Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Polish National Team

Zaczęty przez [PNT] Obix007, 01 Listopad 2010, 14:14

lolek

Cytat: sergeant w 02 Listopad 2010, 17:05
To niech ktoś powie wreszcie, czy jest możliwość przeniesienia wszystkich członków jednego zespołu do drugiego oraz wszystkich ich punktów?
Jeżeli jest takie coś możliwe, to widzę po wypowiedziach w tym wątku, że dojrzeliśmy do stworzenia mocnego zespołu z biało-czerwoną flagą.

Z tedo co się orejentuję to i tak i nie. W projektach w których to konto B@P miało by być przemianowane na PNT (zmiana nazwy i założyciela) członkowie i punkty by pozostały. Natomiast w projektach w których to aktualnie PNT ma przewagę i to ich konto było by kontem do którego byśmy się dołączali trzeba by było się ręcznie przenosić. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Z bulem serca, ale zaczynam się powoli skłaniać za PNT. Jeśli w głosowaniu większość będzie za połączenie, to ja to uszanuję w odwrotną stronę również.
ps. przepraszam za ortografię

Troll81

Dlatego właśnie łatwiej by było gdyby mniejszy team dołączył do większego. Bo tam byłaby pewność że wszyscy członkowie albo ich zdecydowana większość przejdzie. A potem można by zmienić nazwę drużyny na PNT

Pigu

Cytat: Grzegorz Granowski w 02 Listopad 2010, 15:41

jak wspomniałe, połączenie nastąpiło poprzez oddanie konta założycielskich ( moich kilkunastu ) pod opiekę TomaszPawla, który założył w tym celu specjalne konto - PNT, i do którego dostęp
ma tylko On oraza zmianę nazwy oczywiście,
Tomasz jest odpowiedzialną osobą, senatorem uczelni, nie wiem czy jest jakakolwie osoba mogąca poddawać w wątpliwośc jego uczciwość,


jest to opcja sprawdzona i dobra - sam jestem w B@P dzięki takiej fuzji (z PBT), jest ona bezstratna, zysk czuć już od momentu synchronizacji statów, jako, że B@P prowadzi w większości projektów, konieczność migracji dotyczyć będzie niewielkiej części liczących (głównie projekty gpu jak mniemam?) - reasumując - to jest dobre

przekazanie kont w ręce TomaszaPawła - osoba zdaje się odpowiednia - znam tylko pobieżnie z lektury naszego forum, ale wrażenie pozostawił pozytywne i odpowiedzialne (nie jak Robert - z całym szacunkiem, ale ostatnimi czasy stworzyłeś wiele teamów co wywoływało u mnie poczucie niepewności odnośnie trwałości bytu oddanego pod twą komendę, nie gniewaj się - tak po prostu czuję, pewnie gdy poznamy się lepiej, pojawi się więcej zrozumienia, tymczasem  :parrrty:)

może nawet przekazanie kont nie jest złym pomysłem - odciąży Mchla, który i tak ma niewiele czasu, przekazywanie zawsze możemy odbywać etapowo (jeżeli ktoś okaże się podejrzliwy) - reasumując jest tu wiele narzędzi by się dogadać - nie widzę problemu

fora (niektórzy są przywiązani do tej ogromnej bazy) jak i wiki możemy bez problemu scalić - tu też bez problemu

no i pozostaje nazwa - i tu miałbym dużą prośbę - co powiecie na nowy team w nowym składzie, z nowym zarządem, z nową stroną i nowym (scalonym) forum, nowym logo, nowymi aspiracjami (top 3 świat, docelowo szczyt), ale pod starą nazwą? już tłumaczę korzyści:
- pozycjonowanie googla
- niemożliwość zmiany nazwy w nieaktywnych projektach - ocalenie części dorobku i historii (nic się nie marnuje) (to zdaje mi się szczególnie ważne)
- utrzymanie "wypracowanej" marki

myślę, że takie rozwiązanie problemu fuzji (zwane przez niektórych warunkami) byłoby satysfakcjonujące dla obu stron - mu będziemy sobie tłumaczyli, że dołączyliście do nas, wy będziecie sobie tłumaczyli, że zrobiliście doskonały interes przyjmując 100% (tak - całe 6 tysięcy  :P) członków B@P do swojego teamu, zarząd będzie akceptowalny dla obu stron, mam nadzieję, że mój punkt widzenia jest ciekawy dla wszystkich?

osobiście podnieca mnie myśl o wspólnym ataku na szczyt tabeli :attack:

Troll81

#123
Z opcja dołączenia strony pigulca :D

http://www.pigu.pl/viewpage.php?page_id=1

Pigu

jak zajdzie potrzeba, logo można przemodelować  %)

X X X

Cytat: Pigu w 02 Listopad 2010, 17:36nie jak Robert - z całym szacunkiem, ale ostatnimi czasy stworzyłeś wiele teamów co wywoływało u mnie poczucie niepewności odnośnie trwałości bytu oddanego pod twą komendę
W całej swojej przygodzie z BOINC stworzyłem teamów: 1 (słownie: jeden).

Ale bez obawy, nie uzurpuję sobie żadnych praw, tym bardziej do kont.
Cieszę się, że mój pomysł sprzed ponad roku ma szansę zostać zrealizowany.
Nie mam najmniejszego zamiaru w czymkolwiek tego utrudniać.
Brechtam się w duchu, bo TP obsadził mnie w swoim filmie w roli Führera, a po roku sam nim został...
XD

Troll81

Pigu ty masz spore zaległości graficzne..... więc mi tu o przemodelowywaniu loga nie mów  :wth:

Pigu

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 02 Listopad 2010, 17:52
Cytat: Pigu w 02 Listopad 2010, 17:36nie jak Robert - z całym szacunkiem, ale ostatnimi czasy stworzyłeś wiele teamów co wywoływało u mnie poczucie niepewności odnośnie trwałości bytu oddanego pod twą komendę
W całej swojej przygodzie z BOINC stworzyłem teamów: 1 (słownie: jeden).

XD nic dodać nic ująć - jak pisałem
Cytatpewnie gdy poznamy się lepiej, pojawi się więcej zrozumienia,

:parrrty:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 02 Listopad 2010, 15:51
Tak naprawdę to też jestem za połączeniem, ale jak piszą koledzy w taki sposób, aby nie odbyło się to na zasadzie ciach i koniec B@P. Szkoda by było - w końcu to kawał historii, a tej odrzucać się nie powinno. Szczególnie, że to dobra historia.
Panie Grzegorzu - proszę odpowiedzieć na to pytanie:
@ PNT
Sporo u Was osób  które w ogóle nie liczą - czy w czasie przechodzenia osoby te zostały poinformowane (przynajmniej czy taka próba miała miejsce) o zmianie nazwy teamu?
To odpowie, czy będzie u Was demokracja, czy rządy garstki i ignorowanie reszty.

przemek

Przemku,

mam duże działalnosci gospodarcze, przytoczę Ci wiec przykład, który jest moim doświadczeniem,
żadna prawdziwa, dobrze zorganizowana struktura nie może istnieć bez sprawnej administracji, która czasem musi podejmować decyzje w imię ogółu,
co do obecnej sytuacji, pracy jest naprawdę dużo, przyszedł kempler, zaoferował się, że chce tworzyć wiki, dostał propozycję bycia Moderatorem Globalnym,
wpisał się wiec raczej dobrze,
Peciak, Filavandrel od razu dostali propozycje włączenia się w struktury, pytanie tyko co chcieliby robić???

myślę, że najważniejsze to odpowiedzieć sobie na to właśnie pytanie??? jak mogę się dołożyć i co chcę w nowym teamie robić?
ja, mimo, iż mój zespół oddał 1,4mld pkt nowej inicjatywie, nie spełniam oficjalnie żadnej szczególnej funkcji, bo ni to jest dla mnie najważniejsze,

staram sie jednak brać udział w pracach i myślę dobrze mi to wychodzi,

tyle ode mnie,
cześć

Troll81

Tu nie chodzi o funkcje (boi ja się do żadnych nie pcham) tylko o przeniesienie jak największej części wkładu B@P. Propozycja Piga ma sens a i sądzę że mchl zgodziłby się na oddanie dostępu do kont foundera.

Cytatjest to opcja sprawdzona i dobra - sam jestem w B@P dzięki takiej fuzji (z PBT), jest ona bezstratna, zysk czuć już od momentu synchronizacji statów, jako, że B@P prowadzi w większości projektów, konieczność migracji dotyczyć będzie niewielkiej części liczących (głównie projekty gpu jak mniemam?) - reasumując - to jest dobre

przekazanie kont w ręce TomaszaPawła - osoba zdaje się odpowiednia - znam tylko pobieżnie z lektury naszego forum, ale wrażenie pozostawił pozytywne i odpowiedzialne

Cytatfora (niektórzy są przywiązani do tej ogromnej bazy) jak i wiki możemy bez problemu scalić - tu też bez problemu

no i pozostaje nazwa - i tu miałbym dużą prośbę - co powiecie na nowy team w nowym składzie, z nowym zarządem, z nową stroną i nowym (scalonym) forum, nowym logo, nowymi aspiracjami (top 3 świat, docelowo szczyt), ale pod starą nazwą? już tłumaczę korzyści:
- pozycjonowanie googla
- niemożliwość zmiany nazwy w nieaktywnych projektach - ocalenie części dorobku i historii (nic się nie marnuje) (to zdaje mi się szczególnie ważne)
- utrzymanie "wypracowanej" marki

myślę, że takie rozwiązanie problemu fuzji (zwane przez niektórych warunkami) byłoby satysfakcjonujące dla obu stron

lolek

Ja się podpisuję pod tym co pisze Pigulec i czekam na odpowiedź PNT

Tomasz R. Gwiazda

pytanie czy jest wogole potrzeba oddawania dostepu kont foundera?

Cyfron

a co jeszcze z tą sporą ilością ludzi, którzy nie są aktywni na forum, tylko podpięli się do B@P i coś sobie liczą, nie wiedząc pewnie nawet o istnieniu forum itd?
Co mamy z nimi zrobić?
Przecież nikogo nie zmusimy do przejścia, a jak ktoś nowy, będzie widział, że jest jakiś taki zespół na 1wszym miejscu w kraju, w którym np już nie ma nie wiadomo ile ludzi, to się ciągle będzie chciał do niego podpiąć a nie do nowego zespołu, który sam w sobie jest świetnym pomysłem.
Jest możliwość zablokowania dołączania nowych członków do zespołu ?
Nadmienię, iż średnio dziennie przybywa nam 4rech użytkowników

Troll81

mchl ma coraz mniej czasu na aktywne administrowanie drużyną. A myślę że takie ustępstwo będzie gestem dobrej woli wobec naszych kolegów. Każdy musi coś poświęcić w imię fuzji. Myślę że to byłaby dobra decyzja. W ten sposób zachowalibyśmy maksimum osiągnięć już dokonanych przez B@P a dołożylibyśmy siłę i prężność młodych zespołów. Taki efekt synergii. Razem z nimi mielibyśmy szansę pchnąć do przodu sprawę stowarzyszenia i kilka innych dużych projektów (np konferencję).

Cytata co jeszcze z tą sporą ilością ludzi, którzy nie są aktywni na forum, tylko podpięli się do B@P i coś sobie liczą, nie wiedząc pewnie nawet o istnieniu forum itd?
Co mamy z nimi zrobić?
Przecież nikogo nie zmusimy do przejścia, a jak ktoś nowy, będzie widział, że jest jakiś taki zespół na 1wszym miejscu w kraju, w którym np już nie ma nie wiadomo ile ludzi, to się ciągle będzie chciał do niego podpiąć a nie do nowego zespołu, który sam w sobie jest świetnym pomysłem.
Jest możliwość zablokowania dołączania nowych członków do zespołu ?
Nadmienię, iż średnio dziennie przybywa nam 4rech użytkowników

przeczytaj cyfron propozycję:

CytatTu nie chodzi o funkcje (boi ja się do żadnych nie pcham) tylko o przeniesienie jak największej części wkładu B@P. Propozycja Piga ma sens a i sądzę że mchl zgodziłby się na oddanie dostępu do kont foundera.

Cytuj
jest to opcja sprawdzona i dobra - sam jestem w B@P dzięki takiej fuzji (z PBT), jest ona bezstratna, zysk czuć już od momentu synchronizacji statów, jako, że B@P prowadzi w większości projektów, konieczność migracji dotyczyć będzie niewielkiej części liczących (głównie projekty gpu jak mniemam?) - reasumując - to jest dobre

przekazanie kont w ręce TomaszaPawła - osoba zdaje się odpowiednia - znam tylko pobieżnie z lektury naszego forum, ale wrażenie pozostawił pozytywne i odpowiedzialne

Cytuj
fora (niektórzy są przywiązani do tej ogromnej bazy) jak i wiki możemy bez problemu scalić - tu też bez problemu

no i pozostaje nazwa - i tu miałbym dużą prośbę - co powiecie na nowy team w nowym składzie, z nowym zarządem, z nową stroną i nowym (scalonym) forum, nowym logo, nowymi aspiracjami (top 3 świat, docelowo szczyt), ale pod starą nazwą? już tłumaczę korzyści:
- pozycjonowanie googla
- niemożliwość zmiany nazwy w nieaktywnych projektach - ocalenie części dorobku i historii (nic się nie marnuje) (to zdaje mi się szczególnie ważne)
- utrzymanie "wypracowanej" marki

myślę, że takie rozwiązanie problemu fuzji (zwane przez niektórych warunkami) byłoby satysfakcjonujące dla obu stron

Pigu

Cytat: Cyfron w 02 Listopad 2010, 19:00
a co jeszcze z tą sporą ilością ludzi, którzy nie są aktywni na forum, tylko podpięli się do B@P i coś sobie liczą, nie wiedząc pewnie nawet o istnieniu forum itd?
Co mamy z nimi zrobić?
przy przyjętej koncepcji połączenia nie ma problemu - my będziemy musieli (oczywiście gdy już dojdziemy do porozumienia) przejść do nowej inicjatywy tylko w tych projektach, gdzie total koledzy z PNT mają wyższy, w pozostałych oni przechodzą do nas - jako, że projekty GPU w których objawia się głównie moc PNT to sprawa relatywnie młoda, jestem gotów założyć, że większość liczących collatza, dnetkę czy milkę (tu ewentualnie ciut słabiej) jest aktywnymi użytkownikami, do reszty dotrze globalny spam od wodza (ma maile do wszystkich userów)

Cyfron

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 19:02
przeczytaj cyfron propozycję:

Ja tylko zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy

Troll81

#136
Przed chwila pigu wyjaśnił :D

Czekamy na głos Tomasza w tej sprawie bo my tu sobie gadu gadu a odzewu ni ma....

Peciak

Panowie co pisał Obix007 w pierwszym poście

przedstawił nowy nowy zespół (na moja wyraźną prośbę ) i zaprosił do współpracy

CytatCzęść teamów wyrzekła się swojej tożsamości zjednoczyła się. Wiedzieli że Boinc@Poland ma w nosie połączenie a co najwyżej zainteresowana jest wchłonięciem innych. Mimo to przedstawili całą sprawy tu na forum
żeby B@P nie dowiedziała się o wszystkim z ,,gazet" że coś takiego powstało
- THE END

OXYONE dopisał: do nowej drużyny potrzebni są żywi i aktywni ludzie

Potem w wyniku ostrej wymiany zdań padły różne wypowiedzi ale nikt ze strony drużyny PNT nie mówił o zmianie nazwy BOINC@Poland na nazwę Polish National Team a do tego ta rozmowa zaczyna zmierzać.
To absolutnie nic by nie zmieniło, zmiana nazwy nie zmieni jakości funkcjonowania drużyny.


Krótko:
kto chce to niech przychodzi do Polish National Team i tworzy nową jakość i oddycha świeżym powietrzem. Kto nie chce, niech dalej liczy w drużynie  BOINC@Poland.

Jest to komunikat ostatni, sumujący całość sprawy

Pozdrawiam Peciak

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

No to mamy jasność. Ja osobiście nie mogę się zgodzic na porzucenie dorobku B@P. Byłoby to jawne marnotrawstwo.

CytatOXYONE dopisał: do nowej drużyny potrzebni są żywi i aktywni ludzie

Czyli tak zwana propozycja fuzji to tak de facto próba wyrwania członków B@P która zresztą się udała.

CytatPotem w wyniku ostrej wymiany zdań padły różne wypowiedzi ale nikt ze strony drużyny PNT nie mówił o zmianie nazwy BOINC@Poland na nazwę Polish National Team a do tego ta rozmowa zaczyna zmierzać.
To absolutnie nic by nie zmieniło, zmiana nazwy nie zmieni jakości funkcjonowania drużyny.

Czyli że PNT mogłaby działać pod szyldem B@P bo to tylko nazwa. jednak chodzi o "jakość" drużyny. Z tego co wiem to tę jakość tworzą członkowie (nikt inny) a więc jeśliby członkowie PNT przeszli do B@P to można by zmienić jakość B@P, ale jak widać brak tu zainteresowania gdyż dominuje w PNT pogląd że najlepiej zburzyć stare i budować nowe od zera. Jest to jakaś metoda jednak jak już wspomniałem nie po drodze mi z tym. Żal by mi było tego co już zostało wypracowane. Zapraszam jednak wszystkich chętnych do zmiany jakości B@P. Razem możemy naprawdę osiągnąć wiele nie zrzekając się tego co już zostało osiągnięte.

AL

Ze względów nazwijmy to sentymentalnych zostaje w B@P. Wolałbym też aby B@P nie zmieniał nazwy choćby z tego względu, że to znana marka. Co do tworzenia nowych drużyn - mamy podobno demokrację i tak na dobrą sprawę to każdy ma prawo sobie założyć drużynę. Pozostaje się cieszyć tym bardziej,że to taka mocna drużyna z aspiracjami. Choć połączony rac obu drużyn jest bardzo kuszący (z nim z łatwością pokonalibyśmy naszego odwiecznego rywala CNT), to jednak osobno i tak liczymy na konto Polski i w ogólnym rozrachunku to liczy się najbardziej. Myślę, że w pewnej perspektywie tak silny zespół zmusi B@P do wysiłku - wiadomo co konkurencja - to konkurencja. W ten sposób obie nasze drużyny wygrają. Podsumowując. PNT życzę wytrwałości w dążeniu do celu. B@P życzę aby w uczciwej walce pokonało kolegów z PNT - ku chwale ojczyzny oczywiście.

Troll81

Kilku ludzi krzyczało o otwarcie tego wątku a teraz nikt w nim nie pisze..... to ja już nic nie rozmumiem...

apohawk

Może właśnie chodzi o to, by był otwarty.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: Troll81 w 06 Listopad 2010, 15:28
Kilku ludzi krzyczało o otwarcie tego wątku a teraz nikt w nim nie pisze..... to ja już nic nie rozmumiem...
Już chyba wszystko zostało powiedziane, czyż nie?
Jest nowy team PNT, do którego mamy się przyłączyć jeśli chcemy budować drużynę świeżą i narodową.
Są ludzie, są ludzie przeciw.
Sporo opinii zostało powiedzianych (napisanych).
Niektórzy z B@P/PNT są wkurzeni na PNT/B@P (w zależności  od pierwszego wyboru) za to co zostało powiedziane w tym wątku, którym raczej rządzą emocje a nie idea....
Jest totalny brak zrozumienia drugiej strony <- to dotyczy zarówno B@P jak i PNT.
Tak się nie tworzy drużyny narodowej ;(

I co jeszcze @Troll81 chcesz tu mieć?
Płakać mi się chce, że zachowujemy się jak ci, których tak bardzo nie cierpimy (czyt. polityków) ;(;(

lolek

Widocznie taka polska mentalność  :(
A swoją drogą jak by został tylko jeden zespół to by się nudno zaczęło robić  XD

[PBT] Horpah

ale niech wątek będzie otwarty, niech trochę emocje opadną, później coś może wymyślimy.
Zapoznałem się z punktami widzenia obu stron, jest raczej trudno o zbliżenie stanowisk, mam pewną propozycję ale na to za wcześnie.

Sergeant

Moim zdaniem nie było aż tak daleko do zbliżenia, ale ktoś niepotrzebnie stracił cierpliwość.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

pszyklejony

Jest fajna drużyna, która żyje, zajmuje dobre miejsce na świecie, ale jak widać są tacy co im nie dogodzi.

eclipse99

Cytat: sergeant w 07 Listopad 2010, 13:16
Moim zdaniem nie było aż tak daleko do zbliżenia, ale ktoś niepotrzebnie stracił cierpliwość.

Pierwszy raz piszę w tym wątku choć śledziłem go od początku, ale znając przebieg wcześniejszych rozmów byłem mocno sceptyczny, i nie chodziło mi o ideę (zawsze byłem za połączeniem sił) ale o realne szanse.
Muszę przyznać, że w pewnym momencie uwierzyłem, jednak ostatni komunikat PNT rozwiał nadzieje.
Propozycji tak naprawdę nie było, był jedynie komunikat: "Założyliśmy nowy, świeży, lepszy zespół, zapraszamy do nas"

Jestem natomiast pewien, że taki stan rzeczy pozytywnie wpłynie na ranking Polski  :)

Waldi

Cytat: eclipse99 w 07 Listopad 2010, 13:55
Cytat: sergeant w 07 Listopad 2010, 13:16
Moim zdaniem nie było aż tak daleko do zbliżenia, ale ktoś niepotrzebnie stracił cierpliwość.

Pierwszy raz piszę w tym wątku choć śledziłem go od początku, ale znając przebieg wcześniejszych rozmów byłem mocno sceptyczny, i nie chodziło mi o ideę (zawsze byłem za połączeniem sił) ale o realne szanse.
Muszę przyznać, że w pewnym momencie uwierzyłem, jednak ostatni komunikat PNT rozwiał nadzieje.
Propozycji tak naprawdę nie było, był jedynie komunikat: "Założyliśmy nowy, świeży, lepszy zespół, zapraszamy do nas"

Jestem natomiast pewien, że taki stan rzeczy pozytywnie wpłynie na ranking Polski  :)

Tez jestem za połączeniem sił.
Ale przecież widać, że na forum B@P (którego obecnie jestem członkiem) są dwie osoby, które są przeciwne.
Nie mają dorobku, ale sprawia im przyjemność brylowanie, a może i zwykłe mieszanie.
Nie pytają ogółu członków Teamu B@P i uzurpują sobie prawo do decydowania o ważnych sprawach Teamu i Forum.
Łamią w ten sposób regulamin.
A inni, nie mają ochoty zniżać się do poziomu takiego jazgotu, poprostu nie są aktywni.

Dla jasności obserwuję, że na kilku płaszczyznach Założyciele PNT też nie są święci. Ale to oni dzisiaj mają rację i to oni maja lepszy pomysł na wynik narodowy, bez jednoczesnego zatracenia kontekstu tzw "liczenia ambitnych projektów".


Reasumując.
Osoba Tomasza Pawel jest dla mnie wystarczająca rękojmią uczciwości PNT. Być może myślę tak z uwagi na to, że też byłem Senatorem Uczelni Wyższej jak i TP, co było przytoczone powyżej..

Ale rozmowa i porozumienie kilku pokoleń chyba nie jest możliwe. Jak obserwuję z powodu obaw młodszych forumowiczów/członków Teamu.

Troll81

CytatAle przecież widać, że na forum B@P (którego obecnie jestem członkiem) są dwie osoby, które są przeciwne.
Nie mają dorobku, ale sprawia im przyjemność brylowanie, a może i zwykłe mieszanie. Nie pytają ogółu członków Teamu B@P i uzurpują sobie prawo do decydowania o ważnych sprawach Teamu i Forum.
Łamią w ten sposób regulamin.

Podaj którzy to.

lolek

Na 99% jestem jednym z nich  ;) Jeśli mam rację to Waldi wal śmiało- konstruktywną krytykę zawsze ceniłem i nawet jestem za nią wdzięczny bo części wad samemu nie widać.

A co do połączenia nie mam naprawdę nic przeciwko, ale nie na każdych warunkach.

EDIT: zawsze wyrażam moją prywatną opinię

eclipse99

@Waldi

Pigu zaproponował wg mnie bardzo rozsądne warunki włącznie z oddaniem kont w projektach (!), Mchl zgodził się poddać taką opcję pod głosowanie - i jaka była odpowiedź?
Żadna.

Nie można obarczać odpowiedzialnością za fiasko, osób które nie zapanowały nad emocjami i napisały coś za ostro, skoro propozycja jednego z najstarszych członków teamu poparta głosem jego założyciela pozostała bez odzewu, nieprawdaż?

krzyszp

A ja tak się zastanawiam nad sensem tworzenia nowej drużyny.
Jeśli niektórzy mieli problem, bo ktoś ich przegłosowywał w sprawie jakiegoś pomysłu, czy też stwierdził, że "nie, bo nie", to dlaczego się zniechęcił, a np nie poddawał go pod głosowanie? O ile się orientuję, to forum umożliwia stworzenie ankiety.
Nie istniej dla mnie wymówka, że czegoś nie dało się przeforsować "bo nie", jeśli jakiś pomysł upadł, to znaczy, że większość (aktywnych na forum) stwierdziło, że pomysł nie ma sensu.
W świetle tego, w jaki sposób twórcy nowej drużyny zapobiegną takiemu zjawisku u siebie, gdy ilość osób na forum wzrośnie do kilku setek lub tysięcy???

Ps. Po kilku dniach od "zadymy" doszedłem do wniosku, że powstanie nowego teamu to bardzo pozytywne zjawisko. Od dłuższego już czasu nie było realnej konkurencji dla B@P w naszym kraju, co mogło powodować pewną stagnację. Zobaczymy, co czas z tym przyniesie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Waldi

Cytat: eclipse99 w 07 Listopad 2010, 19:56
@Waldi

Pigu zaproponował wg mnie bardzo rozsądne warunki włącznie z oddaniem kont w projektach (!), Mchl zgodził się poddać taką opcję pod głosowanie - i jaka była odpowiedź?
Żadna.

Nie można obarczać odpowiedzialnością za fiasko, osób które nie zapanowały nad emocjami i napisały coś za ostro, skoro propozycja jednego z najstarszych członków teamu poparta głosem jego założyciela pozostała bez odzewu, nieprawdaż?

Bez prywaty - cenię takie rzeczowe wypowiedzi.
Jak dla mnie masz rację.
Oba Teamy są jak dwie ćmy wokół lampy, lecz po przeciwnych stronach - spotkanie jest łatwe, ale wymaga od obu stron czegoś więcej niż mają ćmy  XD

tito

Cytat: krzyszp w 07 Listopad 2010, 20:10
...
Nie istniej dla mnie wymówka, że czegoś nie dało się przeforsować "bo nie", jeśli jakiś pomysł upadł, to znaczy, że większość (aktywnych na forum) stwierdziło, że pomysł nie ma sensu.
W świetle tego, w jaki sposób twórcy nowej drużyny zapobiegną takiemu zjawisku u siebie, gdy ilość osób na forum wzrośnie do kilku setek lub tysięcy???
...

Jak to jak? Tak jak odpowiedział mi Pan Grzegorz:

Moje pytanie:
"@ PNT
Sporo u Was osób  które w ogóle nie liczą - czy w czasie przechodzenia osoby te zostały poinformowane (przynajmniej czy taka próba miała miejsce) o zmianie nazwy teamu?
To odpowie, czy będzie u Was demokracja, czy rządy garstki i ignorowanie reszty.

przemek"

Odpowiedź pana Grzegorza

"Przemku,

mam duże działalnosci gospodarcze, przytoczę Ci wiec przykład, który jest moim doświadczeniem,
żadna prawdziwa, dobrze zorganizowana struktura nie może istnieć bez sprawnej administracji, która czasem musi podejmować decyzje w imię ogółu,
co do obecnej sytuacji, pracy jest naprawdę dużo, przyszedł kempler, zaoferował się, że chce tworzyć wiki, dostał propozycję bycia Moderatorem Globalnym,
wpisał się wiec raczej dobrze,
Peciak, Filavandrel od razu dostali propozycje włączenia się w struktury, pytanie tyko co chcieliby robić???

myślę, że najważniejsze to odpowiedzieć sobie na to właśnie pytanie??? jak mogę się dołożyć i co chcę w nowym teamie robić?
ja, mimo, iż mój zespół oddał 1,4mld pkt nowej inicjatywie, nie spełniam oficjalnie żadnej szczególnej funkcji, bo ni to jest dla mnie najważniejsze,
...

Koniec"

Czyli kilku władnych - reszta ludzi to, hmmmm nie napiszę. I niestety nie zdążyłem panu Grzegorzowi odpisać, bo wątek był już zamknięty.

Troll81

Sęk w tym że od strony jednej ćmy nie idą żadne gesty w sprawie połączenia. Chcieliby zacząć wszystko od zera, A z punktu widzenia drugiej ćmy nie ma to za bardzo sensu. Tracimy wszystko zyskujemy RAC. Ale dla mnie RAC nie jest najważniejszą rzeczą w BOINC. Wszak nic nie kupisz za te punkciki, ani nawet większości ludzi się tym nie pochwalisz. W drużynie chodzi raczej o wsparcie początkujących i tworzenie bazy wiedzy. A my już tę bazę mamy. Po co ją tworzyć od początku?

Jeśli chodzi o pomysły to rządzi zasada "zrób to sam albo przekonaj innych do współpracy". Nie możesz mieć pretensji do ludzi że nie wsparli twojego pomysłu. Może i tobie wydawał się on zajefajny ale innym nie. Dorośli ludzie z reguły usiłują argumentować i przekonywać a i to nie zawsze się udaje. A niektórzy ludzie wolą rzucić zabawki i z płaczem wyjść z piaskownicy. Ja chciałem mieć fajny newsletter w drużynie to sobie go musiałem napisać. Straciłem na to czas i newslettera nie ma. Podobnie było z newsami na głównej, gazetka w erepie i paroma innymi inicjatywami.

Filmik promujący leży odłogiem, ja nie umiem innych nie przekonałem
Tapetki wykonałem sam.
Hasło promujące zostało wyłonione w trakcie głosowanie, maskotka teamu też.

Ja nawet nie liczę ile moich pomysłów padło bo ja nie mam umiejętności. Tam gdzie sam umiem coś podziałać i mam na to czas to staram się zrobić samemu. Ale nie narzekam że jaki to kijowy team bo jeszcze nikt mi filmiku promocyjnego nie nakręcił.... Znajdę czas i się pouczę edycji wideo to sam zrobię.....

Nie liczę też pomysłów które przeszły.... pamiętam ze gdzieś tam artykuł do prasy napisałem, udało się zorganizować zbiórkę na SKB@P, Ranking województw się przyjął i sporo innych rzeczy które zapoczątkowałem a inni pomogli bo udało mi się ich do tego przekonać. Ogólnie to jak patrze na scenę drużyn BOINC na świcie to jesteśmy całkiem prężni. A że niektórym z nami nie po drodze.... no cóż. Życzę im wysokiego RAC i wielu wspaniałych pomysłów gdyż nic tak nie mobilizuje do działania jak konkurencja :D

Voice1980

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 02 Listopad 2010, 20:02
Panowie co pisał Obix007 w pierwszym poście

przedstawił nowy nowy zespół (na moja wyraźną prośbę ) i zaprosił do współpracy

CytatCzęść teamów wyrzekła się swojej tożsamości zjednoczyła się. Wiedzieli że Boinc@Poland ma w nosie połączenie a co najwyżej zainteresowana jest wchłonięciem innych. Mimo to przedstawili całą sprawy tu na forum
żeby B@P nie dowiedziała się o wszystkim z ,,gazet" że coś takiego powstało
- THE END

OXYONE dopisał: do nowej drużyny potrzebni są żywi i aktywni ludzie

Potem w wyniku ostrej wymiany zdań padły różne wypowiedzi ale nikt ze strony drużyny PNT nie mówił o zmianie nazwy BOINC@Poland na nazwę Polish National Team a do tego ta rozmowa zaczyna zmierzać.
To absolutnie nic by nie zmieniło, zmiana nazwy nie zmieni jakości funkcjonowania drużyny.


Krótko:
kto chce to niech przychodzi do Polish National Team i tworzy nową jakość i oddycha świeżym powietrzem. Kto nie chce, niech dalej liczy w drużynie  BOINC@Poland.

Jest to komunikat ostatni, sumujący całość sprawy

Pozdrawiam Peciak


qrka wodna, akurat jak nadeszła burza na forum, musiałem wyjechać   :attack: nadrabiam teraz zaległości...widzę, że pył już opadł. Sorki że odgrzewam te kotlety...ale nie wytrzymałem  ;)

Ehh Peciak, szkoda że to nie była propozycja połączenia się z nami - jak twierdzisz. Jak wielu z nas, ja również byłbym za. Przyznaj, że informacje od Grzegorza Granowskiego o "fuzji na spokojnie" i Artura Obary "o przekazywaniu sobie kont w Rosetta", można było interpretować trochę inaczej niż Twoją kategoryczną wypowiedź "nie było mowy o zmianie nazwy". Ten wątek mógł akurat pójść w bardziej pożądanym "dla jedności Polski" kierunku. Patrząc z humorem na tą Twoją (ostateczną?) wypowiedź, można by powiedzieć, że...poszukiwanie "tylko żywych" nie jest zbyt miłe, zwłaszcza gdy agitację zaczyna się 1-go listopada  XD

Wydaje mi się, że potrzeba więcej cierpliwości w takich działaniach...na pewno żywych będzie więcej choć... powietrze nie tak świeże ;)

Pozdrawiam

Troll81

Własciwie to mi się już odechciało rozmów o fuzji. Propozycja Piga jest sensowna i jesli jakiejśś drużynie ona pasuje to zapraszamy.... To jest propozycja fuzji z naszej strony :D

Cyfron

Proponuję o tym zrobić osobny wątek i pomyśleć o zrzeszeniu jakiś zespołów, ale zacząłbym od możliwości robienia statystyk subteamów.

33oliver

Chcecie włączać inne zespoły do siebie a sami jak zareagowaliście na włączenie Was "przed chwilą" do innego zespołu - nie pamięta wół jak cielenciem był....

Niektóre osoby nie powinny się wypowiadać w tym temacie bo robią z niego farse. Niektórzy z Was mają zbyt ambicjonalne podejście do sprawy z tego też względu próba zjednoczenia sił narodowych jest bardzo ciężka a zaryzykuję, iz wręcz niemożliwa ponieważ to nie pierwsza próba zjednoczenia. Najgorzej jest jak wszyscy ćwierkają - należałoby określić swoje aspiracje/argumenty/ambicje i wystosowac do rozmów 1 słownie jedna osobę, w postaci głównego przedstawiciela ogólu do rozmów z jedna osoba z drugiej strony - wówczas miałoby to sens. A tak, z ich strony wypowiadały się 2 lub 3 osoby a z naszej TŁUM!! Wszyscy mówili o swoich racjach, niejednokrotnie racje te nie pokrywały się, ktos wspomniał o jednym, ktoś o drugim i powstawał galimatias. Oni spiewali jednym chórem.

Ale i tak problem stanowiła abmicja i męski horobliwy honor, że znów stało się coś za naszymi plecami, a powinniście się cieszyć, że ktoś już coś zaczął a nie dopatrywać się problemów w tym, że coś zaczęte zostało bez Was.
Podkreslam jeszcze raz, im więcej osób prowadzi rozmowę wówczas do niczego się nie dojdzie!!