Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Polish National Team

Zaczęty przez [PNT] Obix007, 01 Listopad 2010, 14:14

krzyszp

Cytat: 33oliver w 09 Listopad 2010, 16:29A tak, z ich strony wypowiadały się 2 lub 3 osoby a z naszej TŁUM!! Wszyscy mówili o swoich racjach, niejednokrotnie racje te nie pokrywały się, ktos wspomniał o jednym, ktoś o drugim

Niestety, to są uroki demokracji :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

jednym chórem? jeden mówił o fuzji a inny o przechodzeniu.... niby szefem miał być tomaszpaweł a jakos nie odpowiadał na naszym forum, za to wypowiadało sie kilka innych osób w tym nie pełniące żadnych funkcji.....

lolek

Cytat: krzyszp w 09 Listopad 2010, 16:34
Cytat: 33oliver w 09 Listopad 2010, 16:29A tak, z ich strony wypowiadały się 2 lub 3 osoby a z naszej TŁUM!! Wszyscy mówili o swoich racjach, niejednokrotnie racje te nie pokrywały się, ktos wspomniał o jednym, ktoś o drugim

Niestety, to są uroki demokracji :)

Czyli tego czym się szczycimy  8)

Ja zawsze przy rozmowach o zjednoczeniu zastanawiam się tylko nad jednym. Skoro wielu osobom nie odpowiadał ten team (a jak wiadomo drużyna to jej członkowie) to co się zmieni gdy zmienimy banderę (nawet z nowym forum, wiki itp.). Przecież Troll pozostanie Trollem, Tomek Tomkiem, Oliver też pozostanie sobą. Tak samo Pan GG czy Kempler też się nie zmienią z tego powodu. Przypadkiem nie okaże się że wróciliśmydo punktu wyjścia?

Cyfron

Cytat: lolek w 09 Listopad 2010, 16:41
Przecież Troll pozostanie Trollem, Tomek Tomkiem, Oliver też pozostanie sobą. Tak samo Pan GG czy Kempler też się nie zmienią z tego powodu. Przypadkiem nie okaże się że wróciliśmydo punktu wyjścia?

No właśnie :)

33oliver

Cytat: Troll81 w 09 Listopad 2010, 16:36
jednym chórem? jeden mówił o fuzji a inny o przechodzeniu.... niby szefem miał być tomaszpaweł a jakos nie odpowiadał na naszym forum, za to wypowiadało sie kilka innych osób w tym nie pełniące żadnych funkcji.....

Nie musiał wypowiadać się ich szef tylko osoby wyznaczone do tego, wiadomo było, że rozmowa nie będzie łatwa dlatego oddelegowali 2,3 osoby. Wypowiadały sie one kontruktywnie, konstruując posty estetycznie pod względem graficznym i stylistycznym a Ty Troll sory za krytycyzm ale lecisz jak popadnie.
Wypowiadasz się wszędzie gdzie tylko sie da ale tak naprawde nie masz wiele konstruktywnego do powiedzenia - szczera prawda, pewnie zaboli i nastapi kontodpowiedź ale nie jedna osoba Ci to juz mówiła więc cos w tym musi być - przemysl to...

Nie chce powodować waśni wewnątrz zespołu więc nie odpowiem na ewentualną Twoją wypowiedź.

@krzyszp

W demokracji też wybierani są przedstawiciele, którzy są popierani z kolei przez tłum - to ma przeciwdziałać temu co się tutaj odbywało podczas rozmów.

@lolek
Mieliśmy stanąć ponad podziałami, przy takiej postawie robi się wszystko aby do czegoś dojść - my jako zespól nie chcieliśmy zrobić wszystkiego...

Każdy pozostanie sobą więc jakie to ma znaczenie w jakiej druzynie w jakim zespole będzie skoro i tak każdy będzie sobą - sami sobie zaprzeczacie.

Troll81

opieprz zazwyczaj dostawałem za forme a nie treść :D

W demokracji pośredniej sa wybierani przedstawiciele. A tak małym gronie jek nasze demokracja bezposrednia ma swoje zalety. Przede wszystkim nie tworzy się "grupa trzymająca władzę" a ja to uważam za największy plus.

Nie zrobiliśmy wszystkiego bo nie zawsze cel uswięca środki. Porzucenie tego co juz zostało wypracowane byłoby marnotrawstwem. A skoro tak bardzo chcieliby fuzji to dlaczego odeszli? Skoro wszyscy pojawiliby sie w nowym teamie to byłby to po prostu B@P bis. Jaka masz gawarancję że to by się nie rozpadło skoro juz raz było im z nami nie po drodze?

A znaczenie jest takie że B@P jest juz rozpoznawaną marka na świecie. Mamy duży dorobek i to nie tylko w klkunastu projektach. Jako druzyna narodowa reprezentujemy nasz kraj także w projektach niszowych. Poza tym dzialanie na zasadzie "fajni przechodza a reszcie dziękujemy" to rozbijanie drużyny a nie fuzja. Podczas fuzji musiałoby dojść do przejścia wszystkich liczydłowych a na razie nie jest to możliwe przy rozmiarze naszej drużyny.

lolek

@33oliver  mi absolutnie nie chodzi o podziały i urazy do innych liczydłowych. Martwię się tylko tym czy za kilka miesięcy nie będzie tak, że PNT będzie B@P bis- wszak 90% członków nowego team`u to będę osoby tóre były na tej samej łajbie, ale z różnych powodów część odeszła.

EDIT
Trollu uprzedziłeś mnie :)

krzyszp

Jednym (ale nie jedynym) z wielkich plusów B@P jest fakt, że w każdej sprawie może wypowiedzieć się każdy, dlatego wydelegowanie jednej (dwóch, trzech) osób do rozmów o połączeniu nie wchodzi dla mnie w grę... Ja po prostu chcę się wypowiadać i przekonywać innych w sprawach z jakiś powodów dla mnie istotnych, a osoby oddelegowane siłą rzeczy muszą prezentować poglądy większości (niekoniecznie tożsame z moimi).

W tym wątku, w sprawie jak by nie było, newralgicznej dla teamu wypowiadały się osoby, którym zależało na wyrażeniu opinii i które miały pewien wpływ na poglądy osób, które tylko obserwowały temat (ale też przyjmując jakieś stanowisko).
Może to i źle, ale mój wrodzony oportunizm wymusił by na mnie ostrą reakcję w przypadku przejścia/zmiany nazwy drużyny bez mojej wiedzy (nie piszę, że zgody!), jeśli taką decyzję by podjął ktoś w jakimś utajnionym wątku...

Oczywiście, że istniej opcja omówienia wszystkiego "wewnątrz" i dopiero wtedy wydelegowanie ludzi do negocjacji, ale jaki to ma sens przy możliwości wypowiedzenia się przez każdego członka drużyny bezpośrednio???

Ps. Troll, może w następnym newsletterze można by opisać całą tę sytuację dla osób, które z jakiś powodów nie zajrzały na forum?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

33oliver

Dla mnie wypowiadanie się każdego tutaj stanęło na drodze do połączenia.... wszystko ma swoje plusy i minusy ale jak na raz wszyscy leca do żłoba to jest problem, Jak wspominał GG żadna "firma" nie funkcjonuje bez sprawnej administracji, sprawnego zarządzania czym zajmowac sie powinna wyselekcjonowana grupa osób.

krzyszp

Cytat: 33oliver w 09 Listopad 2010, 17:10
Jak wspominał GG żadna "firma" nie funkcjonuje bez sprawnej administracji, sprawnego zarządzania czym zajmowac sie powinna wyselekcjonowana grupa osób.
I to jest właśnie pytanie zasadnicze, o które jest spór - czy chcemy mieć taką "firmę"???
Wiem, że bez takiej "formy" wszystko tutaj działa wolniej, ale czy na pewno gorzej?
Ot, taka "uwaga przy goleniu" :)

Mam nadzieję, że dyskusja wchodzi właśnie na właściwe tory :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

newsletter na razie lezy. Jak wygospodaruję czas to może dam radę cos naskrobać... jacyś chętni do przejęcia newslettera??

ale my nie jesteśmy firmą... to tylko zabawa. Fajne hobby i bardzo angazujące ale moje zarobki nie zalezą od RACu...

lolek

cieszę się ze rozmawiamy argumentami. Zgadzam się z Panem GG że w każdej firmie muszą być osoby odpowiedzialne za coś. Problem w tym, że B@P nie jest firmą jest hobby. Liczymy bo lubimy, widzimy tego sens a co najważniejsze dobrze się bawimy. Godzimy się na podniesione rachunki za prąd, kupujemy sprzęt do liczenia, ale to jest tylko zabawa dla dużych dzieci :D A ja jakoś sobie nie wyobrażam, żeby ktoś robił tu za mojego szefa  |-?  Wystarczy mi szef w pracy, a poza nią jestem wolnym człowiekiem  XP

Troll81

żeby być szefem trzeba dysponować środkami przymusu. A jak przymusisz ludzi do liczenia? Nawet z drużyny nie możesz wyrzucić :D

Mchl

Cytat: 33oliver w 09 Listopad 2010, 16:29
Chcecie włączać inne zespoły do siebie a sami jak zareagowaliście na włączenie Was "przed chwilą" do innego zespołu - nie pamięta wół jak cielenciem był....

Tia... Prawdopodobnie nie znasz historii naszego zespołu tak dobrze jak ja ( :P ), ale przy okazji powstanie PNT po raz pierwszy w ogóle rozważaliśmy realnie włączenie B@P w inny zespół, a nie odwrotnie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

po prostu pokazano nam gdzie nasze miejsce....

Pantarhei

   Po przeczytaniu kilku powyższych postów stałem się gorącym zwolennikiem wyłaniania reprezentacji, która w delikatnych sprawach będzie prezentowała uzgodnione wcześniej stanowisko.

   Często przy okazjach takich "sporów", jak ten nasz, wypowiadają się ludzie o skrajnych poglądach. Potem przez drugą stronę tylko takie, skrajne wypowiedzi są dostrzegane i komentowane, a wyważone opinie rozpływają się w niepamięci. To tylko zaostrza rozmowę i wychodzi z tego sytuacja plażowa (dupa blada).  :wth:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Mchl

Ok. Reprezentację możemy wybierać, żeby w kuluarach prowadziła rozmowy, ale w wątku otwartym na publicznym forum nie możemy nikomu zabronić się wypowiadać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

33oliver

Nikt nikomu nie zabrania wypowiadania się na forum, użyłem podobnego sformułowania z racji zaistniałej sytuacji - została ona moim skromnym zdaniem źle przeprowadzona.

Na forum można było stworzyć wątek gdzie wypowiadaliby się wszyscy o swoich przekonaniach ale rozmowy powinny odbywać się w kuluarach pomiędzy przedstawicielami obydwu zespołów. Zaoszczędziłoby to sytuacji jaka miała miejsce - czyli ogólnie mówiąc bazar ze strony B@P, na który przyszło 3 ludzi z zewnątrz...

Popieram wypowiedź @Pantarhei

Troll81

A jak wybierzemy przedstawicieli? i ilu?

33oliver

Proponuje Troll`a na jedynego przedstawiciela, wszak człek ten ma ponad 10 700 postów to chyba najwięcej na forum więc uważam, że zna B@P jak własną kieszeń i dla naszego wspólnego dobra jest dla nas w stanie wywalczyć przy ewentualnych kolejnych rozmowach najkorzystniejsze warunki przejścia/włączenia innego zespołu.
Jest na forum prawie codziennie. Potrzebujemy do rozmów człowieka wygadanego a do konwersacji taki człek nadaje się najlepiej
Kto jest za?
Pokażmy jednomyślność choć w jednej kwestii, nie róbmy kolejnego problemu w problemie bo co to o nas będzie świadczyć.

Agitować za Troll`em!!!!

Cyfron

Dobry Troll nie jest zły ;)

EDIT:
Za

[B@P] MSW

@ 33oliver nie doceniłeś Trolla, który w trakcie pisania twojej wypowiedzi w między czasie walnąl 18 dodatkowych postów.  XD
PS. Bez urazy  ;)

emik

ilość nie idzie w parze z jakością ;)


eclipse99

Sztuka dla sztuki?
Wybierzemy przedstawicieli, którzy nie będą mieć już przecież okazji aby sprawdzić się w powierzonej im funkcji  ;D

AiDec

Jakis czas temu odeszlo od nas kilku liczydlowych. Zalozyli swoj wlasny team GPUForce. Jakis czas pozniej z GPUForce odeszlo kilku liczydlowych i zalozylo wlasny team GPUVision. Jakis czas pozniej powstalo MPTAA. Teraz powstaje PNT. Co rusz to nowy team, choc z tymi samymi (mniej wiecej) osobami. Osobami, ktore ledwo co odeszly od jednego czy drugiego zespolu, a juz pisza o wielkim zjednoczeniu jako druzyna narodowa - jakos mi to tworzenie wielu niepotrzebnych bytow zupelnie nie idzie w parze z jakimkolwiek jednoczeniem.

Team narodowy zawsze byl, B@P zawsze przyjmowalo wszystkich i nikomu miejsca nie odmawialo. Wystarczylo nie odchodzic, a bylaby jednosc. Ale niektorym osobom najwyrazniej `zjednoczony team narodowy` nie odpowiadal, te osoby chcialy bardziej `dyrygowac` wspolnota niz byc na rowni z pozostalymi czescia takiej wspolnoty. Te osoby nie chcialy byc w B@P, w zwiazku z czym odeszly, zalozyly wlasne teamy, a teraz pisza ze chca zjednoczenia. Alez prosze bardzo - po prostu wystarczy wrocic. I na pewno latwiej wrocic 20 osobom, niz przeniesc 6000 osob do nowego zespolu (tracac przy tym dorobek starego zespolu).

Biorac pod uwage dotychczasowy dorobek B@P (ktory to w czesci jest rowniez moj) nie widze zadnego powodu do przechodzenia do nowego zespolu. Biorac pod uwage ilosc stworzonych nowych zespolow w ostatnim czasie (GPUForce, GPUVision, MPTAA, PNT), zupelnie nie wierze w jakiekolwiek jednoczenie z tworcami powyzszych - wrecz przeciwnie, wszystko wskazuje mi na to, ze tworcy nowych bytow robia co tylko mozliwe aby jak najbardziej rozdrobnic polskie zespoly. I dlatego widzac co sie dzieje na polskiej stronie BOINCowej apeluje o rozsadek. Skonczcie juz prosze z tym zakladaniem co rusz to nowych zespolow, bo to nie ma najmniejszego sensu i nikomu nic dobrego nie przynosi. Zamiast konsolidowac, tworzycie nowe byty na potege, zupelnie niepotrzebnie, punkty ida co rusz to do innego zespolu, a przeciez aby konkurowac na scenie miedzynarodowej potrzebny jest jeden mocny i stabilny zespol, a tworzenie kolejnych co pol roku zupelnie temu nie sprzyja (i naprawde nie rozumiem jakim cudem mozecie tego nie zauwazac).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

pszyklejony

 :respect: :respect: :respect:

Cyfron

AiDec - na prawdę bardzo mądre słowa !

krzyszp

No i wszystko zostało powiedziane... :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PanStaszek

Tak sobie przeglądam ten wątek i nie wiem już o co chodzi, ale chyba juz nie o stworzenie dużego narodowego teamu, tylko dużego MOJEGO teamu.
Ktoś stworzył sobie własny zespolik z maiłą ilością duszyczek ale za to z dużym potencjałem punktowym i teraz wszyscy się mamy tam dolączyć ? Bo ? A dlaczego tym NATIONAL nie może być B@P ? Zazwyczaj to duży pochłania mniejszego, chyba że o wielkości teamu swiadczyć ma jego RAC. Czy teraz 6-tys ludzików miałoby zmigrować do jakiegoś nowego tworu, w imię czego ? Że pan X czy X będzie dumny że jest jego founderem.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Sergeant

Mądre słowa AiDec. Dlatego tu zostaję. Narodowy zespół to taki, który skupia największą ilość rodaków.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

PanStaszek

Cytat: sergeant w 09 Listopad 2010, 22:50
Mądre słowa AiDec. Dlatego tu zostaję. Narodowy zespół to taki, który skupia największą ilość rodaków.

O właśnie tak samo myślałem jak AiDec pisząc ostatni post , tylko kolega mnie ubiegł i ładniej to w słowa ubrał !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

BOINC@POLAND[HA$]

AIDEC - jesteś WIELKI, aż sie skusiłem i napisałem a dawno na farum sie nie udzialem.


legis

Jednego pojąć nie mogę w tej waszej naszej demokracji, jeśli chodzi o pierdoły zaraz głosowanie, jeśli chodzi o zmianę teamu wątek głosowania zostaje zamknięty, coś tu chyba nie tak.
Teraz chcecie wyłonić przedstawicieli teamu od spraw kryzysowych reszta zdania mieć nie będzie i znowu coś mi pasi przecież mamy już grupę szybkiego reagowania czy jakoś tak. Stwórzmy grupę do wybierania innych grup.
Cały czas powtarzacie mój team twój, nasz, wasz a widzieliście kiedyś team bez lidera?

Poczytajcie co to jest zespół bo jakoś teoria z praktyką mi się nie zgadza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_(zarządzanie)

Wszyscy którym się coś chciało robić odeszli albo nic nie robią, np. ja stworzyłem klub top 10 myślałem że coś się rozrusza, na początku spoko teraz Dupa ostatnie punkty w projekcie Orbit zdobyliśmy 17,10,2010 a dopiero dziś ktoś o tym wspomniał na forum. A ja mam tu głęboko gdzieś.
Troll chce się pozbyć newslettera (Trollu bez urazy nie chcę krytykować przedstawiam fakty)
Kempler przeszedł do PNT
Na portalu wiadomości pojawiają się coraz rzadziej.
To jedyne forum jakie znam gdzie chyba nikt nigdy bana nie dostał mimo setki off-top`ów
Tu nawet głupiego Shoutbox nie idzie się doprosić bo komuś nie pasuje. 
Szacun dla chłopaków z PNT, GPUForce, GPUVision, MPTAA niech nazwa się zmienia przynajmniej coś się dzieje a nie cały czas kłótnie.
Co do 6000 członków naszego teamu to też się nie rozpędzajcie bo co czwarty z nich liczy.
itd. itp.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem nie było to moim celem, a to co wyżej to tylko moja subiektywna ocena tego forum.

Bober

Z banami za offtopy to była świadoma polityka - zawsze byliśmy za swobodną rozmową. Ale pewnie trochę się forum już za duże na to zrobiło.  :P

Żeby nie robić offtopa - jako że sam kiedyś wyszedłem z propozycją fuzji do PBT - nie odrzucam propozycji PNT i uważam, że byłoby to do dogadania, aczkolwiek trudno się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią AiDeca.

kempler

Hmmm tylko że MPTA istnieje i ma się lepiej w wyścigach PG niż B@P a GPUV, TPT, i STW połączyło się w PNT. A GPUF to inna bajka. Wszystko się da ale jak z miejsca jest "nie bo nie" to o czym tu gadać :/ Tak wiem, 6k userów, wiki i forum  ::)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

mimeq

Jak zawsze wszystko ma swoje zalety i wady (czytaj. kazda ze stron ma swoje racje). Ja w B@P jestem krotko (1 projekt SETI od 2001) a poprzedni team opuscilem wlasnie dlatego ze "umarl". Kiedys zosatal zalozony przez ludzi z ktorymi przebywalem na IRCu ale ludzie sie rozeszli po swiecie i skoczylo sie jak skonczylo. W tym "sporze" moje zdanie przechyla sie jednak do ludzi ktorzy zostali w B@P.
Bo zeby cos robic trzeb to robic tak zeby mialo rece i nogi a nie rzucic puste haslo robiac niezdrowa atmosfere - zero konkretow.
Poza tym ostatnie 2 strony tego watku to juz tylko i wylacznie wypowiedzi czlonkow B@P, wiec temat fuzji czy tam polaczenia chyba dokonal zywota.
btw legis trzeba cos zrobic z tym TOP10 Club (sie juz poswiece kosztem PM)  :attack: (kolejny offtop ? ;p )


33oliver

Nic nie jest zakończone moim zdaniem - ustalcie coś wspolnie - jakiś kompromis - nie można wciąż stać przy swoim - 6k userów, wiki i forum - coś trzeba poświęcić dla dobra wspólnego. Prawda jest taka, że nic nie chcecie poświęcić dla kompromisu a jak B@P spadnie na 2 miejsce wśród zespołów w klasyfikacji to będzie zdziwienie.

legis

Cytat: mimeq w 10 Listopad 2010, 00:45
trzeba cos zrobic z tym TOP10 Club (sie juz poswiece kosztem PM)  :attack: (kolejny offtop ? ;p )
Zapraszam rozruszaj temat

Troll81

Myślę że wypowiedź AiDeca podsumowuje nasze stanowisko. I nie chodzi o ilość tworzonych drużyn....

CytatWystarczylo nie odchodzic, a bylaby jednosc. Ale niektorym osobom najwyrazniej `zjednoczony team narodowy` nie odpowiadal, te osoby chcialy bardziej `dyrygowac` wspolnota niz byc na rowni z pozostalymi czescia takiej wspolnoty. Te osoby nie chcialy byc w B@P, w zwiazku z czym odeszly, zalozyly wlasne teamy, a teraz pisza ze chca zjednoczenia.

Za wyjątkiem TPT wszyscy byli w B@P...

odeszli a teraz nawet nie chcą zjednoczenia (po wypowiedzi Peciaka wnioskuję) tylko przejścia tych "wartościowych"

a mnie tylko zastanawia fakt że skoro przejdą tam członkowie B@P a zakładali PNT w większości byli członkowie B@P to czynie będzie to B@P bis? a jeśli tak to czy od PNT znów nie zaczną odchodzić ludzie?

tlusty25041

Panowie
czlonkowie PNT przedstawili swoje propozycje
kto gdzie w jakich projektach przechodzi
zastanowcie sie we wlasnym gronie
co mozecie stracic ale takze na czym skozystac
wtedy wybierzcie kilka osob (np. 3 osoby jedna ktora jest ZA druga przeciw a trzecia neutralna ) do rozmow i zacznijcie rozmawiac
stawiajac swoje warunki

B@P ma ogromy dorobek punktowy i jest marka rozpoznawalna
i oczywistym jest ze szkoda tych wielu lat ciezkiej pracy
ale PNT tez taka sie moze stac i to szybciej niz wszyscy mysla
zwlaszcza patrzac na ich obecne poczynania
Wy tez mozecie w tym uczesniczyc

MPTA jest strzalem w 10 wiec nie wszystko musi sie rozpasc zanim zacznie dzialac
tak jak to niektorzy mowili
a z B@P to juz calkiem byl by niezly pogrom

pozdrawiam