Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Polish National Team

Zaczęty przez [PNT] Obix007, 01 Listopad 2010, 14:14

Troll81

heh..... coś czuję że w nowym zespole nie będzie dla mnie miejsca....

pszyklejony

Nie będzie, bo jesteś rudy, łysy i za dużo piszesz :)

andy101fah

Oj koledzy, koledzy . My jesteśmy malutkim 8 osobowym teamem i w jednym z projektów jesteśmy na 1 MIEJSCU W POLSCE w dziennej produkcji.

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=ps3grid&co=Poland&st=0&or=12


Krzysiak

Ja się tylko pocieszam że jako POLSKA jesteśmy 9 miejscu w statystykach globalnych  XP
bez względu kto do jakiego zespołu należy
i jest nas 37 tysięcy
http://pl.boincstats.com/stats/project_graph.php?pr=bo&view=countries

Jak nie  możemy się dogadać co do zespołów to chociaż tu pnijmy się razem do góry  :attack:  :parrrty:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mchl

Cytat: andy101fah w 01 Listopad 2010, 22:48
Oj koledzy, koledzy . My jesteśmy malutkim 8 osobowym teamem i w jednym z projektów jesteśmy na 1 MIEJSCU W POLSCE w dziennej produkcji.

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=ps3grid&co=Poland&st=0&or=12



I tak trzymać  :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

goofyx

Możecie mnie zjechać, ale..
Po przeczytaniu 4 stron postów z tego wątku stwierdzam, że sytuacja wygląda jak w sejmie tzn.: każda partia/każdy zespół chce dobrze, ale po swojemu <- w skrócie żenada.
Rozumiem, że chcecie zbudować coś nowego, ale budowa PNT od totalnego 0 mija się z celem choćby dlatego, że PNT nigdy nie osiągnie takiego dorobku na wiki i forum jak B@P.
Samą ideę PNT popieram obiema rękoma i nogami ( pisałem o tym w kilku wątkach ), jednak myślałem, że to B@P zostanie przemianowane ze względu na swój znaczny dorobek.
Ale skoro zmiana nazwy i tak narodowego zespołu nie wystarczy to oznacza, że chodzi o "porachunki" personalne i PNT będzie zespołem dla wybrańców.

AL

Hm jak zwykle kiedy wpadam tu po pewnej mojej nie obecności - dużo się tu dzieje. Z doświadczenia wiem, że aby odnieść się do tego tematu bez większych emocji - muszę się z nim po prostu przespać. Rano wiążąco wypowiem się i ja.

lolek

Miałem zamilknąć w tym wątku, ale jednak za dużo się dzieje by siedzieć cicho

Panowie i Panie jest mi przykro słysząc to co mówicie. Od jakiegoś czasu liczę tylko z powodu team`u bo spotkałem tu zajebistych ludzi i poczułem się jak w wirtualnym domu. To forum to nie tylko multum informacji o BOINC, projectach, czy samym zespole, ale też miejsce w którym można pożartować, powygłupiać się, mówić o wszystkim i o niczym. Panowie nie mam najdłuższego starzu bo niecałe 2 lata a mimo to w jakiś sposób zrzyłem się z wami, a teraz gdy widzę jak to się wszystko rozpieprza to zastanawiam się czy jest jeszcze sens liczyć.

Co do mojej decyzji: zostaję w B@P- w nowym zespole nie widzę miejsca dla takich osó jak ja. Jeśli w świecie BOINC jedyną wartością jest RAC to całe to przetwarzanie rozproszone jest gówno warte bo nie ma w nim miejsca dla przeciętnych zjadaczy chleba bez kasy na płacenie gigantycznych rachunków za prąd, a ja głupi sądziłem że BOINC powstał właśnie po to by takie osoby mogły pomóc nauce.

Ps. przeglądałem ostatnio forum teamu poland w folding@home i teraz mam wrażenie że mieli rację że dla nas liczą sie tylko punkty, a cele naukowe to bzdura. 


Pantarhei

No. Przebrnąłem przez te trzy strony.  :)

1. Uważam, że nazwa Waszego zespołu jest marketingowo najlepszą, jaka może być. Jest ona jednak myląca bo, za drużyny narodowe w świecie BOINC uważa się,  te które zrzeszają największą ilość userów danego narodu i mające największy dorobek punktowy. Nie mam racji? Tak sobie myślę, że gdyby nasze teamy były przedsiębiorstwami, a ich nazwy firmami, mielibyśmy uzasadnione roszczenie o zmianę waszej "firmy".  :book:

2. Z wielu wypowiedzi członków PNT, które tu przeczytałem, uwzględniając okoliczności i sposób powstania nowego teamu, tylko jeden argument za powstaniem PNT w tej formie uważam za rzeczywisty, a mianowicie -  "Chcemy stworzyć coś nowego, świeżego". W tej sytuacji słuszna idea stworzenia zjednoczonej drużyny jest w moim przekonaniu na drugim planie. Pierwszorzędne znaczenie ma tutaj - "Bić mistrza!!!" - postawa zupełnie naturalna i zrozumiała, choć sprzeczna z celem "dobra Polski w BOINC". Kto mnie zna wie, że zawsze byłem orędownikiem zjednoczenia. Tak, uważałem, że najsłuszniejszym obiektywnie sposobem byłoby zjednoczenie pod banderą B@P.

3. Zostaję w B@P - co ani nie poprawi jego statystyk, ani nie pogrzebie szans PNT na stanie się prawdziwą drużyna narodową. Powodzenia Dziewczyny i Chłopaki!!!  8)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Machloj

niestety nie bardzo rozumiem wasze zbulwersowanie nazwą - oficjalnie ani my ani PNT nie mają statusu drużyny narodowej  ;)

Panie i Panowie - istnieje szansa zjednoczenia - dlaczego z niej nie skorzystać? bo nazwa nie odpowiada? bo forma propozycji nie odpowiada? może zamiast na siłę szukać wymówki powiedzcie, że nie chcecie połączenia i tyle...

jak na razie zachowujecie się jak małe brazylijskie dziewczynki - ja tam nie pójdę, bo pół roku temu pokazali mi język!

tak naprawdę nie mamy nic do stracenia, a naprawdę wiele do zyskania

jestem w BOINC@Poland od początku mojego liczenia i identyfikuję się z teamem dlatego przejdę do innej drużyny tylko w przypadku połączenia...czekam na przygotowanie głosowania - niech lud zdecyduje!  :arrr:

Filu

Witam :)
Co prawda nie jestem związany z żadnym z zespołów biorących udział w dyskusji, ale dorzucę swoje trzy grosze.
Nie prościej byłoby siąść na spokojnie założyć team o nazwie Poland. W tej nazwie jest wszystko, że polski, że narodowy i dający kompromis. A i jakby komuś od nas zachciało się przenieść miałby mniejszy problem z wyborem. Przechodziłby z Poland do Poland, zmieniłby tylko projekt DC. ;)

Pozdrawiam i życzę owocnej oraz spokojnej dyskusji o ile będzie to możliwe.

tito

Z miłą chęcią dałbym łupnia Czech National Team, a sam B@P nie ma na to szans, ale:
@ PNT mówicie, że B@P nie ma już świeżości - A czego można oczekiwać  po dużym teamie, który już sporo osiągnął? Co nowego można wymyślić? Wy mówicie, że u siebie macie powiew świeżości i pomysły, ale jak zrobicie już porządną stronę z prężnym forum, namówicie koga się da na przyłączenie się do Was, będziecie 1wsi w Polsce - co wtedy? Wtedy będziecie jak My, niewiele więcej celów do zrealizowania. Wtedy ktoś u Was stwierdzi, że macie stagnację, odejdzie i założy nowy team - ŚWIEŻY.
Chyba, że macie naprawdę jakieś fajne pomysły, które będą sięgać daleko w przyszłość. Tylko dlaczego nie przyszliście z tymi pomysłami do nas? Prosiłbym o odpowiedź na to pytanie w świetle przydługiego zdania powyżej.
Jakiekolwiek opinie na temat "martwych dusz" w zespołach są bezsensowne. Tacy byli, są i będą. Dlatego, że się zniechęcą, z braku czasu, z braku pieniędzy. Możliwości jest wiele. Wiem, co mówię, bo w poprzednim moim teamie "kolobrzeg" było dokładnie to samo. Prężna strona (jak na tak mały team), niezły odsetek ludzi liczących - i co? Założyciel teamu się wypalił, strona podupadła. Moje newsy były kierowane praktycznie do nikogo. W trójkę przeszliśmy do B@P, ale ja już nawet jednego newsa nie napisałem - wypaliłem się.
PNT - u Was będzie to samo. Prędzej, czy później. W B@P ludzi jest 6000, może w przyszłości, ktoś z nich się uaktywni nie tylko w kwestii liczenia, ale zacznie się udzielać na forum, a może nawet wpadnie na jakiś nowy zaskakujący pomysł. W kupie siła.
Dlatego zapraszam Was do nas. Przyłączcie się i Wasze nowe pomysły i zapał wpompujcie w ten "stary" team.
@ wszyscy - prosiłbym o stonowanie wypowiedzi, to nie polska scena polityczna, a poważne forum.

Troll81

Filu - nazwa Poland już jest zastrzezona dla innej drużyny

Ogólnie idea połaczenia jest szczytna, ale nie podoba mi się podejście typu (mamy już zespoł, nazwę, stronę a teraz dołączajcie....) wolałbym go współtworzyć i współdecydować. Np fakt iż hasła do kont drużyny ma osoba której wogóle nie znam. Decyzja ta została podjęta w wąskim gronie i teraz ja mam ją zaakceptować na wejściu... Druga rzecz to szkoda trochę wszystkiego co do dzis zostało zbudowane. To już wolałbym by chłopaki z PNT przeszli to a my zmienilibyśmy nazwe teamu i wygląd strony (nowe loga nazwy layout itp). Wtedy przy zachowaniu maksimum naszych dotychczasowych osiągnięć stworzylibyśmy coś nowego. A dostęp do kont zostałby podarowany powiedzmy trzem osobom.

Pantarhei

Cytat: tito w 02 Listopad 2010, 09:38
Chyba, że macie naprawdę jakieś fajne pomysły, które będą sięgać daleko w przyszłość. Tylko dlaczego nie przyszliście z tymi pomysłami do nas? Prosiłbym o odpowiedź na to pytanie w świetle przydługiego zdania powyżej.

Tez jestem ciekaw. Co takiego możecie zrobić u siebie, czego nie można zrobić u nas?

Myślę, że decydującą jest tu kwestia tego, że w nowym teamie będziecie czuli się "u siebie" a w B@P nie, a to tylko kwestia nastawienia.
Tak czy inaczej PNT już powstało. Inicjatywa jest na pewno poważniejsza niż GPUF. Żyjemy w ciekawych czasach.  ;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

#94
Mam małe pytanie co "lepszego" będzie w PNT a nie było tego w B@P? Tylko proszę o rzeczową odpowiedź.

goofyx

Niestety ale mamy tu typowa scene polityczna:'(
Wiem ze juz mowilem swoja opinie ale sie powtorze.
B@P moglo by zmienic nazwe na PNT i wtedy nikt nie bedzie mial obiekcji ze wstepuje do B@P.
Dlaczego tak? Ze wzgledu na najwiekszy w Polsce deorobek wiki i forum, dodatkowo swietna pozycja google wypracowana wlasnie przez wiki i  forum.
Owszem mozna budowac wszystko od zera, ale watpie zeby w logicznym czasie wybudowac wiki i obszernosci tej z b@p.

W skrocie, zmiana nazwy TAK, nowy "narodowy" team NIE.
Jakby sie dogadal z Willym od boincstats to i punkty mozna przeniesc, dla niego tto pewnie nie problem.

apohawk

Jakby się postarać to wiki i forum można by pewnie przenieść lub scalić z forum boinc.pl. Gorzej z pozycjonowaniem nazwy BOINC@Poland przy haśle BOINC.
Druga kwestia, to to że nie jesteśmy tam mile widziani, więc teksty o głosowaniu uważam za przedwczesne. Nie było nawet żadnej konkretnej propozycji. Tylko info, że stworzyli zespół i że z checią nam dokopią. Możemy co najwyżej sobie ponarzekać, ewentualnie edukować Grzegorza, co to znaczy zespół narodowy, jeśli jeszcze chce ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ja po prostu obawiam się że zburzymy coś co długo istnieje, Wyrwiemy z korzeniami, Pytanie czy zbudujemy coś bardziej wartościowego? Dlatego chciałbym by połaczenie wyglądało raczej tak że nie niszczymy tego co jest a przenosimy to co najważniejsze w naszych zespołach. Młode druzyny daja powiew świerzości i tempo a my wnosimy nasz dorobek. Zarówno wiki jak i forum. Do tego dodajemy nasz dorobek punktowy (zmieniamy nazwę druzyny we wszystkich projektach co pozwoli przenieść wszystkich userów B@P w przeciwieństwie do odłączania się gdzie setki uzytkowników tego nie zrobią, choćby dlatego ze nie są aktywni na forum i nie czytają meili). Ten sposób połączenia daje nam maksimum zachowania dorobku i efekt połączenia RACu. Na takie cos mógłbym pójść.

X X X

Cytat: Troll81 w 02 Listopad 2010, 09:46nie podoba mi się podejście typu (mamy już zespoł, nazwę, stronę a teraz dołączajcie....) wolałbym go współtworzyć i współdecydować
Naprawdę? To zupełnie nie rozumiem dlaczego właśnie taką postawę reprezentowałeś odkąd pamiętam...

Troll81

Nie przypominam sobie bym twierdził że nie chcę niczego w kwestii połączenia. Po prostu nie podobały mi się dotychczasowe propozycje. Ta najnowsza jest ciekawa ale jak już wspomniałem powoduje spore straty na smaym początku. Zaproponowałem zmiane formy połączenia ale nie widzę byś się do niej odniósł.

X X X

Nie jestem stroną rozmów B@P - PNT, więc do niczego nie będę się odnosił.

Rozbawiła mnie postawa Kalego - te same rzeczy i postawy w wykonaniu B@P są ok, a w wykonaniu PNT już się nie podobają...
Jakby B@P kiedyś był w jakikolwiek sposób gotowy do "współtworzenia i współdecydowania" razem z ludźmi dającymi największą moc, to pewnie nie odeszliby z zespołu najmocniejsi gracze. Teraz nagle zaczęło przeszkadzać w ofercie PNT brak "współtworzenia i współdecydowania". Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

tito

@ Robert
Z ciekawości - nie wiem czemu odszedłeś z naszego teamu (nie było mnie wtedy w kraju i nie miałem dostępu do netu, więc nie śledziłem forum), ale pamiętam, że miałeś kilka swoich pomysłów, które chciałeś wprowadzić tutaj. Czy po przejściu do nowego teamu zrealizowałeś je/zacząłeś realizować? Czy odrzuciłeś je na bok?

X X X

Moje pomysły zgłaszane w czasie bytności w B@P miały ożywić ten zespół i skłonić go do energiczniejszego działania, aby nawiązać rywalizację z CNT. W nowym zespole nikogo nie trzeba było mobilizować, wszyscy byliśmy zmotywowani.

A w sprawie odejścia - postawiłem się "do dyspozycji" B@P, była ankieta, każdy mógł zagłosować - 12 osób było przeciw mnie, 11 za. Nie pcham się, gdzie mnie nie chcą, więc odszedłem. Wcześniej zrobił to GG, później Oxy, 3Rni, Obix i paru innych.

Filu

#103
Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 02 Listopad 2010, 11:19
A w sprawie odejścia - postawiłem się "do dyspozycji" B@P, była ankieta, każdy mógł zagłosować - 12 osób było przeciw mnie, 11 za. Nie pcham się, gdzie mnie nie chcą, więc odszedłem. Wcześniej zrobił to GG, później Oxy, 3Rni, Obix i paru innych.

Takie życie.

tito

@Robert
Ale odpowiedz: czy realizowałeś swoje pomysły? Przecież nie przedstawiłeś ich na naszym forum tylko dlatego, że stwierdziłeś, że trzeba zmobilizować team. Jeśli je zrealizowałeś to wielkie brawa, jeśli nie, to nie możesz się wypowiadać na temat słomianego zapału i stagnacji.
Ale co do Kalego to masz rację. Trochę komentarze z naszej strony są hmmm takie jakieś nie na poziomie. Pewnie to taka nasza polska przypadłość.
@ PNT
Sporo u Was osób  które w ogóle nie liczą - czy w czasie przechodzenia osoby te zostały poinformowane (przynajmniej czy taka próba miała miejsce) o zmianie nazwy teamu?
A ogólnie to zobaczę za około 6 miesięcy, gdy już nas miniecie, czy ciągle macie zapał. Kto wie? Może przejdziemy (jak zwykle wypowiadam się za 3 osoby) do Was. Ja w każdym bądź razie jestem otwarty na dyskusję.

przemek

Troll81

Ja jestem za połączeniem ale przy zmianie formy połączenia. Tak jak już pisałem szkoda marnowac to co juz zostało wypracowane. Warto byłoby ten wkład wnieść do drużyny narodowej. Zarówno wiki (po co tworzyć od nowa jak juz jest) jak i forum (wszak jest tu kopalnia wiedzy) jak i dorobek punktowy (w wiekszości projektów B@P ma imponujący dorobek a niektóre z projektów juz sa nieaktywne a świadczą o naszym niemałym wkładzie).

Kolejna rzecz to budowa teamu. Nie miałem wpływu na to kto będzie founderem w projektach anie na wiele innych kwesti, a być może chciałbym mieć. nie twierdzę że osoba wybrana jest zła. Chodzi mi o to że skoro mamy wnieść wkład w nowa drużynę to chcielibyśmy mieć wpływ na takie decyzje a nie być postawieni przed faktem dokonanym.

Wspólnie możemy osiągnąc wiele ale pod warunkiem współpracy a nie narzucania warunków.

kempler

po raz kolejny dyskusja to wielka przepychanka. Przypominanie zatargów z przed lat. Trzeba o tym zapomnieć. Ja tak zrobiłem. Pogadałem z oxym prywatnie. Nie patrzył na mój rac. Mam takie prawa jak inni. To głosowanie nic nie da jak zawsze. Wiki? Gdybym był chamem a nie jestem to zabrałbym moje arty z wiki i po ptokach. Już by mniej zostało. Wiki się nie sugerujcie. Można wszystko napisać od nowa. Forum? I tak nikt nie korzysta z szukaj a pytania się powtarzają. A taka a nie inna forma propozycji. Stało się. Podejrzewam że gdyby spytano b@p wcześniej to teź by tak było. Pozdrawiam

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Z mojej strony akurat tak by nie było. Zresztą znamy sie nie od dziś. Jak juz wspomniałem jestem za połączeniem. Może to nam wszystkim wiele, pytanie tylko czy warto odrzucac to co możemy wnieść. Na wiki jest też sporo moich artów :D i uważam że sa one własnościa wszystkich bo pisałem je dla wszystkich. Myślę że   warto by to wnieść jak wkład B@P w budowanie nowego zespołu. Podobnie jak forum (funkcja szukaj bywa używana :D choćby przeze mnie) a ze pytania się powtarzaja to i odpowiedzi się powtarzają. nie dbam o zatargi sprzed lat. Patrzeą na fuzję tak jak się to robi w przedsiebiorstwach, nie wywalasz wszystkiego tylko zbierasz to co najlepsze w poszczególnych przedsiębiorstwach. Przechodzenie użytkowników pozbawi nas sporej części RACu i dorobku punktowego. Warto to tracić?

Tomasz R. Gwiazda

ja tez jestem za polaczeniem

ale prosze o rozwiazanie ktore umozliwi przejecie sposcizny B@P i wykozystanie potencjalu ktory istnieje

Krzysiak

A ja mam pytanie natury technicznej czy nie da się zrobić tak

Jeden duży TEAM
łączy w sobie pozostałe TEAM`y które łączą w sobie poszczególnych użytkowników

Każdy TEAM jest niezależny działa sobie jak działał

A w Boinc widziany jest jako jeden Super Team


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Listopad 2010, 15:20
ja tez jestem za polaczeniem

ale prosze o rozwiazanie ktore umozliwi przejecie sposcizny B@P i wykozystanie potencjalu ktory istnieje

Witam ponownie,

po pierwsze jeszcze raz podkreślę, że wszyscy tworzący PNT są bardzo zdetrminowani, pełni pozytywnej energii i chęci działania na rzecz rozwoju Boinc, polskiego i nie tylko...
jak wspomniałe, połączenie nastąpiło poprzez oddanie konta założycielskich ( moich kilkunastu ) pod opiekę TomaszPawla, który założył w tym celu specjalne konto - PNT, i do którego dostęp
ma tylko On oraza zmianę nazwy oczywiście,
Tomasz jest odpowiedzialną osobą, senatorem uczelni, nie wiem czy jest jakakolwie osoba mogąca poddawać w wątpliwośc jego uczciwość,
jak wspomniałeś B@P ma olbrzymi dorobek w niektórych projektach CPU ( WCG, Rosetta, climateprediction, Primegrid ) rzeczywiście dużo większy od PNT ( na razie :)

gdyby zaistniała w Was wola prawwdziwego połączenia, nic nie stałoby na przeszkodzie zintegrowania nazw tych kont z Polish National Team,
to tak uwaga i pierwsza myśle mnie nachodząca, jednak na pełne propozycje myślę jest jeszcze za wcześnie,

temat jest w pełni otwarty,

Pozdrawiam,
Grzegorz Granowski

Troll81

A czy Tomasz mógłby się wypowiedzieć i inni członkowie? Jak widzicie taką opcję fuzji?

tito

Tak naprawdę to też jestem za połączeniem, ale jak piszą koledzy w taki sposób, aby nie odbyło się to na zasadzie ciach i koniec B@P. Szkoda by było - w końcu to kawał historii, a tej odrzucać się nie powinno. Szczególnie, że to dobra historia.
Panie Grzegorzu - proszę odpowiedzieć na to pytanie:
@ PNT
Sporo u Was osób  które w ogóle nie liczą - czy w czasie przechodzenia osoby te zostały poinformowane (przynajmniej czy taka próba miała miejsce) o zmianie nazwy teamu?
To odpowie, czy będzie u Was demokracja, czy rządy garstki i ignorowanie reszty.

przemek

Cyfron

także popieram połączenie pod warunkiem, że w jakiś sposób dorobek B@P zostanie przeniesiony do nowego zespołu - mam na myśli wikipedie.

Troll81

I nie tylko wiki (to akurat najłatwie przenieść) mówimy o setkach członków i o zawartosci forum. trzebaby urządzić spora migrację. najlepiej by było gdyby była opcja mergowania zespołów w samym BOINC. Niestety tak nie ma :(

Mchl

Wiki jest udostępniona na licenji GNU FDL i każdy może z niej korzystać na zasadach opisanych w tej licencji.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Cyfron

tak samo ma się sprawa do zawartości tej wiki? Czyli wkładu osób, które tam napisały artykuły?
Bo nie wiem, czy nie jest tak, że na licencji GNU jest sam jakby "silnik" a zawartość jest chroniona prawami autorskimi (ale mogę się mylić)

Sergeant

To niech ktoś powie wreszcie, czy jest możliwość przeniesienia wszystkich członków jednego zespołu do drugiego oraz wszystkich ich punktów?
Jeżeli jest takie coś możliwe, to widzę po wypowiedziach w tym wątku, że dojrzeliśmy do stworzenia mocnego zespołu z biało-czerwoną flagą.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Mchl

Cytat: Cyfron w 02 Listopad 2010, 16:51
tak samo ma się sprawa do zawartości tej wiki? Czyli wkładu osób, które tam napisały artykuły?
Bo nie wiem, czy nie jest tak, że na licencji GNU jest sam jakby "silnik" a zawartość jest chroniona prawami autorskimi (ale mogę się mylić)

GNU FDL to licencja dotycząca treści. Mediawiki (czyli silnik) jest na licencji GNU GPL.
Indywidualni autorzy mają prawa autorskie do stworzonych przez siebie treści, co znaczy tyle, że mogą te same treści zamieścić gdzie indziej pod inną licencją.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FDL

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org