
Polakami jesteśmy i nic co polskie nie jest nam obce. :-D
Nazwa BOINC@Poland to moim zdaniem najlepsza nazwa (Jestem estetą, inaczej by mnie tutaj nie było. ;-) ), z technicznych względów zmiana też nie wchodzi w rachubę.

P.S.
Odnośnie samej ankiety to moi zdaniem za duży rozstrzał istnieje pomiędzy
"Bardzo mi się podoba" <- dla faktycznych entuzjastów pomysłu
a
"Można pomyśleć" <- to stanowisko jest już lekko neutralne

"Wszystko mi jedno" <- kolejne neutralne
"Jestem nastawiony sceptycznie" <- negatywne
"Nie idę na to" <- negatywne

W skali 5-cio stopniowej układa się to niesymetrycznie.

Proponowałbym coś w stylu:
"Pomysł bardzo mi się podoba"
"Jestem Za"
"Można pomyśleć"

Ankietę przerobić na 6-cio stopniową.
Ankieta wydaje się istotna, więc moim zdaniem zalecana jest poprawka.
color=blue]"He who learns but does not think is lost. He who thinks but does not learn is in great danger."[/color]
Music Muttley