Jak zwiększyć RAC naszego teamu / Przyszłośc

Zaczęty przez Pantarhei, 18 Styczeń 2010, 10:47

Troll81

no to zapraszam do dzielenia się doświadczeniem. Jak ściągniesz do naszego teamu 20 osób to będziesz wielki :D

LooZ^

Wolalbym 2.000 Polakow poinformowac o idei BOINC :)

Aczkolwiek, wczoraj pare godzin spedzilem na czytaniu forum i wydaje sie byc calkiem sympatycznym miejscem, wiec rozwoj B@P nie jest mi obojetny ;)

Troll81


Aegis Maelstrom

@Kryniek: dobrze Cię rozumiem, problem w tym, że:

1) Badania na platformie BOINC mają charakter mniej lub bardziej, ale jednak podstawowy. Do tego medycyna to skomplikowana i kosztowna zabawa, toteż zanim nastąpi wdrożenie pod postacią zarejestrowanego i używanego leku czy terapii, musi potrwać wiele lat. To z resztą zrozumiałe - trudno nam przy pomocy komputerów pomóc w syntezie leku, patentowaniu czy próbach klinicznych. :) Możemy pomóc na początku drogi.

2) Wiele badań jest czysto podstawowych. O ile jeszcze podprojekty WCG czy niektóre zadania w R@H służą otrzymaniu konkretnych kandydatów na substancję leczącą, która potem przejdzie badania w prawdziwym laboratorium, a po ew. sukcesie wejdzie do dalszych badań, to reszta badań jest czysto podstawowa. W tych przypadkach trudno laikowi powiązać lek z badaniem.

To oznacza, że o sukcesie może nie dowiedzieć się nigdy. Np. Rosetta może być licencjonowana przez firmy farmaceutyczne (i bardzo dobrze). My zajmujemy się rozwojem Rosetty, bazy SIMAP itd. Problem w tym, że widząc konkretny lek możesz nigdy się nie dowiedzieć, że powstał dzięki Rosetcie, SIMAPowi itp. Tak samo jak nie dowiesz się, że naukowcy korzystali z komputerów marki X, monitorów Y i procesorów Z, mikroskopów W i zestawów laboratoryjnych N. Nie dowiesz się też pewnie kto dokładnie opracował lek i gdzie.

Z tych względów trudno nam będzie prędko uchwycić jakiś fajerwerkowy sukces.


A teraz szerzej o wyjaśnieniu dla przeciętnego Polaka. Dla takich lek to lek - dostaje się go od lekarza i kupuje w aptece. Co najwyżej "pracowali nad nim naukowcy".

Ogólnie trudno jest wyjaśnić naukę przeciętnemu czytelnikowi Pudelka i Superaka  :ph34r:. Przecież podobno większość ludzi nie rozumie wieczornych wiadomości.  :ph34r:
Można iść na łatwiznę i pisać "Pomóż walczyć z rakiem!". Można pisać arty dla bardziej wymagających i chętnych czytać. Proponowałbym iść obydwoma drogami: starać się dać materiały edukacyjne dla tej mniejszości, która chce się zainteresować, a dla reszty zostać przy paru sloganach. :)

A teraz skąd wziąć autorów tej kampanii edukacyjnej?  %)

Mchl

Wątek zachęcania instytucji publicznych do liczenia przerabialiśmy już kilkakrotnie (jesteśmy więc już niemalże recydywistami). Co prawda rozważaliśmy to głównie na przykładzie uczelnie, ale wniosek był taki, że przy dużej ilości komputerów koszt może być wcale niemały i jeśli uczelnia nie liczy własnego projektu, to raczej nie bardzo się to opłaca. Wspieramy w ten sposób "obce" badania. Lepiej, żeby ta kasa poszła na stworzenie projektu na danej uczelni

Myślę, że ze szpitalami wnioski są podobne: budżety może i są tam duże, ale to nie znaczy że się przelewa. Sens miałoby to w przypadku oddziału, którego pracownicy biorą bezpośredni udział w badaniach związanych z liczonym projektem.

Co do prywatnych szpitali, oczywiście decyzja zarządu, ale kryteria opłacalności jak wyżej.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

BOINC@POLAND[HA$]

politechnika gdańska niedawno odpaliła jakiś super komputer....
ale jak i do czego go wykożystują, nie mam pojęcia... a przecież stworzenie projektu z obliczniem rozproszonym to nie tylko serwer...
ale zmudna praca zespołu ludzi...

Mchl

Cytat: BOINC@POLAND[HA$] w 06 Luty 2010, 14:47
politechnika gdańska niedawno odpaliła jakiś super komputer....
ale jak i do czego go wykożystują, nie mam pojęcia...

Złap bartsoba to Ci opowie. Stoi u niego na wydziale.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

BOINC@POLAND[HA$]

to będę musiał sie przejści...
bo ja jestem na innym...

krzyszp

Zjechaliście użytkownika za pomysł ze szpitalem, ale moim zdaniem, to nie do końca tak jest, że występują tutaj tylko koszty, bez zysków dla szpitali.

Otóż, szpitale (nawet te, korzystające tylko ze środków NFZ) mają wydzielone pewne kwoty na działania promocyjne, przecież one też muszą brać udział w walce o "klientów" - zwłaszcza te onkologiczne (wiem, to brzmi dziwnie, ale tak faktycznie się w niektórych przypadkach dzieje)! Do tego, coraz większa ilość szpitali i klinik przechodzi na działanie komercyjne. Takie ośrodki często na swoich strona publikują spis bądź znaki graficzne inicjatyw, w których biorą udział - jednym z takich działań może być branie udziału np. w projektach WCG.
Nie piszę tu o instalacji BOINC na 100 komputerach w szpitalu, ale użycie symbolicznej, jednej maszyny do tego celu. Promuje to zarówno szpital, jako taki, któremu nie obojętne jest "udzielanie" się dla innych, ale również podbudowuje świadomość, czym jest BOINC.

Myślę, że w kategoriach marketingowych, stwierdzenie dyrektora, że "oprócz działań leczniczych, bierzemy także udział w badaniach naukowych nad nowymi sposobami w walce z nowotworami", może być pomocne w ubieganiu się o sponsorów.

Zaznaczam jeszcze raz, że nie chodzi mi o stworzenie "farmy" w szpitalu, ale zasygnalizowanie zaangażowania poprzez jedną maszynę. To faktycznie jest nic w budżecie nawet małego ośrodka, a może im przynieść duże korzyści...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Dlatego też nie "zjechałem" lecz zasygnalizowałem widoczne dla mnie problemy w jego realizacji.... Na pewno jak wyskoczysz dyrektorowi że ma podpiąć 100 maszyn to cię na drzewo spuści. Ale jak powiesz mu o jednym kompie i promocji itp to już inaczej na to spojrzy....

Tomasz R. Gwiazda

dzis drugi wynik w historii :)
Moze jutro bedzie lepiej :)

BOINC@POLAND[HA$]

#211
fakt.. piekny wynik  :parrrty:
browar dla kamratow....

Grzegorz R. Granowski

Witam ponownie,

Przedstawiłem juś swoją propozycję mchl, ale nie odpisał, więc...
będę remontował swój budynek przy rondzie we wrocławiu pl. powstańców śl.
jako, że budynek jest wyeksponowany czymś oczywistym jest, że będe umieszczał reklame na elewacji.
zdecydowałem się odrzucić oferty firm rekamowych ok. 13000 netto/msc w zamian za możliwośc zapropagowania ideii obliczeń rozproszonych
reklama będzie składać się z loga boinc, hasła - nie wychodząc z domu bierz udział w badaniach kształtujących przyszłość swiata lub podobnego oraz stron internetowych
http://boinc.berkeley.edu, www.rainbow.pl/boinc.html - koszt reklamy - ok.35000 netto pokrywam sam, rozumiem, ze nie wspomożecie...
ik teraz - gdybyscie zdecydowali się wesprzeć moje projekty yoyo@home, docking, cosmology, speinhenge i gpugrid - czy tez dalej idac jezeli druzyna zrezygnowała by
z uczestnictwa w tych projektach na rzecz druzyny SaveTheWorld umieszcze adres strony waszej kamrackiej, demokratycznej braci...
na reklamie w miejscu gdzie przejezdza ok. 65000 samiochodow dziennie.

jezeli natomiast nie to bardzo prosze o powstrzymanie sie w uwagach na temat moj czy tez mojej druzyny,
gdyz w prawie wszystkich projektow w ktorych uczestnicze przeliczylem wiecej jednostek niz wiekszosc z was,
a na pytanie czy mnie razi, ze jakis gosc ma zero pkt jak rozumiem wszedzie - ma natomiast nieograniczone mozliwosci działąnia
i czy uwazam taka sytuacje za zdrowa - odpowiadam krotko - tak razi mnie i nie - nie uwazam tej sytuacji za zdrowe,
a sytuacja gdzie ja z Raptorem przeliczamy srednio ponad polowe tego co wy w 5000 osob jest po prostu smieszna

GG
w


Troll81


BOINC@POLAND[HA$]

Witaj,,

jakoś uwag na Twój temat lub Twojej drużyny dopatrzeć się nie mogę....
Idea, którą proponujesz... piękna czy mozliwa nie wiem??

proponujesz aby nasza druzyna dołączyła do Twojej w projektach, które wymieniasz??? W zamian za reklamę na budynku we Wrocławiu?
Nie wiem czy jest to możliwe... rada drużyny musi się wypowiedzieć w takiej ważnej kwestii.

BOINC@POLAND[HA$]

ciekawe z kąd w tych ludziachsię bierze tyle jadu i frustacji...
mama i biła a tata nie kochał????

zawsze chciałem mieć rajnboła w domu ale te ceny...e ch....

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pigu

Cytat: Grzegorz Granowski w 11 Luty 2010, 23:52
ik teraz - gdybyscie zdecydowali się wesprzeć moje projekty yoyo@home, docking, cosmology, speinhenge i gpugrid - czy tez dalej idac jezeli druzyna zrezygnowała by
z uczestnictwa w tych projektach na rzecz druzyny SaveTheWorld umieszcze adres strony waszej kamrackiej, demokratycznej braci...
na reklamie w miejscu gdzie przejezdza ok. 65000 samiochodow dziennie.

Witaj
Mówisz o wielkich pieniądzach, praktycznie poza rozważaniem budżetowym teamu, kusisz... jednak w zamian oczekujesz rozerwania wewnątrz teamu...
Oczywistym jest, że mamy wzajemnie rzeczy, których pożądamy - my wielki nonGPU rac, Ty rac równy ponad połowie naszego i energię (popartą możliwościami) do działania
Dlaczego nie pójdziemy kawałek dalej i nie będziemy mieli (że tak to ujmę) siebie w pełni? Pełna fuzja da obu stronom więcej niż małe przerzuty sił - utworzymy giganta z racem na poziomie 9kk, gotowego by walczyć o 5te miejsce na świecie. Wiemy już, że chętnie widziałbyś na u siebie, wiedz, że my będziemy zaszczyceni witając Ciebie, więc czemu nie - w naturalny, wręcz podświadomy sposób zdążamy do jedności. Pozostaje tylko kwestia takich rzeczy jak dostęp do czerwonego guzika, udział w kluczowych decyzjach, podwyższone uprawnienia forum itp - które jak rozumiem w obliczu takiej fuzji się należą - napisz proszę co by cię satysfakcjonowało, jak byś to widział, nie żałuj sobie - mu zobaczymy co jest możliwe z naszej strony i kto wie, może już wkrótce będziemy razem niepokonani

:parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

to nie sa tematy do rozmowy na ogolnym forum, tak mi sie zdaje :)
Pigu wejdz na priva i dzialaj w porozumieniu z zarzadem teamu


Troll81

A ja właśnie uważam że rozmowy tego typu powinny być jawne. NIe lubię kiedy tak ważne rzeczy jak przejmowanie team foundera są podejmowane za moimi plecami..... i nie obchodzi mnie że mam najniższy RAC w teamie.... jestem członkiem teamu i mam swoje prawa.

Kryniek

No to teraz Panowie, którzy tak płakaliście że lepsze byłoby połączenie a nie rozdrabnianie macie okazje zaproponować Grzegorzowi połączenie jak to pigu zasugerował a nie się krzywicie jak człowiek chce współpracować :P Co do jego idei, jeśli to prawda co pisze, pojmuje on ją dobrze. Wątpie czy wielu by wybrało BOINC niż możliwość zarobienia takich pieniądzy %)

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 12 Luty 2010, 10:34
A ja właśnie uważam że rozmowy tego typu powinny być jawne. NIe lubię kiedy tak ważne rzeczy jak przejmowanie team foundera są podejmowane za moimi plecami..... i nie obchodzi mnie że mam najniższy RAC w teamie.... jestem członkiem teamu i mam swoje prawa.

Ma dzieciak rację.
Zresztą zarząd miał być tylko grupą szybkiego wydawania pieniędzy na skb@p jak mi się zdaje.

Ps. Najniższy RAC w teamie to mam ja i miejsca nie oddam!!!  :attack:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

No tak ja moge sie podlozyc w kilku projektach np. Docking, Aqua, Yoyo  zeby Pan GG mogl miec pierwsze miejsce :)
bo jednak nie wszedzie ma wiecej punktow , ba w wiekszosci projektow w ktorych ja uczestnicze to ja mam wiecej niz on :)



A co do reklamy Boinc i rezygnacji z zarobku, fajna sprawa. Takie dzialania to sie nazywa PR

Troll81

Cytatczy mnie razi, ze jakis gosc ma zero pkt jak rozumiem wszedzie - ma natomiast nieograniczone mozliwosci działąnia
i czy uwazam taka sytuacje za zdrowa - odpowiadam krotko - tak razi mnie i nie - nie uwazam tej sytuacji za zdrowe,
a sytuacja gdzie ja z Raptorem przeliczamy srednio ponad polowe tego co wy w 5000 osob jest po prostu smieszna

Otóż osoba foundera nie jest w żaden sposób zobowiązana do liczenia w danym projekcie....
Natomiast niezdrowa jest sytuacja gdy jeden team ma 30 founderów w poszczególnych projektach i founderzy ci zmieniają się wraz z punktacja......

i nie nie śmieszy mnie że w 5000 osób robimy mniej niż dwóch innych liczydłowych. NIe ma w tym nic śmiesznego bo BOINC to siła połączonych komputerów a nie kilku mocnych maszyn.... i RAC oraz punkty to nie wszystko...

I nie nie jestem najemnikiem za kasę który przyłączy się gdzie mu każą po to by drużyna Save The world miała 1 miejsce..... Nawet jeśli to duża kasa....

Aegis Maelstrom

#224
Grzegorzu, ładnie z Twojej strony, że chcesz promować ideę BOINC i zwracasz się z tym do nas. Tylko przepraszam bardzo, nie rozumiem Twojej propozycji.

Co to znaczy "wesprzeć moje projekty" oraz "drużyna zrezygnowała"? Tzn. mamy mocniej liczyć te projekty, przestać liczyć te projekty, czy liczyć je na Twoje konto, czy jak? Wyjaśnij to proszę.

Jeśli Ci zależy na tych projektach - ja bardzo chętnie będę zachęcał do mocniejszego liczenia Docking. Co do rezygnacji czy zmiany bandery - w tej chwili osobiście nie widzę w tym celu, może ktoś mi go wyjaśni.

Co do punktów i śmieszności: są goście 2-3 razy mocniejsi od Ciebie. Czy to oznacza, że Ty i my wszyscy mamy się czuć śmieszni? Nie sądzę!

Ideą BOINC jest wspólne uczestnictwo i liczenie przez tysiące, miliony osób. Nikt nie powinien się tu czuć śmiesznym, tak jak nie jest śmieszne ofiarowanie na cel charytatywny 10 PLN, kiedy Bill Gates rzuca 10kk USD. Każdy datek się liczy, bo potrzeb jest więcej niż możliwości. Takie moje zdanie.

A największego zespołu BOINC w Polsce bym nie ignorował. Za 2 lata każdy przyzwoity nowy komputer będzie miał przyzwoitą jednostkę graficzną...

Dlatego proszę, wyjaśnij jeszcze raz propozycję współpracy i przemyśl post Piga. Razem naprawdę możemy więcej, bo jedna-parę osób nie jest w stanie dłużej ciągnąć drużyny. Odzywa się życie osobiste, wypalasz się, są nowe wyzwania. Znam to po sobie. Dlatego, moim skromnym zdaniem, lżej jest inwestować wiedząc, że ktoś przejmie pałeczkę i to, co się z takim trudem budowało, nie zarośnie kurzem w kącie Internetu.

Udało się to z polskojęzyczną Wikipedią, i w sumie udaje z BOINC@Poland. Jesteśmy kolejnym pokoleniem liczydłowych i drużyna idzie do przodu, z czasem przyjdą następni. Przemyśl to: ja mam satysfakcję, że mój projekt (Wikipedia) działa beze mnie - a przecież widzę miejsca, gdzie odcisnąłem swój ślad. :)

Odzywaj się tu częściej i udanego piątku/weekendu.  :parrrty:

P.S. Post zmodyfikowany - nie zauważyłem faila statystyk boincstats.

Machloj

Trollu - wątpię abyś robił to świadomie, ale takimi wypowiedziami wywołujesz wojnę. z jednej strony chcesz narodowego teamu, a z drugiej oczekujesz, że wszyscy mają myśleć tak samo jak Ty :) wypowiedzi typu:

Cytat: Troll81 w 11 Luty 2010, 23:55
Chyba nie pojmujesz pewnych idei.....

nie zachęcają do współpracy...jeśli nie masz merytorycznych propozycji dotyczących jakiegoś pojednania polskiego światka boinc to chociaż nie przeszkadzaj Pigulcowi...

prawda jest taka, że my musimy pójść na jakieś ustępstwa jeśli chcemy współpracować i musisz to sobie uświadomić. Oddać czerwony guzik? zmienić/zmodyfikować nazwę? Inne? jeśli będą konkretne propozycje to wtedy będziemy o tym dyskutowali - ale jak już będą propozycje to będzie jakiś postęp, więc proszę Cię wstrzymaj się do tego czasu z torpedowaniem negocjacji :)


Grzegorzu - napisz jak widziałbyś współpracę z nami. Reklama BOINC to świetny pomysł i gratuluję odwagi i szczodrości ;) ale pamiętaj, że to u nas na forum wciąż znajduje się największa baza informacji i pomocy dla nowych użytkowników - Ty jesteś potrzebny nam, a my Tobie :) rozmawiajmy!

krzyszp

Cytat: Grzegorz Granowski w 11 Luty 2010, 23:52
jezeli natomiast nie to bardzo prosze o powstrzymanie sie w uwagach na temat moj czy tez mojej druzyny,
gdyz w prawie wszystkich projektow w ktorych uczestnicze przeliczylem wiecej jednostek niz wiekszosc z was,
a na pytanie czy mnie razi, ze jakis gosc ma zero pkt jak rozumiem wszedzie - ma natomiast nieograniczone mozliwosci działąnia
i czy uwazam taka sytuacje za zdrowa - odpowiadam krotko - tak razi mnie i nie - nie uwazam tej sytuacji za zdrowe,
a sytuacja gdzie ja z Raptorem przeliczamy srednio ponad polowe tego co wy w 5000 osob jest po prostu smieszna

Jeśli natomiast prosisz o wstrzymanie się od uwag, to sam też się wstrzymaj, a nie piszesz, co Ciebie razi... Jak byś zapomniał, to to forum nazywa się dyskusyjne i tu się dyskutuje
A to, ile przeliczasz z Raptorem (w stosunku do nas), mało mnie obchodzi.
Nie życzę sobie takich uwag, bo BOINC (a wcześniej SETI), liczę od baaardzo dawna i moim zdaniem nie tylko punkty się liczą, ale także ilość czasu komputerów poświęcona na projekty, a pod tym względem jeszcze długo nie będziesz mógł konkurować z częścią osób z tego forum.

Team founder powinien być osobą odpowiedzialną, stabilną, wiarygodną dla społeczności, a Ty niestety nie spełniasz tych kryteriów chociażby z powodu prób komercjalizacji i "monetaryzacji" swojego udziału. Bycie founderem, to funkcja społeczna, a moim zdaniem nie jesteś osobą odpowiednią na to miejsce, gdyż interesuje cię w BOINC tylko podwyższanie swojego dorobku punktowego i zarobku na reklamie (i nie pisz mi proszę, że robisz to dla BOINC, bo link do Twojej strony ma tam się znaleźć - samo w sobie to nie jest złe, dopóki nie przybiera się tego w piórka "charytatywności").

Tak więc, jako founder (moim zdaniem) byłbyś niebezpieczny dla drużyny...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

tmphaha

Witam.

Jestem tu całkiem nowy ... liczę od 2 dni, nie mam superkomputera, ba liczę tylko na CPU ... jestem w stanie wycisnąć może 1,5k punktów na dobę.
Ale czy mam wobec tego przestać liczyć? Przecież nie mam szans równać się prawie z nikim kto bierze udział w tej dyskusji  :shame:.

Zawsze wydawało mi się, że idea obliczeń rozproszonych jest właśnie skupianie jak największej liczby użytkowników, którzy wcale nie muszą dysponować potężnymi maszynami. Wkład każdego się liczy i nie jest dla mnie ważne, że są tacy którzy generują dziennie tysiąc razy więcej punktów.

Propozycja reklamy pana Grzegorza jest jak najbardziej propozycją godną rozpatrzenia, fakt przedstawione kwoty działają na wyobraźnie, ale ... i tu może się powstrzymam.

Ja dowiedziałem się o BOINC w bardzo prozaiczny sposób: zobaczyłem sygnaturkę jednego z waszych kamratów na forum dotyczącym komunikatora internetowego. Skusiło mnie zobaczyć, co to jest i jestem tutaj. Dlaczego nie pójść z tym dalej? Możemy wykorzystać całkowicie darmową formę "reklamy" a może lepiej nazwać to "popularyzacji" BOINC jaką są fora internetowe. Jeśli ktoś przygotowałby fajny post zawierający podstawowe info na temat projektu, linki itp, ot taki post reklamowo-informacyjny, z chęcią zabiorę go ze sobą na wszystkie fora w których jestem użytkownikiem. Nie chodzi mi tu bynajmniej o jakieś spamowanie forów, czy offtop, każde forum ma z reguły miejsce gdzie można podyskutować na tematy nie związane z główną tematyką takiego forum. A przecież każdy z was gdzieś na jakichś forach zapewne się wypowiada ... Każdy mógłby na takim forum rozpocząć taki temat dyskusji. Do ilu osób moglibyśmy w taki sposób dotrzeć - nie wiem, czy jest to więcej niż wspomniane 65k osób dziennie - nie wiem, wiem jedno, że jeśli nawet miałoby to spowodować przyłączenie się choćby jednej osoby ...  moim zdaniem warto. Więc do boju :attack:

AiDec

#228
Przeczytalem to i tamto. Propozycje Grzegorza (moze byc GG w przyszlosci? :) ) i odpowiedzi naszych kamratow. I choc musze przyznac ze propozycja co prawda nie jest u3mana w najmilszym tonie, to jednak jest to najzwyklejsza propozycja biznesowa i moim skromnym zdaniem na propozycje Grzegorza (sama w sobie) nie mozna narzekac. Jasno okreslil warunki (On tam... to nas tam nie ma, albo my dla Niego to On dla nas...), jasno okreslil w jaki sposob na tym skorzystamy. Propozycja jest doprawdy duzego formatu i przyznaje ze nie kazdy zdybylby sie na taki gest (finansowy). Dlatego propozycje uwazam za godna rozwazenia a przynajmniej przemyslenia. Do czasu podjecia wiazacej decyzji w tej sprawie chcialbym prosic:

kamratow B@P:

- o zachowanie umiaru w wypowiedziach i pows3manie sie od niepotrzebnych slow prowokujacych dyskusje w agresywnym tonie
- przemyslenie propozycji Grzegorza w kontekscie wplywu takiej reklamy na ilosc przyszlych, nowych BOINCownikow

(IMHO kazda propozycja wymaga przemyslenia i na kazdej propozycji mozna skorzystac - nalezy jedynie nie odrzucac jej ad hoc, a dac sobie i innym szanse na probe znalezienia korzysci. Jedna osoba moze nie widziec zadnych pozytywnych efektow w przypadku zaakceptowania propozycji, podczas gdy inna znajdzie sposob na taka maksymalizacje korzysci ze zadziwi pol Polski)

Grzegorza:

- o cierpliwosc dla MChl (czlowiek ostatnio bardzo zajety)
- o troszke milszy ton w wypowiedziach i pows3manie sie od umniejszania roli liczydlowych z niskim RACem

(Slowa `sytuacja gdzie ja z Raptorem przeliczamy srednio ponad polowe tego co wy w 5000 osob jest po prostu smieszna` na pewno nie pomoga w uzyskaniu przychylnosci naszej braci ;). Ja sam zaczynajac liczenie robilem 5k dziennie, pozniej nadszedl czas ze liczylem 350k, miesiac temu mialem RAC zaledwie 3k, a niedlugo bedzie 500k+ - chce w ten sposob jedynie zauwazyc, ze umniejszanie wartosci `malego liczydlowego` nie ma realnych podstaw biorac pod uwage ze nigdy nie wiadomo kiedy taki `maly liczydlowy` nagle zostanie wielkim mastachem [doslownie kilka przykladow z przeszlosci: ja, NetMonitoring/OxyOne, Tomasz Gwiazda, Ksysju, ERni/3Rni, Obix/Artur Obara...])



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: Grzegorz Granowski w 11 Luty 2010, 23:52
Witam ponownie,

Przedstawiłem juś swoją propozycję mchl, ale nie odpisał, więc...

Bardzo mi przykro. Musiałem przeoczyć, albo mail gdzieś zaginął. Czy możesz powiedzieć gdzie go posłałeś?

Cytat
będę remontował swój budynek przy rondzie we wrocławiu pl. powstańców śl.
jako, że budynek jest wyeksponowany czymś oczywistym jest, że będe umieszczał reklame na elewacji.
zdecydowałem się odrzucić oferty firm rekamowych ok. 13000 netto/msc w zamian za możliwośc zapropagowania ideii obliczeń rozproszonych
reklama będzie składać się z loga boinc, hasła - nie wychodząc z domu bierz udział w badaniach kształtujących przyszłość swiata lub podobnego oraz stron internetowych
http://boinc.berkeley.edu, www.rainbow.pl/boinc.html - koszt reklamy - ok.35000 netto pokrywam sam, rozumiem, ze nie wspomożecie...

No niestety. Jako zespół nie dysponujemy żadnym budżetem. Oczywiście możemy zorganizować zbiórkę, ale wątpię czy zebrałoby się chociaż 10% tej kwoty.

Cytat
ik teraz - gdybyscie zdecydowali się wesprzeć moje projekty yoyo@home, docking, cosmology, speinhenge i gpugrid - czy tez dalej idac jezeli druzyna zrezygnowała by
z uczestnictwa w tych projektach na rzecz druzyny SaveTheWorld umieszcze adres strony waszej kamrackiej, demokratycznej braci...
na reklamie w miejscu gdzie przejezdza ok. 65000 samiochodow dziennie.

Tutaj mamy problem taki, że w naszym zepole każdy liczy co mu się podoba. Nie mogę ja, ani nikt inny nakazać/zakazać komukolwiek liczyć taki a nie inny projekt. Z takiego zobowiązania nie jesteśmy w stanie się wywiązać (moim zdaniem - być może zespół zdecyduje inaczej).

Cytat
jezeli natomiast nie to bardzo prosze o powstrzymanie sie w uwagach na temat moj czy tez mojej druzyny,
gdyz w prawie wszystkich projektow w ktorych uczestnicze przeliczylem wiecej jednostek niz wiekszosc z was,

I co z tego wynika? Im wyżej jesteś, tym więcej się o Tobie mówi, a nie odwrotnie.

Cytat
a na pytanie czy mnie razi, ze jakis gosc ma zero pkt jak rozumiem wszedzie - ma natomiast nieograniczone mozliwosci działąnia
i czy uwazam taka sytuacje za zdrowa - odpowiadam krotko - tak razi mnie i nie - nie uwazam tej sytuacji za zdrowe,

Jak wyjaśniałem powyżej i jak wyjaśniali też inni. Konto administracyjne służy administracji. Docelowo w każdym projekcie będzie to konto niezwiązane ze mną i zawsze mające zerowy stan punktowy.

Cytat
a sytuacja gdzie ja z Raptorem przeliczamy srednio ponad polowe tego co wy w 5000 osob jest po prostu smieszna

No to fajnie że masz się z czego pośmiać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Cytat: Mchl w 12 Luty 2010, 15:35
Cytat: Grzegorz Granowski w 11 Luty 2010, 23:52
Witam ponownie,

Przedstawiłem juś swoją propozycję mchl, ale nie odpisał, więc...

Bardzo mi przykro. Musiałem przeoczyć, albo mail gdzieś zaginął. Czy możesz powiedzieć gdzie go posłałeś?


Ok. Znalazłem. Nie wiem dlaczego ją przeoczyłem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Cytat: Grzegorz Granowski w 22 Styczeń 2010, 22:04
przyznam, ze planujemy polaczenie wspolnie z Robertem i byc moze TomaszePawlem naszych trzech teamow
w jeden bardzo bardzo silny - wszystko jest na etapie negocjacji,
pozwolę to sobie zacytować gdyż daje to do myślenia ....

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Aegis Maelstrom

A ja mam propozycję za Młynarskim - róbmy swoje!  :parrrty:

Ja mam np. niusy do napisania, staram się za to zabrać. Nadto czekam na odzew od GG i Piga - i oczywiście uruchomienie GPU przez Mariana.  :parrrty:

BOINC@POLAND[HA$]

jestem za

i zeby panowie  gpu force wrócili do nas i razem budowali nasz team...
jak połączymy się z TPT i GG, to wtedy bedziemy w światowej czołówce...


Pigu

Cytat: Aegis Maelstrom w 12 Luty 2010, 20:29
Nadto czekam na odzew od GG i Piga
ee? jaki odzew, pogubiłem się  :P

Peciak

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 12 Luty 2010, 19:23
pozwolę to sobie zacytować gdyż daje to do myślenia ....
Kamraci mi chodziło tylko oto że znając niechęć GF i TPT do naszego Teamu to skoro GG skłania się do nas z propozycją powiedzmy to utworzenia super grupy to sądzę że tam mu nie wyszło.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Niechęć TPT? Albo nie jestem na bieżąco, albo coś przesadzasz.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

TPT jest na plus. Przynajmniej Tomasz Paweł.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

potwierdzam. z samym TP milo mi sie prowadzilo interesy.
A wydaje mi sie ze filozofia ich teamu jest najbardziej podobna do naszej

BOINC@POLAND[HA$]

ale ale czy nie wydaje wam się ze panowe z TPT maja w to wbite i sie poprostu dobrze bawią ???
ja chetnie bym sie z nimi przybil ale czy oni z mna... nami...???