Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Polish National Team

Zaczęty przez [PNT] Obix007, 01 Listopad 2010, 14:14

Troll81

Jak dla mnie pora by wypowiedział sie szef założyciel teamu. Warto by jego o to spytać. No i powstanie kwestia zarządzania kontami drużynowymi.

Hani

Wszystko jest na dobrej drodze .... ku zagładzie.  Jutro jak wytrzeźwieje zakładam własny Team.  XD


apohawk

Jakbyście chcieli tworzyć naprawdę narodowy zespół, to odezwalibyście się do wszystkich zespołów, a tak olaliście największy zespół i zrobiliście team w 10 osób. Teraz jeszcze przychodzicie z pretensjami.
Może to nasza cecha narodowa, że połączyć potrafiła dopiero nienawiść do innych Polaków, w tym wypadku do B@P. Cóż, każdy naród ma taki national na jaki zasługuje...

EDIT
Może jakbyście mieli coś więcej do zaoferowania niż "rozwalić B@P", to było by o czym rozmawiać.
No good deed goes unpunished.

Machloj

ha - świetny pomysł mości panowie! gratuluję w końcu jakiś konstruktywnych uzgodnień.

jako, że u nas panuje demokracja zaraz stworzę wątek do głosowania nad propozycją połączenia.

Cyfron

sądzę, że większość byłaby za połączeniem, tylko kwestią jest to, na jakich warunkach miałoby to nastąpić ..

Szopler

No właśnie... warunki.
Jeżeli będzie ankieta to co najmniej do 31.12.2010 żeby jak największa ilość osób miała szansę wziąć udział.
Ew. "nowy start" w Nowy Rok... ale jak zwykle zobaczymy co z tego wyniknie.

[PNT] Obix007

2 miesiące ?? nawet ważniejsze wybory jak prezydencki czy do sejmu trwają 1 dzień. rozumiem ze ważne jest aby było jak najwięcej głosów ale nie przesadzajmy.


Hani

Hmmmm...... A ja sobie luknołem na ich forum.... Nawet się zarejestrowałem... I wiecie co.... Tam się nikt nie kłuci...  Tak nawet fajnie i sympatycznie jest.... UPSssss chyba za dużo browarów.... Dogadajmy się jakoś chociaż to że B@P dowiaduje się po fakcie o National Team boli mnie nadal.


Machloj

warunki? i znowu się zaczną kłótnie :)

ankiety nie będzie - głosowanie powinno być jawne coby nie było machlojek :)

pozwoliłem sobie na samowolę o tutaj:

http://www.boincatpoland.org/smf/przetwarzanie-rozproszone/polish-national-team-fuzja-glosowanie/#new

Grzegorz R. Granowski

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 19:49
Jakbyście chcieli tworzyć naprawdę narodowy zespół, to odezwalibyście się do wszystkich zespołów, a tak olaliście największy zespół i zrobiliście team w 10 osób. Teraz jeszcze przychodzicie z pretensjami.
Może to nasza cecha narodowa, że połączyć potrafiła dopiero nienawiść do innych Polaków, w tym wypadku do B@P. Cóż, każdy naród ma taki national na jaki zasługuje...

EDIT
Może jakbyście mieli coś więcej do zaoferowania niż "rozwalić B@P", to było by o czym rozmawiać.

apohawk a dziwisz się??? w marcu rozpoczęliśmy projekt MPTA, idea szczytna, dobra, dobrze sobie radzaca w rywalizacji z bardzo mocnymi druzynami,
daliśmy odnośnik do Waszej strony, informację o tym, ze współtworzycie sojusz, i co???
i chcialoby się powiedzieć g.... co chciałoby się powiedzieć,
zostało to zupełnie przez Was olane,
PNT jest próbą wyjścia z obecnego stanu stagnacji, tzn. B@P moze i kiedyś był miejsce, które było rozwijane przez wielu z chęcią i przyjemnością?
natomiast teraz to mój odbiór jest taki, że wszyscy mają B@P całować po nie powiem czym, bo jest najwiekszy, z długą tradycją i we wszystkiem jest naj,
strona najlepiej spozycjonowana, wiki najlepiej rozwinieta
jak jest wszystko naj to nie che się nikomu z pasją i oddaniem pracować nad rozwojem,
PNT nie ma wszystkiego naj, natomiast wszyscy bardzo się bedziemy starać, zeby móc dościgną kiedyś druzyny jak Seti>usa czy Seti Germany
i w tej nadziei budowania czegoś pieknego i wiekliego zasadza się siła Polish National Team,
wg mnie w członkach B@P tej pasji i nadziei na coś niowego nie ma

Pozdrawiam,
Grzegorz Granowski

Krzysiak

Ja bym zaczął jednak od ankiety na wybór nazwy. OBECNA mi nie leży
Albo każdy zespół wysuwa swoją propozycję z nazwą tydzień głosowanie

Na początek tak jest moja propozycja

Pozdrawiam Krzysztof O


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Mchl

Cytat: Troll81 w 01 Listopad 2010, 19:09
Jak dla mnie pora by wypowiedział sie szef założyciel teamu. Warto by jego o to spytać. No i powstanie kwestia zarządzania kontami drużynowymi.

No to się wypowiadam. Jeżeli w głosowaniu B@P zadecyduje o połączeniu, udostępnie konta zespołu w tym celu.
Sam zostaję w B@P z powodów sentymentalnych.

Artur: Wybory prezydenckie ogłasza się z półrocznym wyprzedzeniem a kandydaci prowadzą przez ten czas kampanię. Nie wymagaj, żebyśmy o takiej sprawie decydowali z dnia na dzień. Dwa miesiące to może przesada, ale myślę że kilka tygodni możemy potrzebować.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

apohawk

No i o warunki się wszystko rozbije. Bo do B@P dołączyć się nie chcą, wszystkich naszych członków też nie chcą. Nie wiem czego chcą tak naprawdę. Plują na ludzi z RAC poniżej 4k, a to właśnie z takiej masy buduje się zespół narodowy, dla wszystkich.
To jak to jest, chcecie mieć zespół narodowy czy mobilny mały zespół z giga-RACem bez biernych użytkowników, zdolny do pełnej mobilizacji członków na wyścigi, ale z "national" w nazwie?
No good deed goes unpunished.

mimeq

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 20:11
No i o warunki się wszystko rozbije. Bo do B@P dołączyć się nie chcą, wszystkich naszych członków też nie chcą. Nie wiem czego chcą tak naprawdę. Plują na ludzi z RAC poniżej 4k, a to właśnie z takiej masy buduje się zespół narodowy, dla wszystkich.
To jak to jest, chcecie mieć zespół narodowy czy mobilny mały zespół z giga-RACem bez biernych użytkowników, zdolny do pełnej mobilizacji członków na wyścigi, ale z "national" w nazwie?

Polac mu, prawde rzekl  :)
Krotkie glosowanie w innym watku, bez jakichkolwiek szeczgolow mija sie chyba z celem ...


[PNT] Obix007

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 20:11
No i o warunki się wszystko rozbije. Bo do B@P dołączyć się nie chcą, wszystkich naszych członków też nie chcą. Nie wiem czego chcą tak naprawdę. Plują na ludzi z RAC poniżej 4k, a to właśnie z takiej masy buduje się zespół narodowy, dla wszystkich.
To jak to jest, chcecie mieć zespół narodowy czy mobilny mały zespół z giga-RACem bez biernych użytkowników, zdolny do pełnej mobilizacji członków na wyścigi, ale z "national" w nazwie?
Pokaż gdzie kogoś opluliśmy bo ma mały RAC.


Rysiu

Ale powoli. Panowie bo nie chce mi się szukać  XD : Ilu Oni faktycznie mają ludzi w zespole?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 20:11
No i o warunki się wszystko rozbije. Bo do B@P dołączyć się nie chcą, wszystkich naszych członków też nie chcą. Nie wiem czego chcą tak naprawdę. Plują na ludzi z RAC poniżej 4k, a to właśnie z takiej masy buduje się zespół narodowy, dla wszystkich.
To jak to jest, chcecie mieć zespół narodowy czy mobilny mały zespół z giga-RACem bez biernych użytkowników, zdolny do pełnej mobilizacji członków na wyścigi, ale z "national" w nazwie?

wypowiedz odnośnie RAC poniżej 4 tys. była moja, chciałbym się wiec ustosunkować i wyjawić co miałem na myśli,
informacja przeze mnie podana była odpowiedzią na ciągłe próby opisywania B@P jako teamu o 6tys członkach, bo jest to prawda w statystykach,
dla mnie, oprócz ilości liczy się kilka innych spraw, czy ktoś się wypowiada na forum? aktywnie bierze udział w życiu zespołu? itd.
czyli czy ktoś działa swiadomie czy sobie kiedyś coś zainstalował, nie bardzo rozumie po co i nie bardzo wie co właściwie ten komputer robi?

i podejrzeam, że olbrzymia częśc z tych kilku tysiecy ludzi właśnie tak funkcjonuje - do mojego teamu, którego punkty i konto założycielskie oddałem PNT,
dołączyło kilkadziesiąt osób w niektórych projektach - duża częśc z nich przeliczyła kilka zadań i wiecej sie nie pojawiła, na próby kontaku był brak odpowiedzi,
niektórzy nie zrobili nic,

zeby realnie patrzeć na sytuację, trzebaby wziąć od uwagę ile osób czynnie bierze udział w życiu zespoł, a nie ile funkcjonuje w statystykach,
w mojej opinii w B@P jest ich najwyzej kilkadziesiąt ( biorąc iod uwagę posty z forum)

cześć,
GG

mimeq



Rysiu

Cytat: mimeq w 01 Listopad 2010, 20:23
127 ?
O to ładna liczba  XD

Uwzględniając powyższą wypowiedź GG, że u nas jest zaledwie kilkadziesiąt osób na forum u Nich chyba mają aktywność równą 100%.

Powątpiewam aby tak dużo się u Nich działo i tak dużo pchali do przodu. Mogę się mylić ale co mi tam  XD XD

Tomasz R. Gwiazda

no przeciez nie o ilosc im chodzi tylko o jakosc

dlatego moim zdaniem to bez sensu zeby taki zespol nazywal sie national skoro skupia tylko "aktywnych" uzytkownikow
a nasze 6000 jest wysmiewane bo wiekszosc jest "martwa"



Cyfron

Cytat: Grzegorz Granowski w 01 Listopad 2010, 20:02
natomiast teraz to mój odbiór jest taki, że wszyscy mają B@P całować po nie powiem czym, bo jest najwiekszy, z długą tradycją i we wszystkiem jest naj,
strona najlepiej spozycjonowana, wiki najlepiej rozwinieta
jak jest wszystko naj to nie che się nikomu z pasją i oddaniem pracować nad rozwojem,
[...]
wg mnie w członkach B@P tej pasji i nadziei na coś niowego nie ma

Co do tego, że tak się szczycimy "tradycją" - sądzę, że każdy może zająć dobre miejsca w świecie właśnie wytrwałością i tym, że długo liczy, a nie że będziemy skakać co X lat i tworzyć kolejne zespoły narodowe.
Na prawdę zastanawia mnie, dlaczego był taki problem, aby się przyłączyć do nas - argumentem jest to, że by nic nie robimy, że nudno itd.
Cóż chcecie robić takiego super nowego, odkrywczego fascynującego?
Jakim prawem mówicie, że nic nie robimy nowego?
A plany konferencji?
A plany nowego projektu/projektów?


apohawk

Grzegorz, dlatego pytam jaki chcecie mieć zespół. Zespół narodowy gromadzi właśnie takich, co to usłyszeli, zainstalowali, skonfigurowali i nic więcej z tym nie robią. Liczą tylko jakiś tam wybrany projekt lub projekty, czasem latami.
Każdy angażuje się na tyle, na ile może i na ile chce. Wymaganie czegokolwiek więcej jest niestosowne i nic nie da.
PNT wg BS ma teraz 127 członków, z czego aktywnych 58, co zrobicie z tymi 69 nieaktywnymi? Zbanujecie lub opuścicie? Tak jak wymagał tego od B@P Oxy? A co z tymi posród 58 liczących, którzy nie są na forum? Też wykopiesz?
No good deed goes unpunished.

Nawiedzony

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 20:33
Grzegorz, dlatego pytam jaki chcecie mieć zespół. Zespół narodowy gromadzi właśnie takich, co to usłyszeli, zainstalowali, skonfigurowali i nic więcej z tym nie robią. Liczą tylko jakiś tam wybrany projekt lub projekty, czasem latami.

apohawk - kwintesencja całego tego national  :respect:

jeśli chcecie zrzeszać tylko aktywnych uczestników, a nie wspomnę już że tylko takich którzy są jak najbardziej "produktywni" to raczej powinniście się nazywać Super-Hiper-Mega-Polish-RAC-Team...

ja tam zainstalowałem ustawiłem i samo sobie liczy i traktuje to głownie jako zabawę ;)

a co jeśli przejdzie większość z BP i wybiorą np. jako główny projekt na jakiś tam czas WCG, w tedy pewnie część superGPU też się zbuntuje że co to za liczenie bez gpu

lukaszja

Zerknąłem na boincstats.
PNT - 127 userów, w ciągu całego ostatniego miesiąca jakiekolwiek punkty padły łupem 60 osób,
B@P -  ok. 6350 userów, w ciągu całego ostatniego miesiąca jakiekolwiek punkty padły łupem 1738 osób,

W obu zespołach "martwych dusz" niestety sporo.  Różnica w wielkości zespołów jest jednak bardzo widoczna.
Nadto, co dla mnie, "białkowca" ważne, PNT stawia głównie na grafy, gdzie np. dla ATI/AMD nie ma nic z tej dziedziny. B@P ma znacznie szersze zainteresowania, co mi osobiście odpowiada. Ot taki głos w dyskusji.
Pozdrawiam, Łukasz

[B@P] MSW

Z ciekawości "alternatywy" zapisałem siię na forum PNT. Muszę poznać zanim skrytykuje.  ;)

Tomasz R. Gwiazda

i kolejna rzecz
kolejna strona kolejne forum

rozumiem ze to co obecnie tu mamy, trzeba by zaorac ?
co jest o tyle smieszne ze tu jednak przyszliscie agitowac

Cyfron

odnosnie tego braku projektów CPU w dorobku PNT to akurat rzecz wtorna - wpadlibyśmy tam i się tym zajęli.

Jeszcze jedna sprawa, którą chce skomentować: na tamtym forum nikt się nie kłóci.
Przy bardzo młodym teamie (jakim jest PNT) nie ma szans na jakieś "problemy" ponieważ to forum jest młode i ma na razie całkiem niewielką grupę użytkowników.

Im większy zespół tym większe szanse, że komuś coś nie będzie pasować - niestety wszystkim nigdy nie da się dogodzić...

Grzegorz R. Granowski

#67
chciałbym tylko przekazać, ze o ile Wy myslicie kategoriami co robić z nieaktywnymi, u nas ten temat nie istnieje
zespół PNT jest w fazie bardzo twórczego rozwoju, zapraszam na naszą stronę zby wejść na czat

co do ilosci członków, istniejemy od przedwczoraj, także myslenie kategoriami miesięcy jest trochę na wyrost,

co do aktywnych osób, ze statystyk forum wychodzi, ze najwiecej kiedykolwiek online były 102 osoby,
srednio ok.50,
i taka w moim przekonaniu jest liczna osób aktywnie biorących udziałw zyciu B@P,

co do ilosci postów - ogółem 120.000, w tym 10.500 wysłane przez Trola

myslę, ze dość powiedziano na dzisiaj

zapraszam na http://boinc.pl poznać nas blizej

Pozdrwiam,
GG

Tomasz R. Gwiazda

Grzegorzu takie moje zdanie podsumuwania

Cel , idea, wizja - BARDZO SLUSZNA

wykonanie, sposob zakomunikowania "propozycji"  na zenujaco niskim poziomie.
Znamy sie nie od dzis i wiesz jakie bylo wczesniejsze stanowisko B@P na roznego rodzaju propozycje polaczenia.
Zamiast miec to na uwadze , wiedzac ze to delikatny i drazliwy temat, po raz kolejny "wasza" metoda jest proba rozbicia wewnetrznego B@P
W ten sposob ciezko cos wspolnie budowac

Poza tym mysle ze 100x prosciej/latwiej i bez straty bylo by zrobic tak ze to B@P zmienia nazwe i reszta chetnych sie do niego przylacza
dla wielu byloby to prostsze i latwiejsze do zaakceptowania

Grzegorz R. Granowski

Tomasz skopiuję mój wceśniejszy post, uważam będący kwintesencją moich odczuć

apohawk napisał:
Jakbyście chcieli tworzyć naprawdę narodowy zespół, to odezwalibyście się do wszystkich zespołów, a tak olaliście największy zespół i zrobiliście team w 10 osób. Teraz jeszcze przychodzicie z pretensjami.
Może to nasza cecha narodowa, że połączyć potrafiła dopiero nienawiść do innych Polaków, w tym wypadku do B@P. Cóż, każdy naród ma taki national na jaki zasługuje...

EDIT
Może jakbyście mieli coś więcej do zaoferowania niż "rozwalić B@P", to było by o czym rozmawiać.


apohawk a dziwisz się??? w marcu rozpoczęliśmy projekt MPTA, idea szczytna, dobra, dobrze sobie radzaca w rywalizacji z bardzo mocnymi druzynami,
daliśmy odnośnik do Waszej strony, informację o tym, ze współtworzycie sojusz, i co???
i chcialoby się powiedzieć g.... co chciałoby się powiedzieć,
zostało to zupełnie przez Was olane,
PNT jest próbą wyjścia z obecnego stanu stagnacji, tzn. B@P moze i kiedyś był miejsce, które było rozwijane przez wielu z chęcią i przyjemnością?
natomiast teraz to mój odbiór jest taki, że wszyscy mają B@P całować po nie powiem czym, bo jest najwiekszy, z długą tradycją i we wszystkiem jest naj,
strona najlepiej spozycjonowana, wiki najlepiej rozwinieta
jak jest wszystko naj to nie che się nikomu z pasją i oddaniem pracować nad rozwojem,
PNT nie ma wszystkiego naj, natomiast wszyscy bardzo się bedziemy starać, zeby móc dościgną kiedyś druzyny jak Seti>usa czy Seti Germany
i w tej nadziei budowania czegoś pieknego i wiekliego zasadza się siła Polish National Team,
wg mnie w członkach B@P tej pasji i nadziei na coś niowego nie ma

Pozdrawiam,
Grzegorz Granowsk

Cyfron

dlaczego pomijasz kolejne aspekty tej dyskusji, które wychodzą po drodze?

Sergeant

Moim zdaniem Grzegorzu niektórzy ludzie z naszego teamy poczuli się olani. Zorganizowaliście zespół narodowy, a wypadałoby pogadać przy jego utworzeniu z naszym zespołem. Czy wam się to podoba, czy nie nasz jest na czele listy z polską flagą.
To prawda że jest u nas dużo ludzi już nie liczących, ale sporo jest też takich, którzy nie udzielają się na forum nie rejestrują się, ale liczą dla B@P. Nie wszyscy czują potrzebę wypowiadania się. Liczą i tyle, choćby nawet nieświadomie. Po fuzji te 3,5mld punkciorów pójdzie w d..., nie dołączą do narodowego zespołu. Będziemy zaczynać od zera (no już zaczęliście). Do zespołu narodowego dołączy może kilkadziesiąt ludzi, co prawda najlepiej liczących, a co z resztą. Zobaczą masową ucieczkę z BOINC@Poland i mogą zrezygnować w ogóle z liczenia. A może to taka wasza polityka, aby rozsypać B@P i zostać Number One w Polsce? Czy wam naprawdę przeszkadza nazwa BOINC@Poland, że nie chcecie fuzji pod tą nazwą?
A tak z ciekawości, gdyby nasz zespół zmienił nazwę, to punkty poszłyby za nową nazwą, czy nie?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Tomasz R. Gwiazda


ps: z dobrych wiadomosci za 11 Polska lyka Australie i wskakuje na 8 miejsce na swiecie
wg mnie to jest wazne a nie czyjes ambicje ze zespol X bedzie najlepszy :)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: sergeant w 01 Listopad 2010, 21:13
Moim zdaniem Grzegorzu niektórzy ludzie z naszego teamy poczuli się olani. Zorganizowaliście zespół narodowy, a wypadałoby pogadać przy jego utworzeniu z naszym zespołem. Czy wam się to podoba, czy nie nasz jest na czele listy z polską flagą.
To prawda że jest u nas dużo ludzi już nie liczących, ale sporo jest też takich, którzy nie udzielają się na forum nie rejestrują się, ale liczą dla B@P. Nie wszyscy czują potrzebę wypowiadania się. Liczą i tyle, choćby nawet nieświadomie. Po fuzji te 3,5mld punkciorów pójdzie w d..., nie dołączą do narodowego zespołu. Będziemy zaczynać od zera (no już zaczęliście). Do zespołu narodowego dołączy może kilkadziesiąt ludzi, co prawda najlepiej liczących, a co z resztą. Zobaczą masową ucieczkę z BOINC@Poland i mogą zrezygnować w ogóle z liczenia. A może to taka wasza polityka, aby rozsypać B@P i zostać Number One w Polsce? Czy wam naprawdę przeszkadza nazwa BOINC@Poland, że nie chcecie fuzji pod tą nazwą?
A tak z ciekawości, gdyby nasz zespół zmienił nazwę, to punkty poszłyby za nową nazwą, czy nie?

Witam,

co do braku rozmów z Wami patrz wątek nt. MPTA,
powstanie PNT było wynikiem potrzeby jakiejś nowej jakości w polskim świecie Boinc, i jakiś kamień węgielny juz jest...
pytanie rzeczywiście co dalej w sytuacji istnienia dwóch zespołów uznajacych się za narodowe???
zaznaczę co uważam, w pełni doceniam wkład B@P w rozwój Boinc wogóle jak i Boinc w Polsce, jednak potrzeba czegoś nowego jest uważam wprostprorcjonalna
do wkładu B@P,
nie uzjacie tego za krytykę, bardziej za wyraz moich odczuć, B@P się po prostu trochę wypalił, i nie jest to niczyja wina,

myslę, ze temat fuzji naszych teamów jest tematem w pełni otwarty, przytoczę jednak c opisałem, ja funkcjonuję w Boinc 15 miesięcy
inni nawet dłużej, skoro nie włączyli się lub odeszli z Waszych struktur to o czymś ta sytuacja świadczy.

jak wspominałem, temat wspólnych działań uważam za otwarty,

Grzegorz Granowski

S6X

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 01 Listopad 2010, 20:56
Grzegorzu takie moje zdanie podsumuwania

Cel , idea, wizja - BARDZO SLUSZNA

wykonanie, sposob zakomunikowania "propozycji"  na zenujaco niskim poziomie.
Znamy sie nie od dzis i wiesz jakie bylo wczesniejsze stanowisko B@P na roznego rodzaju propozycje polaczenia.
Zamiast miec to na uwadze , wiedzac ze to delikatny i drazliwy temat, po raz kolejny "wasza" metoda jest proba rozbicia wewnetrznego B@P
W ten sposob ciezko cos wspolnie budowac

Poza tym mysle ze 100x prosciej/latwiej i bez straty bylo by zrobic tak ze to B@P zmienia nazwe i reszta chetnych sie do niego przylacza
dla wielu byloby to prostsze i latwiejsze do zaakceptowania


Popieram w 100%

Cytat: Grzegorz Granowski w 01 Listopad 2010, 20:59
Tomasz skopiuję mój wceśniejszy post, uważam będący kwintesencją moich odczuć

apohawk napisał:
Jakbyście chcieli tworzyć naprawdę narodowy zespół, to odezwalibyście się do wszystkich zespołów, a tak olaliście największy zespół i zrobiliście team w 10 osób. Teraz jeszcze przychodzicie z pretensjami.
Może to nasza cecha narodowa, że połączyć potrafiła dopiero nienawiść do innych Polaków, w tym wypadku do B@P. Cóż, każdy naród ma taki national na jaki zasługuje...

EDIT
Może jakbyście mieli coś więcej do zaoferowania niż "rozwalić B@P", to było by o czym rozmawiać.


apohawk a dziwisz się??? w marcu rozpoczęliśmy projekt MPTA, idea szczytna, dobra, dobrze sobie radzaca w rywalizacji z bardzo mocnymi druzynami,
daliśmy odnośnik do Waszej strony, informację o tym, ze współtworzycie sojusz, i co???
i chcialoby się powiedzieć g.... co chciałoby się powiedzieć,
zostało to zupełnie przez Was olane,
PNT jest próbą wyjścia z obecnego stanu stagnacji, tzn. B@P moze i kiedyś był miejsce, które było rozwijane przez wielu z chęcią i przyjemnością?
natomiast teraz to mój odbiór jest taki, że wszyscy mają B@P całować po nie powiem czym, bo jest najwiekszy, z długą tradycją i we wszystkiem jest naj,
strona najlepiej spozycjonowana, wiki najlepiej rozwinieta
jak jest wszystko naj to nie che się nikomu z pasją i oddaniem pracować nad rozwojem,
PNT nie ma wszystkiego naj, natomiast wszyscy bardzo się bedziemy starać, zeby móc dościgną kiedyś druzyny jak Seti>usa czy Seti Germany
i w tej nadziei budowania czegoś pieknego i wiekliego zasadza się siła Polish National Team,
wg mnie w członkach B@P tej pasji i nadziei na coś niowego nie ma

Pozdrawiam,
Grzegorz Granowsk

Cały czas do drużyny dołączają nowi użytkownicy a wraz z nimi nowe pomysły na urozmaicenie sceny boinc.
Jak chcecie być traktowani poważnie to traktujcie inne osoby z należytym szacunkiem.
A tak wrażenia po 1 poście miałem takie: Siema chłopaki stworzyliśmy z ziomalami zajefajny nowy narodowy zespół jeżeli chcecie się bawić razem z nami w piaskownicy to musicie dołączyć bo inaczej będziecie be... nie tędy droga.

Ideę stworzenia jednego mocnego zespołu będę zawsze popierał (i popierałem  :) ) żeby nie było że jestem nastawiony przeciwko Wam (PNT).
Namawiacie by do Was dołączyć a chwile później atakujecie B@P i podburzacie tych których chcieliście zwerbować. Nawet jak odpowiadacie na atak to powinniście być mądrzejsi i nie dać się tak łatwo prowokować bo kłótnie do niczego nie prowadzą. Sytuacja wygląda identycznie jak przy wcześniejszych rozmowach na podobny temat czyli nikt nie wyciągnął wniosków.  :shame:

apohawk

Skorzystałem z zaproszenia i zajrzałem na boinc.pl i co widzę na czacie? W skrócie nic dobrego. Dajcie znać jak wyrośniecie z nienawiści do B@P.
Grzegorz:
1. piszesz, że temat nieaktywnych użytkowników u was nie istnieje. widać młody zespół i nie gadałeś jeszcze z oxym. no to pogadaj z nim więcej, bo w co drugim poście zarzuca nam "6 tys. martwych liczydłowych"
2. "istniejemy od przedwczoraj, także myslenie kategoriami miesięcy jest trochę na wyrost" - błąd, daj znać, kiedy planujecie zacząć myśleć kategoriami miesięcy i lat
3. "myslę, ze temat fuzji naszych teamów jest tematem w pełni otwarty, przytoczę jednak c opisałem" - póki co nie widzę, ani żadnej propozycji, ani nawet chęci połączenia ze strony PNT. Jesteś chyba ostatnią osobą z ich grona, która ciągnie ten temat, uważaj, żeby Cię nie wykopali z zespołu ;)
No good deed goes unpunished.

Mchl

Cytat: pszyklejony w 01 Listopad 2010, 21:32
[usunięto]

kolego pszyklejony: proszę trochę poskromić klawisze

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nawiedzony

ciągle to samo:

- olewanie i umniejszanie roli tych którzy nie czują potrzeby udzielania się na forum.
- olewanie i umniejszanie roli tych którzy "zainstalowali i się samo liczy"

- budowanie czegoś pięknego i wielkiego przez selekcję "najlepszych" - hymmm coś podobnego obiło mi się o uszy jako hasła w II wojnie światowej...

- tak ciężko pojąć, że czasem ktoś kto sobie pracuje (nie przy komp.) zainstalował boinca z ciekawości czy innych powodów i liczy sobie jakiś projekt gdy przegląda net. i nie ma potrzeby przesiadywania na forum?

- "National" zrzeszający wybranych, to prawie jak "Public" wymagający kodu dostępu lub sms+vat... Albo National i dla wszystkich albo jakieś inne szmeje dzieje i dzikie frędzle  XP

Grzegorz R. Granowski

Cytat: apohawk w 01 Listopad 2010, 21:39
Skorzystałem z zaproszenia i zajrzałem na boinc.pl i co widzę na czacie? W skrócie nic dobrego. Dajcie znać jak wyrośniecie z nienawiści do B@P.
Grzegorz:
1. piszesz, że temat nieaktywnych użytkowników u was nie istnieje. widać młody zespół i nie gadałeś jeszcze z oxym. no to pogadaj z nim więcej, bo w co drugim poście zarzuca nam "6 tys. martwych liczydłowych"
2. "istniejemy od przedwczoraj, także myslenie kategoriami miesięcy jest trochę na wyrost" - błąd, daj znać, kiedy planujecie zacząć myśleć kategoriami miesięcy i lat
3. "myslę, ze temat fuzji naszych teamów jest tematem w pełni otwarty, przytoczę jednak c opisałem" - póki co nie widzę, ani żadnej propozycji, ani nawet chęci połączenia ze strony PNT. Jesteś chyba ostatnią osobą z ich grona, która ciągnie ten temat, uważaj, żeby Cię nie wykopali z zespołu ;)

Drogie B@P,

my naprawdę nie mamy z Wami żadnych konfliktów, co do sposobu zakomunikowania Artur napisał, ze zrobił to na prośbę kogoś z Was,
a odnośnie ewentualnej fuzji czy połączenia uważam, że jeżeli temat miałby od kogoś wyjść to na pewno od Was ( oczywiście po spokojnej dyskusji na ten temat we własnym gronie )

Życzę spokojnej nocy i proszę na spokojnie przeczytac cały wątek po ustaniu emocji,
i wtedy odnieść się do tematu fuzji,

Pozdrawiam,'
Grzegorz Granowski

Sebastian M. Bobrecki

Jak dla mnie argument że u nasz jest dużo członków którzy nie liczą albo nie wypowiadają się na forum jest bez znaczenia. Bo to tak jak by odbierać obywatelstwo tym co nie chodzą na wybory. Jest po prostu mnóstwo powodów dla których ludzie przestają liczyć albo udzielać się na forum. Ja sam jestem członkiem B@P już od 5 lat i przez wiele lat w ogóle się na forum nie wypowiadałem bo nie miałem na to czasu (szkoła, praca, dom, rodzina, znajomi, wyjazdy, i tak w koło). Obecnie dalej tak jest że pojawiam się tu raz na pół roku może kwartał. Ale to co między innymi mnie trzyma przy tej drużynie to jej trwałość. Zawsze jak mam ochotę/znowu mam czas itp. to wracam a drużyna dalej trwa. Nie tak jak inne nie wymieniając z nazwy co się rozpadły zanim się na dobre zaczęły. To jest wartością samo w sobie. Dodatkowo to że teraz ktoś ma blisko 100% aktywnych członków zespołu może się z czasem zmienić (jeśli zespół tyle przetrwa). Ktoś kto jest obecnie np. studentem i ma dużo wolnego czasu może sobie pozwolić na wysoką aktywność. Ale za parę lat może będzie pracował, może założy rodzinę, może urodzi mu się dziecko. Wtedy zabraknie czasu i może też pieniędzy żeby dalej aktywnie liczyć/brać udział w dyskusjach na forum. Ale takiemu komuś na pewno będzie miło jak się okaże że po kolejnych paru latach jak już znowu odzyska trochę własnego życia i zajrzy na forum swojej starej drużyny i się okaże że ona dalej działa.  :)

Nie uważam też żeby B@P jakoś strasznie uschło. Może sporo ludzi którzy tu byli na początku i sporo wnosili faktycznie przycichła ale czytając forum widzę sporo nowych aktywnych ludzi których nie było jeszcze parę lat temu a powoli przejmują pałeczkę od starych wyjadaczy. I myślę że to świadczy o dojrzałości B@P.  :)

P.S. A, i co ja właściwie chciałem powiedzieć; no tak że zapraszam wszystkich serdecznie do naszej drużyny.  :) Według mnie żeby tak na poważnie rozważyć jakieś łączenia czy przejścia to fajnie druga drużyna wykazała się jakąś stabilnością (najlepiej kilku letnią) tak jak to było z drużyną SETI.

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.